Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat , Burak** , oracal , oracal Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.431.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 16101611161216131614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni aldığım evin 46 m2 salonunda 24.000 lik Sunny inverter ambience var.30 m2 lik mutfağa 15.000 ya da 18.000 lik bir şey taktırayım diyorum. Ne önerirsiniz? Sunny'e pek sıcak bakmıyorum,aslında bütçe geniş olsa Sunny'i sallayıp yerine M.E GF71 mutfağada SF serisinden alırım. Sizce Sunny kalsın mı? Klimayı soğutuma amaçlı düşünüyorum. Daire güney batı - batı cephe karması bir şey ayrıca mantolama ve pimapen var. Mutfakla salon yan yana geçenlerde Sunny'i deneme amaçlı 17 derecede açtığımda mutfağa kadar serinlik geldi. M.E GF nin bu serinliğe katkısı olur mu? M. E hariç öneriniz var mı önceliğim kalite ve geniş soğuma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 4 Haziran 2016; 22:02:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah hocam cok tesekkurler. Tabi sizler daha once burda bahsetmissiniz. Servis kesinlikle bakir boru kullaniyoruz ve vakum yapmadan kullanima acmiyoruz dedi. Bunlar yapilmazsa klima saglikli calismaz dedi. Yani bahsettiginiz hususlarda sorun yok ama ben o borularin bakir oldugunu nasil anlayabilirim. Yada vakum islerinin yapilip yapilmadigini anlamam icin nelere dikkat edeyim?

• Merhaba arkadaşlar
    Tekirdağ da oturuyorum evim kuzey - doğu cepheli Güneş'i sadece akşamları yoğunluk şekilde alıyorum. Klima almaya kara verdim keşif yaptırdım odam 15 m2. mitsuhbshi düşünüyorum güzel bişey olsun düşüncesiyle. 9000 ilk işini görür dediler. Ama benim başka bir düşüncem de var. Size sorayım. Oturma odasının tam karşısında yatak Odası var ve yanında çocuk odasıda. Koridorun diğer tarafında ise mutfak var. Biraz karışık oldu ama:) ben yatarkende serin uyumak istiyorum haliyle genel anlamda evi serinletmek istiyorum. Eleman dediki 18000 ilk takalım bu odaya mutfağında 9000 takalım aynı anda açılırsa tüm ev serinler. Gece yatarkende sadece oturma odasındaki 18 liği kullanacağım. Tabi 15 m2 oda için 18000 ilk çok büyü farkındayım bir zararı olur mu? Diğer konu diğer odalar gerçekten etkilenir mi? Bu arada ev 120m2. Bu duruma başka bir öneri var mı?
    Fiyat konusuna gelirsek 18000 ilk için 4500 önerdi. 9000 ilk için iklimsa nın sigmasını önerdi o da 1500 toplam 6000:) ben limit olarak 5000 kadar çıkabilirim eğer aklıma yararsa dahada çok olabilir. Marka olarak mitsubishi nasıldır o paranın Hakkı'nı verirmi? Başka marka yada fikri öneriniz var mı. Teşekkür ederim şimdiden...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: helmer

Merhaba arkadaşlar
    Tekirdağ da oturuyorum evim kuzey - doğu cepheli Güneş'i sadece akşamları yoğunluk şekilde alıyorum. Klima almaya kara verdim keşif yaptırdım odam 15 m2. mitsuhbshi düşünüyorum güzel bişey olsun düşüncesiyle. 9000 ilk işini görür dediler. Ama benim başka bir düşüncem de var. Size sorayım. Oturma odasının tam karşısında yatak Odası var ve yanında çocuk odasıda. Koridorun diğer tarafında ise mutfak var. Biraz karışık oldu ama:) ben yatarkende serin uyumak istiyorum haliyle genel anlamda evi serinletmek istiyorum. Eleman dediki 18000 ilk takalım bu odaya mutfağında 9000 takalım aynı anda açılırsa tüm ev serinler. Gece yatarkende sadece oturma odasındaki 18 liği kullanacağım. Tabi 15 m2 oda için 18000 ilk çok büyü farkındayım bir zararı olur mu? Diğer konu diğer odalar gerçekten etkilenir mi? Bu arada ev 120m2. Bu duruma başka bir öneri var mı?
    Fiyat konusuna gelirsek 18000 ilk için 4500 önerdi. 9000 ilk için iklimsa nın sigmasını önerdi o da 1500 toplam 6000:) ben limit olarak 5000 kadar çıkabilirim eğer aklıma yararsa dahada çok olabilir. Marka olarak mitsubishi nasıldır o paranın Hakkı'nı verirmi? Başka marka yada fikri öneriniz var mı. Teşekkür ederim şimdiden...

merhaba arkadaşım.siz sanırım iklimsaya keşif yaptırdınız.yani mitsubishi heavy.bu durmda hangi modeli tavsiye etti size 18 lik için yani.öncelikle 15 m2 için 9000 lik cihaz yeterlidir.diğer sorularınıza gelirsek evinizin uygun olması lağzım bu duruma.bir kroki görmeden birşey dememiz çok zor.eviniz müsaitse olmaz değil tabiki.ama konforu bozarsınız.çünki tam oturduğunuz oda ve 15 m2 ye 18 lik .bu odada oturulurmu işte orası soru işareti oluşturmadı değil.birde klimaları hiç kapatmadan çalıştıracaksınız mecburen buda sizin için bir kayıp.ama keşif ekibi incelemişse ok vermişşe demekki uygun .gözle görmek tabiki başka bu gibi durumlarda.

• Hızlı cevap için teşekkür ederim :)) evet iklimsa ya gittim bana sanırım msz-sf50 bunu önerdi. Mitsuhbshi nin başka bir klima çeşitle mi var iklimsadan başka satış yapan? Kroki için şuna müsait değildim tabletteyim yarın atmaya çalışırım. Sizin gibi bilgili kişilerin görüşü benim için daha değerli. Fiyat performans olarak başka markalar varsa onlarada bakabilirim. Mesela çevremde Beko boshu falan taktıran çok. Kroki yarın atarım mıuakkak...:) tekrar teşekkür ederim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeri burasi mi bilmiyorum ama acil bir cevaba ihtiyacim var mumkunse.
    Dun klima bakimi icin samsung servisten geldiler. Ellerinde sadece bir fıs fıs vardı. İcinde ilacli su oldugunu doylediler. Klimanin filtrelerine sıktılar kuvette 1 dk yikadilar ve yerine taktılar. Toplamda 10 dk ya sürdü ya sürmedi 150 tl alıp gittiler. Eger bu bakım bundan ibaretse bunlar benle dalga mı geçti anlamadım.

• 45m2 salon ve 20 m2 L mutfak için fiyat/performans klima almayı düşünüyorum... Pahalı birşey istemiyorum çünkü bulunduğumuz evde 2 yıl idare edecek bir klimaya ihtiyacım var. Genel olarak bebek için alacağız ve bulunduğum il Gaziantep çok sıcak oluyor bu şehir :)
  • mrt3506 M kullanıcısına yanıt
    Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    @Ghostkiller1 cevap için teşekkürler. Usmart benim içinde ilk sırada ancak diyarbakırdaki servise bir türlü ulaşamıyorum ki soru sorayım. Ama midea servisi kutup diye bir firma onlar baya ilgililer. Zaten samsung servis olayını aşmış durumda. Oyüzden ilgim istemeden de olsa samsunga kayıyor hem 10 yıl garanti hemde servis ağı yüzünden. Tabi fairwind modelini 1800 lü rakamlara bulursam fairwind daha mantıklı olabilir. Anlıyacağınız çıkmaza devam

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    haklısınız aslında keşif yaptırmak gerek.ister istemez benim gözümden kaçan şeyler olabilir. daikinin servisi var.onları çağıracağım haftaiçi. muhtemelen 18lik olur. tegora,shira ve miyora modelleri var nette.4400 ile 6000 arası değişiyor fiyatları.sanırım 4400 tl olanı alsam işimi görür.klasik türk mantığı yapmayayım. pahalı iyidir diye. ama daikinin en ucuzunu alırsam da renault clio ,audi a3 yada bmw 1 serisi gibi olmaz sanırım. muhtemelen memnun kalırım diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?
    diğer konuya gelince. baymak 12lik inverter klimam vardı. dış ünitesine kurşun isabet etmiş ve motoru parçalamış. şu an elimde motorsuz bir dış ünite ve sağlam bir iç ünite var. evin dört odasında klima yeri var ve boruları duvarın içinden daha önceden geçirilmiş.balkondan boruların hepsi sarkıyor. burda işte türk mantığı devreye giriyor. iç üniteyi de multisplit klimaya bağlayayım az masraf çok iş olsun şeklinde ama sanırım olmayacak. ikinci el motor bulmam gerek ona.
    keşif sonrası gözlemlerimi de yazarım. en azından burdaki diğer arkadaşlar da faydlanır. teşekkürler tekrar iyi çalışmalar dilerim.

• İzmirde 17 m2 hem güney hem batı cephesine bakan 2.7m tavan yüksekliği olan odama klima bakıyorum. 9000 lik mi 12000 lik mi almalıyım çok kararsız kaldım, hem yaz hem kış kullanacağım, genelde akşam saatleri ve hafta sonları çalıştıracağım klimayı o saatlerde evde olacağım için bütçem max 1800 tl tabi ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler
  • Ghostkiller beyefendi,

Yardımınıza ihtiyacım var, yatak odasında uyurken kullanılmak üzere klima almak durumundayiz. Yatak odası yaklaşık 15 metrekare, benim sorunum kiracı olmam sebebi ile apartmanda dış ünite takılmaları mahkemelik oluyor.

Yatak odasının arkasında kapalı balkona dış ünite taksam ve kapalı balkonun camlarını açık bıraksam randuman alır mıyım ?
    Ya da Apartman boşluğu var alternatif, sizce apartman boşluğuna dış ünite bağlanır mı ? 10 metrekare falan var apartman boşluğu.
    Evin elektrik tesisati berbat, bir çok elektrikli aleti çalışıtığında sorun yaşıyorum o yüzden yüksek BTU bir şey alma şansım yok.

Tek istediğim sogutma ve sessizlik, zaten ev güney cephe ve en üstkat, fırın gibi bir daire. Isıtma amaçlı kullanılmayacak.

Bütün bunlarda beni yönelndirecek güvenilir servisi olan nereden keşif çagırmamı tavsiye edersiniz, düşük BTU sogutma amaçlı fakat sessiz inverter hangi markayı öneririsnizi.

Şimdiden teşekürrler

Yer İstanbul - Mecidieyköy Ortaklar
    Pencereler pimapen ama noname kiracı işi, oda kapıları tahta ve kapanmıyor.
    Tavan 3 metre var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackwalsh -- 5 Haziran 2016; 13:57:08 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_115124717//tm.htm#117428900 forumuna yazdıklarımı kopyalıyorum, hem bilgi sahibi olsun arkadaşlar hem de klima konusunda kafam baya karışık yardımcı olursanız sevinirim 18000 btu için.

Teşekkürler.

Oturdum çevremde ne kadar yetkili satıcı varsa aradım... Hiçbiri uğur un kendi yeri değil! Klimaları katalogdan satıyoruz diyorlar. Bir tanesine filtreler kolay takılıp çıkarılıyor mu bakımı için diye sordum ( ki önce övdü klimayı ), sonra " abi daha elimize hiç gelmedi" dedi ve suratına kapadım. Tam bir rezilliktir bu en az 10 sözde yetkili satıcısı ile görüştüm. Hatta en son sultanbeyli showroom'u PLUS olan klima farkını sorduğumda " abi o inverter değil farkı bu" dedi. Şimdi söver misin naparsın, arkadaş bakanlık zaten inverter olmayan klima satışını yasakladı. Sen hem bunu bilmiyorsun hem de bu işi yapıyorsun. Yani arkadaşlar eğer uğur klima alacaksanız hiç görmeden ve bilgisi olmadan liste fiyatından satmaya çalışan sözde bayilerinden almış olursunuz. Şimdiden hayırlısı olsun

Sonuç olarak önce Uğur klima üreteceğine elemana iç eğitim versin arkadaş. Tam bir rezillik. Yarın da fabrikasını arayıp anlatacağım bu yazdıklarımı.

• arkadaslar merhaba oda 26 metrekare yaklasik arakat cok gunes almayan bir oda butcem max 3000 tl 12 lik bir klima mi yoksa 18 likmi alsam iyi olur bana Allahini seven bir tavsiye versin isten geldigimde max saat 24 e kadar sadece sogutma amaciyla kullanilicak

• yasadigim yer izmir

• Mekanikizm kullanıcısına yanıt
    Selam bende izmirde oturuyorum bir hafta önce kumtel daylux 12000 btu sezonsal inverter klima aldim daikin servis güvencesiyle daikin servisi tarafından takıldı söylemeden vakumlama işleminide yaptilar klimadan o kadar memnunum ki inanılmaz sessiz çalışıyor birde uyku modu var ona daha almadım bile o şuan 28 derece serinlikte kullanıyorum kapılar açık durumda evin içi çok güzel şuan çok da tasarruflu 1,5 saatte 1 kw elektrik döndürdü sayaç nofrost buzdolabı televizyon filanda çalışıyo bu arada valla sen peşin alacaksan 1800 yada 2000 tl ye bulursun diye tahmin ediyorum öneririm ben çok memnunum cop ve seer degerleri de cok iyi cop 4.0 A+ seer 6.1 A++ çok iyi anlayacağIn on numara bi klima

• izmirsefa kullanıcısına yanıt
    Sizin oda kaç m2 hocam ?
  • Arkadaşlar Merhaba. Elimden geldiğince bir çok yorumu okumaya çalıştım elinize sağlık bende klima almayı düşünüyorum öneride bulunursanız sevinirim.
    Antalya da yaşıyorum 3 katlı binanın 3. katında kuzey cepheli dairem var. Salon yaklaşık 30 m2 ve yatak odası yaklaşık 13 m2 bu iki odaya hem ısıtma hem soğutma amaçlı klima almayı düşünüyorum. Bina yaklaşık 8 yıllık yalıtım yok sanırım. Belirli bir fiyat aralığım yok kalite ürünlere bütçemi zorlaya bilirim. Yatak odasında sessiz çalışması ve rahatsız etmemesi çok önemli. Öneriler için şimdiden teşekkürler.
  • Hocam banada yardımcı olur musun? Önceki sayfalarda sorum mevcut.

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    İzmir 9 katta 4. kattayım 4-5 ten 8 e kadar güneş vuruyor cepheme:)
  • 
Sayfa: önceki 16101611161216131614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.