Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.265
Cevap
331
Favori
3.176.583
Tıklama
Giriş
      206 Mesaj
      02 Haziran 2016 12:37:30
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: nnk1981

Merhabalar.1.haftadir arastiriyorum bi yardim edin lutfen.1800~2000 lira.civari sadece sogutma icin kullanicam izmirde yasiyorum.tavsiyeniz.ne.olur baymak midea veya sizin oneriniz.nedir.yardimci olursaniz.sevinirim tesekkurler

merhaba arkadaşım.kaç m2 de kullanılacak kaçıncı kat bilgi verebilirseniz ona göre tavsiye verirsek iyi olur

Yani kucuk bi ev ara kat kiraci oldugum icin tasinma durumunu.da.dusuner.ek 12000 uygun diye dusundum bugun izmirde.midea.satan yer ile gorustum midea marka.yok dedi haftaya mideanin urettigi baska bi marka gelicek uzerinde midea.yazmiyo ancak yaninda.yaziyo tavsiye.ederim dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      02 Haziran 2016 13:05:21
      Merhaba,

İzmir'de kirada oturduğum evimin 20 m2 lik salonuna sadece soğutma amaçlı bir klima arıyorum. Salonda yaklaşık 2-3 m2 çift camlı pencere ve bir adet de balkon kapısı mevcut. Genellikle 3-4 kişi oluyoruz. İnternetteki hesaplara göre 8000-1000 btu/h liklerin uyacağını gördüm. Bu doğrultuda ilerde taşınma durumunu da göz önünde bulundurarak 12000 Btu/h lik bir klimanın yeteceğini varsayıyorum. Samsung (Samsung AR9000 AR12HSSFCWKNSK A++ 12000 Btu/h Inverter) ve Baymak (Baymak Elegant Plus A++ 12000 Btu/h) modelleri arasında kaldım. Baymak'ın fiyat avantajı var. Samsung'un sa 10 senelik motor garantisi. Burada bu markalar genelde önerilmemiş okuduğum kadarıyla. Sizce bunlardan birini mi seçmeliyim yoksa başka modellere mi yönelmeliyim? Yine buradan okuduğum kadarıyla Baymak'ın servisi kurulum için gerekli olan her işlemi gerçekleştirmiyormuş. Bu benim için samsung'u seçmede önemli bir kriter fakat diğer yandan da arada 800-900 TL gibi bir fark oluyor. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      530 Mesaj
      02 Haziran 2016 13:25:06
      Arkadaşlar Uğur-Usmart 12 almaya karar verdim. Ancak bu seferde nerden alacağımızı kararlaştırma çabaları başladı Uğur'un resmi satış sitesinde fiyatı 1.769,00TL olarak belirtmiş ancak araştırırken bu web sitesini buldumhttp://www.hepucuz.com.tr/asp/product/8616/Ugur-USMARTPLUS-12-Duvar-tipi-Inverter-A-Yeni-Nesil-Klima?ref=akakce&v=1.76.9
      havale ile 1578.90TL ye geliyor. Nerden baksanız 200TL gibi bir fiyat oynuyor aralarında resmi sitesinden daha ucuza satması mümkünmüdür?
      |
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      02 Haziran 2016 17:40:50
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drkozi

istanbul'da ara kat doğu cephe 15m2 lik yatak odası için %90 soğutma amaçlı klima bakıyorum. Muhtemelen 2-3 sene kullanıp bu evden taşınıcam. Yanımda götürmek gibi bir niyetim yok. Aradığım 2 özellik var. Biri sessiz olması. 5 günlük bir bebeğimiz var bu yaz yatak odasında beraberiz bu sebepten odayı kupkuru yapmayacak olması da aradığım diğer özellik. Nemi komple ayarlamasını istemiyorum o cihazlar çok pahalı farkındayım ama en azından gece uyanıp su içmek durumunda kalmayalım.

arkadaşım öncelikle bebeğinize uzun sağlıklı ömürler dilerim.Allah analı babalı büyütsün.klima işine gelirsek 2-3 sene için birde soğutma için yüksek rakamlar vermek yanlış olur tabiki.o yüzden mideanın alt serilerine bakabilirsiniz,uğur klimaya bakabilirsiniz,açıkcası bu durumda zorlanıyorum tavsiye verirken.çünki az bir süre kullanıp bırakacağım diyorsunuz fazla para vermenizi istemem boş yere.size fiyatı uyan herhangi bir klima alın desem sorun çıkar üzülürüm.size 9000 btu bir klima yetecektir.şu an baktığımda en ucuz olarak :

MİDEA MODERN STAR MSEW-09 İNV.KLİMA var.işinizi pek ala görür.netde satış fiyatı 1400-1500 civarlarında ama bayisinden nasıl bir fiyat alırsınız bilemiyorum.bulunduğunuz ile göre bayileri kendi sitesinden sorgulayabilirsiniz:

http://www.modernklima.com.tr/

diğer sorularınıza gelir isek split klimalar ister istemez ortamın nemini alır havayı kurutur.bunu birtek daıkın ururu sarara yapmayabilir çünki özellikleri ona göre.tabikide bu klimayı alamazsınız o ayrı ben bilginiz olması açısından yazıyorum.malesef nemlendirici kulanmak zorunda kalabilirsiniz bu durumda.heleki bebek li ortamlarda nem dengesine çok dikkat etmek gerekiyor.

ses olayına gelir isek alt katagori cihazların sesleri birbirini çok aratmaz.ama şu varki soğutmada dış üniteler öyle insanı rahatsız edici şekilde ses yapmaz kolay kolay.iç ünitede ise gene aynı durum sözkonusu.arada çok açık bir fark yok.sessizliği fan hız kademesini düşürerek sağlayacaksınız artık rahatsızlık derecenize göre.

Hocam iyi dilekleriniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.
      Bu aldığımız ürünlerin yerine 2-2.5 arası bir ürün aldığımızda gerçekten memnun kalacaksak bu ürünü sonra taşındığım eve taşırım. Vereceğimiz 300Tl olur sök-tak için.
      Uğur bayisi evime yürüme mesafesindeydi ona uğradım smart plus 9000 için 1500Tl fiyat verdi.
      Baktığım bir kaç ürün şunlardı.
      http://www.ereyon.com.tr/urun/samsung-ar09jsfsc.aspx?ref=akakceteklifli&v=1.50.1 1783TL 75TL de wp var. 1700 Bu arada evimde bir adet de samsung 12000 lik inverter var. Bakımları belki daha ucuza getirebilirim yıllık için.
      http://www.ereyon.com.tr/urun/lg-as-w096j1r0-sirius-deluxe-9000-btu-inverter-klima.aspx 2100TL kargo ile yine 75 tl wp var
      http://www.ereyon.com.tr/urun/mitsubishi-srk25zmp-s1-duvar-tipi-inverter-klima.aspx 2200TL kargo ile yine 75TL wp var.

Bunlardan f/p olarak en iyi hangisi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkozi -- 2 Haziran 2016; 17:41:42 >

• Yüzbaşı
      317 Mesaj
      02 Haziran 2016 17:56:24
      Değerli ağabeyler. Bizim yufkacı dükkanımız var ve klima tavsiyelerinizi istiyorum. İmalat ve satış yeri olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. İmalat 25 m2 satış 20 m2 genişliğinde ve (http://i.hizliresim.com/L3EbGa.jpg ) linkteki gibi ikisi arasında geçiş için bir kapı boşluğu kadar boşluk var. Tavan yüksekliği de 4 metre. Bir de yufka yaparken sac yanıyor sıcaklık iyice artıyor. Şimdi bizim sıcaktan yanmamamiz icin nasıl bir klima almamız lazim. Buz gibi olmasına gerek yok serin olsa kafi. Klimayi da nereye koysak en iyi verimi alırız?( İmalat yeri sıcak olduğu icin orayı soğutmak önceliğimiz.) Bir sorum da un klimaya zarar verir mi? (Dükkanın her yeri un oluyor yufka işledikten sonra.)Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      29 Mesaj
      02 Haziran 2016 18:30:24
      İyi günler,
      Midea serilerinden bir klima almak istiyorum. Sizce blanc, Fairwind, modern Star serisinden hangisini tercih etmeli?

Bir de bayii ve internet üzerinden satış fiyatları arasında en az 200-300 tl fark var. Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Salonda sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 12000btu yeterli diye düşünüyorum. 25m2 çatı katı, üstte çatı var, binada mantolama var.

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      02 Haziran 2016 19:14:15

Merhaba arkadaşlar, İzmir Kuzey cepheli evimize sadece soğutma amaçlı 12binlik klima bakıyoruz. Sessizlik, sorunsuzluk önemli. Bütçe 2500TL. Konunun son sayfalarını okuyorum. Mitsubishi-Daikin bütçe yetmeyecek görünüyor önerilen serilere. Panasonic kit rke 'yi düşünüyorum. Etherea 3300+ fiyatıyla bütçemin çok üstünde. Tavsiye edebileceğiniz marka/model var mıdır? En kötü ihitimalle Beko/Arçelik'e bakacağım.
      Dip not: Kesinlikle Midea-Samsung alınmayacak..
      |
      |
      Bahsedilenler: Ghostkiller1
    • Yüzbaşı
      391 Mesaj
      02 Haziran 2016 19:30:25
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rion.

Merhaba arkadaşlar, İzmir Kuzey cepheli evimize sadece soğutma amaçlı 12binlik klima bakıyoruz. Sessizlik, sorunsuzluk önemli. Bütçe 2500TL. Konunun son sayfalarını okuyorum. Mitsubishi-Daikin bütçe yetmeyecek görünüyor önerilen serilere. Panasonic kit rke 'yi düşünüyorum. Etherea 3300+ fiyatıyla bütçemin çok üstünde. Tavsiye edebileceğiniz marka/model var mıdır? En kötü ihitimalle Beko/Arçelik'e bakacağım.
      Dip not: Kesinlikle Midea-Samsung alınmayacak..

merhaba arkadaşım.o zaman seçiminiz panasonic olacak.bu bütçeye uyan klimaları zaten istemiyorsunuz elinizde o kalıyor geriye

Tamam hocam, önerileriniz arasında yer alıyorsa, ben onu tercih edeyim o zaman. Marka bilinirliği ve önyargım yüzünden o 2 markayı almayacağım. KIT- UE12 RKE onaylıyorsanız tamamdır.

• Yüzbaşı
      320 Mesaj
      02 Haziran 2016 19:48:26
      airfel ltxn35u modelini gittigidiyor'dan 1660 lira +100 lira maxipuan kazanarak yaptım. İnşallah memnun kalırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      02 Haziran 2016 20:35:25

dostum kurulumla ve ürünle ilgili ilk izlenimlerinizi özellikle bekliyoruz ...vakumlama yapıldı mı, bakır boru taktılar mı ..sessizlik ve soğutma performansı nasıl ..vb ?
      |
      |
      munchausenbyproxy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      02 Haziran 2016 20:46:08
      quote:

Orijinalden alıntı: skullcan

İyi günler,
      Midea serilerinden bir klima almak istiyorum. Sizce blanc, Fairwind, modern Star serisinden hangisini tercih etmeli?

Bir de bayii ve internet üzerinden satış fiyatları arasında en az 200-300 tl fark var. Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Salonda sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 12000btu yeterli diye düşünüyorum. 25m2 çatı katı, üstte çatı var, binada mantolama var.

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı?

02 Haziran 2016 22:41:53
      @Ghostkiller1 hocam evimiz ara kat izmirde yasiyorum.salonum kucuk 20 metrekare civari belki daha kucuktur.sadece sogutma icin kullanicam.midea kendi ismiyle degil baska isimle bi urun cikarmis.sanirim onunde o isim yaziyomus yaninda midea.yaziyomus.satici oyle.soyledi.yarin gidip bakicam 1800 civari fiyat verdi nedersiniz

02 Haziran 2016 22:46:42
      sakarya midea bayisinde 12lik blanc serisinin fiyatını 2700 liste fiyatı 2400 bırakırım dedi. internette 2070e kadar buldum arada çok fark var diye düşünüyorum. acaba yeni seri diye mi çok uçuk fiyatlamaları var? ve bu model iyi midir? mhi zmsp ya da panasonic qke-rke mi düşünülmeli bunun yerine?
      |
      |
      02 Haziran 2016 22:57:14
      Selamlar. Bende blanc 12 dusunuyorum. Fikir verecek kulanan varmi acaba. Veya o ayarda baska tavsiyesi olan varmi.

2070 tllik fiyati hangi sitede buldunuz acaba.

02 Haziran 2016 22:57:30

Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Yarın satıcı detaylarını öğrenip sipariş vereceğim.

|
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Haziran 2016 23:06:51
      |
      |
      kirman1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Haziran 2016 23:11:31

Yok hocam 9000 lik 1500 dedi.ama kiraci oldugum icin ilerde daha buyuk bi salona denk gelebiliriz diye 12000 lik dusundum.bi beden buyuk alalim dedim&#128516;.ta siye edermisiniz

|
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Haziran 2016 23:15:47
      Hayırlı geceler bende modernstar 9k 15 m2 için düşünüyorum. İç ünite motoru 9-12k için non inverter yazıyor ne demek?

02 Haziran 2016 23:29:11
      Ürün açıklama kısmında 12 kademeli fan ayarı özelliğinin açıklama kısmında yazıyor.

http://m.n11.com/midea-modern-star-msew-09-invklima-P116457638

|
      |
      02 Haziran 2016 23:43:33
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quponcu

Hayırlı geceler bende modernstar 9k 15 m2 için düşünüyorum. İç ünite motoru 9-12k için non inverter yazıyor ne demek?

hayırlı geceler arkadaşım o ibareyi ben göremedim ama bir link atabilirmisiniz.

F/P olarak tavsiyeniz nedir? Az yakar birşey arıyorum on/off klima kullanıyordum 230 tl 250 tl geliyor sogutma tam ay açık şekilde bıktırdı.

Modernstar link :
      http://m.n11.com/midea-modern-star-msew-09-invklima-P116457638

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Blogio
son dakika
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.