Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: voicess907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.172
Cevap
328
Favori
3.172.297
Tıklama
Giriş
      100 Mesaj
      28 Mayıs 2016 10:40:08
      Merhabalar ,
      Oturma odası yaklaşık 25m2 bir alan . Hem soğutma hemde ısıtma amaçlı kullanılacak ,
      Mutfak yaklaşık 20m2 bir alan . Sadece soğutma amaçlı kullanılacak klimalar lazım ve bu konuda bilgi sahibi değilim , önerebileceğiniz klima yada klimalar nelerdir ?

Teşekkürler..
      28 Mayıs 2016 10:49:27
      arkadaşlar yeni evimize bir klima alıcam fiyat 5000 civarı oturma odası için kullanılacak

mitsubishi öncelik olarak düşünüyorum

40m2 12000btu yeterli olur mu? ve tavsiye ettiğiniz model hangileri?
      @
      28 Mayıs 2016 11:29:23

Arkadaşım servis hizmeti gayet iyiydi. Çalısmasını deneme yaparken hic rahatsız edici boyutta değildi ama dış üniteyi dinlemedim açıkçası. Elektrik kablosu kısa geldiginden başka kablo ilr aktarma yapip denemeyi yaptik ama bu sekilde sağlkikli olmayacak diye söktük elektrikçi getirip araya sigorta attiracam o yüzden deneyemedik . en kısa sürede deneyimlerimi paylaşırım şu an gayet şıkta duruyorr...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      blue20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      28 Mayıs 2016 12:05:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: r._fdn

Merhabalar ,
      Oturma odası yaklaşık 25m2 bir alan . Hem soğutma hemde ısıtma amaçlı kullanılacak ,
      Mutfak yaklaşık 20m2 bir alan . Sadece soğutma amaçlı kullanılacak klimalar lazım ve bu konuda bilgi sahibi değilim , önerebileceğiniz klima yada klimalar nelerdir ?

Teşekkürler..

klimaları ayrı ayrımı almayı düşünüyorsunuz.bütçeniz ne kadar.ayrıca evinizin yalıtım durumu ve kaçıncı kat gibi bilşgileri verebilirseniz yardımcı olalım

Evet ayrı ayrı almayı düşünüyorum , bütçem toplamda 5000 , 5500 TL civarında
      Evim 4.kat ve yalıtımlı

• Teğmen
      100 Mesaj
      28 Mayıs 2016 14:08:08
      Peki hocam demir döküm , mitsubishi , bosch gibi markaların klimaları nasıldır önerilebilir mi

28 Mayıs 2016 14:40:57

ısıtma da olacak evimiz 3.kat me hakkında detaylı bilgi alabilirmiyim keşif ekibinin numarası falan mı var?
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      28 Mayıs 2016 16:23:20
      LG mega inverter aldim. Pek memnun degilim. Hep ayni yere üflüyor. İcinde ki sağa sola üfleme aparatı otomatik değilmiş. El ile ayarlamalıymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      29 Mayıs 2016 18:04:19

Hocam merhabalar..Mitsubishi HJ ve SF arasında ısıtma ve soğutmada PERFORMANS farkı var mıdır_?tüketim, ek sensör vb mutlaka vardır..merak ettiğim ısıtma da aradaki fiyat farkına değecek bir durum söz konusu mu_?Herkes bütçen yetiyorsa SF al diyor..Yetmiyorsa burun kıvırarak HJ al diyor..Bayilerde ilgilenenlerin hepsi evinde HJ kullanıyor
      Biraz fiyat araştırması yaptım..birkaç klima alacağım..bütçem kısıtlı..SF serisi alırsam sadece iki klima alabiliyorum..hj alırsam üç klima + bir farklı marka..
      Eğer gerçekten değecekse SF almaya bir sene bekleyip diğerlerini öyle alırım..ama değmeyecekse HJ serisi alacağım..
      |
      |
      29 Mayıs 2016 20:00:05

hocam ilgi için teşekkürler..
      Antalyada yaşıyorum..5 yıllık bina..ara kat..yalıtım fena değil..15 m2 oturma odası ve çocuk odası 20 m2 yatak odası ve 27 m2 salon için alacağız..çocuk odası için 9000 yatak odası ve oturma odası için 12000 btu yeterli diye düşündük..
      Diğer markalara bulaşmayı düşünmüyorum..daikin tegoraya baktım..fiyatlar yakın ama HJ serisinden daha memnun gibi kullanıcılar..midea inceledim biraz..plastik aksam aşırı kalitesiz geldi bana..arçeliğe baktım..en iyisi HJ den daha fazla tüketiyor..
      bütçeyi arttırma imkanım olsa düşünmeden SF alacağım..
      yatak odası ve çocuk odası için 9000 lik HJ yeterli gelir mi sizce_?bu odalar kuzey de kalıyor..güneş görmüyor diyebiliriz..
      |
      |
      29 Mayıs 2016 20:05:09
      Arkadaşlar merhaba, yatak odasına sadece yatarken soğutma amaçlı klima alacağım. Evde doğalgaz olduğu için kışın kullanmayacağım.
      Oda küçük olduğu için 9000 btu almayı planlıyorum.. Max 2250 bütçem var.
      Aşağıdaki klimalardan hangisini önerirsiniz?
      LG Sirius inverter
      http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W096J1R0 2250 TL
      Daikin Miyora
      http://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Miyora-Seasonal-Klimalar/Ftxk25aw-Inverter-Klima 2300 TL. Kampanyadaymış
      Samsung
      http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioners/wall-mount/AR09HSSDCWKNSK 7500 serisi 2150 TL
      Siemens
      http://www.hepucuz.com.tr/asp/product/8432/Siemens-Klima-S1ZMA-I09911 2100 TL
      Değerli görüşlerinize ihtiyacım var,tşkler

• Yarbay
      3940 Mesaj
      30 Mayıs 2016 00:43:36

elegance 'da ayrıca bakır boru sattıklarından mı bu kadar uygun yada fason falan mı...fairwind'i öldürmüşler resmen ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 30 Mayıs 2016; 1:55:41 >
      |
      |
    • Binbaşı
      1655 Mesaj
      30 Mayıs 2016 21:33:14

Valla arkadaşım hic böyle bir motor görmedim ama sordum vakumlama yapiliyirmuş yaptiniz mi diye arkadas yapti dedi zaten o olmazsa hava kalir sikinti olur dedi. Kisa mi suruyi bu dedim 15 dk falan suruyo dedi balkonda dis ünitenin orda yapti belkide ben farketmedim bilemiyorum ki. Yapmadiklari halde yaptim deyip risk alirlarmi ki...

|
      |
      30 Mayıs 2016 22:43:29
      halil2202 Tarih 30 Mayıs 2016; 21:33:15
      Valla arkadaşım hic böyle bir motor görmedim ama sordum vakumlama yapiliyirmuş yaptiniz mi diye arkadas yapti dedi zaten o olmazsa hava kalir sikinti olur dedi. Kisa mi suruyi bu dedim 15 dk falan suruyo dedi balkonda dis ünitenin orda yapti belkide ben farketmedim bilemiyorum ki. Yapmadiklari halde yaptim deyip risk alirlarmi ki...

hayırlı akşamlar cihaz kullanımı hakkında biraz bilgi verebilirmisin soğutması performansı ve dış ünite sesinden biraz bahsedersen sevinirim
      birde enerji etiketindeki soğutmada yıllık enerji tüketimi ne kadar
      |
      |
      30 Mayıs 2016 23:17:09
      Bugün uğur dan keșifi için geldiler. Vakum olayını sorduğumda kem küm etti gerek yok dedi ben öyle olur mu en az 15 dk gerekiyormuş diyince gazı burdan veriyorum oradan alıyorum falan ayarlıyorum ben gerek kalmıyor ama yine de isterseniz yaparız dedi
      5 yıl garantiyi böyle servis ile verecekse...
      Ben de airfel ltxn35u almaya karar verdim gibi ama bakalım yarın da iklimsa gelecek eğer Sigma klima da kampanya varmış bi fiyat da onlar versin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      30 Mayıs 2016 23:59:03

airfel de de bakır boru olayına çok dikkat edin bir de onlarda da vakumlama yapilmiyor olabilir bir de MİDEA MODERN STAR MSEW-12 İNV.KLİMA bu seriyi inceleme sansiniz oldu mu midea fairwind'i eledim bunun yüzünden ama aralarında 400-500 tl var ve scop, seer değerleri daha iyi çok ilginc ..

bem de sizin gibi ugur, airfel ve midea arasindayim ..sigma ve general 'a 3 yıl evvel bakmıştım cins tripleri yüzünden vazgeçmiştim ..dc motor ve mevsimsel değerlerine , bakır boru & vakumlama olaylarına dikkat etmek lazım .. ben sadece yazlık düşünüyorum ..
      |
      |
      munchausenbyproxy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      262 Mesaj
      31 Mayıs 2016 03:00:21
      35 metrekare salona astım ve toz alerjisi olan ailem için klima bakıyorum. Sessiz olması önemli. Ne öneriyorsunuz ? Toz filtreleri gerçekten çok farkettiriyor mu?
      Bütçe 3500 -4000 lira arası.
      31 Mayıs 2016 07:58:10
      Herkese günaydın hayırlı sabahlar olsun

|
      |
      31 Mayıs 2016 09:37:13
      Herkese Gunaydın .. Arkadaslar size bi sorum olacak.. MİDEA MODERN STAR urunu yeni cıkan.. yukarıda bir iki arkadas da onerdi biraz okudum fakat sanırım yeni urun oldugu icin kimse tam yorum yapmamıs .. tercih edilirmi yoksa fairwind i mi secmek daha dogrudur.. kulanılacak alan 20m2 yatak odası sadece gece havayı kıracak.. kısında aynı sekilde cok fazla bi beklentimiz yok acıkcası.. en buyuk beklentimiz sessiz olması :)
    • Yarbay
      3940 Mesaj
      31 Mayıs 2016 11:10:02

12 ligi 2 bin tl civarina gelir herhalde gene taksitli .vb uğur smartplus , midea fairwind yada airfel ltxn den birine bakınıcaz artık ..

klimanın ismi elegance ancak satan magza kendi ismini koyabilmis o da ilginc :D ..mission yada oasis serilerinin altındaki midealara bakmak icimden gelmiyor ancak sadece 2-3 ay kullanmak icin 700-800 tl 'lik farklaa yazık hakkaten ..
      |
      |
      kotukedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      31 Mayıs 2016 11:26:35

Aslında şu vakum olayına kim ZAMAN belirlemiş bilemiyorum. bir çok yerde bir çok farklı görüş/mantık mevcut. birisi 15 dakika der, bir başkası en iyi vakum 45 dakikadır der, bir başkası ben 20 dakika vakum yapıyorum süper oluyor der, birisi çıkar 5 dakika yetiyor der vs.
      Bu işin zaman kıstası yoktur aslında, tesisatın mesafesi belli mi ki zaman belirtilebiliyor? vakum motorunun kapasitesi biliniyor mu ki zaman belirtilebiliyor?

Hepsini geçelim. en iyi vakum, manometre bağlayıp yapılan vakumdur. vakumun ne zaman bitmiş olacağına zaman değil manometre karar verir

kesin olan tek gerçek ise, vakumsuz montaj, montaj değildir. 2 tıst tıst ona teknisyen vakumu derler ki asla vakum ile ilgili yoktur.

Düzeltme: imla
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      munchausenbyproxy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
haberler
son dakika
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,457
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.