Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1609. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16071608160916101611
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 klima arasında kaldım.
    Midea Mission 3000 TL
    Panasonic Ethera 4000 TL

Fiyatlar yaklaşık olarak verildi. Ancak aradaki 1000 Tl Ethera için değer mi yoksa Mission mu alınmalı.
  • arkadaşlar merhabalar 11,25 m'2 odam var. yaklaşık 5 m^2 balkon pencere camı var. kuzeydoğu cepheye doğru bakıyor oda.Dış cephe mantolama yok ancak bims tuğla ile örüldüğünden duvarlar yalıtım sıkıntısı çok yok sadece plastik doğramaların işçiliği ve kalitesi çok iyi değil(70 lik fırat) Denizlide yaşıyoruz ve yazları inanılmaz sıcak oluyor. Odamda plazma tv var inanılmaz sıcaklık yayıyor kendi çalışma prensibi böyle. kendimce yaptığım hesaplara göre 9.000 btu yetiyor gibi ancak ileride ev değişikliği olur ise daha büyük oturma odalı ev alacağım muhtemel de... 12.000 btu mu alsam? Çok az elektrik harcaması yapan. Kaliteden ödün vermeyen mitsubishi electrik klima yada benzeri kalitede bir markanın model tavsiyesi bekliyorum. bütçe gereksiz harcama yapmamak kaydıyla çok önemli değil.
    İlginiz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hendrix789 -- 31 Mayıs 2016; 21:55:12 >
  • herkese merhaba. 10 mt2'lik odam var. sadece 16.00 ile 07.00 saatleri arasında odayı soğutacak, uyurken rahatsızlık vermeyecek şekilde soğutan klima düşünüyorum. ayrıca buharlı vantilatörler al diyenlerde oldu. önemli görüşlerinize ihtiyacım var. hangisini almalıyım ? klimaysa kaç btu yada 2. el önerir misiniz ?
  • Iyi gunler arkadaslar oncelikle bayagidir bu bolumu takip ediyorum ilk defa yorum yazma geregi duydum. 2-3 ay once hepsiburadadan hic araştırmadan samsung iyidir diyerek ar5600 serisi 12binlik bir klima aldim dis ünite arızalı geldi sorunsuz iade ettik.

Şimdi burdaki yorumlari okuduktan sonra iyiki sorunlu geldi diye dusunuyorum çünkü samsung u baymagi flan hic tavsiye etmiyorsunuz. Sonuc olarak acaba bana 12.000 lik 2 bin100 lirayi geçmeyecek klima tavsiye edebilir misiniz . antalya da yasiyorum sıfit bina ara kat 25- 30m2 bir oda icin dusunuyorum. Guzel yorumlariniz icin simdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turan1sT -- 1 Haziran 2016; 12:54:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turan1sT

Iyi gunler arkadaslar oncelikle bayagidir bu bolumu takip ediyorum ilk defa yorum yazma geregi duydum. 2-3 ay once hepsiburadadan hic araştırmadan samsung iyidir diyerek ar5600 serisi 12binlik bir klima aldim dis ünite arızalı geldi sorunsuz iade ettik.

Şimdi burdaki yorumlari okuduktan sonra iyiki sorunlu geldi diye dusunuyorum çünkü samsung u baymagi flan hic tavsiye etmiyorsunuz. Sonuc olarak acaba bana 12.000 lik 2 bin100 lirayi geçmeyecek klima tavsiye edebilir misiniz . antalya da yasiyorum sıfit bina ara kat 25- 30m2 bir oda icin dusunuyorum. Guzel yorumlariniz icin simdiden

Öncelikle hoş geldin geçmiş olsun, 2100 tl ye midea feirwind, blanc, Uğur marka birde midea nın çıkardığı modern klima sitesine bakarsan yeni bir ürünleri var onu inceleyebilirsiniz. Kullanılıp memnuniyet veren feirwind ve Uğur smart,ve usmart modelleri. Midea blanc yeni bir seri daha kullanım tecrübesi oluşmadı ayriyeten modern klimanın yeni çıkarttıkları ürününde bir kullanım tecrübesi yok. Bütçeyi arttırıp Panasonic ue 12rke modelinide değerlendirebilirsiniz. 2350 ila 2450 arası.

• quote:

Orijinalden alıntı: masteyen

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Merhaba dostlar 25 mt2 lik odaya klima bakıyorum,sessiz falan olması öyle çok umrumda değil açıkcası , kışın da ısıtma işlemi için çok önemli değil ancak yazın bu kavurucu sıcaklarda bizi kurtarması gerekiyor. Önemli husus fiyatı uygun ve çok fazla faturaya yük bindirmeyecek birşey bakıyorum.Hangi marka model tavsiye edersiniz, birde diyelim bir model tavsiye ettiniz o modelin spotunu bulup alsam herhangi bir sıkıntı yaşatır mı ?

bütçe ve kaçıncı kat hangi il de olduğunuzu yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım

Merhabalar hocam İstanbulda oturuyorum evimiz 5.Katı üstümüzde çatı katı var sadece. Taktıracağım oda 25mt2 ve 2.7m yüksekliği var ayrıca odanın birde balkonu var. Bütçe olarak da 1800e kadar düşünüyorum hocam.

Siz Gostkiller1 üstada sormuşsunuz üstadın hoş görüsüne sığınaraktan cevap yazıyorum. Kendilerinide burdan saygılarımı ve selamlarımı sunuyorum. 1200 btü uğur usmart modellerine bakın 200 TL daha arttırıp, feirwind olabilir ve modern klimanın yeni bir kliması var adını hatırlamıyorum ve fiyatı konusunda da bir bilgim yok bir inceleyin derim.

• İstanbul kagithane bölgesinde 4.ncü katta oturuyorum, bina 12 katli, güney cepheye bakiyor, dış cephede yalıtım var, güneş gün boyu vuruyor. Salon 28 metre kare.

Bu özellik de bir yere 12000 btu yetermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

quote:

quote:

Merhaba dostlar 25 mt2 lik odaya klima bakıyorum,sessiz falan olması öyle çok umrumda değil açıkcası , kışın da ısıtma işlemi için çok önemli değil ancak yazın bu kavurucu sıcaklarda bizi kurtarması gerekiyor. Önemli husus fiyatı uygun ve çok fazla faturaya yük bindirmeyecek birşey bakıyorum.Hangi marka model tavsiye edersiniz, birde diyelim bir model tavsiye ettiniz o modelin spotunu bulup alsam herhangi bir sıkıntı yaşatır mı ?

bütçe ve kaçıncı kat hangi il de olduğunuzu yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım

Merhabalar hocam İstanbulda oturuyorum evimiz 5.Katı üstümüzde çatı katı var sadece. Taktıracağım oda 25mt2 ve 2.7m yüksekliği var ayrıca odanın birde balkonu var. Bütçe olarak da 1800e kadar düşünüyorum hocam.

Siz Gostkiller1 üstada sormuşsunuz üstadın hoş görüsüne sığınaraktan cevap yazıyorum. Kendilerinide burdan saygılarımı ve selamlarımı sunuyorum. 1200 btü uğur usmart modellerine bakın 200 TL daha arttırıp, feirwind olabilir ve modern klimanın yeni bir kliması var adını hatırlamıyorum ve fiyatı konusunda da bir bilgim yok bir inceleyin derim.

Cevabınız için teşekkür ederim dediğiniz modelleri inceleyeceğim birkaç kişi uğur teknik servisi falan anlamıyor dediği için uğura bakmadım açıkcası ama tekrar göz atacağım Gostkiller1 sanırım uzun zamandır bu konuda bilgisi olan birisi o yüzden onun fikirlerinide merak ediyorum

• Merhabalar.1.haftadir arastiriyorum bi yardim edin lutfen.1800~2000 lira.civari sadece sogutma icin kullanicam izmirde yasiyorum.tavsiyeniz.ne.olur baymak midea veya sizin oneriniz.nedir.yardimci olursaniz.sevinirim tesekkurler

• masteyen kullanıcısına yanıt
    Evet uğurun servisi biraz sıkıntılı onu aceleden belirtmeyi unuttum evde tadilat var o nedenle acele ettik Biraz servise konuya hakim olduğunuzu gösterirseniz vakumlu ve kaçak testinde sıkıntı yaratamazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 1 Haziran 2016; 23:20:56 >
  • istanbul'da ara kat doğu cephe 15m2 lik yatak odası için %90 soğutma amaçlı klima bakıyorum. Muhtemelen 2-3 sene kullanıp bu evden taşınıcam. Yanımda götürmek gibi bir niyetim yok. Aradığım 2 özellik var. Biri sessiz olması. 5 günlük bir bebeğimiz var bu yaz yatak odasında beraberiz bu sebepten odayı kupkuru yapmayacak olması da aradığım diğer özellik. Nemi komple ayarlamasını istemiyorum o cihazlar çok pahalı farkındayım ama en azından gece uyanıp su içmek durumunda kalmayalım.
  • yatak odası için 9000 lik bir klima bakıyorum 2000 tl yi geçmeyecek önerisi olan var mı yer Antalya ısıtma için kullanılmayacak sadece soğutma için kullanacağım
  • Bu aralar klima kampanyası varmı.. saygılar..
  • Yorumun icin tesekkurler. Dedigin ürünleri inceledim ugur 1800 civari fiyati daha uygun. Fairwind 2015 model sanirim 2016 urunleri arasinfa yok. Blanc ile missiona odaklandm fakat ikisi arasindaki farki anlayamadim sence hangisini almaliyim, ikisinin de fiyatları birbirine yakin.

Panasonic icinde bayi ile bi gorusucem.tesekkur ederim bu arads sana ve yorum yapan ghost arkadasimiza :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nnk1981

Merhabalar.1.haftadir arastiriyorum bi yardim edin lutfen.1800~2000 lira.civari sadece sogutma icin kullanicam izmirde yasiyorum.tavsiyeniz.ne.olur baymak midea veya sizin oneriniz.nedir.yardimci olursaniz.sevinirim tesekkurler

merhaba arkadaşım.kaç m2 de kullanılacak kaçıncı kat bilgi verebilirseniz ona göre tavsiye verirsek iyi olur

Yani kucuk bi ev ara kat kiraci oldugum icin tasinma durumunu.da.dusuner.ek 12000 uygun diye dusundum bugun izmirde.midea.satan yer ile gorustum midea marka.yok dedi haftaya mideanin urettigi baska bi marka gelicek uzerinde midea.yazmiyo ancak yaninda.yaziyo tavsiye.ederim dedi

• Merhaba,

İzmir'de kirada oturduğum evimin 20 m2 lik salonuna sadece soğutma amaçlı bir klima arıyorum. Salonda yaklaşık 2-3 m2 çift camlı pencere ve bir adet de balkon kapısı mevcut. Genellikle 3-4 kişi oluyoruz. İnternetteki hesaplara göre 8000-1000 btu/h liklerin uyacağını gördüm. Bu doğrultuda ilerde taşınma durumunu da göz önünde bulundurarak 12000 Btu/h lik bir klimanın yeteceğini varsayıyorum. Samsung (Samsung AR9000 AR12HSSFCWKNSK A++ 12000 Btu/h Inverter) ve Baymak (Baymak Elegant Plus A++ 12000 Btu/h) modelleri arasında kaldım. Baymak'ın fiyat avantajı var. Samsung'un sa 10 senelik motor garantisi. Burada bu markalar genelde önerilmemiş okuduğum kadarıyla. Sizce bunlardan birini mi seçmeliyim yoksa başka modellere mi yönelmeliyim? Yine buradan okuduğum kadarıyla Baymak'ın servisi kurulum için gerekli olan her işlemi gerçekleştirmiyormuş. Bu benim için samsung'u seçmede önemli bir kriter fakat diğer yandan da arada 800-900 TL gibi bir fark oluyor. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar Uğur-Usmart 12 almaya karar verdim. Ancak bu seferde nerden alacağımızı kararlaştırma çabaları başladı Uğur'un resmi satış sitesinde fiyatı 1.769,00TL olarak belirtmiş ancak araştırırken bu web sitesini buldumhttp://www.hepucuz.com.tr/asp/product/8616/Ugur-USMARTPLUS-12-Duvar-tipi-Inverter-A-Yeni-Nesil-Klima?ref=akakce&v=1.76.9
    havale ile 1578.90TL ye geliyor. Nerden baksanız 200TL gibi bir fiyat oynuyor aralarında resmi sitesinden daha ucuza satması mümkünmüdür?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drkozi

istanbul'da ara kat doğu cephe 15m2 lik yatak odası için %90 soğutma amaçlı klima bakıyorum. Muhtemelen 2-3 sene kullanıp bu evden taşınıcam. Yanımda götürmek gibi bir niyetim yok. Aradığım 2 özellik var. Biri sessiz olması. 5 günlük bir bebeğimiz var bu yaz yatak odasında beraberiz bu sebepten odayı kupkuru yapmayacak olması da aradığım diğer özellik. Nemi komple ayarlamasını istemiyorum o cihazlar çok pahalı farkındayım ama en azından gece uyanıp su içmek durumunda kalmayalım.

arkadaşım öncelikle bebeğinize uzun sağlıklı ömürler dilerim.Allah analı babalı büyütsün.klima işine gelirsek 2-3 sene için birde soğutma için yüksek rakamlar vermek yanlış olur tabiki.o yüzden mideanın alt serilerine bakabilirsiniz,uğur klimaya bakabilirsiniz,açıkcası bu durumda zorlanıyorum tavsiye verirken.çünki az bir süre kullanıp bırakacağım diyorsunuz fazla para vermenizi istemem boş yere.size fiyatı uyan herhangi bir klima alın desem sorun çıkar üzülürüm.size 9000 btu bir klima yetecektir.şu an baktığımda en ucuz olarak :

MİDEA MODERN STAR MSEW-09 İNV.KLİMA var.işinizi pek ala görür.netde satış fiyatı 1400-1500 civarlarında ama bayisinden nasıl bir fiyat alırsınız bilemiyorum.bulunduğunuz ile göre bayileri kendi sitesinden sorgulayabilirsiniz:

http://www.modernklima.com.tr/

diğer sorularınıza gelir isek split klimalar ister istemez ortamın nemini alır havayı kurutur.bunu birtek daıkın ururu sarara yapmayabilir çünki özellikleri ona göre.tabikide bu klimayı alamazsınız o ayrı ben bilginiz olması açısından yazıyorum.malesef nemlendirici kulanmak zorunda kalabilirsiniz bu durumda.heleki bebek li ortamlarda nem dengesine çok dikkat etmek gerekiyor.

ses olayına gelir isek alt katagori cihazların sesleri birbirini çok aratmaz.ama şu varki soğutmada dış üniteler öyle insanı rahatsız edici şekilde ses yapmaz kolay kolay.iç ünitede ise gene aynı durum sözkonusu.arada çok açık bir fark yok.sessizliği fan hız kademesini düşürerek sağlayacaksınız artık rahatsızlık derecenize göre.

Hocam iyi dilekleriniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.
    Bu aldığımız ürünlerin yerine 2-2.5 arası bir ürün aldığımızda gerçekten memnun kalacaksak bu ürünü sonra taşındığım eve taşırım. Vereceğimiz 300Tl olur sök-tak için.
    Uğur bayisi evime yürüme mesafesindeydi ona uğradım smart plus 9000 için 1500Tl fiyat verdi.
    Baktığım bir kaç ürün şunlardı.
    http://www.ereyon.com.tr/urun/samsung-ar09jsfsc.aspx?ref=akakceteklifli&v=1.50.1 1783TL 75TL de wp var. 1700 Bu arada evimde bir adet de samsung 12000 lik inverter var. Bakımları belki daha ucuza getirebilirim yıllık için.
    http://www.ereyon.com.tr/urun/lg-as-w096j1r0-sirius-deluxe-9000-btu-inverter-klima.aspx 2100TL kargo ile yine 75 tl wp var
    http://www.ereyon.com.tr/urun/mitsubishi-srk25zmp-s1-duvar-tipi-inverter-klima.aspx 2200TL kargo ile yine 75TL wp var.

Bunlardan f/p olarak en iyi hangisi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkozi -- 2 Haziran 2016; 17:41:42 >

• Değerli ağabeyler. Bizim yufkacı dükkanımız var ve klima tavsiyelerinizi istiyorum. İmalat ve satış yeri olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. İmalat 25 m2 satış 20 m2 genişliğinde ve (http://i.hizliresim.com/L3EbGa.jpg ) linkteki gibi ikisi arasında geçiş için bir kapı boşluğu kadar boşluk var. Tavan yüksekliği de 4 metre. Bir de yufka yaparken sac yanıyor sıcaklık iyice artıyor. Şimdi bizim sıcaktan yanmamamiz icin nasıl bir klima almamız lazim. Buz gibi olmasına gerek yok serin olsa kafi. Klimayi da nereye koysak en iyi verimi alırız?( İmalat yeri sıcak olduğu icin orayı soğutmak önceliğimiz.) Bir sorum da un klimaya zarar verir mi? (Dükkanın her yeri un oluyor yufka işledikten sonra.)Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi günler,
    Midea serilerinden bir klima almak istiyorum. Sizce blanc, Fairwind, modern Star serisinden hangisini tercih etmeli?

Bir de bayii ve internet üzerinden satış fiyatları arasında en az 200-300 tl fark var. Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Salonda sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 12000btu yeterli diye düşünüyorum. 25m2 çatı katı, üstte çatı var, binada mantolama var.

• 
Sayfa: önceki 16071608160916101611
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.