Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1600. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ge620dx , gokhanayvaz , leadwell Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 24 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
78. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim klimam airfel 942 modeli arkadaşımla birlikte aldık 12lik 25m2 salon soğutuyor antalya sıcağında klimanın üretimi midea değil dünyanın en büyük üreticisi gree bilip bilmeden konuşmayalım ve seasonal inverter hiç sorun yaşamıyorum sürekli kullanımda nerdeyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende geçen yıl burada klima ustadlarından aldım tavsiyeyi fp urunu bunu aldım 1500tlye şuan 2000falandır ötesi yok 12000lik.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

peki 12000btu için fiyat neymiş hocam?

ben 18ligine baktim 12lik arastirmadim

sitesinden bakabilirsin

lg deluxe inverter

• Lg ile arçelik-beko aynı klimadır bunu dikkate alarak tercih yaparsanız iyi olur.

• Ben airfel yeni seri klima aldım. Bugün çalıştırdım. Dış sıcaklık 28. Otomatik fanda İçeriyi 25 dereceye ayarladım yarım saat sonra 24 derece oldu.1.5 saattir 24 de sabit kaldı. 590 wattla başladı şu anda 317 watt zaman geçtikçe düşüyor wattı. Bakır boruyla geldi. Oldukça sessiz çalışıyor. Klima kapandığında 1-2 dakika 6-8 watt çekiyor sonrasında 0.4 watt a sabitleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre8361

hocam midea mission(wifi kitsiz) ile panasonic ue9 u bayi hemen hemen aynı fiyata verdi.Tercihimi Panasonicten yana kullandım.İnşallah memnun kalırım teşekkür ederim cevaplarınız için.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız inşallah. Panasonic kit UE RKE modelinimi aldınız. Kaç btü lük aldınız kaç metreye kuracaksınız ve tam olarak ne fiyat verdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 13 Mayıs 2016; 22:30:43 >
  • teşekkürler @warrior 1865TL ye aldım. Panasonic kit UE9 RKE (9000btu) 16m2 de kullanacağım.
    2000TL ye kit ile beraber mission,kitsizde 1900tl ye verilmişti fakat tercihimi panasonicten yana kulllandım.inşallah pişman olmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre8361

teşekkürler @warrior 1865TL ye aldım. Panasonic kit UE9 RKE (9000btu) 16m2 de kullanacağım.
    2000TL ye kit ile beraber mission,kitsizde 1900tl ye verilmişti fakat tercihimi panasonicten yana kulllandım.inşallah pişman olmam.

İnşallah inşallah

• Arkadaşlar herkese günaydın hayırlı hafta sonları dilerim. Malumunuz forumda marka ve model ve modeller hakkında yazıyor çiziyoruz. Hatırlarsanız Tekirdağlı-klimacı üstadlada midea Oasisin bahsi geçmiş ve oasisin değerleri doğrultusunda makas aralığı geniş olan cihazlar performans lı cihazlar demişti hatırlarsanız. O gün bu gündür kafamda hep soru işaretleri Oasis hakkında dönüp duruyor. Katoloğunu İncelemelerim doğrultusunda cihaz için belirtilen değerler doğru değil yada baskı hatası diyecem de bunu bastıran distribütör kurumun çalışanlarıdamı görmedi bu kataloğu bir inceletir firma çalışanlarına. Sorun Oasisin katoloğunda
    9000 btü lük soğutma da maksimum 12065 btü görünüyor, maksimum soğutma kapasitesi waatı 4665 ,yani btü olarak çevirmek için baz alınan değer 3410 dur. Hesap ortada 3410*4665= 15 907 btü yapıyor. Ama katalog da 12065 btü görünüyor. Isıtma değerleride sağlıklı değil. Şimdi Tekirdağlı-klimacı üstada sormak istiyorum burda makas aralığı ile alakalı anormallikler varmıdır yokmu dur. Oasis Missionu dövermi dayakmı yer üstadım. Ya ben bir yerlerde yanlış yapıyorum, üstad dan sopa yicez yanlış hesap yapıyorum yada distribütör kurumun ve bayilerin yapılan yanlıştan haberi yok. Saygılarımla selamlıyorum

• DAIKIN KONUSUNDA FIKIRLERINIZ NELER

DAIKIN MI

AIRFEL MI

GREE MI

• quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

Ben airfel yeni seri klima aldım. Bugün çalıştırdım. Dış sıcaklık 28. Otomatik fanda İçeriyi 25 dereceye ayarladım yarım saat sonra 24 derece oldu.1.5 saattir 24 de sabit kaldı. 590 wattla başladı şu anda 317 watt zaman geçtikçe düşüyor wattı. Bakır boruyla geldi. Oldukça sessiz çalışıyor. Klima kapandığında 1-2 dakika 6-8 watt çekiyor sonrasında 0.4 watt a sabitleniyor.

bana detay verirmisin

model nedir

kac btu

kac metrekare odaya aldin

kaca aldin

nerden aldin

• ppimpirikk P kullanıcısına yanıt
    modeli LTXN35U 12binlik n11den 1905 liraya aldım şimdi daha ucuza satıyor aynı satıcı 1869 liraya. 23 metrekare salonum. midea üretimi 01/2016 yazıyor üretim tarihinde. dün akşam kullandım ilk defa. pek fikrim yok açıkcası klima hakkında. 4 metre bakır boru çıktı içinden.
  • merhaba arkadaşlar

yatak odası ve oturma odası için iki klima araştırmasındayım. iki oda da 20 m2 yalıtımlı yeni bina.
    yatak odası için 9000lik oturma odası için 12000lik düşünüyorum. mitsubishi otruma odasına da 9000 olur ama oda kalabalık olsa falan yetmez sıkıntı yaşarsın 12000lik al dedi.

aldığım fiyatlar şöyle

mitsubishi hj25 2250tl (yatak odasına)
    hj35 3000tl (oturma odasına)

midea fairwind 9000lik 1700tl
    12000lik 1950tl

bir de panasonic UE12 RKE 12000 için 2350tl dedi.

mitsubishinin fiyatı çok yüksek olduğu için sadece soğutma amaçlı kullanmaya o kadar para vereyim mi kararsız kaldım. midea da diğerlerine göre biraz basit duruyor o yüzden panasonicte orta yolu bulacağım gibi ama sizce panasonicin de en alt modeli olduğu için mideaya göre fiyat farkını hakediyor mu?
  • arkadaslar daikin hakkinda ne dusuniyorsunuz

• Butcem buna elverdigi icin Samsung ucgen modelini aldim. 17 m2 icin 12.000 btu aldim. Isitma icin kullanmayacagim. Kullaninca yorumumu yazarim. Fiyati 2.150 TL.

• DAIKIN ICIN FIKRI OLAN BIR ALLAHIN KULU YOKMU

• ppimpirikk P kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki üretilen serilerini pek tavsiye etmiyorum. Piyasada rekabetçi olabilmek için kaliteden çok ödün verdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Türkiye'deki üretilen serilerini pek tavsiye etmiyorum. Piyasada rekabetçi olabilmek için kaliteden çok ödün verdiler.

ne gibi odunler peki

• Çok teknik detaya girmek gerekir sorunuza cevap vermek için. Daikinlerde genelde iç ünite Türkiye'de üretilir. Dış ünite Çek Cunhuriyetindeki fabrikadan gelir. Her ne kadar soğutma ısıtma işlevini dış ünitedeki kompresör gerçekleştirse bile iç ünitede kullanılan plastik kasa kalitesi bile tüketiciyi etkiletecektir. Biraz daha teknik bilgi verirsem kafanız iyice karışacak. Bayağıdır araştırıyorsunuz klima için. Bu en doğal hakkınız. Ancak elektrikli ev aletleri biraz şans işi. Benim söylemlerime karşı çıkacak elbet birileri vardır. Ben de yeni evleneceğim. Klima bütçem yetseydi carrier alacaktım. Ancak yatak odası klimamı şimdilik iş görsün diye nişanlımın referansıyla Vestel aldım. Salon klimamı ise LG almayı planlıyorum bütçeme göre. Param olsaydı da carrier alırdım.

• Baymakların fiyatı çok uygun önerir misiniz baymak kalite olarak nasıldır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.