Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1581. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: birfurkan , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.241
Cevap
703
Favori
4.431.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
24. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 15791580158115821583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jenba555

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Vakum cihazı büyük ve 5 metreden uzun değilse kurulum 15 ila 20 dakika yeterlidir. Vakum cihazı küçükse 5 metre kurulum varsa 35 ila 40 dakika yaptırmanız sağlıklı olur.

Yaklasik 30-35 dk vakumm yaptilar uzunlukta 2.5metre civari 2-3 saat kadar calistirdim istenilen oda isisina geldiginde hem dis unite hemde ic inite duyulamiyacak kadar sessiz calisiyordu insallah ilerleyen gunlerde de memnuniyetimiz boyle devam eder...

hayırlı uğurlu olsun tekrardasn.içiniz rahat olsun kardeşim güzel günlerde huzurla kullanın.sizi üzmeyeceğine adım gibi eminim.aklınıza herhangi birşey taklılırsa ne zaman olursa olsun sorun bizler warrior hocamla burdayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: jenba555

quote:

Vakum cihazı büyük ve 5 metreden uzun değilse kurulum 15 ila 20 dakika yeterlidir. Vakum cihazı küçükse 5 metre kurulum varsa 35 ila 40 dakika yaptırmanız sağlıklı olur.

Yaklasik 30-35 dk vakumm yaptilar uzunlukta 2.5metre civari 2-3 saat kadar calistirdim istenilen oda isisina geldiginde hem dis unite hemde ic inite duyulamiyacak kadar sessiz calisiyordu insallah ilerleyen gunlerde de memnuniyetimiz boyle devam eder...

hayırlı uğurlu olsun tekrardasn.içiniz rahat olsun kardeşim güzel günlerde huzurla kullanın.sizi üzmeyeceğine adım gibi eminim.aklınıza herhangi birşey taklılırsa ne zaman olursa olsun sorun bizler warrior hocamla burdayız.

Ne kadar güzel söylemiş üstad ; Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur Adabına. Cümleten hayırlı geceler diliyorum sağlıcakla kalın mutlu kalın Saygılarımla selamlıyorum gerçek forum üyesi arkadaşları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sagokun arkadaslar... İlgi ve alakaniz icin tekrardan tesekkur ederim ikinizede.

• ben bu klima işinden anlamam da burayı da havalar sıcakken gecen yıl takip etmıslıgım var.simdi tekrar geldım neyse artık aldık bi klima ama çevremde minik bi anket yaptım midea markasını duydunuz mu dedım en az 15-20 kişiye bi kişi çıkmadı
    ben anladıgım kadarıyla bu urun kalıtelı adamlar buyuk fırma (dünya da ama)
    ama tanınmayan reklamı olmayan servısı sorun cıkarabılecek bır marka neden sureklı tavsıye edılıyor cidden çok merak ediyorum
    gecen sene aynı seyı yapan bı kac kısı vardı baktım onlar uzaklastırılmıs baskaları aynı pozısyonu almıs yanı bunlar reklam kokuyor
    ben söyleyeyım arcelık 12300 aldım baya da uyguna geldı.7 yıl garantı verdı.arcelık servıslerı bugune kadar test ettım baya iyiler.
    7 yılda ürün çöp olsa sorun yasatmaz sonrasını bılmem ozaman bı daha dusunulur ..
    buradan klıma tavsıyesı ısteyecek arkadaslara fıkır versın ıstedım..

• muvakkit kullanıcısına yanıt
    Yürürken başımın yerde olması sizi rahatsız etmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takılmamak.

Pozisyon almışlar, reklam yapıyorlar diyorsun!!!... Havalar ısınmaya başlayınca, pozisyonun kralını almış ve reklamın kralını yapıyorsunuz maşallah. Dinime küfür eden müslüman olsa bari.

• ben reklam yapmıyorum reklam olması için düzenli bir sekılde bır markayı ovmem gerekır,son kullanıcı olarak tek bır urun aldım ve onu soyledım.ıkı gun sonra airfel aldım dersem o zaman konusalım reklam konusunu..satan düzenli tavsiye eden servısı veya baska bıseyı degılım tek bır tecrube benımkı.kullanmaya baslayınca da bı fıkır olsun dıye yazarım.sonra baktım kı kötü mrmnun olmadım ozaman da kötülerim..ama sizin ki cok farklı ve ben burada bır seyı elestırırken sizin adınızı da anmadım üZerinize alınmıs olmanız da ilginç tabi
    ikincisi edebimde yere düşen bişey yok.hakaret içeren bir cümle mi var ki..sadece laf olsun diye cümle kurmamak lazım
    merak ettiğim ne kadar kaliteli olursa olsun kimsenın bilmediği bir marka klima forumunda düzenli olarak iki kişi arasında paslaşılarak tavsiye edilmiş??
    son 10 sayfayı okuyunca bunu herkes görebilir.bunun makul bir gerekçesi yoksa reklamdır
    bu tavsıye edilen markayı 10 yıldır kullanan ve sorun yasamayan var mı ?? ben kotulemıyorum sızın ovdugunuz markayı ama makul ve mantıklı degıl..
    neyse önemli olan zihinlerde klima forumuyla ilgili soru işareti bırakmak amacım
    tekrar saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

ben bu klima işinden anlamam da burayı da havalar sıcakken gecen yıl takip etmıslıgım var.simdi tekrar geldım neyse artık aldık bi klima ama çevremde minik bi anket yaptım midea markasını duydunuz mu dedım en az 15-20 kişiye bi kişi çıkmadı
    ben anladıgım kadarıyla bu urun kalıtelı adamlar buyuk fırma (dünya da ama)
    ama tanınmayan reklamı olmayan servısı sorun cıkarabılecek bır marka neden sureklı tavsıye edılıyor cidden çok merak ediyorum
    gecen sene aynı seyı yapan bı kac kısı vardı baktım onlar uzaklastırılmıs baskaları aynı pozısyonu almıs yanı bunlar reklam kokuyor
    ben söyleyeyım arcelık 12300 aldım baya da uyguna geldı.7 yıl garantı verdı.arcelık servıslerı bugune kadar test ettım baya iyiler.
    7 yılda ürün çöp olsa sorun yasatmaz sonrasını bılmem ozaman bı daha dusunulur ..
    buradan klıma tavsıyesı ısteyecek arkadaslara fıkır versın ıstedım..

quote:

ben reklam yapmıyorum reklam olması için düzenli bir sekılde bır markayı ovmem gerekır,son kullanıcı olarak tek bır urun aldım ve onu soyledım.ıkı gun sonra airfel aldım dersem o zaman konusalım reklam konusunu..satan düzenli tavsiye eden servısı veya baska bıseyı degılım tek bır tecrube benımkı.kullanmaya baslayınca da bı fıkır olsun dıye yazarım.sonra baktım kı kötü mrmnun olmadım ozaman da kötülerim..ama sizin ki cok farklı ve ben burada bır seyı elestırırken sizin adınızı da anmadım üZerinize alınmıs olmanız da ilginç tabi
    ikincisi edebimde yere düşen bişey yok.hakaret içeren bir cümle mi var ki..sadece laf olsun diye cümle kurmamak lazım
    merak ettiğim ne kadar kaliteli olursa olsun kimsenın bilmediği bir marka klima forumunda düzenli olarak iki kişi arasında paslaşılarak tavsiye edilmiş??
    son 10 sayfayı okuyunca bunu herkes görebilir.bunun makul bir gerekçesi yoksa reklamdır
    bu tavsıye edilen markayı 10 yıldır kullanan ve sorun yasamayan var mı ?? ben kotulemıyorum sızın ovdugunuz markayı ama makul ve mantıklı degıl..
    neyse önemli olan zihinlerde klima forumuyla ilgili soru işareti bırakmak amacım
    tekrar saygılar

Yazdıklarınızı okursanız, öneride bulunan insanları zan altında bıraktığınızı göreceksiniz. Hoş birşey değil son 10 sayfayı okumuşsunuz okuduğunuz o sayfadan geriye doğru epey bir okursanız bazı gerçekleri daha net görebilirsiniz. Forumun amacı nedir? Bilmeyenlerin, bilen insanlardan görüş alması bilgilenmesidir. Konu hakkında soranlara bildiklerimizi aktarıyoruz, hepsi bu bunda anormal bir durum yok. İnsanları zan altına sokmanında anlamı yok. Firmalar ürünlerin kalitesini bozmayıp üzerine koyarak gitseler kimsede firma ve markaları kötülemez. Unutmayın ki hiç bilen ile bilmeyen bir olmaz. Üstadım şahsım ve Gostkiller1 hocam birine ürünmü almışız da yada satmışızda pirim mi almışız veya çoluğumuza çocuğumuza mı yedirmişiz. Bu forum öyle insanlar gördü ki, kendi sattıkları klimanın haricindeki bütün klima markalarını kötüleyip de klima satanları da gördü. Sizin reklamını yaptığınız Arçelik le ilgili şikayet o kadar çok varki, başlık sayfalarını ve bulunduğumuz başlığın geriye dönük sayfalarını okuyunda görün. Profilimde ki başlıklara yaptığım yorumlara bakarsanız esnaf olmadığımı hiç kimsenin yada bir markanın elemanı olmadığı anlarsınız. Sizlerden ricam konulara yorum yapmadan önce iyice araştırıp okuyun. 12 yıl lg beko plazma kullandım ısıtması dan hiç memnun olmadım. İki kere dış motor öldü. İçinde ki motor lg bile değildi. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş üstad. Bilinçli bir tüketici olmak ve insanlara yardımcı olmak suç olmuş günümüz de. Üzülmemek elde değil ilk emri oku olan bir dinimiz var, ancak bir o kadar da okumayan bir milletimiz var. Benim yaptığım ilk yorumlara bakarsanız ihtiyaca binayen araştırma yaparak bütçem dahilinde bağımsız ölçme ve değerlendirme kuruluşu eurovent in değerleri doğrultusunda firmalara değişik markalar adında klima üreten Midea missionu tercih ettim hepsi bu, yaptığım yorumlara bakarsanız bütçeye göre mitsubishi fh serisi sf serisi, daikın urunu, sarara Panasonic Ethera midea mission, feirwind, Uğur bunlarıda önerdiğimiz görülmektedir. Ancak bizleri zan altında bırakarak bir markayla özdeşleştirmeniz, hoş değil. Üstad ne kadar güzel söylemiş Hz Mevlana ; Ben, İnsanlara faydam dokunsun diye bu dünya zindanında kalmışım. Yoksa hapishane nerede, ben nerede? Kimin malını çalmışım? Saygılarımla selamlıyorum.

• quote:

ben reklam yapmıyorum reklam olması için düzenli bir sekılde bır markayı ovmem gerekır,son kullanıcı olarak tek bır urun aldım ve onu soyledım.ıkı gun sonra airfel aldım dersem o zaman konusalım reklam konusunu..satan düzenli tavsiye eden servısı veya baska bıseyı degılım tek bır tecrube benımkı.kullanmaya baslayınca da bı fıkır olsun dıye yazarım.sonra baktım kı kötü mrmnun olmadım ozaman da kötülerim..ama sizin ki cok farklı ve ben burada bır seyı elestırırken sizin adınızı da anmadım üZerinize alınmıs olmanız da ilginç tabi
    tekrar saygılar

Kesinlikle katılıyorum.Bunları söyleyince soysuz falan diyolar.Cahillikle falan suçlanıyorsun.Cahil diyen adamların eğitim ve ahlak sevileri yazdıklarından ortaya çıkıyor zaten 1 ay okudum bu forumu ta eskilerden başayarak.Çoğunu yollamışlar bu forumdan kalanlarda insanları yanlış yönlendirip fikirlerinin tersni söyleyince saldırıyorlar.Rekabetin en yoğun olduğu piyasa heralde burası.Bir insan bir klimanın savunucusu olamaz bu kadar körü körüne derken bunu kastediyordum @muvakkit bu konuda aynı fikirde olduğum insanları görüdükçe şunu düşünüyorum kimse salak değil herkes araştırıp doğruyu buluyor.

• arkadaşlar bu mitsubishi olsun daikin olsun, bulunduğumuz şehirden farklı bir şehirden klima alırsam, yine servis gelip kuruyor değil mi?
  • zebetosu Z kullanıcısına yanıt
    Kuruyorlar ancak siz yinede müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın madur olmayın. Saygılarımla

• yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    ikinize de katılıyorum. biz son kullanıcıyız. anlasak gelip danışmayız zaten. bizi cahillikle suçlayan, burada tavsiyede bulunan yönlendirme yapan insanların forum tarafından denetlenmesi gerekir. şunu al bunu al diyen arkadaşlar klima konusunda ki eğitiminiz nedir? klimayla alakalı bir tecrübeniz var mı ? (servis işçiliği yapmışsınızdır vs) klimayla alakalı sertifikalarınız var mı? isminiz cisminiz nedir? klima konusunda ki bu tecrübelerinizin kaynağı nedir? mesela ben hiç bir konuda ustalık belirtmeme rağmen adım soyadım yaşadığım kent profilimde mevcut. tavsiye veren arkadaşlar hakkında bir bilgi mevcut değil. insanları yönlendirmek bu kadar kolay olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

ikinize de katılıyorum. biz son kullanıcıyız. anlasak gelip danışmayız zaten. bizi cahillikle suçlayan, burada tavsiyede bulunan yönlendirme yapan insanların forum tarafından denetlenmesi gerekir. şunu al bunu al diyen arkadaşlar klima konusunda ki eğitiminiz nedir? klimayla alakalı bir tecrübeniz var mı ? (servis işçiliği yapmışsınızdır vs) klimayla alakalı sertifikalarınız var mı? isminiz cisminiz nedir? klima konusunda ki bu tecrübelerinizin kaynağı nedir? mesela ben hiç bir konuda ustalık belirtmeme rağmen adım soyadım yaşadığım kent profilimde mevcut. tavsiye veren arkadaşlar hakkında bir bilgi mevcut değil. insanları yönlendirmek bu kadar kolay olmamalı.

Oldu olacak TC, kimlik no anne kızlık soyadı da verseydik yahu sen evinde musluk su damlatınca sucu çağırıyorsun galiba kör değiliz yani kaç sene klima kullandım kaç kere sökülüp takılmasına şahit olduk tecrübe edindik diye meslek mi edinmemiz lağzım Türkiye de yaşıyorsan kimseye sırtını dönmeye gelmez bir laf vardır yediğin kazıkların toplamına tecrübe denir diye. Şimdi 9KÖY üstada katılıyorum. 2004 ila 2005 den buyana bu forumu takip ederim. 2014 de üye oldum ama bu forum ilk zamanlar saygın bir forumda. Cılkı çıkmış bu forumun. Dükkan, mağaza işletenlerle ve serviscilerle dolmuş buralar. Meyve veren ağaç taşlanır misali doğruyu konuşanlara taş atıp, sataşıp duruyorlar ki forumdan uzaklaştırılsın. Unutmayın ki peygamberimiz Taif de taşlaşmıştı. Allah bütün tuzaklardan haberdardır. Şüphesiz Allah O tuzaklara boşa çıkaran ve en büyük tuzağı kurandır. Şüphesiz Allah işitendir ve görendir. Emellerinize ulaşamayacaksınız. Başaramayacaksınız. Nede güzel söylemiş Hz Mevlana ;Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker. Unutma! Kazanmak koca bir ömür ister! Kaybetmeye ise anlık gaflet yeter. En derin saygılarımla selamlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 20 Nisan 2016; 13:32:47 >

• Bana oturma odasi icin maksimum butce 2.000 tl olacak sekilde klima onerir misiniz? Ilerde sallonda da kullanabiliriz o yuzden btu degeri yuksek olani mi almak lazim?

Oturma odasi 16-17 m2. Baska bir eve gecersek belki salona taktiririz o yuzden ortalama bir salon icin dusunelim.

Arkadasimda vestel klima var canavar gibi sogutuyor salonu ama babamlarda alarko var cok zayif kaliyor oturma odasinda.

Onerilerinizi bekliyorum.

• Klima almak isteyenlere, ekonomik serinlemek isteyenlere öneri:

Evinizin pencerelerinde panjur, balkonlarında renkli / perdeli pimapen / cam balkon yoksa;

balkon ve pencerelere Tümray kornej taktırın. (Koçtaş vb satılıyor) Sonrasınsa istediğiniz ölçüde gölgeleme tülü (yeşil, bej, füme, beyaz / % 35, 55, 75, % 95 sıklık) yaptırır kullanabilirsiniz. 2 , 4 m enindekilerin mtsi 1,5 - 2 TL. Tüllerin alt kısımlarına 3 - 5 cmlik kanal yaptırırsanız içine bu kanaldan 1 - 1,5 cm genişliği daha az 50, 75 veya 100 cm mdf kestirip koyarsanız rüzgarda bu ağırlıktan dolayı stabil olur. Kullanmak istemediğinizde kenara çekebilir ya da kışın tülü çıkartabilirsiniz.

Örneğin % 95 sıklıktaki tülün güneş ışığını % 95 engellediği söyleniyor. Hatta UV'ye karşı etkili olduğu da. Negatif yönlerinden bir tanesi rüzgarı da engellemesi.

Açık renkler daha mantıklı gözüküyor. Akşam evden ışık yanarsa içerisini gösterir.

Sanırım 20 mt uzunluğu tülle kapatılacak bir dairenin kornej, kornej dönüşleri, dübel, vida, montaj, tül dikimi hepsi 200 - 300 TL. arası tutar.

2. öneri:

tavan vantilatörü kullanmak. (Klima çarpması da engellenebilir) Odanın m2sine göre çapları değişiyor. En büyüğü sanırım 132 cm. Motorun dayanıklı olması, az elektrik tüketmesi (50 w olanlar var), sessiz olması, fan hızları, ters yönde çalışma (ısıtma amaçlı), uzaktan kumandalı olması ya da ilave edilmesi, lambalı - armatürlü olması vb. noktalara dikkat edilebilir. (Uzaktan kumandadaki reosta ile gece lambası ya da sinema keyfi yapılabilir)

Bildiğim kadarıyla en iyisi Hunter. Fakat fiyatları çok yüksek. White - Westinghouse kaliteli ve fiyatlarıda 150 - 250 TL arası diye biliyorum.

İşin güzel tarafı bu 2 öneri, klima ile birlikte kombine kullanılabilir. Bu şekilde konfor ve tasarrufun artacağına inanıyorum.

Tabi ki ideali iyi bir dış yalıtıma sahip olduktan sonra bunları yapmak daha da anlamlı.

• quote:

quote:

Oldu olacak TC, kimlik no anne kızlık soyadı da verseydik yahu sen evinde musluk su damlatınca sucu çağırıyorsun galiba kör değiliz yani kaç sene klima kullandım kaç kere sökülüp takılmasına şahit olduk tecrübe edindik diye meslek mi edinmemiz lağzım Türkiye de yaşıyorsan kimseye sırtını dönmeye gelmez bir laf vardır yediğin kazıkların toplamına tecrübe denir diye. Şimdi 9KÖY üstada katılıyorum. 2004 ila 2005 den buyana bu forumu takip ederim. 2014 de üye oldum ama bu forum ilk zamanlar saygın bir forumda. Cılkı çıkmış bu forumun. Dükkan, mağaza işletenlerle ve serviscilerle dolmuş buralar. Meyve veren ağaç taşlanır misali doğruyu konuşanlara taş atıp, sataşıp duruyorlar ki forumdan uzaklaştırılsın. Unutmayın ki peygamberimiz Taif de taşlaşmıştı. Allah bütün tuzaklardan haberdardır. Şüphesiz Allah O tuzaklara boşa çıkaran ve en büyük tuzağı kurandır. Şüphesiz Allah işitendir ve görendir. Emellerinize ulaşamayacaksınız. Başaramayacaksınız. Nede güzel söylemiş Hz Mevlana ;Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker. Unutma! Kazanmak koca bir ömür ister! Kaybetmeye ise anlık gaflet yeter. En derin saygılarımla selamlıyorum

bu nasıl bir cevap. okuduğunuzu da anlamıyorsunuz galiba? yazdığınızdan anladığım kadarıyla normal bir klima kullanıcısı klima söktürüp taktırmakla ustalaşabiliyor tavsiye verebiliyorsunuz. özlük bilgilerinizi verin demedim. gayet güzel bir örnekle açıkladım. ben soner kurt muhasebeciyim sakarya'da ikamet ediyorum. bu kadar basit. hayırdır konu dinler tarihine ne zaman geçti. verecek cevabınız olmayınca din Allah kitap muhabbetine girmeyin. konu klima ve sizin tecrübeniz sadece evde klima kullanmak, söktürüp taktırmaktan ibaret olan bir kişisiniz yazınızdan anladığım kadarıyla. hak hukuktan bahsetmek yerine lütfen eğitiminizi alın öyle tavsiye de bulunun. bir işin hakkı eğitimden geçer. 2014 yılında kayıt olmuş olabilirsiniz bu beni ilgilendirmez ki.

Ona bakarsanız bende 2005 kayıtlıyım. 2005 yılında kayıt olmam beni bilmediğim konularda söz sahibi yapmaz. madem hiç bir eğitiminiz yok nasıl kullanmadığınız klimaları tavsiye edebiliyorsunuz? (buradan önerdiğiniz klimaların kötü olduğu anlamı çıkmasın). son zamanlarda bilgisizliği dini motiflerle süslemekte moda oldu. dini kendi egolarınıza alet etmeyin. bir firmadan kazık yediyseniz burada paylaşırsınız. biz de uzak dururuz o firmadan. şahsen airfel ltxn35u modelini aldım. kullanmadım. bana bir yanlışı olursa yerin dibine sokarım bu modeli. airfel babamın firması değil.30 sene klima kullansam da kullandığım modeli alın yada hiç memnun değilim almayın diyebilirim en fazla. ama tutupta insanlara kullanmadığım bir ürünü alın ya da almayın deme hakkım yok. çünkü bu konuda eğitimim yok.

10 yıllık klima ustasına (klimayı kurmaya gelen eleman) klima hakkında ki görüşünü sordum. eleman bana "abi önceki serilerde memnun olanda vardı şikayet edende. onları gree diye bir çin firması üretiyordu. üretici değişikliğine gidilmiş midea üretiyor. açıkcası bu taktığım 2. yada 3. yeni ürün. pek geri dönüş olmadı daha çok yeni" dedi. ama sizin ustanız hani şu hakaretler yağdıran arkadaş servisin bile daha 3 5 tane taktığı ve bilgisinin olmadığı klima hakkında çöp diyebiliyor. neyse ben gereken cevabı sizden aldım. klimalar hakkında en ufak bir EОİTİMİNİZ ya da iş tecrübeniz (servis) yokmuş. o yüzden sizi bu konuda ciddiye almıyorum. tartışma çıkardığım için sizden ve herkesten özür diliyorum. kirlettik forumu. bu arada tekrar ediyorum. aldığım klimayı da kullanmadım. tecrübe sahibi değilim. biri gidip airfel aldım bozuldu demesin bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 20 Nisan 2016; 14:32:51 >

• quote:

quote:

quote:

bu nasıl bir cevap. okuduğunuzu da anlamıyorsunuz galiba? yazdığınızdan anladığım kadarıyla normal bir klima kullanıcısı klima söktürüp taktırmakla ustalaşabiliyor tavsiye verebiliyorsunuz. özlük bilgilerinizi verin demedim. gayet güzel bir örnekle açıkladım. ben soner kurt muhasebeciyim sakarya'da ikamet ediyorum. bu kadar basit. hayırdır konu dinler tarihine ne zaman geçti. verecek cevabınız olmayınca din Allah kitap muhabbetine girmeyin. konu klima ve sizin tecrübeniz sadece evde klima kullanmak, söktürüp taktırmaktan ibaret olan bir kişisiniz yazınızdan anladığım kadarıyla. hak hukuktan bahsetmek yerine lütfen eğitiminizi alın öyle tavsiye de bulunun. bir işin hakkı eğitimden geçer. 2014 yılında kayıt olmuş olabilirsiniz bu beni ilgilendirmez ki.

Ona bakarsanız bende 2005 kayıtlıyım. 2005 yılında kayıt olmam beni bilmediğim konularda söz sahibi yapmaz. madem hiç bir eğitiminiz yok nasıl kullanmadığınız klimaları tavsiye edebiliyorsunuz? (buradan önerdiğiniz klimaların kötü olduğu anlamı çıkmasın). son zamanlarda bilgisizliği dini motiflerle süslemekte moda oldu. dini kendi egolarınıza alet etmeyin. bir firmadan kazık yediyseniz burada paylaşırsınız. biz de uzak dururuz o firmadan. şahsen airfel ltxn35u modelini aldım. kullanmadım. bana bir yanlışı olursa yerin dibine sokarım bu modeli. airfel babamın firması değil.30 sene klima kullansam da kullandığım modeli alın yada hiç memnun değilim almayın diyebilirim en fazla. ama tutupta insanlara kullanmadığım bir ürünü alın ya da almayın deme hakkım yok. çünkü bu konuda eğitimim yok.

10 yıllık klima ustasına (klimayı kurmaya gelen eleman) klima hakkında ki görüşünü sordum. eleman bana "abi önceki serilerde memnun olanda vardı şikayet edende. onları gree diye bir çin firması üretiyordu. üretici değişikliğine gidilmiş midea üretiyor. açıkcası bu taktığım 2. yada 3. yeni ürün. pek geri dönüş olmadı daha çok yeni" dedi. ama sizin ustanız hani şu hakaretler yağdıran arkadaş servisin bile daha 3 5 tane taktığı ve bilgisinin olmadığı klima hakkında çöp diyebiliyor. neyse ben gereken cevabı sizden aldım. klimalar hakkında en ufak bir EОİTİMİNİZ ya da iş tecrübeniz (servis) yokmuş. o yüzden sizi bu konuda ciddiye almıyorum. tartışma çıkardığım için sizden ve herkesten özür diliyorum. kirlettik forumu. bu arada tekrar ediyorum. aldığım klimayı da kullanmadım. tecrübe sahibi değilim. biri gidip airfel aldım bozuldu demesin bana.

20 yıllık öğretmenim eğitimsiz demek bilemiyorum!!! Mersinde öğretmenlik yapıyorum ve ikamet ediyorum. Ben yetiştirdiğin çocuklara önce insan olmayı öğretmeye ve örf adetlerimizi öğretmeye arkasından müfredata ne varsa onu öğretmeye çalışıyorum. 15 yıldır evimde ve sınıfımda klima kullanıyorum. Çok şükür tecrübede edindik oraya tayin ev taşı buraya tayin ev taşı. Din olayı nüfusunun % 99 na yakın bir ülkede yaşıyoruz. Günümüzde kuldan utanmayan ALLAH dan korkmayan o kadar çok kişi varki!!! Neyse bu kadar bilgi tecrübeliydinizde neden bizlerden görüş, öneri aldınız. 9 köy üstad boşuna 2 yıldır girmiyor bu siteye. Size ne oluyor anlayamıyorum birde dün özür dileyip bugün taşlıyorsunuz. Bende hala sizi kale alıp cevap veriyorum yaaa tınnnn Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

• Odamda saçma bi şekilde klima için tesisat yapılmamış ve yapılması da mümkün değil. Dolayısıyla mecburen salon tipi klimalara razı olmak zorundayım. 20 metrekarelik bir oda için bakınıyorum ancak bu klimaların hepsi kazulet gibi ve odanın ortasında görünüşü aşırı derecede çirkin. Samsungun bir modelini buldum hoş duruyor ancak btusu benim odam için çok çok yüksek sanırım?

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioners/floor-standing/AF28FSSDAWKNTK
    Ürün bu ve daha düşük btu'lusu yok galiba?

Biraz baktım bütün salon tipi klimalar böyle yüksek. Nasıl bir şey bakmalıyım arkadaşlar? Fiyatı önemli değil. Isıtma ve soğutmayı düzgün yapsın ve görünüşü güzel olsun benim için yeterli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

20 yıllık öğretmenim eğitimsiz demek bilemiyorum!!! Mersinde öğretmenlik yapıyorum ve ikamet ediyorum. Ben yetiştirdiğin çocuklara önce insan olmayı öğretmeye ve örf adetlerimizi öğretmeye arkasından müfredata ne varsa onu öğretmeye çalışıyorum. 15 yıldır evimde ve sınıfımda klima kullanıyorum. Çok şükür tecrübede edindik oraya tayin ev taşı buraya tayin ev taşı. Din olayı nüfusunun % 99 na yakın bir ülkede yaşıyoruz. Günümüzde kuldan utanmayan ALLAH dan korkmayan o kadar çok kişi varki!!! Neyse bu kadar bilgi tecrübeliydinizde neden bizlerden görüş, öneri aldınız. 9 köy üstad boşuna 2 yıldır girmiyor bu siteye. Size ne oluyor anlayamıyorum birde dün özür dileyip bugün taşlıyorsunuz. Bende hala sizi kale alıp cevap veriyorum yaaa tınnnn Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

ilk defa sizin gibi bir üslupla yazan öğretmen görmenin şaşkınlığı içerisindeyim. çünkü hala okuduklarınızı anladığınızı sanmıyorum. yazılarımın en ufak noktasında tecrübeli olduğumu bu işi bildiğimi yazdığım bir kısım varsa direk alıntılayın ve insanlara beni rezil edin. klima forumunda hala Allah ı alet ediyorsunuz kendi egonuza. ben sizin şahsınıza eğitimsiz mi dedim yoksa klima konusunda mı eğitimsiz dedim. yahu hadi sözler bir yere kadar çarpıtılır da koskoca öğretmen yazıları nasıl çarpıtabiliyorsunuz? ben size klima konusunda bir eğitiminiz yok diyorum (ben demiyorum gerçi siz bir önceki yazınızda belirtmişsiniz.) %99 derken beni %1 lik kısma koydunuz galiba. Allah sizin gibi eğitimcilerden çoluk çocuğumuzu korusun. tek mesajınızda onlarca yazım hatası var. her yazınızda birilerini alet ediyorsunuz konuya. 9köy üstadınızı tanımam. diğer ghost üstadınız gibi hakaret edip ban yiyen bir üstad değildir umarım.

öğretmenlere saygım sonsuzdur. tartışmak istemiyorum. sizden ve diğer tavsiye veren arkadaşların klima eğitimleriniz var mı? serviscilik/bayilik tecrübeniz var mı bunu öğrenmek istemiştim. ben cevabımı aldım. bu forumda işin ehli diyebileceğimiz bir adam yok. Klima eğitimi olmayan insanlardan da öneri alacak arkadaşlara Allah kolaylık versin diyorum. tecrübe yaşanılanların sonucudur. siz sorun yaşadığınız veya memnun olduğunuz cihazlar hakkında bilgi edinebilir önerebilir veya kötüleyebilirsiniz. ama kullanmadığınız ürünleri insanlara tavsiye etmek yada kötülemek için bu işin eğitimini almanız gerekmekte. son cümleniz bile bir öğretmene yakışmayacak tıynette. neyse umarım son mesajımız olur. lütfen daha fazla ithamda bulunmayın. kaldı ki ortaya yazdığım bir konuda üstünüze alındınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ilk defa sizin gibi bir üslupla yazan öğretmen görmenin şaşkınlığı içerisindeyim. çünkü hala okuduklarınızı anladığınızı sanmıyorum. yazılarımın en ufak noktasında tecrübeli olduğumu bu işi bildiğimi yazdığım bir kısım varsa direk alıntılayın ve insanlara beni rezil edin. klima forumunda hala Allah ı alet ediyorsunuz kendi egonuza. ben sizin şahsınıza eğitimsiz mi dedim yoksa klima konusunda mı eğitimsiz dedim. yahu hadi sözler bir yere kadar çarpıtılır da koskoca öğretmen yazıları nasıl çarpıtabiliyorsunuz? ben size klima konusunda bir eğitiminiz yok diyorum (ben demiyorum gerçi siz bir önceki yazınızda belirtmişsiniz.) %99 derken beni %1 lik kısma koydunuz galiba. Allah sizin gibi eğitimcilerden çoluk çocuğumuzu korusun. tek mesajınızda onlarca yazım hatası var. her yazınızda birilerini alet ediyorsunuz konuya. 9köy üstadınızı tanımam. diğer ghost üstadınız gibi hakaret edip ban yiyen bir üstad değildir umarım.

öğretmenlere saygım sonsuzdur. tartışmak istemiyorum. sizden ve diğer tavsiye veren arkadaşların klima eğitimleriniz var mı? serviscilik/bayilik tecrübeniz var mı bunu öğrenmek istemiştim. ben cevabımı aldım. bu forumda işin ehli diyebileceğimiz bir adam yok. Klima eğitimi olmayan insanlardan da öneri alacak arkadaşlara Allah kolaylık versin diyorum. tecrübe yaşanılanların sonucudur. siz sorun yaşadığınız veya memnun olduğunuz cihazlar hakkında bilgi edinebilir önerebilir veya kötüleyebilirsiniz. ama kullanmadığınız ürünleri insanlara tavsiye etmek yada kötülemek için bu işin eğitimini almanız gerekmekte. son cümleniz bile bir öğretmene yakışmayacak tıynette. neyse umarım son mesajımız olur. lütfen daha fazla ithamda bulunmayın. kaldı ki ortaya yazdığım bir konuda üstünüze alındınız.

Çok kısa süre içinde girip telefonun klavyesiyle yazıyorum yazıyorum da, ben ne yazıyorum, klavye ne yazıyor. Ben ne söylüyorum, dombram ne çalıyor diyor ya o hesap 5 dakikada çayımı içicem, sigaramı içicem yoksa yorumlara cevapmı vericem. İster istemez yazım hatası oluyor. Mümkünse aynı ricada ben bulunacağım. Şahsımı zan altında bırakarak, suçlayarak devam ettiğiniz sürece cevap hakkı doğuyor. Bende yazmak zorunda kalıyorum. Bu arada unutmadan 3 takdir,beş teşekkür 2 kere şeker terfi ve bir maaşla ödüllendirmem var. Benim eğiticiliğimi Ağzınıza dolamazsanız makbule geçer ki sizede kalmadı zaten. Ne kadar güzel söylemiş üstad Mevlana ;Göz iki, kulak iki, ağzımız ise tektir. Çok görüp, çok dinleyip, az konuşmak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 20 Nisan 2016; 19:12:30 >

• Selamunaleyküm.

2 yıllık binada kiracıyım. 4 katlı binada 1. kattayım (zemin üstü). 17-20 metrekarelik salona klima almak istiyorum. Bütçem 1700-2000.
    Salonun cephesi kuzeybatı ve kuzey doğu ama güneş görüyor öğleden sonra epey. İzmir Ödemiş'teyim. Yalıtım mevcut.
    Klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için şimdiden.

Not: Klimayı en kısa sürede almak istiyorum. Acil önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 15791580158115821583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.