Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: desing_AY

öyle dediğiniz gibi ben o kadar araştırma yaptım ki paramın yettiğini alabildim

inşallah gönül rahatlıgı içinde kullanırsınız,
  • arkadaşalr bende 18000 mitsubishi klima taktırmaya karar verdim.biraz bilgi verebilirmisiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: benhasan

arkadaşalr bende 18000 mitsubishi klima taktırmaya karar verdim.biraz bilgi verebilirmisiniz.

nereye ,hangi bölge,elektrik olanımı havy olanımı,kaç metre kare alana,yalıtım durmunuz,ara katmı ,çatı katımı ,ısıtma amaçlıda kullancakmısınız
  • KLİMA TAKTIRACAGIM YER KIŞIN BAZEN -- DERECEYE DÜŞÜYOR FAKAT BEN MERDİVEN BOŞLUGUNA TAKTIRAYIM DİYORUM(2*5)METRE GENİŞLGİNDE RANDUMAN ALABİLİRMİYİM .ODAM 25 METREKARE
  • PotıkılHoca teşekkürler bilgiler için

-Voltaj sorunu bitiyor gibi,şu sıralar 205/210V ki bu değerde artık her markanın
    sorun çıkarmayacağını söylediler,zaten öyle olsa burada kimsenin kliması çalışmaz!!!

-Diamond u merak için sormuştum,komşum geldi ve pek memnun değil!

-Mits."Heavy Industries" ile "Electric" olayı nedir??
    --Benim burada kutusuna baktığımda sanırım Heavy Inst.diye gördüm ve Tayland menşeli!!
    (yada tam tersi Electric idiler,yine Tayland menşeli{sanırım Mits.oradaki tesislerinde bunları
    üretiyor)

-Oturma odam normal şartlarda 9000 lik Vestel ilede soğuyor(yani problem düşük voltaj
    olmasa mesele değil!!!) dolayısıyla 12000 lik bir Klimaya gerek yok,Isıtma içinse zaten
    sorun yok,genelde kışın pek kullanmıyoruz(İstanbul dan sonra burada üşümüyoruz artık yani
    buranın soğuğu bize "hikaye" geliyorda!!!)

-Ancak oturma odasında sürekli kullanım söz konusu olacaktır(yaz ve özellikle kışın) dolayısıyla
    buraya "Inverter" gerekir(süre 10/14 saat)

Yaw şeytan diyor git Toshiba nın Super Inverter Daiseikai yi al;COP 5.08{1.700-12.000/2.000-20.800}
    Ama fiyatı listesinde YTL 2.460 !!!!!!!!!!!!!! hocam az-buz paramı!
    not:verdiğim değerleri listeden aldım sanırım Kapasite(BTU)/Soğutma-Isıtma diye yazıyor;
    --anlamadım gitti bunu yani BTU değeri Inverter olduğu için böyle değişkenmidir?aynı şekilde
    Soğutma-Isıtma değerleride?
    ------------------
    Inverter olarak kafamda;Sharp/Sanyo/vardır; Panasonic(bu nasıldır acep??) yada başka Inverter olan markalar(kalite markalar elbette!)???

Artık yazı yavaş yavaş yiyoruz ama şimdiden olayı netleştirip,iyice kışa doğru almak lazım artık.
    Saygılar

• merdiven boşluğuna taktırmak istiyorsan, btu su çok yüksek bir klima alman lazım, zira hem odan büyük hem de odanın dışına taktıracaksın, bu durumda bütün ev için bir klima alman lazım, bu da bayaa maliyetli gözüküyor.
  • quote:

KLİMA TAKTIRACAGIM YER KIŞIN BAZEN -- DERECEYE DÜŞÜYOR FAKAT BEN MERDİVEN BOŞLUGUNA TAKTIRAYIM DİYORUM(2*5)METRE GENİŞLGİNDE RANDUMAN ALABİLİRMİYİM .ODAM 25 METREKARE

18000 btu mitsubishi elektrik yeterli olur ama bir hatanız var merdiven boşlugu,yada apartma içi,çatı arası dış ünitenin baglanmaması gereken yerlerdir,klima kışın içeriye sıcak hava üflerken dışarıyada soguk hava üfler ve merdiven boşlugu gibi yerlerin ısısı dışardakinden dahada beter şekilde soguk olur,dış ünite adı üzerinde dışarıda açık alanda olması ve ısı alış verişi yapması lazım sakın öyle hata yapmayın klimanızdan verim alamazsınız,balkon altı olabilir direk kar,yağmur,güneş almayan bir yer olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

PotıkılHoca teşekkürler bilgiler için

-Voltaj sorunu bitiyor gibi,şu sıralar 205/210V ki bu değerde artık her markanın
    sorun çıkarmayacağını söylediler,zaten öyle olsa burada kimsenin kliması çalışmaz!!!

-Diamond u merak için sormuştum,komşum geldi ve pek memnun değil!

-Mits."Heavy Industries" ile "Electric" olayı nedir??
    --Benim burada kutusuna baktığımda sanırım Heavy Inst.diye gördüm ve Tayland menşeli!!
    (yada tam tersi Electric idiler,yine Tayland menşeli{sanırım Mits.oradaki tesislerinde bunları
    üretiyor)

-Oturma odam normal şartlarda 9000 lik Vestel ilede soğuyor(yani problem düşük voltaj
    olmasa mesele değil!!!) dolayısıyla 12000 lik bir Klimaya gerek yok,Isıtma içinse zaten
    sorun yok,genelde kışın pek kullanmıyoruz(İstanbul dan sonra burada üşümüyoruz artık yani
    buranın soğuğu bize "hikaye" geliyorda!!!)

-Ancak oturma odasında sürekli kullanım söz konusu olacaktır(yaz ve özellikle kışın) dolayısıyla
    buraya "Inverter" gerekir(süre 10/14 saat)

Yaw şeytan diyor git Toshiba nın Super Inverter Daiseikai yi al;COP 5.08{1.700-12.000/2.000-20.800}
    Ama fiyatı listesinde YTL 2.460 !!!!!!!!!!!!!! hocam az-buz paramı!
    not:verdiğim değerleri listeden aldım sanırım Kapasite(BTU)/Soğutma-Isıtma diye yazıyor;
    --anlamadım gitti bunu yani BTU değeri Inverter olduğu için böyle değişkenmidir?aynı şekilde
    Soğutma-Isıtma değerleride?
    ------------------
    Inverter olarak kafamda;Sharp/Sanyo/vardır; Panasonic(bu nasıldır acep??) yada başka Inverter olan markalar(kalite markalar elbette!)???

Artık yazı yavaş yavaş yiyoruz ama şimdiden olayı netleştirip,iyice kışa doğru almak lazım artık.
    Saygılar

ben dıamond klimalarda hiç şikayet duymadım,mitsubishi elektrik kalitesiyl üretilen o fiyata çok üstün bir klimadır,

yukardaki cevabımdada yazmıştım 9000 btu 14 metre kare odanız için serinlemekte kullanmanız için yeterlidir,

mitsubishi konusundada size bir link vereyim,

http://www.klimaplus.com.tr/kurumsal_mitsubishi.asp

mitsubishi elektrik klima konusunda daha iyidir,diger havy olana nazaran,

ınverter klimaların özelliği budur değişken btu'larda çalışarak enerji tasarrufu yaparlar,

ınverter klimalardada en iyiler;daıkın,mitsubishi elektrik,panasonic,toshiba,hitachi,sharp iyilerdir,sanyoda şu an fiyat itbariyle çok caziptir,

cop oranlarına bakarsak şu an en yüksekler;daıkın ururu sarara ve toshiba süper daiseka modelleridir,verdiginiz fiyatsa aşagı yukarı aynıdır mitsubishi elektrik süper delux modeli 12000 btu ınverter klimada 2600 ytl bana sorcak olursanız ben kendime alacak olsam alırdım bana fiyatları normal geliyor uzun yıllar kullancagım ve elektrik tasarufu bakımından,

not:klimaların en düşük çalışma voltajı 198 dir,sadece haier klimalarda 187 volttur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portıkıl -- 8 Ağustos 2007; 19:27:11 >

• bak diamondan memnun olmayan komşunun memnun olmama nedenleri neymiş, ben de high life almayı düşünüyorum da, aynı mal ne de olsa diamondla, senin soruna gelirsek, toshiba çok pahalı yaa, bence adamlar çok uçmuş, 1-2 sene sonra yeni teknoloji gelirse fiyatı düşer, cop 5.1 çok süper bir rakam, insanın ağzının suyu akıyor , diğer markaların inverterlerine de baksan inan arada çok fark yok, bak mesela hitachi marka klima fiyatlarınahttp://www.anfeca.com/zone/ak/Fiyat.pdf , mitsubishi filan da böyle , 2. kalite klima alayım dersen sigma olabilir iklimsada satılıyor, tv lerde reklamı dönüyor şu günlerde.

• ALACAGIM KLİMNIN EER:2.81 COP:3.23 İDEAL BİR DEGERMİ ?
  • http://www.klimaplus.com.tr/pics/klasikteknik1.xls MSH-GA50VB BU KLİMAYI ALACAM 25 METRE KARE ODA İÇİN DAHA ÇOK ISTMA İÇİN KIŞIN BAZEN EKSİ DERECELERE DÜŞÜYOR BULUMNDUGUM YER.
  • quote:

ALACAGIM KLİMNIN EER:2.81 COP:3.23 İDEAL BİR DEGERMİ ?

sayın arkadaşım klasik cihazlarda ve 9000-12000 btu ınverter klimaların dışındaki ınverterlarında dahil olmak üzere cop degerleri kaliteli markalarda aşağı yukarı aynıdır, örneğini verdiğiniz klimanın cop eer değerleri iyidir alınabilir ,broşürü şu an önümde EER VE COP İÇİN A-A yazmışlar kışında -10 derecede ısıtma yapma özelliği var,ekonomik çalışma ve R 410 gazlı bir klima
  • @Portıkıl Hoca

-198V asgari çalışma voltajı ise sorun yok bende sayılır,zaten onun üstü geliyor(geçenlerde
    ölçüm yaptırdım en sıcak ve pik saatlerde 204/208V geliyordu)

-Diamond içinse komşum bendeki şikayet gibi sebebten bahsetti(Voltaj durumu)+ona kalırsa
    iyi soğuk aman aman üflemiyormuş!!!
    Yaw ben zaten bu saatten sonra bu kalite klima almam,Vestel lere bir sürü para verdim,artık
    değiştirirsem,üst sınıf kaliteli marka alırım!(zaten şimdilik acelemde yok+son 3 gündür havalarda
    biraz serinledi!bizim klimalarda "iyi soğuk üflemeye başladı"!!!

Portıkıl Hoca verdiğin linkleri bir güzel inceleyeceğim(bu arada bende İzmirliyim{Bergama})
    Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

@Portıkıl Hoca

-198V asgari çalışma voltajı ise sorun yok bende sayılır,zaten onun üstü geliyor(geçenlerde
    ölçüm yaptırdım en sıcak ve pik saatlerde 204/208V geliyordu)

-Diamond içinse komşum bendeki şikayet gibi sebebten bahsetti(Voltaj durumu)+ona kalırsa
    iyi soğuk aman aman üflemiyormuş!!!
    Yaw ben zaten bu saatten sonra bu kalite klima almam,Vestel lere bir sürü para verdim,artık
    değiştirirsem,üst sınıf kaliteli marka alırım!(zaten şimdilik acelemde yok+son 3 gündür havalarda
    biraz serinledi!bizim klimalarda "iyi soğuk üflemeye başladı"!!!

Portıkıl Hoca verdiğin linkleri bir güzel inceleyeceğim(bu arada bende İzmirliyim{Bergama})
    Selamlar

alacağınız zaman haberim olsun izmir kazan biz kepçe en iyisini en uygun fiyata buluruz

• KLİMA TAKTIRACAGIM YER KIŞIN BAZEN -- DERECEYE DÜŞÜYOR FAKAT BEN MERDİVEN BOŞLUGUNA TAKTIRAYIM DİYORUM(2*5)METRE GENİŞLGİNDE RANDUMAN ALABİLİRMİYİM .ODAM 25 METREKARE
    FAKAT BENİM EVİM MÜSTAKİ YANİ ÇATIDA KAP VAR ONU AÇIK BIRAKACAGIM.FAYDASI OLUR MU?
  • quote:

KLİMA TAKTIRACAGIM YER KIŞIN BAZEN -- DERECEYE DÜŞÜYOR FAKAT BEN MERDİVEN BOŞLUGUNA TAKTIRAYIM DİYORUM(2*5)METRE GENİŞLGİNDE RANDUMAN ALABİLİRMİYİM .ODAM 25 METREKARE
    FAKAT BENİM EVİM MÜSTAKİ YANİ ÇATIDA KAP VAR ONU AÇIK BIRAKACAGIM.FAYDASI OLUR MU?

arkadaşım yukarda ben yazmıştım ama başka arkadaşlardan fikirlerini bekliyorsanız haklısınız tabii,

ama yukaradada dediğim gibi kapalı ortamlara,azıcık kapıyı açık bırakayım desenizde olmaz,ve tam tersi randıman düşer,sizin orda mutlaka klima satan yerler vardır onları keşif için çagırın (keşif ücretsizdir)bakalım o arkadaşlar tamam olur diyeceklermiki ,ama buradan bile görmeden söylüyorum olmaz ,dışarda yerinizmi yokki dış cephe,balkon altı gibi
  • YAPMA ARKADAŞ VALLA OZAMAN KIŞIN ISITMAZ BU KLİMA BOŞA ALACAK GİBİYİZ .YİNEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

YAPMA ARKADAŞ VALLA OZAMAN KIŞIN ISITMAZ BU KLİMA BOŞA ALACAK GİBİYİZ .YİNEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

eger dış ortamda takacak bir yer bulabilir ve -10 derecenin altına düşmezse ısınırsınız ama sizin sorununuz dış ünite montaj yeri
  • EVET KLİMANIN MONTAJ YERİ CUMARTESİ GELECEKLER KLİMAYI TAKMAK İÇİN USTALAR BİR GELSİNBİR KARAR VERECEGİZ
  • quote:

EVET KLİMANIN MONTAJ YERİ CUMARTESİ GELECEKLER KLİMAYI TAKMAK İÇİN USTALAR BİR GELSİNBİR KARAR VERECEGİZ

mitsubishi elektrik aldınız sanırım,

dış ünite ile iç ünite arasındaki mesafe fazla olmasın buna dikkat edin ve vakum yapmayı unutmasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portıkıl -- 8 Ağustos 2007; 22:00:00 >
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.