Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.276
Cevap
705
Favori
4.437.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kapris1

cevabınız için teşekkürler....
    ewet bende mitsubishi klima düşünüyordum ama malum ekonomi:( o grubun sigma ürünü nasıl? onu düşünüyorum... yani midea ile sigma arasında tavsiyeniz nedir?

yeni çıkan ama özelliklerine bakınca iyi gibi gözüken bir marka ,sanki ınverter pahalı gelenlere satmak için çıkarılmış sabancı kurnazlığı varmış gibide duruyor,ama sanyoda ve hitachidede şu an fiyatlar çok uygun ondanda haberiniz olsun özellikle sanyo tam alınacak zamanında
  • beko 7800 D 25.000 soğutma 27400 ısıtması olan klimadan aldım 20 gün kadar önce fakat dikkatimi çeken klima hiç durmuyor 33-34 derece olan evimin içini 28 dereceye ayarlıyorum ısı 24 dereceye kadar düşüyor oldukça soğuk bir ortam oluyor fakat klima hiç durmadan çalışıyor.Acaba bir problem olabilir mi. bu arada klimayı kullandığım bölge 28 m2 dir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

beko 7800 D 25.000 soğutma 27400 ısıtması olan klimadan aldım 20 gün kadar önce fakat dikkatimi çeken klima hiç durmuyor 33-34 derece olan evimin içini 28 dereceye ayarlıyorum ısı 24 dereceye kadar düşüyor oldukça soğuk bir ortam oluyor fakat klima hiç durmadan çalışıyor.Acaba bir problem olabilir mi. bu arada klimayı kullandığım bölge 28 m2 dir.

fazla btu almışsınız 18000 btu yeterli idi o alana,

durmamasından kastınız nedir klimamı durmuyor yoksa fanmı durmuyor klimalar yazın çalışmalarında ayarlanan dereceye gelince termostat yaparak durur ve fan olarak çalışmaya devam eder bu durum normaldir,eger sizinki klima olarak yani soguk üflemeye devam ediyorsa servise müracaat edin,
  • SIGMA klimalar için genel bilgi

http://www.iklimsa.com/sigma_sayfalar_sirali_a4.pdf
  • servis öyle uygun buldu inşallah elektrik faturasından canımız yanmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

servis öyle uygun buldu inşallah elektrik faturasından canımız yanmaz.

işin dogrusu, elektrik faturasından çok canınız yanacak o klima tüketim canavarıdır
  • Yazdıkların için sağol. Aynı fikirdeyim. klima uzun süreli çalıştırılacaksa öncelikle inverter tip düşünülmeli.

quote:

Orjinalden alıntı: xlsm

merhaba,
    ne zaman internette klima hakkında bilgi arasam hep bu sayfa karşıma çıktı ve buradaki tecrübe ve bilgilerden faydalanarak klimayı almaya karar verdim.
    buradaki tavsiyelere göre klima alımı yapan bir kişi olarak bende sizinle paylaşmak istedim.
    aldığım klima SANYO inverter 11000 btu (13500 soğutma - 19800 ısıtma )
    aynı kapasitedeki inverter klimalardan 500 ytl daha düşük.(1600 ytl 12 ay taksitle)
    2006 - 2007 kışında günde 24 saat açık olan bu klima 22 m2 lik bir salonu ısıtmakla görevliydi.ve inanın görevini başarıyla tamamladı.
    hem performans hemde gelen elektrik faturası miktarına baktığımızda.
    ay sonunda gelen fatura ortalamsı 80 ytl civarı.dikkatinizi çekerim 24 saat bu alet çalıştı (evde küçük çocuk var mecbur :))
    doğrusu ben memnun kaldım ve diğer klimalardan 2 kat fazla para verdiğime pişman olmadım.
    iş yerimdede 42000 btu luk salon tipi bir klima var.mübarek elektiriği resmen sömürüyor.
    eğer iş yerimede klima alırken bu kadar detaylı araştırma fırsatım olsaydı ve bu sayfayı okuma imkanım olsaydı,42000 lik yerine 24000 lik bir inverter almayı tercih ederdim.
    yeni klima almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiyem bütçenizi zorlayıp kaliteli bir marka ve invertıer almalarıdır.
    inanın elektrik kullanımından sonra faturaya yansıyacak rakamlarla bir süre sonra verdiğinizi geri alıp,daha sonra kara geçeceksiniz.
    nacizane bir dost tavsiyesidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: xlsm

merhaba,
    ne zaman internette klima hakkında bilgi arasam hep bu sayfa karşıma çıktı ve buradaki tecrübe ve bilgilerden faydalanarak klimayı almaya karar verdim.
    buradaki tavsiyelere göre klima alımı yapan bir kişi olarak bende sizinle paylaşmak istedim.
    aldığım klima SANYO inverter 11000 btu (13500 soğutma - 19800 ısıtma )
    aynı kapasitedeki inverter klimalardan 500 ytl daha düşük.(1600 ytl 12 ay taksitle)
    2006 - 2007 kışında günde 24 saat açık olan bu klima 22 m2 lik bir salonu ısıtmakla görevliydi.ve inanın görevini başarıyla tamamladı.
    hem performans hemde gelen elektrik faturası miktarına baktığımızda.
    ay sonunda gelen fatura ortalamsı 80 ytl civarı.dikkatinizi çekerim 24 saat bu alet çalıştı (evde küçük çocuk var mecbur :))
    doğrusu ben memnun kaldım ve diğer klimalardan 2 kat fazla para verdiğime pişman olmadım.
    iş yerimdede 42000 btu luk salon tipi bir klima var.mübarek elektiriği resmen sömürüyor.
    eğer iş yerimede klima alırken bu kadar detaylı araştırma fırsatım olsaydı ve bu sayfayı okuma imkanım olsaydı,42000 lik yerine 24000 lik bir inverter almayı tercih ederdim.
    yeni klima almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiyem bütçenizi zorlayıp kaliteli bir marka ve invertıer almalarıdır.
    inanın elektrik kullanımından sonra faturaya yansıyacak rakamlarla bir süre sonra verdiğinizi geri alıp,daha sonra kara geçeceksiniz.
    nacizane bir dost tavsiyesidir.

işte bu bilen anlayan insanların sonundaki memnuniyeti

• 1600 az para değil yalnızca, ona vereceğin parayla 3 tane klima alabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

1600 az para değil yalnızca, ona vereceğin parayla 3 tane klima alabilirsin.

onu bizde biliyoruz ama sonrasınıda biliyoruz,eger o üç klimayı alıp elektrik sarfiyatından sonrasınıda biliyoruz eller titreyerek kullanmak var, gönül rahatlıgı ile sokaga bile çıkınca kapatmadan kullanmak var, ısınmak var, defrosa sık sık girmemek var ,o 3 klima asla 1 klima etmez
  • 1-Diamond bu aralar Antalya da oldukça fazla kullanılıyor gibi geldi bana!
    -Bizim Apt. birisinde var ama soramadım(uzun zamandır yoklar evde)

Bunların 4 tip/model serisi gördüm ;QVII serisi,QV serisi,Digital serisi,Orange serisi

nedir bunların esprisi?güya Mits.Elec.teknolojisi ile filan üretiliyor?(fiyatını biliyorum ve geçiyorum bunun)

Sanırım burada Diamond lar hak.bilgisi yada satan v.s var,bilgi lütfen..........

2-Voltajlar malum çok düşük ve bunu geçenlerde sormuştum(V.Reg. bir ar5a alacaktım ama vazgeçtim)

3-Voltajlar ortalama 200/205
    -Bu durumda performans nasıl olacaktır(zira Vestel ler felaket resmen!!!!!!!!!!!!evde 4 tane var hepsi "süs gibi durmakta"yaw!!!)
    ------------
    Sorun şuki(bende) "Düşük Voltajda(200V biraz altı-üstü) "en iyi performansı" alabilecek klima marka/model??
    -Fiyatını hemen hemen geçtim(olmadı bir kaç ay daha bekleyip ölü sezonda{sanırım Kasım/Aralık gibi) alacağım kesin...

4-"ZIBRO" yu çok çok iddialı buldum/gördüm!!!(üstelik sadece bir tek en alt modeli ÇİN malı diğer 4 model
    serileri Japon malı!!!sanırım toplam 4 yada 5 model grupları var)
    Fiyatları aynen Mits.Sharp gibi olanlarla aynı!

5-Evdeki klimalar 3X9.000 1X18.000 liktir,işe oturma odasındakini değiştirmekle başlayacağım,diğerlerinide zaman içinde Yayladaki yere taşıyacağım!!!(Bu Vestel ancak "Yaylada" yazın "soğutur"!!!)

Oturma odası(4,11X3,41= 14m2)
    Ara kat,Pimapen Isıcamlı,Batı cephe(ama karşıdaki Apt.direk güneş ışığını uzun saatler kesiyor,Güneş karşıdaki Apt.arkasında kalıyor,sadece 16 dan sonra biraz etkili oluyor) Cam larda "Film"(3M marka ve etkili,ısıyı oldukça tutuyor)Duvarlar mozaik kaplı+ısı yalıtımlı tuğlalar var(yalıtım oldukça iyi)

Ama yinede odada camlar tamanen kapalı iken+stor perde kapalı iken çok aşırı sıcaklarda 27/28 civarında
    ısı oluşuyor(en fazla)yani soğutma bu dereceden başlayacaktır.........

Tavsiyeler/Bilgiler için teşekkürler
    Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: albani

1-Diamond bu aralar Antalya da oldukça fazla kullanılıyor gibi geldi bana!
    -Bizim Apt. birisinde var ama soramadım(uzun zamandır yoklar evde)

Bunların 4 tip/model serisi gördüm ;QVII serisi,QV serisi,Digital serisi,Orange serisi

nedir bunların esprisi?güya Mits.Elec.teknolojisi ile filan üretiliyor?(fiyatını biliyorum ve geçiyorum bunun)

Sanırım burada Diamond lar hak.bilgisi yada satan v.s var,bilgi lütfen..........

2-Voltajlar malum çok düşük ve bunu geçenlerde sormuştum(V.Reg. bir ar5a alacaktım ama vazgeçtim)

3-Voltajlar ortalama 200/205
    -Bu durumda performans nasıl olacaktır(zira Vestel ler felaket resmen!!!!!!!!!!!!evde 4 tane var hepsi "süs gibi durmakta"yaw!!!)
    ------------
    Sorun şuki(bende) "Düşük Voltajda(200V biraz altı-üstü) "en iyi performansı" alabilecek klima marka/model??
    -Fiyatını hemen hemen geçtim(olmadı bir kaç ay daha bekleyip ölü sezonda{sanırım Kasım/Aralık gibi) alacağım kesin...

4-"ZIBRO" yu çok çok iddialı buldum/gördüm!!!(üstelik sadece bir tek en alt modeli ÇİN malı diğer 4 model
    serileri Japon malı!!!sanırım toplam 4 yada 5 model grupları var)
    Fiyatları aynen Mits.Sharp gibi olanlarla aynı!

5-Evdeki klimalar 3X9.000 1X18.000 liktir,işe oturma odasındakini değiştirmekle başlayacağım,diğerlerinide zaman içinde Yayladaki yere taşıyacağım!!!(Bu Vestel ancak "Yaylada" yazın "soğutur"!!!)

Oturma odası(4,11X3,41= 14m2)
    Ara kat,Pimapen Isıcamlı,Batı cephe(ama karşıdaki Apt.direk güneş ışığını uzun saatler kesiyor,Güneş karşıdaki Apt.arkasında kalıyor,sadece 16 dan sonra biraz etkili oluyor) Cam larda "Film"(3M marka ve etkili,ısıyı oldukça tutuyor)Duvarlar mozaik kaplı+ısı yalıtımlı tuğlalar var(yalıtım oldukça iyi)

Ama yinede odada camlar tamanen kapalı iken+stor perde kapalı iken çok aşırı sıcaklarda 27/28 civarında
    ısı oluşuyor(en fazla)yani soğutma bu dereceden başlayacaktır.........

Tavsiyeler/Bilgiler için teşekkürler
    Saygılar

yazdıgınız gibi sizin voltaj sorunu hallolmadan klima işi olmaz,o verdiginiz< degerlerdede klima çalışmaz,ancak regülatör almanız sorunu çözer,sadece haier klimalar kalıyor oda vestelin eski getirdig vestel-haier broşürlede şu yazıya ulaştım arşivimden 187 voltajla çalışır,

dıamond klimalar genelde çinde hualing fabrikalarında yapılır son zamanlardada mısırdan gelmektedir eğer mümkünse hualing fabrika çıkışlıları almaya çalışın ama genelde iyi klimalardır vestelden baya baya iyidirler

oturma odanıza 9000 btu klima sınırdadır eger amaç sadece sogutma ise bu yeterlidir ama 12000 btu ısınmadada sizi memnun edecektir,ama almadan önce keşif yaptırın

• 35 40 m salon için ist da yalıtımı yapılmış ara kat binada sadece soğutma kullanma amaçlı klima alıcam.genelde akşamları evde oluyoruz sürekli açık olmayacak. inverter almamın bi faydası varmı..yoksa 24000 lik normal a sınıfı iyi bir klimamı alsam karar veremedim.sharpın sanırım aynalı ni modeli gördüm bi tv kanalında iç üniteside şık olursa tabi iyi olur.bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum..tşkler
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebula72

35 40 m salon için ist da yalıtımı yapılmış ara kat binada sadece soğutma kullanma amaçlı klima alıcam.genelde akşamları evde oluyoruz sürekli açık olmayacak. inverter almamın bi faydası varmı..yoksa 24000 lik normal a sınıfı iyi bir klimamı alsam karar veremedim.sharpın sanırım aynalı ni modeli gördüm bi tv kanalında iç üniteside şık olursa tabi iyi olur.bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum..tşkler

eger kullanım devam arzetmeyecekse ınverter almanıza gerek yok yani 10 saati geçmeyecekse ve sadece sogutma amaçlı ise 24000 btu iyi bir klima olabilir,

birde arkadaşım bu tür ürünlerin görünüşüne degilde kalitesine ve verimine bakarsak çok daha iyi olur genelde gösterişli modellerde kalite sorunu varki bu yollarla bunu kapatmaya çalışıyorlar

size önerecegim klimalar;

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.asp?urunid=19&Katid=2

http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=20

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=81

http://www.eltaklima.com/urun_detay_pdf/SANYO/SANYO-Duvar.pdf

http://www.eltaklima.com/urun_detay_pdf/SANYO/SANYO-Duvar.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portıkıl -- 7 Ağustos 2007; 1:58:07 >

• hocam msj için tşkler fiyatlar yaklaşık 2400 2500 gibi siz olsanız hangi marka alırdınız
  • Eger iyi bir klima almayi istiyorsaniz, dusunmeden, hic tereddut etmeden Mitsubishi Electric klimalarindan alirdim. Eger daha uygun birseyler ariyorsaniz, Diamond Electric'te iyi bir alternatif olacaktir. 2400 - 2500 YTL'ye, 1 22.000 BTU, 1 18.000 BTU klima rahat alirsiniz Diamond Electric'ten. Diamond piyasada daha yeni adi duyulmaya baslayan fakat ciddi anlamda fiyat/performans dengesini super tutturmaya aday bir marka olma yolunda ilerliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebula72

hocam msj için tşkler fiyatlar yaklaşık 2400 2500 gibi siz olsanız hangi marka alırdınız

sayın arkadaşım ben olsam mantıgımı kullanır sanyoyu alırdım size verdigim linklerdede görebileceginiz gibi o örneklerde en iyi cop oranı ve en az elektrik sarfiyatı sanyoya aittir,hiç kuşkuya düşmeden sanyoyu alın ,

başka bir konu başka bir mekan olsa idi bir başka markayı önerirdim ama size uygun olan budur

saygılarımla
  • portıkıl , ben fazla bir araştırma yapmadan 40 m' salona samsung Qt24 p6g aldım, pirenium madeliymiş, bu klima hakkında bir bilgin varsa aktarırsan sevinirim.izmir sahi bulvarında montajı yapilacak.samsung lardan şikayet varmı? fiyatı makul geldiği için aldım. teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

SIGMA klimalar için genel bilgi

• quote:

Orjinalden alıntı: emremuslu

portıkıl , ben fazla bir araştırma yapmadan 40 m' salona samsung Qt24 p6g aldım, pirenium madeliymiş, bu klima hakkında bir bilgin varsa aktarırsan sevinirim.izmir sahi bulvarında montajı yapilacak.samsung lardan şikayet varmı? fiyatı makul geldiği için aldım. teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

SIGMA klimalar için genel bilgi

keşke araştırma yaparak alsa idiniz,orta karar bir klimadır,inşallah uygun fiyata almışsınızdır daha önce bana ulaşsa idiniz samsung çalışanı tanıdıklarım vardı,artık hayırlısı olsun demek kalıyor ,ama dedigim gibi bana ulaşma imkanınız olsa idi bir üst ürünleri uygun fiyata alabilirdik
    bundan 7-8 sene önce samsungları cartel firması getiriyordu o zamana ait şikayetler vardı ama şu an fazla şikayet yok izmir için idare edecek bir klimadır

şikatede fazla yok vestele göre

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=339,487&level=3&id=487&fno=159

iyi geceler

• öyle dediğiniz gibi ben o kadar araştırma yaptım ki paramın yettiğini alabildim
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.