Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss, klima5505, nmm1716, Dilocrom Daha Az
4 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
39.228
Cevap
328
Favori
3.175.322
Tıklama
Giriş
      9 Not
      10 Şubat 2016 20:12:46
      yaw bu başlığın bir tane fake arızası vardı 8/9 senedir 550 defa fake girip şutlanan malum şahıs,hani bu başlıkta sürekli çizilen bir tip görürseniz o aynen kendisidir sizi çok güzel yer

ülen böyle forum görmedim,bilgi sıfır sallama bol bol,fake bir sürü eleman donalıyor başlıkta,beyler kişinin profiline bakın yeniyse ve 5/10 tane msg ı varsa ve hepside klima ile ilgiliyse bunların
      çoğu fake dir!

klima işini boku çıktı memlekette maalesef! Çin de 4/5 ana ürertici vardır bütün cihazları bunlar üretiyor! ama binlerce marka vardır

fazla para değmez bu cihazlara! Daikin de GREE de üretiliyor;yemeyin milleti uyanıklar zaten Midea/Gree/Haier neredeyse alayını bu üçlü üretiyor! son capon mapon yok Tayland v.s
      diye kakalıyorlar insanlara!

yerli alın,fiyatları daha cazip,ülen 4/5/6 kağıt klima parsımı olur be yaw,bazı markaların bazı serileri adeta uçmuş ülen o ne fiyatlar öyle

bu arada LG ler OK dir ama hepsi değil!! sanırım bir tane adam gibi serileri var diğerleri biraz veya oldukça hikaye seriler! herifler uyanık yaw bir sürü seri çıkarıyorlar
      çoğu yaramaz ve maksat vatandaşın kafasını karıştırıp abi olmaz bunu verelim ayağı çekmek için bir sürü serileri farklı fiyatlar ile sunup maksat adam bir tanesi kaptırmak

yerliside de bu konuda aynı bok ve yine Çin li de saydığım ana üreticiler den malı yaptırıp yerli diye gazlıyorlar! ucuz mala bakın,marka diye takılmayın hiç birisine

burayı okuyan "satıcı takımı" şimdi güler ama bu işler böyle "insanları yeme" işidir klima konusu!

++

bu son gelen faturalarda(33günlük geldi)yer "Antalya" bizim Apt. 4 dairede M.E Inverter vardır;gelen fatuların en düşüğü 395 kağıt en yükseği de 465 kağıt olmuştur!!
      yer yine yazıyorum Antalya!! millet ülen bu ne yaw diyor şimdi yok interter yakmaz-çekmez yok devamlı yanarsa şöyle tassaruf edermiş v.s külliyen sallama bunlar yaw
      Antalya gibi yerde Inv.klima ile 400/500 geliyorsa adama sorarlar o zaman ne iş yaw diye???

şimdi iyi okuyun devamını 2 dairede ise on/off klimalar vardır onlara ne geldi peki??? birisine 380 diğerinde 485 kağıt geldi ki onlar da çoğu kere devamlı gibi kullandılar!

bu on/off olanlar dandik vestel/beko gibi cihazlardır! bana ne geldi?? 165 kağıt!(ama 15 gün kadar evde değildik)

sonra birileri çıkıyor yok şu kadar az yaktı filan diyor yaw,ben Antalya da az yakan görmedim,adam İzmir diyor İst. Ankara filan diyor çok az yakıyormuş

++

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      10 Şubat 2016 20:23:22
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

yaw bu başlığın bir tane fake arızası vardı 8/9 senedir 550 defa fake girip şutlanan malum şahıs,hani bu başlıkta sürekli çizilen bir tip görürseniz o aynen kendisidir sizi çok güzel yer

ülen böyle forum görmedim,bilgi sıfır sallama bol bol,fake bir sürü eleman donalıyor başlıkta,beyler kişinin profiline bakın yeniyse ve 5/10 tane msg ı varsa ve hepside klima ile ilgiliyse bunların
      çoğu fake dir!

klima işini boku çıktı memlekette maalesef! Çin de 4/5 ana ürertici vardır bütün cihazları bunlar üretiyor! ama binlerce marka vardır

fazla para değmez bu cihazlara! Daikin de GREE de üretiliyor;yemeyin milleti uyanıklar zaten Midea/Gree/Haier neredeyse alayını bu üçlü üretiyor! son capon mapon yok Tayland v.s
      diye kakalıyorlar insanlara!

yerli alın,fiyatları daha cazip,ülen 4/5/6 kağıt klima parsımı olur be yaw,bazı markaların bazı serileri adeta uçmuş ülen o ne fiyatlar öyle

bu arada LG ler OK dir ama hepsi değil!! sanırım bir tane adam gibi serileri var diğerleri biraz veya oldukça hikaye seriler! herifler uyanık yaw bir sürü seri çıkarıyorlar
      çoğu yaramaz ve maksat vatandaşın kafasını karıştırıp abi olmaz bunu verelim ayağı çekmek için bir sürü serileri farklı fiyatlar ile sunup maksat adam bir tanesi kaptırmak

yerliside de bu konuda aynı bok ve yine Çin li de saydığım ana üreticiler den malı yaptırıp yerli diye gazlıyorlar! ucuz mala bakın,marka diye takılmayın hiç birisine

burayı okuyan "satıcı takımı" şimdi güler ama bu işler böyle "insanları yeme" işidir klima konusu!

++

bu son gelen faturalarda(33günlük geldi)yer "Antalya" bizim Apt. 4 dairede M.E Inverter vardır;gelen fatuların en düşüğü 395 kağıt en yükseği de 465 kağıt olmuştur!!
      yer yine yazıyorum Antalya!! millet ülen bu ne yaw diyor şimdi yok interter yakmaz-çekmez yok devamlı yanarsa şöyle tassaruf edermiş v.s külliyen sallama bunlar yaw
      Antalya gibi yerde Inv.klima ile 400/500 geliyorsa adama sorarlar o zaman ne iş yaw diye???

şimdi iyi okuyun devamını 2 dairede ise on/off klimalar vardır onlara ne geldi peki??? birisine 380 diğerinde 485 kağıt geldi ki onlar da çoğu kere devamlı gibi kullandılar!

bu on/off olanlar dandik vestel/beko gibi cihazlardır! bana ne geldi?? 165 kağıt!(ama 15 gün kadar evde değildik)

sonra birileri çıkıyor yok şu kadar az yaktı filan diyor yaw,ben Antalya da az yakan görmedim,adam İzmir diyor İst. Ankara filan diyor çok az yakıyormuş

++

Güzel yazmışsınız bilgilendirme için teşekkürler.

Ayrıca klima şu kadar yakar bu kadar yakar diye konuşmak yanlış bir durum her kullanıcı klimaları aynı şartlar altında kullanmıyor. Kimisi 24 derecede yüksek fan hızında kimisi 30 dereceye en düşük fan hızına alıp kullanıyor bazısı soğuk bölgede yaşıyor işin kısası şartlar değişkenlik gösterebiliyor.

Benim klimam 18 binlik tüm evi ısıtır soğuturum evin bir odası hariç kışın diğer yerlerin soğuğu kırılır yazın diğer yerleri ferahlatacak düzeyde soğutur gelen elektrik faturam 250 civarlarını geçmez. Yazın da 200 falan gelir. Havalar Bahar havası gibiyse klima sadece akşamları 3-4 saat çalışır 150-160 170 civarında gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      4829 Mesaj
      10 Şubat 2016 20:38:29
      Forumda şu an atılmış olan zamanların "üstad"larının aksine 2-3 sene önce Samsung klima aldık.
      Aldığımız klima en ucuz en baz modeliydi. Bize geldiği fiyat çok uygundu.
      Yazdan yaza kullanıyoruz, biraz sesli çalışması dışında hiçbir sorunu yok.
      Her aletin de en iyisini almak zorunda değil kimse.
      Onlar bu ürünler patlar vs. diyorlardı ama 4-5 sene daha kullansak kendini amorti etmiş olur. Faturalar da gayet uygun geldi bize.

Ben kendi hayatımda hep şunu uygularım. Kullandığın ürün sürekli kullanacağın bir şeyse en iyisini al. Eğer daha az kullanıyorsan daha ucuzunu vs...
      Çamaşır makinemiz bozuldu Almanya üretimi en kaliteli Bosch makineyi aldırdım babamlara. Mis gibi kullanıyoruz.
      Ama klima mesela yılda kullandığın gün sayısı 45 günü geçmez.
      E o zaman onun da en babasını almanın alemi yok.

• Yarbay
      3284 Mesaj
      10 Şubat 2016 21:43:00

benim de mantığım benzerdi alırken, örneğin ben de 3 sene önce 2 samsung klima aldım, ama bulaşık makinesini miele aldım. klimalar güzel, ama servis 5 para etmezmiş. arıza yaptı, 1 ayda zor geldi elemanlar garantili cihaza
      |
      |
      Quattro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      11 Şubat 2016 00:00:12
      Arkadaşlar 15m2 oda yaz kış kullana bileceğimiz bir klima düşünüyoruz 2 bin tl limitiniz var. Değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      12 Şubat 2016 22:16:29
      Yararlı bir konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Paff|Aroma
    • Teğmen
      129 Mesaj
      16 Şubat 2016 01:43:59
      arkadaşlar, klima almayı düşünüyorum, 20 metre karelik bir oda çok fazla kullanılmayacak, cevap gelmiyor biliyorum ama bilgisi olan arkadaşlar, lütfen cevap verirse çok mutlu olacağım.

Bosch B1ZMI12903 12000 Btu Duvar Tipi Split İnverter Klima (R410a) 1500 tl

Baymak Elegant 09 CHS A+ 9000 Btu Inverter Klima 1400 tl

Samsung AQV09PSLNAND Maldıves Inverter Klima 1500 tl

Demirdöküm HP 9 Inverter Klima 1400 tl
      16 Şubat 2016 18:31:44
      quote:

Orijinalden alinti: mhiraoglu

arkadaslar, klima almayi düsünüyorum, 20 metre karelik bir oda çok fazla kullanilmayacak, cevap gelmiyor biliyorum ama bilgisi olan arkadaslar, lütfen cevap verirse çok mutlu olacagim.

Bosch B1ZMI12903 12000 Btu Duvar Tipi Split Inverter Klima (R410a) 1500 tl

Baymak Elegant 09 CHS A+ 9000 Btu Inverter Klima 1400 tl

Samsung AQV09PSLNAND Maldives Inverter Klima 1500 tl

Demirdöküm HP 9 Inverter Klima 1400 tl

Arkadaşım seçimlerinizin hepsinide eleyin atın bir kenara aynı paraya daha güzel adam gibi klimalar varken değmez

Odanız kaçıncı kat yalıtım durumu nasıll max bütçeniz nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trhuseyn -- 16 Şubat 2016; 18:34:50 >
      16 Şubat 2016 20:26:12

ev dördüncü kat, yalıtım iyidir, yatak odasına, takılacak fazla kullanılmayacak. max bütcem 1500 1600 taksitli fiyat.
      |
      |
      trhuseyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Şubat 2016 11:29:10
      Merhaba.

MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-09 5 taksit 1.750
      MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-12 5 taksit 1.990

yalıtımlı binada, 22 m2 salonda, sadece soğutma amacı ile kullanılacak.
      fiyatı ana bayii den aldım... istanbulda daha ucuzunu da bulamadım. sizlerin rn ile ilgili yorumarınızı rica edebilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbeyazh -- 17 Şubat 2016; 11:57:51 >
      17 Şubat 2016 11:41:08
      quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

Merhaba.

MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-09 5 taksit 1.750
      MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-12 5 taksit 1.990

kullanılacak alan yalıtımlı binada, 22 m2 salonda, sadece soğutma amacı ile kullanılacak.
      fiyatı ana bayii den aldım... istanbulda daha ucuzunu da bulamadım. sizlerin rn ile ilgili yorumarınızı rica edebilirmiyim.

merhaba bu paralara airfelde düşünebilirsiniz servisi daha yaygın ve daıkın bakıyor bir de rica etsem midea fairwind 18000 btu inverter için o sorduğunuz yere fiyat sorar mısınız ne diyecek ben airfel ve midea arasında kaldım
      17 Şubat 2016 11:57:11
      Daikin TEGORA FTXB35B A+ 12000 Btu/h Inverter Klima aldık 8 gündür kullanıyoruz çok memnunuz klima 300 watt çekiyor yani bir televizyon kadar çekerek odayı istenilen ısıda tutuyor
      |
      |
    • Yüzbaşı
      281 Mesaj
      17 Şubat 2016 12:01:55

Bende Airfel ve Midea arasında kaldım ancak bu forumda okuduğum kadarıyla Airfel dış ünitesi biraz sesli çalışıyormuş. Yine buradan bir arkadaş Midea ların Airfel den marka olarakta daha iyi olduğunu yazdığı için Midea yı öne aldım.
      Sorduğum ana bayii nin telini size pm atıyorum şimdi.
      |
      |
      fym2005 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Şubat 2016 12:17:13
      quote:

Bende Airfel ve Midea arasında kaldım ancak bu forumda okuduğum kadarıyla Airfel dış ünitesi biraz sesli çalışıyormuş. Yine buradan bir arkadaş Midea ların Airfel den marka olarakta daha iyi olduğunu yazdığı için Midea yı öne aldım.

mideanında çok sesli çalıştığı yorumları var airfeli gree üretiyor o da midea gibi klima üreticisi en büyük avantajı servisinin yaygın ve bilgili olması mideanın servis sıkıntısı var deniyor
      17 Şubat 2016 13:05:21
      30 m2 lik bir salonumuz var yazın gün boyu güneş alıyor , yanında cam balkon olduğundan sera etkisiyle ısınıyor , en üst katta olmamızda cabası . Ankara da Temmuz ve Ağustosda klima kullanılacak sıcaklıklar oluyor.Yani anlayacağınız sadece bu iki ay kullanacağız ve sadece soğutmada bu durumda klima tipi , markası , btu ve scop değerleriyle beraber ne tavsiye edersiniz . inverter tip mi klasik tip mi almalıyım ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muavenet -- 17 Şubat 2016; 13:29:39 >
      |
      |
      BEŞİKTAŞ VODAFONE ARENA / Üst kat siyah,alt kat beyaz açılır kapanır köşeli koltuklar /Füme renkli çatalsız tek şerit merdiven yolları / Füme renkli beton kaplama veya epoksi / Üzerleri hareketli brandayla örtülebilen tribün çıkış ve köşe yırtıkları / Gölgeli fontta tribün yazısı / Zemine gömülü yedek kulubeleri / Hibrit çimli /360°skorbordlu / Küfeki kaplamalı tarihi sarı ışık aydınlatmalı dış sütunlar / iç halkası polikarbon,dış halkası ışığa e geçirgen ptfe çatı örtüsü/Kendi enerjisini ve suyunu üretebilen Yeşil stadyum/Teknolojik akıllı stadyum /
    • Yüzbaşı
      281 Mesaj
      17 Şubat 2016 14:10:54

Yav tam da seçenekte karar kılıp, fiyat bile araştırmıştık.
      |
      |
      fym2005 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Şubat 2016 14:24:20
      quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

mideanında çok sesli çalıştığı yorumları var airfeli gree üretiyor o da midea gibi klima üreticisi en büyük avantajı servisinin yaygın ve bilgili olması mideanın servis sıkıntısı var deniyor

Bu forumda yazan bir arkadaşın dediğine göre şu an Gree üretmiyormuş artık. ayrıca aynı segmentte Airfel Midea dan daha ucuz.

Aırfel bir marka üretici değil dünkü klimaları Gree idi bugünküler TCL bunu bilmeden bende aırfel var süper harika al diye millete öneripte günaha girmeyin.
      Klima alacaksanız üretici marka alın toplama marka değil.
      airfelin kurulumda bakır boru kullanmıyor.bunu servise söyleyip bakır boru farkını verip öyle montaj yaptırmalısınız.vakum konusuna gelincek kesinlikle yapılması gerekiyor ve serviste işine gelmediği için pek önemsemez.siz baştan anlaşın en 15 dak. vakum istiyorum diyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbeyazh -- 17 Şubat 2016; 14:33:55 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      304 Mesaj
      17 Şubat 2016 17:36:59
      Merhaba herkese,

32 m2 salonum için klima bakmaya karar verdim. Salon güney ve doğu cepheli. Duvarlarda izolasyon var, ancak iki cephede de yaklaşık 3 metre boyunda Fransız balkon tabir edilen, kapı yüksekliğinde cift camlı pencere/balkon kapısı var. Kullanım amacı 2 ay boyunca soğutma. Isıtma için belki yılda birkaç gün toplam. Dış ünite güney taraftaki balkon iç duvarına monte edilecek. yazın saat 10-11den sonra ünitenin gölgede kalacağını tahmin ediyorum (Duvardan güneşin tamamen çekilmesi saat 14'ü buluyor). Fiyat maksimum 3000 gibi olabilir. 18 veya 24lük. Şehir Kayseri. 2015 yazında en sıcak dönemlerde oda sıcaklığı 32-33 dereceye kadar çıkmıştı. Yazın diğer zamanlarında 28-30 derece civarında. Hedef sıcaklık 24°C.

Aradığım bazı özellikler var.

• Titreşim, genleşme, dızıldama gibi sesler minimumda olsun. Hiç olmayan iç ünite yoktur heralde?

• Büyük sıcaklık dalgalanmaları yaşatmasın, motorun her kalkışında buz gibi üfleyip insanı hasta etmesin diye inverter düşünüyorum ama inverter ler gerçekten bir süre sadece dengeleme amaçlı daha az soğuk hava veriyorlar mı? O yönden bir konfor var mı pratikte? (elektrik tasarrufunu umursamıyorum, zaten yılda 2 ay çalışacak)

• Üfleme kanadının eğim yönü yukarı olsun, yani kanatçık ağzı yukarıda olup, çalıştığında yukarıdan aşağıya doğru açılsın. Böylece üstümüze üflemez, aşağıdan yukarı açılanlar adamı hasta ediyor hep, en geniş açıda bile biraz aşağı bakıyorlar çünkü.

• Açılma ve kapanma saatleri programlandığında hergün aynı programı tekrar edebilsin (LG klimam var, on/off saatleri set edilebiliyor, ama bir kereliğine. Ertesi gün tekrar set etmeniz gerekiyor. Yazın ben evde yokken de klimanın verdiğim saatlerde çalışmaya devam etmesi için bu özellik gerekli).

• Wifi özelliği de ben yokken klima çalışmaya devam etmesi gerektiğinden ilgimi çekiyor, uzaktan durum kontrolü sağlayacaktır.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Er
      7 Mesaj
      17 Şubat 2016 17:55:19
      sadece sogutma için 24 metre karelik salonuma klima almayı düşünüyorum. binada yalıtım var yazın öğlene kadar güneş alıyor, izmirdeyim. hangi klimayı tavsiye edersiniz? limit 2500 civarı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhun3504 -- 17 Şubat 2016; 17:56:58 >
      17 Şubat 2016 19:28:20
      quote:

Orijinalden alıntı: mhiraoglu

ev dördüncü kat, yalıtım iyidir, yatak odasına, takılacak fazla kullanılmayacak. max bütcem 1500 1600 taksitli fiyat.

9000 BTU size yeterli gelir rahat.

Bu bitçeye göre güzel klima midealardır sağlam cihazlardır

Plastik yada aliminyum klima değillerdir sizi üzmez

Fiyat araştırmasını güzel yaparsanız uyguna bulabilirsiniz
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
haberler
Blogio
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,686
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.