Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar iyi günler. Bende Hitachi 14gh4 model bir klima var. Acaba ben mi problem görüyorum,yoksa gerçekten mi problem var bilmiyorum ama klimadan soğutmada tam randıman alamıyorum.
    Oda 14 metrekare kadar ve camlar pimapen. Yalıtım fena değil.Makina soğutmada sanki çok soğuk üflemiyor gibi geliyor bana. Özellikle bunu makina biraz çalıştıktan sonra daha iyi hissedebiliyorum. Başlarda biraz daha soğuk üflüyor ama daha sonra çıkan havanın önüne elimi koyduğumda ortamı iklimlendirecek kadar soğuk hava geldiğini zannetmiyorum.
    Dün şöyle bir şey denedim. Klimayı nem alma modunda bir süre çalıştırdım. Daha sonra soğukta çalıştırdım ve gerçekten bu sefer soğuk üflediğini hissetmeye başladım ancak belli bir süre sonra klima yine eski haline döndü. Yani verim düşmeye başladı. Bir de klimayı nem alma modunda uzun bir süre çalıştırınca ön panelden su damlatmaya başladı. Peki ben her açılışta nem alma modunda mı başlatmalıyım önce? Bu nem alma modu ne işe yarar?

Bir de şöyle bir durum var. Kışın ısıtmada klima 3 dakika sonra başlardı ısıtmaya ama soğutmada böyle bir şey yok. Klimayı açtım mı üflemeye başlıyor. Bu normal mi?
    Bugün klimayı aldığım yeri aradım ve bana klimanın kumandasını 16 dereceye getirmem gerektiğini söylediler(Ben genelde 25 te tutuyordum) Bunun etkisi olur mu sizce?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar daha önce yukarıdaki sorunumdan bahsetmiştim ve sağolsun bir çok arkadaş bana cevap yazdı ve hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.

Sorunumda şöyle bir gelişme var. Daha önce hiç nem alma modunda çalıştırmıştım ama yukarıda bahsetmiş olduğum gibi bu modda bir iki kez çalıştırdıktan sonra ön panelden su gelmesini durduramıyorum.Artık nem alma modunda hiç çalıştırmama rağmen soğutma işleminden belli bir süre sonra veya kapattıktan sonra ön panelden su damlıyor ve bu belli bir süre devam ediyor.
    Bazı arkadaşların belirttiği gibi herhangi bir yerde tıkanmadan dolayı mı yapıyor bunu acaba? Benim servisi çağırmadan yapabileceğim bir şey var mı yoksa servisten başkası bu işi çözemez mi?

Bu arada ağız çıkış sıcaklığını ev termometresi ile ölçmeye çalıştım ve 10 dereceyi gördüm ve soğutmasında şu anda bir sorun göremiyorum. Bunun nedeni benim klimayı 27 dereceye ayarlamış olmam olabilir çünkü 27 dereceye hemen ulaşıyor ama ondan sonra çok soğuk üflemiyordu. Şimdi ise 22-23 e ayarlıyorum ve içerisini istediğim derecede soğutuyor. Ancak dediğim gibi ön panelden su damlama olayını bir türlü çözemedim. Bu arada ön panelden kastım hava nın çıktığı yer değil,havanın çıktığı yer ile diğer plastığin birleştiği yer. Olmazsa fotoğrafını çekerim . Yarından sonra evde olmayacağım için servisi de hemen çağıramayacağım.

Teşekkürler.

bunu klimacı çözer yada servis çözer gibi büyütmeyelimde eger garantiniz varsa servisi çagırın,

tava çatlamış olabilir,tavada pislik birikmiş olabilie,kanallar tıkanmı tahliye borusu tıkanmış olabilir buradan ancak bu kadar kendiniz temizleyebiliyorsanız bir temizleyin ve dışarıya çıkan bütün tahliye hortumlarını degiştirin gene sorun hallolmazsa kesin servis

• peki siz ne tavsiye ediyorsunuz. Tabiki paraya kıyacak olsam toshiba veya mit.elect. alırım. bütçem 700 +/- 100 ytl civarı. bu fiyatlara alınabilecek en donanımlı özelliği fazla iyi kaliteli bir klima almak istiyorum.
    12000 btu klimalar 650 ytlden başlıyor. simens ve bosh ioneizersiz modelleri v e ioneizerli vestel 700 ytl civarı fiyatları var. bosh ioneizer 900 ytl. bunlar nakit fiyatlar. bu fiyatllara yani 700 ytl civarına alınabilecek sizin bildiğiniz iyi marka modeller nedir ? modeli ve fiyatı nekadardır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kesif35

peki siz ne tavsiye ediyorsunuz. Tabiki paraya kıyacak olsam toshiba veya mit.elect. alırım. bütçem 700 +/- 100 ytl civarı. bu fiyatlara alınabilecek en donanımlı özelliği fazla iyi kaliteli bir klima almak istiyorum.
    12000 btu klimalar 650 ytlden başlıyor. simens ve bosh ioneizersiz modelleri v e ioneizerli vestel 700 ytl civarı fiyatları var. bosh ioneizer 900 ytl. bunlar nakit fiyatlar. bu fiyatllara yani 700 ytl civarına alınabilecek sizin bildiğiniz iyi marka modeller nedir ? modeli ve fiyatı nekadardır?

önce nereden katılıyorsunuzki hesabı ona göre yapalım,yalıtım nasıl,kat arasımı,çatımı,pencereler ısıcammı,yer kaç metre kare ona göre şunu alın bunu alın diyelim,ben bu şu fiyata diyemem siz çevrenizde iyice verecegim markaları araştırın en fiyatı uygunu alın tabii çevrenizde her marka varsa bazen yazdıgımız markaların bir çogu oturdugunuz bölgede olmayabiliyor,

iyi araştırırsanız yazacagım markaları uygun fiyata bulursunuz

sanyo,
    hitachi,
    elektra,
    dıamond,
    haier,
    general,
    fujitsu,
    bu klimalar iyi klimalardır ve mutlaka bunlardan biri bütçenize uygun olacaktır,siz nerede oturdugunuzu tam olarak yazarsanız daha iyi yardımcı olur arkadaşlar

• önerdiğiniz kimaların hepsini internetten inceledim. fiyatları en az 1000 ytl. diamond un 600 ytl civarı olan moeli var fakat ondada filitre özellikleri kısıtlı. hatta bazı modellerinde opsiyonel. Klimalarda üreyen bakteriler açısından filitreleme benim içn önemli.
    Şu an izmirde yaşıyorum. Tayin olup servis ağınını zayıf olacağı bir ilede taşınabilirim.
    benim yazdığım şu modeller arasında hangisini tavsiye edersiniz? arıza az yapma, sessiz çalışma ve enerji tasrrufu, voltaj dalgalanmalarından etkiilenme ihtimali en az olan hangisidir?
    ben yarın veya öbür gün alacağım.
    1) vestel platitium 12000 ioneizerli 700 ytl
    2) siemens 12000 ioneizirsiz 700 ylt
    3) bosh 12000 ionersiz 700 ytl
    4)bosh 12000 ioneizerli 900 ytl
  • quote:

önerdiğiniz kimaların hepsini internetten inceledim. fiyatları en az 1000 ytl. diamond un 600 ytl civarı olan moeli var fakat ondada filitre özellikleri kısıtlı. hatta bazı modellerinde opsiyonel. Klimalarda üreyen bakteriler açısından filitreleme benim içn önemli.
    Şu an izmirde yaşıyorum. Tayin olup servis ağınını zayıf olacağı bir ilede taşınabilirim.
    benim yazdığım şu modeller arasında hangisini tavsiye edersiniz? arıza az yapma, sessiz çalışma ve enerji tasrrufu, voltaj dalgalanmalarından etkiilenme ihtimali en az olan hangisidir?

Bosch veya Siemens'in istediğiniz modelini alın bence bu 4'ü arasından. 200 ytl fazla verebilirim diyorsanız iyonizerli alabilirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

yukarıda iyonizer özelliğinin çalışma prensibi aynen şöyle açıklanmış:

Jeneratör havadaki su moleküllerini hidrojen pozitif ve oksijen negatif iyonlarına ayırıyor ve havaya püskürtüyor.

Havaya püskürtülen bu iyonlar neme dönüşebilmek için hidrojen ararken, zararlı bakterilerin içindeki hidrojen moleküllerine saldırıyorlar.

bu durumda oksijen iyonları (ki oksijen iyonu diye birşey yoktur, atomu veya molekülü olabilir) neden virüsteki hidrojeni arıyor. neden kendisi ile birlikte ortama aynı yerden püskürtülen bir hidrojen iyonunu yakalayamıyor. (oluşan oksijen iyonları miktarı, hidrojeninkinden iki kat fazla olduğu için mi?)

bir de şu arabalardaki mercedes tofaş benzetmesini klima vb. beyaz eşyalara taşımayalım. bir araba gerektiğinde hayat kurtarmalıdır, bu bir arabadan her zaman beklenir. ama bir klimadan bunu bekleyen ne üretirken ne de kullanırken olmamıştır. bu benzetmeler ile kullanıcının farklı hayallere daldırılıp ikna edilmesinin kolaylaştığı açıkça ortadadır.

ARABA BENZETMESİNE BİR ŞEY DİYEMEM AMA HAYAT KURTARMA KONUSUNDA BİR ÖRNEK VEREYİM;

TEMMUZUN İKİNCİ HAFTASINDA ARAYAN BİR KULLANICININ İŞYERİNDEKİ KLİMASI AKŞAM MEYDANA GELEN BİR ELEKTRİK PROBLEMİNDEN DOLAYI DURMUŞ VE İŞYERİNDE BULUNAN AMACI OKYANUS BALIKLARINI SERİNLETMEK OLAN O GÜZELİM OKYANUS BALIKLARININ ÇOĞU ÖLMÜŞTÜ. BAŞKA BİRİSİNİN DE ÇİÇEKLERİNİN ZARAR GÖRDÜĞÜNÜ BİLİYORUM.

YANİ BAZAN KLİMADA HAYAT KURTARABİLİR..

• Arçelik-BEKO almanı tavsiye ederim herhangibir durumda hem parçası heryerde var hemde alo dediğin anda servis kapıda bitiveriyor.Kaliteside güzel.Daıkın,Sharp tan sona alınacak klima Arçeliktir
  • Benden de bir anı: Geçenlerde sıcaklığın 45 derecenin üzerine çıktığı bir ilde çalışırken beraber çalıştığım arkadaşı(30 yaşlarında) evinden sabah 9' da aradığımda çok kötü durumdaydı. Belliki oksijensiz kalmış. Meğerse camlar kapalı ve klima açık durumda uyumuş ve gece elektrikler kesilmiş. Zar zor kaldırıp doktora gittik tansiyonu da düşmüş. Dikkatli olmakta fayda var.

quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

yukarıda iyonizer özelliğinin çalışma prensibi aynen şöyle açıklanmış:

Jeneratör havadaki su moleküllerini hidrojen pozitif ve oksijen negatif iyonlarına ayırıyor ve havaya püskürtüyor.

Havaya püskürtülen bu iyonlar neme dönüşebilmek için hidrojen ararken, zararlı bakterilerin içindeki hidrojen moleküllerine saldırıyorlar.

bu durumda oksijen iyonları (ki oksijen iyonu diye birşey yoktur, atomu veya molekülü olabilir) neden virüsteki hidrojeni arıyor. neden kendisi ile birlikte ortama aynı yerden püskürtülen bir hidrojen iyonunu yakalayamıyor. (oluşan oksijen iyonları miktarı, hidrojeninkinden iki kat fazla olduğu için mi?)

bir de şu arabalardaki mercedes tofaş benzetmesini klima vb. beyaz eşyalara taşımayalım. bir araba gerektiğinde hayat kurtarmalıdır, bu bir arabadan her zaman beklenir. ama bir klimadan bunu bekleyen ne üretirken ne de kullanırken olmamıştır. bu benzetmeler ile kullanıcının farklı hayallere daldırılıp ikna edilmesinin kolaylaştığı açıkça ortadadır.

ARABA BENZETMESİNE BİR ŞEY DİYEMEM AMA HAYAT KURTARMA KONUSUNDA BİR ÖRNEK VEREYİM;

TEMMUZUN İKİNCİ HAFTASINDA ARAYAN BİR KULLANICININ İŞYERİNDEKİ KLİMASI AKŞAM MEYDANA GELEN BİR ELEKTRİK PROBLEMİNDEN DOLAYI DURMUŞ VE İŞYERİNDE BULUNAN AMACI OKYANUS BALIKLARINI SERİNLETMEK OLAN O GÜZELİM OKYANUS BALIKLARININ ÇOĞU ÖLMÜŞTÜ. BAŞKA BİRİSİNİN DE ÇİÇEKLERİNİN ZARAR GÖRDÜĞÜNÜ BİLİYORUM.

YANİ BAZAN KLİMADA HAYAT KURTARABİLİR..

• Klima alırken
    1-Kullanacağın alana göre tip seçeceksin
    2-Bütcene uygun olacak ve kalitesi tartışılmaz olacak
    3-Cin işi Japon işi olmicak:-)Türk olacak
    4-Herhangibir arıza durumunda servis kapında bitiverecek (yaygın servis ağı olacak)
    5-Garantisi bittikten sonra parçası ucuz olduğu için seni masrafa sokmicak

Bunların hepsi=Arçelik,BEKO tartışılmaz
  • bugün keşif için vestelden geliyorlar.12 yada 15 lik platinum düşünüyorum.700-800ytl aralığında.bu fiyatlarda daha uygun klima bulamadım.dizayn olarak ve özellikler açısından uygun buldum.genelde hitachi ve sharp tavsiye ediliyor ama bunlar bütçemi aşıyor maalesef.yorumlarınızı bekliyorum.
  • vestel platinum alabilirm. 700 ytl nakit dediler.

Fakat alarkoya uğradım kompresörü toshiba imişl.. alarko flair 1200 btu nasıldır. ? gümüş iyon filitresi varmış üzerinde 850 ytl civarı fiyatı. ??

birde ionzer denilen klimalarda tek problu filitreler var bazı modellerde bazı modellerde iyon jeneratörü var.
    İyon jeneratörü olan model olarak platinum vestel kullanan var mı?
  • Çok servisi olan klima veya beyaz eşya markası iyi midir?

quote:

Orjinalden alıntı: can-ant

Arçelik-BEKO almanı tavsiye ederim herhangibir durumda hem parçası heryerde var hemde alo dediğin anda servis kapıda bitiveriyor.Kaliteside güzel.Daıkın,Sharp tan sona alınacak klima Arçeliktir
  • Bu bilgiler kaç yıllık? birde o yıllardaki satış rakamlarına göre bunları kıyaslamak lazım.

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Merak edip baktım, sikayetvar.com'a göre klima kategorisinde en çok şikayet alan markalar:

Vestel 117, Beko 48, Arçelik 78, Demirdöküm 41, Baymak 33, Bosch 25, Airfel 19, İklimsa grubu 14, Alarko 11, Teba 8, Siemens 8, Rubenis 7, Toshiba 7, Cartel 6, Aeg 4, Ferroli 4, Samsung 3, Denki 3, Fujitsu 3, Regal 2, Diamond 2

Aslında bunlara çok da inanmamak lazım diye düşünüyorum. Regal iki şikayet almış diye iyi klima mı şimdi??
    Sadece bilgi amaçlı koydum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Bu bilgiler kaç yıllık? birde o yıllardaki satış rakamlarına göre bunları kıyaslamak lazım.

quote:

Merak edip baktım, sikayetvar.com'a göre klima kategorisinde en çok şikayet alan markalar:

Vestel 117, Beko 48, Arçelik 78, Demirdöküm 41, Baymak 33, Bosch 25, Airfel 19, İklimsa grubu 14, Alarko 11, Teba 8, Siemens 8, Rubenis 7, Toshiba 7, Cartel 6, Aeg 4, Ferroli 4, Samsung 3, Denki 3, Fujitsu 3, Regal 2, Diamond 2

Aslında bunlara çok da inanmamak lazım diye düşünüyorum. Regal iki şikayet almış diye iyi klima mı şimdi??

En eski şikayet 3 Ocak 2006 olarak gözüküyor. Bakınız en alt şikayet:

http://www.sikayetvar.com/index.php?level=3&c=1&id=487&fno=27&loc=categories&sayfa=2

• quote:

Orjinalden alıntı: dişçi79

bugün keşif için vestelden geliyorlar.12 yada 15 lik platinum düşünüyorum.700-800ytl aralığında.bu fiyatlarda daha uygun klima bulamadım.dizayn olarak ve özellikler açısından uygun buldum.genelde hitachi ve sharp tavsiye ediliyor ama bunlar bütçemi aşıyor maalesef.yorumlarınızı bekliyorum.

Yapacak birşey yok. Madem bütçeniz belli, bunu alabilirim diyorsunuz,alın.
    Bence Demirdöküm'e de bir bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 24 Temmuz 2007; 15:47:00 >
  • quote:

Klima alırken
    1-Kullanacağın alana göre tip seçeceksin
    2-Bütcene uygun olacak ve kalitesi tartışılmaz olacak
    3-Cin işi Japon işi olmicak:-)Türk olacak
    4-Herhangibir arıza durumunda servis kapında bitiverecek (yaygın servis ağı olacak)
    5-Garantisi bittikten sonra parçası ucuz olduğu için seni masrafa sokmicak

Bunların hepsi=Arçelik,BEKO tartışılmaz

Çin işi neyse de alınacak olan klimanın japon işi olmasında büyük fayda var.
  • Değerli uzman arkadaşlar klimalardaki "Panjur Konum Sayısı" ne anlama gelmekte ve klimayı ne yönde etkilemektedir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Bu bilgiler kaç yıllık? birde o yıllardaki satış rakamlarına göre bunları kıyaslamak lazım.

quote:

En eski şikayet 3 Ocak 2006 olarak gözüküyor. Bakınız en alt şikayet:

http://www.sikayetvar.com/index.php?level=3&c=1&id=487&fno=27&loc=categories&sayfa=2

Daha çok satan, daha yaygın olanlar hakkında şikayet de fazla oluyor. Bu aynen virüs ve trojanların Microsoft Windows'u etkilemesi ama Linux'u pek etkilememesi gibi. Tabii ki bir Arçelik ile Mistsubishi klima kıyaslanamaz. Benim de fazla param olsa, gözümü kırpmadan Mistsubishi alırım. Ama parama göre Arçelik aldım ve de memnunum. Bunu da her yerde ifade ediyorum. Memnun olduğumu söylediğim halde, Arçelik yaramaz diyen arkadaşlar oluyor AMD'nin bir zamanlar ısınan işlemci olarak tanınması gibi bir şey bu

• quote:

önerdiğiniz kimaların hepsini internetten inceledim. fiyatları en az 1000 ytl. diamond un 600 ytl civarı olan moeli var fakat ondada filitre özellikleri kısıtlı. hatta bazı modellerinde opsiyonel. Klimalarda üreyen bakteriler açısından filitreleme benim içn önemli.

ben hiç biri diyorum bu markaların hiç biri klimacı degildir ve alınamaz ,ama illa bu markalardan biri diye ısrar ederseniz bosch-siemens klimaların elektra'ya yaptırdığı klimalardan kalmışsa onlardan alabilirsiniz bunu size satıcı söylemek zorunda bilmiyorsa servisi arasın ögrensin sizi bilgilendirsin ,yoksa bosch-siemens grubu mideaya dönmüş durumda anlara dikkat edin elektra kadar iyi degilllerdir

iyi geceler

• quote:

Arçelik-BEKO almanı tavsiye ederim herhangibir durumda hem parçası heryerde var hemde alo dediğin anda servis kapıda bitiveriyor.Kaliteside güzel.Daıkın,Sharp tan sona alınacak klima Arçeliktir

bilmeden yazmayalımda insanlar kanmasın yazık

daıkın,toshiba,mitsubishi elektrik,panasonic,hitachi,sharp,sanyo,haier,carrier,elektra,..........belki 30.sırada arçelik,beko olabilir
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.