Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ümitinnal, blackcold1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.222
Cevap
328
Favori
3.174.900
Tıklama
Giriş
      2241 Mesaj
      09 Mayıs 2015 00:33:46
      Arkadaşlar sadece soğutma amaçlı kullanacağım max 1500-1700₺ civarında bana önerebileceğiniz mantıklı klimalar nelerdir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      176 Mesaj
      09 Mayıs 2015 14:40:50
      arkadaşlar ben de biraz uygun bişey olsun diye Baymak Elegant 12000 btu klimaya bakıyorum 1500 tl. ne dersinizi pişman eder mi aldığıma.
      09 Mayıs 2015 15:02:03
      quote:

Orijinalden alıntı: rockustadt

Samsung cihazlar mistsubishi ve daikin kadar enerji tasarrufu yapan onlar kadar performans ve sağlamlık gösteren cihazlar değil ayrıca servis bakımından da sorun yaşanıyor ( samsung son cihazımı 2 hafta önce sattım )

Daikin ise son cihazlarda bazı modeller Türkiye üretimi o yüzden kalite de inanılmaz düşüş olduğunu daikin çalışanından duydum ve yakın bir zamanda tekrar servis sıkıntısı yaşabilecek durumda olduğunu yavaş yavaş bir çöküşte olduğunu da aynı kişiden duydum daha önce yaşadıklarını sorunları belki biliyorsunuzdur servis bakımından bir süre hizmet verememe gibi bir durumu oldu. Ayrıca geçen sene satılan cihazların bir çoğunda sıkıntı yaşadık. ( geçen sene daikin satıldı mağzamızda )

Neden Mitsh srk 35 derseniz ilk olarak en büyük avantajı servis olması. Biliyorsunuz ki iklimsa cihazı ve bu yüzden herhangi bir sorun yaşadığınız zaman direk cevap alabileceğiniz bir durum bu. Klima alırken servisi de aldığınız klima kadar önemlidir. Ayrıca cihazlar yeni seri ve ısıtmada 14 15 binlere soğutmada ise 12 binlere kadar çıkabilme kapasitede bir cihaz.
      Objektif olarak cevap veriyorum size yardımcı olma amaçlı sonuçta burada pazarlama yapmıyorum amacım yardımcı olmak ticaret değil :)

Ayrıca menşei de önemlidir.

Çok komiķsin işlr ayba galiba daikin çöküyormuş. Buaralarda av ypana kadar dandiko srk-zmps ni kendin incle goflet klima ic fan gırç gırç öter filtesi el kadar mits çakması

• Yarbay
      6885 Mesaj
      09 Mayıs 2015 20:36:17
      26 m² salonun var amerikan mutfaklı arcelikteki arkadaş 12-13 BTU yeter dedi inverter revizyonlu modeline 1500 TL fiyat verdi sizce alsammı..

|
      |
      11 Mayıs 2015 04:37:34
      Arkadaşlar ben mitsubishi öneririm ve üstüne tanımam klimada.Alırken biraz pahalı gelebilir diğerlerine göre çok uçuk fiyatlar var diye düşünüp arçelik beko vestel gibi markaları almanızı önermem başta zararlı gibi görünürsünüz aslında karlı çıkan siz olursunuz uzun vadede.Örneğin beko alırsın aylık 250 lira elektrik faturası gelince nevrin döner mitsubishi alırsın 90 lira gelir ay olarak hesapladığında diğerine göre farkı görürsün alırken cop ve er değerleri önemlidir buna dikkat edin,13 btu luk mitsubishi kışın 24 saat kapamadan sabit devirde çalıştırıyorum 1 ay boyunca normalde 50 lira gelen elektrik faturası 90-100 lira civarını geçmiyor yani 40 ila 50 lira civarı harcıyor klima ayda, bunu birde 1.500 tl lik bekoyla deneyin o fatura 300 ü görür. (Sharp,Daikin,General,Mitsubishi) bu dört markadan başka klima almayın pişman olmayın derim ben :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      266 Mesaj
      11 Mayıs 2015 11:27:53
      Normal bir odayı soğutmak için ne önerirsiniz? Elektrik çok yakmayanından:)

|
      |
      12 Mayıs 2015 13:38:24
      arkadaşlar köy evine 18000 lik klima lıcam. çok fazla kullanılmayacak. prefabrik binaya montaj olacak. 1500-2000 tl civarında acil öneri alabilir miyimm
      |
      |
      14 Mayıs 2015 14:31:40
      Arkadaşlar 15000 - 18000 aralığında sadece soğutma amaçlı inverter klima almak istiyorum. Bütcem en fazla 3000 TL marka model önerileriniz bekliyorum.
      |
      |
      14 Mayıs 2015 19:31:38
      Baymak Elegant 18 CHS hakkında fikir yürütebilecek arkadaş var mı? Mümkünse bizzat kullanıcısı olanlardan artı ve eksileri hakkında yorum bekliyorum. Bu klima satış sıralamasında epey önde görünmesine rağmen incelediğim teknik özellikleri beni pek memnun etmedi.

Ayrıca Samsung AR5600 AR18JSFNCWK hakkında da kullanıcı yorumları bekliyorum. Bunun teknik verileri ve özellikleri yukarıda bahsettiğimden daha iyi görünüyor.
      |
      |
      14 Mayıs 2015 19:59:10
      quote:

Orijinalden alıntı: 422_322

arkadaşlar ben de biraz uygun bişey olsun diye Baymak Elegant 12000 btu klimaya bakıyorum 1500 tl. ne dersinizi pişman eder mi aldığıma.

Baymak bu klimanın 5,6 EER değeriyle A+ enerji sınıfında olduğunu iddia ediyorsa da bu konuda kendi kendisiyle çelişiyor. Klima 3500 watt güce sahip, Baymak verilerine göre enerji tüketimi 1080 Watt. Bu durumda EER 3,24 ile A sınıfı bir klima. Tabi verdiği elektrik tüketim değeri olan 1080 Watt' ın doğru olduğunu varsayıyorum.

Baymak yetkililerine sormak lazım. Klima 3500 watt güce sahip, 1080 watt elektrik harcıyor. 5,6 EER değerini nereden buldunuz diye. Bu yıl bu konudaki yönetmelik değişti. Belki o nedenle farklı bir enerji verimliliği oranı hesaplaması yapıyor da olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavelioglu -- 14 Mayıs 2015; 20:00:51 >
      15 Mayıs 2015 09:57:42
      Arkadaşlar, net 240 m2 mustakil yalıtımlı çift cam evimize klima ile ısınmaya karar verdik araştırırken.
      http://www.hizlial.com/vestel-multi-inverter-plus-9-9-12-split-tipi-klima/10180975
      klimasını bulduk ve 2 takım aldık umarım ısıtmasında memnun oluruz.
      15 Mayıs 2015 14:49:09

Net 240 m2 daireyi yapan müteahhit merkezi sistem ya da kombi gibi hiç bir ısıtma sistemi koymamış mı?
      |
      |
      tifosi41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2015 19:54:29
      Şimdi ne olacak mitsibuşhi 2.75 kurdan millete klima satıyor şimdi dolar 2.5 seviyesine geliyor belki daha da düşecek ne olacak şimdi kampanya dedikleri bu mu tabi bizleri mal yerine koydukları bes belli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      15 Mayıs 2015 23:43:05
      25 Mt salon için nasıl bir klima almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
      |
      |
      16 Mayıs 2015 09:51:51

anladım hocam sağol. arçelikte eğer bu fiyatlarda 12 lik bulamazsam bu tarz markalara bakacağım.
      |
      |
      karavelioglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Mayıs 2015 12:40:44
      quote:

Orijinalden alıntı: karavelioglu

Net 240 m2 daireyi yapan müteahhit merkezi sistem ya da kombi gibi hiç bir ısıtma sistemi koymamış mı?

Mustakil villa ev, evde kalorifer tesisati var ama dogalgaz gelmedikten sonra bir ise yaramiyor

|
      |
      16 Mayıs 2015 12:41:21
      Arkadaşlar Mitsubishi electric power delux sf 42 modeli için 3400 Tl fiyat verdiler az önce. Sizce fiyat ve klima nasıl? Forzagilles kardeşim senin fikrini de merak ediyorum. Ne dersiniz

16 Mayıs 2015 13:04:42
      Merhaba. 24 M2 salonum için 12.000 Btu Arçelik klima almayı düşünüyorum. Yazları sadece soğutma amaçlı kullanacam. Haftaiçi akşamları 5-6 saat ve haftasonları günde ortalama 10-12 saat kullanacam. Sizce inverter klima mı yoksa split klima mı almalıyım? Teşekkürler...
      |
      |
    • Yüzbaşı
      672 Mesaj
      16 Mayıs 2015 15:14:29
      quote:

Orijinalden alıntı: mmtmam

Arkadaşlar Mitsubishi electric power delux sf 42 modeli için 3400 Tl fiyat verdiler az önce. Sizce fiyat ve klima nasıl? Forzagilles kardeşim senin fikrini de merak ediyorum. Ne dersiniz

Dostum daha ne düşünüyorsun.. Kampanyasız 3700 vermişlerdi sanırsam sana.. Kampanya başlayınca 4000 küsür olmuştu.. Eee şimdi sf42 için 3400 lira fiyat vermişler sana.. Daha ne olsun.. İstanbulda yapmazlar bu indirimi

|
      |
      16 Mayıs 2015 15:30:48
      Kardeş adanada 4 tane firma var. Üçü de 4050 Tl verdi. Sadece biri peşin 3400 taksitli 3500 Tl dedi. Aslında fiyat dediğin gibi çok güzel. Özellikle sordum esantiyon mal istemem dedim. Bayideki de sıfır olduğunu söyledi. Arada 600Tl fark olunca biraz tereddüt ettim. Ama fiyat çok uygun geldi. Alacağım klimayi. Forzagilles kardeş. Bundan sonra nelere Dikkat etmek gerekiyor. ?

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,296
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.