Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: teks-

bazen ihtiyar olmak iyi oluyor tarihi biliyoruz hiç olmazsa yakın tarihi

evet 25 sene öncesinin liseleri hatta köy enstütülerinin oldugu yıllardaki okullar şimdiki bozuk üniversitelerden çok daha iyi idi biraz genel kültür çalışın,bulmaca çözün beyin cimnastigi iyidir,anlayanlara araştıranlara

ınverter ihtiyacı olana iyidir ısınmak isteyene iyidir siz bunu anlayıp kısır döngüden kurtulun ama sokak agzı ile yazı yazmaktan bunu anlamıyorsunuz bakın cengiz beyle asla aynı kefede degilsiniz,cahillik insanın bazene yakasını bırakmıyor,kültür illada olması gereken,ama makine parçalama kültüründen bahsetiyorum

ne oldu hangi kelimemi beğenmedin. nerden anladın cahil olduğumu. daha önceki yazılarıma bak, bir seviye vardı. ama hala cevap verecem diye uğraşıyosun. ben de sana yetişemez oldum. sallıyorum gidiyo kusura bakma. senin bahsettiğin liseden mezun bi tanıdık var, ya da köy enstitüsü. görünüyo ne kadar okuduğu ama iş orda değil insanın içinde. ben de bu kadar cevap vermezdim sana ama ne bileyim. sen bir de farkında mısın inverteri lazım olana ve parası olana tavsiye ederim demeye başladın. nooldu hesapları bıraktın haklımıyız yaani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 15 Temmuz 2007; 2:21:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

quote:

diyoruz ya işte ınverter alınki o gerekli btuyu kendi ayarlasın ister 2000 btu ister 17000 btu kışa yaza göre kullanılır,parasıda uygun pahalı degil bana göre,

1600 wattlık 5 soba alsan ınverter klimanın yaktıgı elektrigi 15 kat geçersin akıllmı şimdi bu ve 1600 wattlık sobanın 2 saatte ıstacagı yeri klima 10 dakikada ısıtır benim kullanmadıgım soba klima tüplüborulu borusuz ,japon sobası kömür sobası kalmadı en ucuz yol ınverter klimadır her zaman herkesi ispata çagırıyorum evime buyrun gelin kapım açık ama bana yürekli insan lazım buradan atan tutan degil 10 saat klimanın başında sayacın başında oturacagız anlık degerleri yazacagız diger evde ne varsa kapatacagız ispatı bende isteyene kapım açık,insanlara komik oluyorsunuz gülmeler başladı bile

çok iyi diyosunuz. peki size soran ilk neyi soruyo. burada bana 'sıcaktan ölüyoz deyip' istanbulda yaşadıklarını söyleyenlere ve ucuz olsun az yaksın diyenlere, silme kapasite ihtiyaçları kadar btu tavsiye ettim, sen o zaman ortada yoktun. cetins sağ olsun mbbilici nin lafına itibar etmeyin dedi. sen de sağ ol onun yolundan gidiyosun. ısınma hesabı isteyenlere ver sen tavsiyeni. alsın 2,5 milyarlık klimayı ısınsın. ayrıca yukarda sana ne dedim inverter ile bir oda ısınır. serinletiiği gibi her odaya gitmez ısısı.

biz burada ortalama şeyler söyleriz esas iş servis keşifidirki bu alıcıya şarttır ve her bölgenin hesabı ayrı ayrıdır ara katmı,çatı katımı,çift cammı,yalıtım genel olarak nasıldır ve ortalama veriler elde edildikten sonra tavsiyede bulunulur ama hep açık kapı bırakılır onuda servis doldurur,

burayı okusanız nasıl soruluyor göreceksiniz herşeyin hesabı kitabı vardır kafadan atma olmazki bunca senedir pek hatam olmadı dua aldım beddua almadım ve bu bölgede lafı geçen bir grup arkadaşız bizi ariston,arçelik,sharp,daıkın,vs her marka tanır ve severler bir çok insanın halledmeyecegini hallederiz bunu övünmek için söylemiyoruz amaç sadece yardım,

evlerin oda konumlarını bilmeden oraya gitmez ısı,serinlik diyemezisniz araştırırsanız kroki çüzenler dahi var,

ucuz olsun az yaksın olmaz olur diyenler yalan söylerler yalancılık benim dışımdadır yalanla dolanla işim olmaz

ve gene okumadan yanıt yazıyorsunuz burada sorulan soruların çogu 9000-12000 civarıdır ve fiyatları asla 2500 ytl degildir 12000 btu ınverter 1550 ytl civarı arayana bulunur

• tamam 12000 btu 1550 ytl olabilir. ama kışın ısısnsın diye adama 24000 diyeceksiniz. o zaman kaç lira.
  • quote:

quote:

bazen ihtiyar olmak iyi oluyor tarihi biliyoruz hiç olmazsa yakın tarihi

evet 25 sene öncesinin liseleri hatta köy enstütülerinin oldugu yıllardaki okullar şimdiki bozuk üniversitelerden çok daha iyi idi biraz genel kültür çalışın,bulmaca çözün beyin cimnastigi iyidir,anlayanlara araştıranlara

ınverter ihtiyacı olana iyidir ısınmak isteyene iyidir siz bunu anlayıp kısır döngüden kurtulun ama sokak agzı ile yazı yazmaktan bunu anlamıyorsunuz bakın cengiz beyle asla aynı kefede degilsiniz,cahillik insanın bazene yakasını bırakmıyor,kültür illada olması gereken,ama makine parçalama kültüründen bahsetiyorum

ne oldu hangi kelimemi beğenmedin. nerden anladın cahil olduğumu. daha önceki yazılarıma bak, bir seviye vardı. ama hala cevap verecem diye uğraşıyosun. ben de sana yetişemez oldum. sallıyorum gidiyo kusura bakma. senin bahsettiğin liseden mezun bi tanıdık var, ya da köy enstitüsü. görünüyo ne kadar okuduğu ama iş orda değil insanın içinde. ben de bu kadar cevap vermezdim sana ama ne bileyim. sen bir de farkında mısın inverteri lazım olana ve parası olana tavsiye ederim demeye başladın. nooldu hesapları bıraktın haklımıyız yaani.

inan okumuyorsun, bu domates degil hesapsız klima alınmaz ınverter 1500 ytlden aşagı degil parası olanın alacagını belirttim kulagınızın üstüne yatmayın,

ben cevap verecegim diye ugraşmıyorum siz anlamak dahi istemiyıorsunuz ben verecegim cevabı verdim almayan sizsiniz,buradan şu çıkıyorki 5 sene önce ınverter klimadan hiç anlamayan servisler hep klasik tavsiye ederelerdi çünkü zerre kadar anlamazlardıki sizde bu sınıfa giriyorsnız sanırım size iş düşmez korkusundamısınız her ne kadar servis falan degilsenizde ,

salladıgınız anlayan anladı zaten merak etmeyin

• quote:

tamam 12000 btu 1550 ytl olabilir. ama kışın ısısnsın diye adama 24000 diyeceksiniz. o zaman kaç lira.

12000 btu 22-25 metre kareye yeter ve 12000 btu klimamnın ısıtması 18000-22000 btu ya çıkar bunu tavsiye etmek yeterlidir ve kışın izmirde ısıtır şartlarda uygunsa

bizi ne zannediyorsunuzki 5000 ytl civarınada klima var biz kime bunu al demişiz insaflı ölçülü olun
  • seçtiğim kelimeleri sallıyorum. inverterin ne olduğunu da çok iyi biliyorum. servis te değilim. sadece şu an sizin 'ben de bu işin uzmanıyım' deyip kendinize bi etiket takmaya çalıştığınızı düşünmekten başka yapabileceğim bişey yok üzgünüm. ama iyi olanı tavsiye etmek kolay. kendinize güzeniyorsanız. tam kapasite tavsiye edin. inverter ne olsa soğutur.
  • Sizde iyice saçmalamaya başladınız. 1600watt lık 5 elektrikli soba 1 saatte 8000watt harcar. 8000x0.159x1 saat= 1.272ytl. Bu sobaları 1 saat mi kullanacaksın. 9000btu bir inverter klima 24 saatte 1.5ytl elektrik harcıyor. nesin? Klimadan da anlamıyorsun, hesaptanda.

quote:

normalde serinlemek için klima alacak olana sırf kışın da ısınırsın diye çok yüksek btu aldırtmak hainliktir. ısınmak için invertere gelince. inverter klimalar ile elektrikli sobalar, aynı ısınma için aynı elektriği yakar. ve de bir inverter klimaya vereceğiniz milyerlerca para ile sadece bir odayı ısıtabilirsiniz. oysa 1600 er watlık küçük sobalar ile izmir gibi bi memlekette, birçok odalarını inverter klima masrafına ısıtabileceklerini de söyleyin insanlara.

quote:

biyoloji hesabı ile klima tavsiye etmekde olabilir tabii inkar etmeyelim sizin yolunuz buda, benim 16 metre odada kışın klasik 12000 btu klima 2 saat sonra bile ısıtamıyor klimam(bozuk'da degil onuda bahane etmeyin her sene bakımı yapılır) hemde ara kattayım klimanın ayarı 22 derecede oda 11 derece 2 saat sonra 18 derece oluyorki üşünüyor,sizse yeter diyorsunuz siz burada takılın kışın baya beddua alırsınız,serinletirmi olabilir kişiye göre degişir,ınverter olan ise bu arada çokdan ısıtmış ve ekonomik kullanıma çokdan geçmiş oluyor defrosa bile girmeden

15 metre kare yere 9000 btu yeterlidir kaliteli klima ise çok serin gelirse derecesini yükseltirsiniz üşümezsiniz fazla elektrikde gitmez asıl 7000 btu alırsanız sürekli çalışacagı için çok elelktrik gider.ömrü kısalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 15 Temmuz 2007; 3:03:25 >

• quote:

seçtiğim kelimeleri sallıyorum. inverterin ne olduğunu da çok iyi biliyorum. servis te değilim. sadece şu an sizin 'ben de bu işin uzmanıyım' deyip kendinize bi etiket takmaya çalıştığınızı düşünmekten başka yapabileceğim bişey yok üzgünüm. ama iyi olanı tavsiye etmek kolay. kendinize güzeniyorsanız. tam kapasite tavsiye edin. inverter ne olsa soğutur.

ben bu işte anlarım evet bu ayıpmıki,ama en iyi benim demem el elden üstündür,

tam kapasite önerilmez bunu anlayın birincisi çok elektrik çeker,ikincisi kompresör ömrü kısalır ,üçüncüsü kışın asla ısıtmaz ve sık sık defrosa girer,

her klima serinletir ama her klima ısıtmaz kalite burada öne çıkıyor,

siz haklısnızda toshiba,daıkın,panasonic,haier,mitsubishi elektrik vs haksızlar zaman herşeyi ispatlar

iyi gecelere dönelim

• senin de ben söyleyeyim sen anla lafından anlamadığın belli oluyo. kimin evinde 5 tane elektrikli soba var ve bunu kim tavsiye eder. gözüm senin yaşam biçimin benim hesaplarıma ermez. ben saçmalarım çünkü sen anlamazsın. burada biz bize kaldık diye salladım hemen hesabın kuvvetlendi yakaladın yanlışı aferim.

quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Sizde iyice saçmalamaya başladınız. 1600watt lık 5 elektirkli soba 1 saatte 8000watt harcar. 8000x0.159x1 saat= 1272ytl. Bu sobayı 1 saat mi kullanacaksın. 9000btu bir inverter klima 24 saatte 1.5ytl elektrik harcıyor. nesin? Klimadan da anlamıyorsun, hesaptanda.

quote:

normalde serinlemek için klima alacak olana sırf kışın da ısınırsın diye çok yüksek btu aldırtmak hainliktir. ısınmak için invertere gelince. inverter klimalar ile elektrikli sobalar, aynı ısınma için aynı elektriği yakar. ve de bir inverter klimaya vereceğiniz milyerlerca para ile sadece bir odayı ısıtabilirsiniz. oysa 1600 er watlık küçük sobalar ile izmir gibi bi memlekette, birçok odalarını inverter klima masrafına ısıtabileceklerini de söyleyin insanlara.

quote:

biyoloji hesabı ile klima tavsiye etmekde olabilir tabii inkar etmeyelim sizin yolunuz buda, benim 16 metre odada kışın klasik 12000 btu klima 2 saat sonra bile ısıtamıyor klimam(bozuk'da degil onuda bahane etmeyin her sene bakımı yapılır) hemde ara kattayım klimanın ayarı 22 derecede oda 11 derece 2 saat sonra 18 derece oluyorki üşünüyor,sizse yeter diyorsunuz siz burada takılın kışın baya beddua alırsınız,serinletirmi olabilir kişiye göre degişir,ınverter olan ise bu arada çokdan ısıtmış ve ekonomik kullanıma çokdan geçmiş oluyor defrosa bile girmeden

15 metre kare yere 9000 btu yeterlidir kaliteli klima ise çok serin gelirse derecesini yükseltirsiniz üşümezsiniz fazla elektrikde gitmez asıl 7000 btu alırsanız sürekli çalışacagı için çok elelktrik gider.ömrü kısalır

• Benim hesabım her zaman kuvvetli. Sen hakikatten ya çatlaksın yada sarhoşsun, odaları elektirkli sobayla ısıtmak senin fikrin.

quote:

senin de ben söyleyeyim sen anla lafından anlamadığın belli oluyo. kimin evinde 5 tane elektrikli soba var ve bunu kim tavsiye eder. . gözüm senin yaşam biçimin benim hesaplarıma ermez. ben saçmalarım çünkü sen anlamazsın. burada biz bize kaldık diye salladım hemen hesabın kuvvetlendi yakaladın yanlışı aferim. .

quote:

Sizde iyice saçmalamaya başladınız. 1600watt lık 5 elektirkli soba 1 saatte 8000watt harcar. 8000x0.159x1 saat= 1272ytl. Bu sobayı 1 saat mi kullanacaksın. 9000btu bir inverter klima 24 saatte 1.5ytl elektrik harcıyor. nesin? Klimadan da anlamıyorsun, hesaptanda.

quote:

quote:

• quote:

senin de ben söyleyeyim sen anla lafından anlamadığın belli oluyo. kimin evinde 5 tane elektrikli soba var ve bunu kim tavsiye eder. gözüm senin yaşam biçimin benim hesaplarıma ermez. ben saçmalarım çünkü sen anlamazsın. burada biz bize kaldık diye salladım hemen hesabın kuvvetlendi yakaladın yanlışı aferim.

quote:

quote:

quote:

arkadaşım yapma yukardada uyardım rezil olursun dedim ben bilirim,benim hatam olmaz diyip durdun ben sallarım dedin durdun, bak işte şimdide kıvırıyorsun yapma kendine saygın olsun burada nefret edilen degil saygı duyulan ol

ınverter klimayı insanlara zorla satmıyorlar buraya gelenler zaten azda olsa araştırmış bilinçli arkadaşlar ne yaptıklarını az çok biliyorlar siz ise dahalen bizlere insanlara yalan söylüyorsunuz kandırıyorsunuz imalarında bulunuyorsunuz yapmayın ,uykunuz gelmiş olabilir Allah nasip ederse yarın devam edersinia burası kaçmıyor

• quote:

Bakıyorum 20 sene lafını görünce hoşuna gitti. O zaman İnverter klimayı klasik klima ile karşılaştırıken ne diye 3, 6, 8 saat üzerinden hesap yapıyordun. Çünkü inverter klima ne için alınır bilmediğinden. Sürekli yazıyoruz bu tip klimaları günde 10-12 saatten fazla çalıştırmak için almalısınız diye. Günde 1 saat kullanırsan da 40 seneyi bulur.(bu laf içinde artık göbek atarsın)

artık muhatabım olmadığınızı da söylemek istedim hala anlayamıyorsunuz...

size iyi satışlar

sanal olarak da gerçek olarak da umarım hiç görüşmeyiz....yorum stillerimiz, IQ ve anlayış seviyemiz ve ben bilirim sen de kimsin havalarımız dünyalar kadar farklı...

şu lafa baka yaa 'göbek atarsın'mış, pes yani pes.!!!...kahvehane muhabbetine döndü....

• Evet IQ ve anlayış seviyenizde sorun var. Asıl siz ben bilirim diye iddiacısınız. inverter klimaları saatte 800watt harcıyor diye sabit aldığınıza itiraz ettiğim ve birkaç saatlik hesap yaparak klasik klima ile karşılaştıramazsın dediğim içinse her zaman ben haklıyım. Son olarak ben buradan birşey satmıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: wm1tr

quote:

Bakıyorum 20 sene lafını görünce hoşuna gitti. O zaman İnverter klimayı klasik klima ile karşılaştırıken ne diye 3, 6, 8 saat üzerinden hesap yapıyordun. Çünkü inverter klima ne için alınır bilmediğinden. Sürekli yazıyoruz bu tip klimaları günde 10-12 saatten fazla çalıştırmak için almalısınız diye. Günde 1 saat kullanırsan da 40 seneyi bulur.(bu laf içinde artık göbek atarsın)

artıkmuhatabım olmadığınızı da söylemek istedim hala anlayamıyorsunuz...

size iyi satışlar

sanal olarak da gerçek olarak da umarım hiç görüşmeyiz....yorum stillerimiz, IQ ve anlayış seviyemiz ve ben bilirim sen de kimsin havalarımız dünyalar kadar farklı...

şu lafa baka yaa 'göbek atarsın'mış, pes yani pes.!!!...kahvehane muhabbetine döndü....

• Teks, 5.230 YTL'ye 19000 Btu Daıkın Ururu Sarara satıyorum ben hemde hatırı sayılır sayıda sen yinede söyle arkadaşım..))

quote:

quote:

tamam 12000 btu 1550 ytl olabilir. ama kışın ısısnsın diye adama 24000 diyeceksiniz. o zaman kaç lira.

12000 btu 22-25 metre kareye yeter ve 12000 btu klimamnın ısıtması 18000-22000 btu ya çıkar bunu tavsiye etmek yeterlidir ve kışın izmirde ısıtır şartlarda uygunsa

bizi ne zannediyorsunuzki 5000 ytl civarınada klima var biz kime bunu al demişiz insaflı ölçülü olun
  • quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

Teks, 5.230 YTL'ye 19000 Btu Daıkın Ururu Sarara satıyorum ben hemde hatırı sayılır sayıda sen yinede söyle arkadaşım..))

quote:

quote:

yukardada söyledigim gibi biz alabilecek insanlara bunu zaten söylüyoruzki,alanlar baya var sizinde belirttiginiz gibi,insanları zorlamıyoruz bu teknolojilerden bahsediyoruz ilgisini çekenler ve parası olanlar bunu zaten alıyorlar ve daıkının kalitesininde farkındayız,sadece alamayacak insanları buna özendirip üzmek istemiyoruz her kesime hitap edecek kaliteli klima var bunun farkında olmak yeterli bence

iyi günler

• Sana sonuna kadar katılıyorum, önce insanları bilinçlendirmeliyiz. Dikkatle okuyorum uzun süredir klasik - inverter teknolojisi tartışması sürüyor.
    Yardımı dokunacaksa daha önceki sayfalarda endüstriyel çamaşırhane makinelerinin kavrama sistemi ile inverter sistemi arasındaki farkı anlatmıştım özellikle Çetin arkadaşım hatırlayacaktır.

Saygılarımla
    EDDA KLİMA

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

Teks, 5.230 YTL'ye 19000 Btu Daıkın Ururu Sarara satıyorum ben hemde hatırı sayılır sayıda sen yinede söyle arkadaşım..))

quote:

quote:

yukardada söyledigim gibi biz alabilecek insanlara bunu zaten söylüyoruzki,alanlar baya var sizinde belirttiginiz gibi,insanları zorlamıyoruz bu teknolojilerden bahsediyoruz ilgisini çekenler ve parası olanlar bunu zaten alıyorlar ve daıkının kalitesininde farkındayız,sadece alamayacak insanları buna özendirip üzmek istemiyoruz her kesime hitap edecek kaliteli klima var bunun farkında olmak yeterli bence

iyi günler

• bugün klima plusu aradım ve daha sonra bana döneceklerini söylediler,ve

---------------------------------------

15 dakika sonra klima plus'tan sinan bey aradı arkadaşımızla görüştü ve sinan beyde böyle bir kart sorunu oldugunu ama daha çok izmir civarında yaşandıgını ,ve bunlarıda kartları degiştirerek giderdiklerini söyledi

kendilerine teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teks- -- 17 Temmuz 2007; 11:55:20 >
  • merhabalar,
    şu klima meselesi iyice bulanmaya başladı inceledikçe inceledikçe inanınki almam daha da zorlaşıyor. evime bir iki servis geldi keşif için ama bana inverter değil klasik sistem önerdiler. neden daha az yakanı var iken daha fazla yakanı alayım ki, bunu anlamadım. Ben 24 saat çalıştırmaktan yanayım klimayı çünki kışın ısınması problem olduğu için düşük devirde evin ısısı kaybolmadan daha sürekli aynı ısıda olacağı için devamlı sıcak bir evim olacak. Diğer türlü işten eve geldikten sona açmayı denedim diğer odadaki klimayı en az 3 saat ev ısınmaya çalışıyor benim için en mantıklısı 24 saat çalışması. şimdi şunu sormak istiyorum 28 m2 ısı yalıtımsız 3. ve son kat toshiba RAS 13 SKV yeterli olurmu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

merhabalar,
    şu klima meselesi iyice bulanmaya başladı inceledikçe inceledikçe inanınki almam daha da zorlaşıyor. evime bir iki servis geldi keşif için ama bana inverter değil klasik sistem önerdiler. neden daha az yakanı var iken daha fazla yakanı alayım ki, bunu anlamadım. Ben 24 saat çalıştırmaktan yanayım klimayı çünki kışın ısınması problem olduğu için düşük devirde evin ısısı kaybolmadan daha sürekli aynı ısıda olacağı için devamlı sıcak bir evim olacak. Diğer türlü işten eve geldikten sona açmayı denedim diğer odadaki klimayı en az 3 saat ev ısınmaya çalışıyor benim için en mantıklısı 24 saat çalışması. şimdi şunu sormak istiyorum 28 m2 ısı yalıtımsız 3. ve son kat toshiba RAS 13 SKV yeterli olurmu.

yazdıklarınız da haklısınız 24 saat çalıştıracak ve ısınmada gündemde ise ınverter ama o sordunuz degil yetmez sorun çıkarır 16000 btu olanına bakın,ve kafanıza fazka takmayın neyin ne oldugu belli size en uygun klima ınverter ve kaliteli olan modeller;toshiba,daıkın,mitsubishi elektrik,sanyo gibi
    hayırlısı olsun

• ama bu benim dediğim model zaten 19,800 BTU daha fazlasına gerek yok sanırım inverter olduğu için
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.