Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1464. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
20. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 14621463146414651466
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 11 m2 odada lg delux 9.000 btu, 22 m2 odada toshıba suzimi 18.000 btu var. iki klimayıda 23 derece ayarlıyorum. dış ortam 15 derece. iki klimada istenen iç ortam sıcaklığına ulaşmak için kademe kademe çalışma gücünü artırıyor(toshıba daha detaylı) ama iç ortam sıcaklığına gelince toshıba kademe kademe gücünü düşürüyor ve en son sinek vızıltısı gibi bir sesle çalışmaya devam ediyor. ama lg bir kademe bile güç düşürmeden küt diye duruyor. klimaların katolog değerlerinde minimum çalışma kapasiteleri toshıba:0,80 kw lg 0,89 kw yani aynı sayılır ama lg hiç güç düşürmeden duruyor. klimanın invertır özelliğini ayarlayan kartında bir sorun mu var acaba klimayı yeni aldım olmazsa iade edeceğim. yardım lütfen ustalar iade sürem dolmadan. teşekkürler.
  • 25-26 Dereceye alıp tekrar deneyin bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sayın mbirol 27 yaptım yine aynı klima çalışmaya başlayınca çok az bir kademe belki devir artırıyor ama iç ortam sıcaklığına gelince yine küt diye duruyor. diğer odadaki toshiba öyle değil yavaş yavaş devir düşürüp en alt devirde(rolentide) sürekli çalışıyor. ki toshıba klimamda toshıbanın giriş modeli enüst falan değil. lg de nasıl bir sorun olabilir sizce. yönlendirin lütfen olmazsa iade edeceğim iadem sürem bitmeden.
  • cgt_ayd C kullanıcısına yanıt
    Lg delux on of klimalarda var. Seninkinin modeli nedir tam olarak yazarsan anlaşılır. İnverter olduğundan eminmisin.
  • 20 m2 odaya mitsubishi 18.00 Btu soğutmalı A++ enerji tasarruflu klima tavsiyesi var mı arkadaşlar :)
  • bps B kullanıcısına yanıt
    AS-W096B7T0 kima inverter. iç ünite inverterv dış ünitedede ınverter yazıyor.
    anlamadığım klimanın büyüklüğü küçüklüğü ne olursa olsun katologlarda yazan üç aşağı beş yukarı minimum çalışma kapasitesi klimanın en alt seviyede(rolentide) çalışacağı göstermiyor mu? bendeki toshıbanın min çalışma gücü:0.80 kw lg nin 0,89 kw neredeyse aynı ama lg rolentide çalışmıyor hiç devir düşürmeden duruyor. ve sonra çok az devir değişikliği ile tekrar çalışıyor. aça devir düşürme diye bişey kesinlikle yok küt duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Yağmurdan kaçıp doluya yakalammak diye tamda buna denir.İnşallah sıkıntı olmaz...

İnşallah diyelim...Hayırlı olur inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: seko044

Arkadaşlar bu klima nasıldır? Fiyat olarak bana uygun geldi. 27 m2 için ısınmak için kullanacağım. Max 1500 liraya kadar klima arıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-midea-msri-18hrn1-18000-btu-aa-enerji-r410a-gazli-sifir-klima-184177060/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true

Arkadaşlar kullanan veya fikri olan varmı?

• Dağıtımcı firma internet satışı yapmıyormuş. Fiyatı 2,5 civarı.

İstanbul'da tek bir firma olması beni tereddüte düşürdü. Öbür yandan forumdan bir arkadaşın aracı (satıcı?) olması bir artı. Kurulum ve sonrası açısından diye düşünüyorum.

Mbirol arkadaş aydınlatabilir bizi.

• iyi akşamlar. Ben de ustalarımızdan destek bekliyorum. Antalyada'ki 22,6 m2 güney doğu cepheli büyük boydan pencereli salonuma ısınma amaçlı inverter tipi klima almak istiyorum. Sizce tasarruf sağlayacak nasıl bir klima almalıyım? şimdiden teşekkürler. iyi forumlar
  • Toshiba ile Alarko makina aynimi sanki özellikleri birbirlerine yakin ama biri daha ucuz bilgisi olan var mi

• mmasumca M kullanıcısına yanıt
    Bu formda daha az yakanla orada karşılaştım

• harbibirii kullanıcısına yanıt
    fujitsu makina görmedim ama toshiba yi gördüm bence daisekailer modeli güzel ve kaliteli bir makina

• Merhaba herkese iyi günler

Klima tavsiyenize ihtiyacım var.Klima ısınmak için kullanılacak. Alan toplam 45 metrekarelik 3 oda; dış duvarlar ve tavan yalıtımlı, çift cam pimapenli, son kat , Bursada, genellikle akşam-gece kullanılacak.

Dün eve 3 odayı ısıtmak için Mitsubishiye keşif yaptırdım. Klima yeri olarak resimde gösterdiğim yeri ve Msz-Sf 18.000 btu deluxe interver klimayı tavsiye ettiler. 4800 tl peşin fiyat aldım. ancak bu bütçemi biraz zorlar. Biraz daha ucuza bu işi halletmem mümkün mü acaba. Başka Klima tavsiyeniz olur mu. Şimdiden cevaplar için teşekkürler

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

12 m2 oda da samsung 9000 btu inverter klima mevcut ancak onu kullanmadan kapıları açık tutarak bütün alanı ısıtmak istiyorum. takviye olarak kullanılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

Toshiba ile Alarko makina aynimi sanki özellikleri birbirlerine yakin ama biri daha ucuz bilgisi olan var mi

toshıba alarko göre malzeme kalitesi kasa olarak daha iyidir alarko çalışma sistemi aynı hemen hemen yanlız kasası kabadır söyleyim gold serisi var 18 btu kasa hariç güzel gold serisi altına bakma toshıbanında öyle yanlız ne alırsan al arada 650 tl fark var toshıbayı al uzun olan var toshıbanın onları alma sakın alorkodan gold serisinden 650 tl daha pahalı illa bunları karşılaştırmak istiyorsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 28 Ekim 2014; 11:02:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

Toshiba ile Alarko makina aynimi sanki özellikleri birbirlerine yakin ama biri daha ucuz bilgisi olan var mi

http://www.idealesya.com/store/ProductDetails.aspx?productid=116902
    http://www.idealesya.com/store/ProductDetails.aspx?productid=113077

malzeme kalitesi toshıba daha iyidir alorkonun bu modeli var 4 sene önce aldım gayet memnunuz yanlız kasası kaba toshıba daha kibar 650 tl fark var buda tercih meselesi kaba önemli dgeil diyorsan alorko gold serisini alır gecersin önemli ise toshıba servisi aynı zaten yeterki servisin iyi iş yaptın

• eğer alacayın model odaya göre 12 000 btu ise gold seriisinin son çıkan alorko carrir al kasası yeni 12,000 modelini gördüm yeni toshıba alma o zaman 1950 civarında yeni kasası alarkonun o zaman bunu al derim bunun dısındakiler kabadır saygılar
  • bugün elime mitsubishinin broşürü geçti..yıllık elektrik tüketimi 698kw diyo..yıllık 1400 saat için hesaplanmış..sizce elektrik durumu nasıl? benim aklım yetmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan000083 -- 28 Ekim 2014; 20:05:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

bugün elime mitsubishinin broşürü geçti..yıllık elektrik tüketimi 698kw diyo..yıllık 1400 saat için hesaplanmış..sizce elektrik durumu nasıl? benim aklım yetmedi

ayda 720 saat eder 30 günden hesaplanırsa 2 ayda 1440 saat eder.1400 saatte buzdolabı gibi çalışmış bu belli inandırıcı gelmedi oda içinde çalıştırmışlar bu test bence ciddiye alma bunu sen degerleri yaz ısıtma waat degeri ve sogutma waat degeri önemli olan bu btu mınumum ve maksumum aynı sekilde waat yaz belli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

bugün elime mitsubishinin broşürü geçti..yıllık elektrik tüketimi 698kw diyo..yıllık 1400 saat için hesaplanmış..sizce elektrik durumu nasıl? benim aklım yetmedi

ayda 720 saat eder 30 günden hesaplanırsa 2 ayda 1440 saat eder.1400 saatte buzdolabı gibi çalışmış bu belli inandırıcı gelmedi oda içinde çalıştırmışlar bu test bence ciddiye alma bunu sen degerleri yaz ısıtma waat degeri ve sogutma waat degeri önemli olan bu btu mınumum ve maksumum aynı sekilde waat yaz belli olur

buna bakarsan benim klimada samsung yıllık 200 waat pek inandırıcı degil teknik özellikleere bakınız

• 
Sayfa: önceki 14621463146414651466
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.