Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1461. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: birfurkan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 30 Misafir (2 Mobil) - 29 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.240
Cevap
703
Favori
4.431.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
24. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 14591460146114621463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Supernaturalk

Klima diyince daikin önde gelir bro

daıkın diyince evet klima gelir fiyatlar uçmasa daha güzel geçen 1-2 ay önce mistubıshı aldı arkadas 5000 tl civarında memnun degil kontrole gittim aynı çalışma sistemi benimkine benziyor cop degeri 4,50 üzerinde arkadaşa güzelce anlattım aynı şekilde bendede böyle çalıswıyor diye sen 4 saat elleme çalışsın dedim ertesi gün tşk ediyor çogu kesinlikle çalışma şeklini bilmiyorlar özellikle cop degeri yüksek olanlar 4,00 altınd aolan cop eer degerleri direk 12-10 agız sıcaklıyına düşüyor test edildi bilmeyenler varsa ögrenmiş olsun bu arada saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 18 Ekim 2014; 12:09:48 >

• Midea'da karar kıldım.
    18000 btu 'luk R serisi (on-off) klima 1600 TL
    12000 btu'luk Vida serisi (on-off) klima 1300 TL 'ye anlaştık gibi.

Ancak inverter mi alsam diye hala kafam karışık.

Bu iki klimayı Adana'da yazın soğutma, kışın ısınma amaçlı kullanacağım.
    Günlük kullanım süresi 8 saat civarında olacak. Bu durumda inverter modeli için klima başına 700-800 TL fark vermeye sizce değer mi?

Alacağım inverter model optimum serisi:
    http://www.n11.com/midea-optimum-msri-dci-18-duvar-tipi-split-klima-P22929344
    http://www.n11.com/midea-optimum-msri-dci-12-duvar-tipi-split-klima-P22928776

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

daıkın diyince evet klima gelir fiyatlar uçmasa daha güzel geçen 1-2 ay önce mistubıshı aldı arkadas 5000 tl civarında memnun degil kontrole gittim aynı çalışma sistemi benimkine benziyor cop degeri 4,50 üzerinde arkadaşa güzelce anlattım aynı şekilde bendede böyle çalıswıyor diye sen 4 saat elleme çalışsın dedim ertesi gün tşk ediyor çogu kesinlikle çalışma şeklini bilmiyorlar özellikle cop degeri yüksek olanlar 4,00 altınd aolan cop eer degerleri direk 12-10 agız sıcaklıyına düşüyor test edildi bilmeyenler varsa ögrenmiş olsun bu arada saygılar.

Anlamadım cop - eer (Eski değerler) düşük olanların performansı düşükmü olur demeye çalışıyorsunuz.
    Benim daıkın 15 yıllık R22 gazlı değerleri 2.8 ve 3.01
    Yazın ağız çıkış sıcaklığı 5 derece.
    Kışın ağız çıkış sıcaklığı 54 - 56 derece

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

Midea'da karar kıldım.

Günlük kullanım süresi 8 saat civarında olacak. Bu durumda inverter modeli için klima başına 700-800 TL fark vermeye sizce değer mi?

Teşekkür ederim.

Konfor için ınverter.
    Plastik kalitesi orta karar ve dış ünite biraz sesli alınabilir.

• Tij yaptirdim en sonunda..kompresorun oldugu tarafa bi tane..yapisti duvara makina..kafam rahatladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elci elci

LG :)
  • 2500 lira civarına 18.000 btu luk BEKO marka inverter klima alınır mı,yoksa o bütçeye başka cihazlara mı bakmalıyız?

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-318410_2542.html#0
    http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-418410-19000-btu-Inverter-Klima_2428.html#0

bahsettiğim cihazlar yukarıdakiler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

Anlamadım cop - eer (Eski değerler) düşük olanların performansı düşükmü olur demeye çalışıyorsunuz.

eski deger filan degil verilsel demek yıl sonunda belli saatlerde ne kadar elektrik harcadıgını gösterir bu eski dediğiniz degerden yıl sonu olarak ne kadar verimsel olarak harcadıgını bilmediği için verimsel yeni cop ve eer degerleri yapmışlar gayet basit anlıyacayınız sizdeki bu degerler waat ne kadar ise ortalama o şekilde başlar yani sizdeki 18 btu klima digelim 1600 waat saatte elektrik harcar direk 5 derece seviyesine iner ve ısıtma cop degeri 2,8 ise üfleme sıcaklıyı direk 55 şe cıkar 4,50 olsa direk 55 degilde önce 38 sonra 46 ve 55 cıkıyor buda ilk çalışma esnasında 1600 waat degilde 4,50 olan waat degeri 1100 olur umarım anlatabildim. not: sizinki r22 gazı ise waat neyse odur saatte sadece otomatik atınca oda sıcaklıyı düşünce calısır o waat kadar yakar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 19 Ekim 2014; 20:29:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

2500 lira civarına 18.000 btu luk BEKO marka inverter klima alınır mı,yoksa o bütçeye başka cihazlara mı bakmalıyız?

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-318410_2542.html#0
    http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-418410-19000-btu-Inverter-Klima_2428.html#0

bahsettiğim cihazlar yukarıdakiler..

beko alacayınıza midea al daha iyi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

eski deger filan degil verilsel demek yıl sonunda belli saatlerde ne kadar elektrik harcadıgını gösterir bu eski dediğiniz degerden yıl sonu olarak ne kadar verimsel olarak harcadıgını bilmediği için verimsel yeni cop ve eer degerleri yapmışlar gayet basit anlıyacayınız sizdeki bu degerler waat ne kadar ise ortalama o şekilde başlar yani sizdeki 18 btu klima digelim 1600 waat saatte elektrik harcar direk 5 derece seviyesine iner ve ısıtma cop degeri 2,8 ise üfleme sıcaklıyı direk 55 şe cıkar 4,50 olsa direk 55 degilde önce 38 sonra 46 ve 55 cıkıyor buda ilk çalışma esnasında 1600 waat degilde 4,50 olan waat degeri 1100 olur umarım anlatabildim. not: sizinki r22 gazı ise waat neyse odur saatte sadece otomatik atınca oda sıcaklıyı düşünce calısır o waat kadar yakar .

Anlatmanız için ilk sizin anlamanız gerekiyor.
    Cihazım ınverter ilk neye ihtiyacı varsa o Watt ile başlar ondan sonra isteğe göre çıkar yada iner.
    Şimdiki Son sistemlerle arasında bir ayda taş çatlasa 10 tl tüketim farkı ya olur ya olmaz.
    Benimki sadece AC ınverter.
    Inverter sistemi ne ise aynı öyle çalışıyor öyle dur kalk falan yok.
    40 yıldır klima kullanıyorum herşeyi bilen birisiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 19 Ekim 2014; 20:39:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

Midea'da karar kıldım.

Teşekkür ederim.

bende midea almıştım memnunum midea oasis serisine baksanız
    n11 de midea atlı kişide

eger peşin alacaksanız direk bayii numarası vereyim onunla görüşün peşinde güzel indirim oluyor

• ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkürler.

Ama bugün aldım.
    Biri 18000 btu midea optimum inv.
    Diğeri 9000 btu midea fairwind inv.
  • Bir klima tavsiyesi de benden o zaman. 13 metrekarelik bir oda; yalıtımsız, çift cam pimapenli ara kat, Karadeniz bölgesinde (ordu), kuzeybatı cepheli ve sadece akşam-gece kullanılacak. Bu odaya kışın ısınmak için kaç BTUluk bir klima mantıklıdır. Ayrıca ustalarıma bir sorum daha olacak.

9000 BTU inverter olmayan klima bu odaya fazla gelir mi çünkü klasik hesaplamalara göre 7000 BTU görünüyor. Dİyelim ki 9000 btu taktırdık ısıtma açısından garanti olsun; çabucak ısıtıp durur ve soğuyunca da kalkışa geçince aradaki sürekli dur kalk yüzünden ciddi bir elektrik sarfiyatıyla karşılaşılır mı? Bahsettiğim klima türü inverter olmayan klima.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickfury__

Bir klima tavsiyesi de benden o zaman. 13 metrekarelik bir oda; yalıtımsız, çift cam pimapenli ara kat, Karadeniz bölgesinde (ordu), kuzeybatı cepheli ve sadece akşam-gece kullanılacak. Bu odaya kışın ısınmak için kaç BTUluk bir klima mantıklıdır. Ayrıca ustalarıma bir sorum daha olacak.

9000 BTU inverter olmayan klima bu odaya fazla gelir mi çünkü klasik hesaplamalara göre 7000 BTU görünüyor. Dİyelim ki 9000 btu taktırdık ısıtma açısından garanti olsun; çabucak ısıtıp durur ve soğuyunca da kalkışa geçince aradaki sürekli dur kalk yüzünden ciddi bir elektrik sarfiyatıyla karşılaşılır mı? Bahsettiğim klima türü inverter olmayan klima.

Klasik klima devri bitti artık 9.000 Btu alın mükemmel yeter.
    Klasik klima bol defrosa girer ve konfor olmaz.
    Arada fazla sarfiyat farkı olmaz.
    Gerçek marka alın hiçbir çakma yerliye bakmayın.

• 18.000 btu luk fujitsu alınır mı arkadaşlar? 9000 lik var ondan memnunuz..Liste fiyatı 4984 lira ama yetkili bayisi arkadaşım olduğundan hesaplı verecek sağolsun.emsallerine göre eer-cop değerleri düşük gibi geldi bana. cihaz aşağıda..

http://www.n11.com/fujitsu-asyg18l-inverter-duvar-tipi-split-klima-P20521141
  • herkese selamlar. özellikle evde kulanılacak ısıtma amaçlı inverter klima almak istiyorum. salon 40 metrekare olduğu için 24000 btu klimaya ihtiyacım var.
    iyi markalar 5000 liradan aşağı değil. bütcem 3000 lira civarı. o fiyatlarada samsung, lg, alarko carrier, airfel marka klimalar var. 3000 lira civarı klima marka ve model konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
  • 40 metrekare salonda kullanılmak için 3000 lira civarı 24000 btu inverter klima marka ve modeller için yardımcı olurmusunuz. mbirol, kacausta, mat35 arkadaşlara selamlar.
  • Önceliğimiz haier tarafında olacak.Peki lpg deluxe inverter serisi alternatifler arasına katılabilirmi? Kağıt üzerinde ki değerler iyi gibi geldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Önceliğimiz haier tarafında olacak.Peki lpg deluxe inverter serisi alternatifler arasına katılabilirmi? Kağıt üzerinde ki değerler iyi gibi geldi...

Ben klimada lg en son düşünürüm kendim için olsada almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 22 Ekim 2014; 16:10:33 >
  • Selamlar,

İzmirde deniz kenarı 19mkare salon+6mkare koridor toplam 25 mkare için 18000 btu bir klima bakmaktayım. Keşfe gelen ekip 14-15 arası yeterli olabileceğini fakat 18000 garanti olur gibi bir tavsiyede bulundu bende 18000 olarak bakmaya devam etmekteyim.

model karar vermekte zorlanıyorum, düşündüklerim

zibro 6550

midea optimum 18000

bütçem yaklaşık 2500 tl civarı, zibro midea ya göre daha pahalı, yaklaşık 400 tl, bu farka değer mi?

ayrıca yakın tanıdığım bir arçelik bayi sahibi de var, ev eşyalarını oradan almıştık 4 ay önce (beyaz eşya), uzun süreli araştırdıktan sonra genelde arçelik vestel vs. tavsiye edilmiyor bende o markalardan uzaklaştım fakat bu düşündüğüm zibro-midea gibi markaların servis hızı vs. nasıl olur ona güvenemiyorum. merkeze uzakta oturuyorum (urla'nın bir köyü) ve bu bayiler izmir merkezde, oturduğum yer uzak diye sarkma ihtimalleri olur mu diye düşünüyorum açıkçası. arçelik firması daha yakın bir yerde ve nazımı çekebilecek türden yakınım olur kendisi.

ne yapsam bilemedim, tavsiyeleriniz neler? yazdığım modelleri önerir misiniz? havalar soğumaya başladı 1 haftadır hala karar veremedim

(ev tek kat zemin beton ve yerden yaklaşık 1.5m yüksekte, doğu-batı cepheli güney cephede bitişik ev var ve denize sıfır)

• 
Sayfa: önceki 14591460146114621463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.