Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13721373137413751376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mitsubishi Daikin derken fiyat 3.000 TL'ye kadar çıktı, bütçemi bu kadar fazla zorlamak istemiyorum.

Sadece soğutma amaçlı kullanacağım, İstanbul'da olduğum için yazın en fazla 2 ay kullanırım diye düşünüyorum.Bu yüzden ikilemde kaldım,daha uygun modellere de baktım.

LG'nin LG AS-W126B7T0 12.000 BTU modelini 1.570 TL'ye kadar bulabildim.

Daikin Shira modeli ile LG nin bu modeli arasında 2 kat edecek kadar fark var mıdır ?

Cihaz linkihttp://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W126B7T0
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Üst düzey klimalar hariç hemen hemen hepsinin tüketimi birbirine yakındır. Kayda değer fark yok.

Hocam teşekkür ederim cevabın için bu ürün üstünde durmamın sebebi 15 ve 26 metrekare 2 odaya taktırmak istiyorum. şimdi özelliklerine baktımda 9.000-30.000 btu arasında çalışır yazıyor.
    yani şimdi sadece 9.000 klimayı çalıştırırsam inverterın bi faydası olmayacak gibi max güçte çalışacak gibi yanlış mı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar,
    Evimin üst katında 25m* bir odam var. Odanın üstü güneş enerjisi için kullanılıyor ve 4 cepheside açık. Yani güneşi her yönden alıyor. Ama dıştan mantolama yapılmış şekilde. Ben bu odaya sadece soğutma amaçlı ve elektriği az yakan hangi klimayı almalıyım? Tavsiyeleriniz neler olur?

Yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Hj serisi inverter ama yanılmıyorsam PAM kontrol yok. Ondan dolayı yetkili tam inverter değil demiştir. Hj serisi pek tavsiye edilmiyor. ME alacaksan en az sf serisi alman lazım. Ama yinede tercih senin.

Hocam o kadar kafam karıştıki ne alacağımı bilmiyorum artık.Bütcem aslında 1500-2000 tl arasıydı en sonunda bütceyi zorlayıp hj serisine yöneldim şimdide aklım bulandı gene.. 4 seçenek çıkarmıştım
    1- AİRFEL AS12-0940/İNV(12.000'LİK) İNVERTER KLİMA , fiyatı 1699 TL
    2- Airfel AS12-0933/INV İnverter Serisi Duvar Tipi Split Klima , fiyatı 1689 TL
    3- Samsung AR12HSFSC AR 5000 Serisi Inverter A++ Enerji Klima , fiyatı 1559 TL
    4- MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-12 - fiyatı 1724 TL
    5. seçeneğimde ME Hj 35 ti.. sizce ne yapmalıyım.. malum ramazanda geldi sayılır 5 gün sürem kaldı.. lütfen yardımcı olun

Edit : bu fiyatlar civarında daha iyi ürün önerilerinede açığım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDJeRo -- 22 Haziran 2014; 19:44:54 >

• quote:

Merhabalar,
    Aydın'da 5. kat, tüm gün güneşi karşıdan alan, üstü çatılı, güney cepheli, önü açık, camları tek, 18 metre kare odama genellikle ısınma amaçlı klima önerebilir misiniz? Çok fazla marka var, sizce hangisi neden ?

Tekrar Merhabalar,
    Yukarıdaki soruma henüz bir cevap bulamadım ancak forumdaki 460 sayfanın neredeyse tamamını ve diğer forum konularına bir göz attım. Benimki gibi oda ve iklimde yaşayan kişilere genelde 9'luk, bazı durumlarda 12'lik klimalar önerilmiş. Az yakıp çok kaçması, fiyatının uygun olması ve bunu yaparken sessiz olması gerek klimanın bu nedenle pek çok klimayı inceledim. Fiyatlarının uygunluğunu kıstas aldım birazda. Zibro 7526 3D ve LG Prestij AS-W096MMF0 veya LG Prestige AS-W126MMF0 klimaları arasında kaldım.

Burada sormak istediğim Zibro'nun internet sitesinde soğutmada 10000 BTU, Isıtmada 11000 BTU olduğu görülüyor. ve en çok ısıtmada 14440 ve soğutmada 12200 olarak verilmiş. Ancak LG prestij'in 9000 BTU olanı ısıtmada 20500, 12000 BTU olan ısıtmada 22,178 BTU'ya kadar çıkabiliyor.

1- Zibro'nun LG kadar yüksek BTU lara çıkamaması kışın ısıtmada sorun yaratır mı ?
    2- 18 M'2 eve yukarıdakilerden siz olsanız hangisini alırdınız ?
    3- Gözümden kaçan bu fiyatlarda bildiğiniz, önerebileceğiniz klima var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekrem09 -- 22 Haziran 2014; 21:49:36 >

• 1) Mitsubishi Electric
    2) Daikın
    3) Sanyo
    4) Fuji Electric
    5) General

100) Arçelik
    101) Vestel
    102) Airfel diye giden bir sıra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 24000 btu luk 3000 TL kadar ınverter a+ klima almak ıstıyorum taysıyenız ne olur ben asagıdakı klimayı buldum mesela bu klıma yı alan varmı

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ar7000-ar24hssdcwknsk-a-24000-btu-h-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=evsamar7000ar24&categoryId=17453
  • MaDJeRo kullanıcısına yanıt
    ME sf serisi veya daikin shira alamıyorsan Toshibaya yönel.
  • Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Aslında sizin karar verme durumunuz yok. Yaz kış kullanacağınız için inverter olacak ve bu inverter da çok kaliteli bu işin mucidleri olan mitsubishi yada daiken olacak. Mantıklı karar bu. Yok benim butcem bu kadarını kaldirmaz derseniz. 20_30 lira daha fazla fatura verip a sınıfı diğer markalara bakacaksınız. Baymak lg beko samsung v.s

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    "Ancak LG prestij'in 9000 BTU olanı ısıtmada 20500, soğutmada 22,178 BTU'ya kadar çıkabiliyor" diye yazmışsın ama yanlış soğutmada sadece 12.966 ya çıkıyor.Isıtmada kullanacaksan ısıtmada fujitsu'da çok iyi bi değerlendir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bps -- 22 Haziran 2014; 21:41:21 >
  • bps B kullanıcısına yanıt
    12000 BTU'nun ısıtmada çıktığı durumu belirtmek isterken yanlış yazmışım, düzelttim şimdi. Teşekkür ederim. Fujitsu pek düşünmüyorum. Çok çeşitli klimaları var oldukça karışık. Hiç girmek istemedim.
  • hardday kullanıcısına yanıt
    Bütçem 5 bin liralık klimayı kaldırabilir ama ben bir klimaya o kadar para vermeyi kaldıramam. :)Bir ürün alacağım kadar en ince ayrıntısına kadar araştırır, ürünü belirledikten sonra alınabilecek en düşük fiyatı bulmak için uğraşırım. Bu şekildede fiyat/performans birincisi ürünler aldım hep. Örneğin büroda 22 gün mesai saatlerinde kullandığım 24 lük dd klimam var. En çok gelen fatura 80 TL. Kışın hiçbir sorun yaşamadan ısındık. Şimdi sizin mantıkla baktığımda mitsubishinin en iyi 24lük inverterını alıp geçmem gerekirdi. Artık ürün kendisini kaç yılda amorti ederdi orası ayrı bir soru.
    Sonuç olarak forumun %80'i sizin gibi sizin gibi yüksek fiyatlı markalar öneriyor ama bir eve komple doğaz altyapısı döşenebilecek fiyata 1 tane klima almak bana mantıklı gelmiyor. Isınmak için alınan klimada bugünkü piyasa koşullarında 2500 TL'yi geçmemeli bence.
    İlginize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekrem09 -- 22 Haziran 2014; 22:13:19 >

• Arkadaşlar dublex dairenin üst katında yatıyorum ve tahmin edebileceğiniz gibi oldukça sıcak oluyor.
    Alt katta hiçbir problem yok yani klimaya ihtiyacım yok yalnız uyku kalitem yerlerde sürünüyor.
    Gece sıcaktan harab oluyorum ve artık yeter dedim kendi kendime; Klima alacağım!

Gece 11'den sabah 06'ya kadar çalışacak ve anlattığım gibi sadece yaz aylarında soğutma yapması için bir klima alma amacındayım.

Bugüne kadar hasta olmaktan korktuğum için almadım
    Bugüne kadar çok elektrik parası vermekten korkuğum için almadım

Odam ise 17-18 m2 ve 9000'lik yeter diye düşünüyorum.

900 liralık bir Gree mihttp://www.koctas.com.tr/klima/gree-klima-split-gr-09-9000-btu/6714-11724/?utm_source=printmedia&utm_medium=insert&utm_campaign=ins2014-06&cm_mmc=insert-_-printmedia-_-insert-_-ins2014-06

2150 liralık bir Fujitsu muhttp://klimadukkani.net/ProductDetails/11321/fujitsu-asyg-09-lmca-super-all-dc-inverter-klima.html

Ya da ne? Aslında hiç bilgim yok ve araştırmadım. Sadece birkaç sayfa okudum burada ve Gree'yi gördüm.
    Bi de Fujitsu markasına karşı nedenini bilemediğim bir güvence var bende, ondan bu seçenekleri ekledim.
    Yorumlarınızı da eksik etmeyin lütfen.
    Teşekkürler

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    gorusunuz icin tesekkur ederim
    yorumunuzu da alabilir miyim eger bilginiz varsa
  • Aman aman baumaktan uzak durun teknik servisi rezalet resmen 10 gündür klimamız tam anlamıyla kurulacak 18m2 dükkanıma aldım dış üniteyi dışarı kurdurucaktım monte edemediler şurayı kestirmeniz lazım flan cumartesi kestirdim geldiler abi yukarı asmam için demir lasım evet dedim ücrete tabi yalnız dedi tek getir kurda parasını vereyim dedim bakalım yarın gelicekler bakalım yere monte ettiler allahtan dış ünite çalınmado yada başına iş gelmedi ücretsiz teknik servi diyolar demirini ben alıyorum neyse tek gelip kursunlarda parayı vermeyede razıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekrem09

Bütçem 5 bin liralık klimayı kaldırabilir ama ben bir klimaya o kadar para vermeyi kaldıramam. :)Bir ürün alacağım kadar en ince ayrıntısına kadar araştırır, ürünü belirledikten sonra alınabilecek en düşük fiyatı bulmak için uğraşırım. Bu şekildede fiyat/performans birincisi ürünler aldım hep. Örneğin büroda 22 gün mesai saatlerinde kullandığım 24 lük dd klimam var. En çok gelen fatura 80 TL. Kışın hiçbir sorun yaşamadan ısındık. Şimdi sizin mantıkla baktığımda mitsubishinin en iyi 24lük inverterını alıp geçmem gerekirdi. Artık ürün kendisini kaç yılda amorti ederdi orası ayrı bir soru.
    Sonuç olarak forumun %80'i sizin gibi sizin gibi yüksek fiyatlı markalar öneriyor ama bir eve komple doğaz altyapısı döşenebilecek fiyata 1 tane klima almak bana mantıklı gelmiyor. Isınmak için alınan klimada bugünkü piyasa koşullarında 2500 TL'yi geçmemeli bence.
    İlginize teşekkürler.

Desenize geçici ısınma için kullanacağım diye. 😊
    Siz bence herkes kotuluyor ama samsung alın inverter. Hatta hepsi buradaya bakın yorumlara falan. Kolaylıklar diliyorum: )

• MaDJeRo kullanıcısına yanıt
    yeni seri daiseikai 2'ler oldukca cazip geliyor simdi.

forumdan okuduklarimdan anladigim kadariyla daikin ME MHI guzel klimalar lakin onerilenler de hep 4-5-6bin bandinda
    bayilerini tek tek gezdim aman soyle sessiz diye aldatiyorlar, daikin'in sessiz dedikleri mira modeli uyku modunda sessizmis 21db
    ben napiyim uyku modundaki sessizligi min calismada 30 db sesi var
    e bu zaten toshiba ve alarko carrierda daha da az.

toshibayi bu hafta alacak gibiyim
    yeni yorumlari bekliyorum

daiseikai 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignored03 -- 22 Haziran 2014; 22:45:17 >
  • hardday kullanıcısına yanıt
    Samsung bende araştırdım baya ürüne göre fiyatı çok iyi ama çok şikayet var. Mahkemelik falan olmuş forumdan. O riski almaya değmez. :) Bakalım belki yanıma birini bulabilirsem mitsubishinin kampanyasından yararlanabilirim.
    Tekrar teşekkürler ilginize.
  • ignored03 İ kullanıcısına yanıt
    Toshibanın hangi modelini alacaksınız?
  • quote:

Detaylı teknik verilerini yazarsan değerlendiririz.Hepsinden iyi demekle olmaz teknik değerler ortaya konur öyle değerlendirilir.

ben değil arkadaşım çalışıyor

sadece 18lik rubenisin resmini çekmiştim bütün verileri yazıyor.

• 
Sayfa: önceki 13721373137413751376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.