Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: orphanage

Yahu sende 26 yapma 27
    Burası çok komik.

Üstüme alınayım mı bunu şimdi yoksa başkasına mı yazdınız?
    Klima 27 de düzgün çalışsa niye 27 ye ayarlamıyim? Yatakodasında 9000 lik mitsubishi MR slim var 27 derecede gece püfür püfür, hemde sessiz.

Memleket nire??
    Ayrıca Mr.Slim seriler çok özel makinalar.Birde Tropik iklimlerin en büyük derdi nemdir.Bunuda dikkate alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ma junior

Üretim çinde yapılıyor wiessman fabrikalarında

abi gree üretiyor
  • iskenderun gibi sıcak bir memleketteyim, yazları kavruluyoruz. kışın kullanmamak üzere bir klima arıyorum. sadece serinletsin ve sorunsuz olsun yeter. bütçe max 1500 tl. oda 2,5 *x 6 metre (uzunlamasına bir odamız var ). 12btu soğutma kapasitesi düşünüyorum... bütçeyi düşük tutmamdan anlamışsınızdır, elektrik tasarrufuna da önem veriyorum ...
    önereceğiniz marka, model veya şuna dikkat et diyebileceğiniz her türlü tavsiyeyi bekliyorum...
  • arkadaşlar merhaba evime alacağım büyüklük 18btü lük babamlara demirdöküm a2 modelini aldım bende şimdi 410 modelini almayı düşünüyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz...
  • arkadaşım diyeceğim yeni üyesiniz kuralalrı bilmiyorusunuz ama profilinize bakınca eski bir üyesiniz.

nede yeni konu açıp kirlilik oluşturyorsunuz. daha evvelde şu konuyu açmışsınız

http://forum.donanimhaber.com/m_85425963/tm.htm

cevap veren olmuşmu size? şimdide hem yeni konu açıp hemde tavsiye bölümüne yazıp cevap alma şansınızı arttırmaya çalışıyorsunuz.

siz konu açmadan en üstteki kilitli konuyu okusanız

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

ez azından kurallardan haberiniz olur.

bu mesajı yeni konunuzada yazdım silinebilir burayada aldım.

kardeş zorunuza gidebilir yazdıklarım hatta kızıp ters cevapt averbilirsiniz önemli değil amaç konuların toplu durması.

demirdöküm klima sorunuza gelincede almayınız. kesinlikle almayınız onun yerine midea york zibro 65 serisi alrko flair serisi veya üstüne biraz daha koyup alarko carrier alınız. veya kurulumd akullnılan alüminyum boruyu bakır boru ile değiştirmak için fark ödeyip airfelde alabilirsiniz.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Peki neden almayalım sebepleri nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

küstüm cevap yok

kardeş şimdi şaka bir yana olsunda. ben hayret ediyorum insanımıza herşeylerinde dikat ederken kendilerini, ısıtan serinleten klimalara dkkat etmiyorlar.

mesela pederinize aldığınız klimayı kaç m22 aldınız? cevap verirseniz gerçekten iyi olur.

dd klima oldukça kötü toplama malzemeden üretilmiş bir klimadır kurulumda kullnıan borusuna kadar her şeyi kötüdür.

servsileri rezalettir burada okuyoruz işte tamamne vaillant ın demirdöküm isminin yaygınlığından faydalanarak koçtan satın aldığı şirketin alt yapısından faydalanma taktiğinden başka bir şey değildir ürettiği klimalr.

koç bil son zamanalarda kendi üretmeyip chigo klimalar getirp dd etiketiyle satıyordu chigoda çin ,in en alt segment üreticilerinde biridir ama dd yi ezer geçer bir kalitesi vardır yinede.

biz bunları herzaman belirtiyoruz vakit olukça yazıyoruz ama. insanımız okumuyor bişede diyemiyoruz tabikivakit olursa yazıyoruz olmazsa yazmıyoruz. benim gibi bir kaç hasta var forumda elden geldikçe yarımcı olnay çalışıyoruz ama ben iddai ediyorum klima bölümünde resmen ansiklopedik bilgiler haiz.

sizde yazın demirdöküm klima donanım haber aratın bir ton bilgi çıkar dd hakkında benim dediklerime benzer.

ama ikdie bir dd ninde samsung unda konusu açılır durur forum kuralları sırf klima bölümüne haiz olmasada.

dikkat edin dd arçelik samsung vestel vb markalar genelede ufak alana büyük btu önerirler burdan çıkartacağınız sonuç kompresör güçleri yazılımları vs yetersiz olduğundandır. e bu klima 9luk gereken yere 18lik önerilmişken tüketimi çok olmayacakmı mantıken. kliam devamlı dur kalk yapmasıda cabası olacak.

klimayı alır takarsınız ilk sene belki aa ne güzel ısıtıyor ve soğutuyor demek mümkün olur. ama sonra başlar sorunları servisleri doğru düzgün vakum bile yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

küstüm cevap yok

kardeş şimdi şaka bir yana olsunda. ben hayret ediyorum insanımıza herşeylerinde dikat ederken kendilerini, ısıtan serinleten klimalara dkkat etmiyorlar.

mesela pederinize aldığınız klimayı kaç m22 aldınız? cevap verirseniz gerçekten iyi olur.

dd klima oldukça kötü toplama malzemeden üretilmiş bir klimadır kurulumda kullnıan borusuna kadar her şeyi kötüdür.

servsileri rezalettir burada okuyoruz işte tamamne vaillant ın demirdöküm isminin yaygınlığından faydalanarak koçtan satın aldığı şirketin alt yapısından faydalanma taktiğinden başka bir şey değildir ürettiği klimalr.

koç bil son zamanalarda kendi üretmeyip chigo klimalar getirp dd etiketiyle satıyordu chigoda çin ,in en alt segment üreticilerinde biridir ama dd yi ezer geçer bir kalitesi vardır yinede.

biz bunları herzaman belirtiyoruz vakit olukça yazıyoruz ama. insanımız okumuyor bişede diyemiyoruz tabikivakit olursa yazıyoruz olmazsa yazmıyoruz. benim gibi bir kaç hasta var forumda elden geldikçe yarımcı olnay çalışıyoruz ama ben iddai ediyorum klima bölümünde resmen ansiklopedik bilgiler haiz.

sizde yazın demirdöküm klima donanım haber aratın bir ton bilgi çıkar dd hakkında benim dediklerime benzer.

ama ikdie bir dd ninde samsung unda konusu açılır durur forum kuralları sırf klima bölümüne haiz olmasada.

dikkat edin dd arçelik samsung vestel vb markalar genelede ufak alana büyük btu önerirler burdan çıkartacağınız sonuç kompresör güçleri yazılımları vs yetersiz olduğundandır. e bu klima 9luk gereken yere 18lik önerilmişken tüketimi çok olmayacakmı mantıken. kliam devamlı dur kalk yapmasıda cabası olacak.

klimayı alır takarsınız ilk sene belki aa ne güzel ısıtıyor ve soğutuyor demek mümkün olur. ama sonra başlar sorunları servisleri doğru düzgün vakum bile yapmaz.

babama aldığım klimanın takıldığı yerin büyüklüğü 20mt kare şimdiki alacağm yerin büyüklüğüde aynı boyutta

• ve siz yine 18lik klima alıcaksınız...

ben tahmin ettiğim için sordum özellikle. kardeş oraya 9000 btu kalite bir klima yeter. adanadasınız sanırım. hadi bu işin yazı var evinzin ısıyalıtımı yok vs desek işini helalinden yapan servis 12likten fazla önermez. buna inanın.

ama dd gibi markalarda bu durumlar öne çıkıyor işte.

burada bariz bir örnek sunulmuşhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=88811427

18 liği kaçpara bu klimanın ona göre hesap edin ve düzgün bir marka almaya çalışın üstte saydıklarımdan. ama ben kalite alacağım derseniz markalar bellidir zaten.
  • not: yukarıda saydığım markaları 18 liğe göre önermiştim.

carrier 12 lik ve 9 lukların dış ünitesi biraz sesli olabilir. segmenti gereği. ama ısıtması soğuıtması gayet iyidir.
  • @9köy tekrar merhaba. Hatırlıyorsunuzdur klima alacağım. Bugün ve yarın alacağız sanırım. Şimdi bizimkiler Mitsubishi CHC'yi almak istiyor fiyatı çok uygun olduğu çin. Koçtaş'ta hala varsa tabi... Sizden ricam, ME SF veya Daikin G ile ME CHC arasındaki somut farkları mümkünse söyleyebilir misiniz bana? Yani SF'yi alırsan böyle böyle olur, CHC'yi alırsan böyle böyle olur gibi... Ben de bizimkilere o şekilde izah edeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trallesli

@9köy tekrar merhaba. Hatırlıyorsunuzdur klima alacağım. Bugün ve yarın alacağız sanırım. Şimdi bizimkiler Mitsubishi CHC'yi almak istiyor fiyatı çok uygun olduğu çin. Koçtaş'ta hala varsa tabi... Sizden ricam, ME SF veya Daikin G ile ME CHC arasındaki somut farkları mümkünse söyleyebilir misiniz bana? Yani SF'yi alırsan böyle böyle olur, CHC'yi alırsan böyle böyle olur gibi... Ben de bizimkilere o şekilde izah edeyim.

merhaba,

her 3 klima arasındaki farklar.

chc serisinin 12 liklerinin btu ları soğutma ve ısıtmada biraz düşüktür 1200 btu kadar hatırlıyorum. sanırım sizede 9veya 12 lik gerekiyordu.

ısıtmda çalışma aralığı -10 verilmiş diğer iki klima -15 tir amöa bu durumlar ılıman iklimlerde olsun marmarada olsun çok büyük etken değildir.

bizde sharp var -7 C kadar çalışma aralığı konmuş -10 ları -12 leri gördü klima banamısın demiyor. burda kalitenin ve firmanın servis anlayışın önemi büyüktür.

sahrp ı olan bir kişiyi hatırlıyorum yakın zamanda adam memnun değildi. oysaki ben çok memnunum. burda memnuniyeti oluşturması gereken iklimsa olmalı..

ama iklimsa adamalıktan uzaklaştığı için.. bu kullanıcı arkadaş keçiye Abdurrahman Çeleibi demek durumunda kalarak beko vestel vs övmek zorunda kalmıştı. iklimsa sharp kliması ile ilgilenmediği için.

bu açıdan servis çok önemlidir. klimaplus serviste benim için 1 numaradı daikin sonrasında gelir. kaliteye gelirsek kaliteler aslında aynıdır denebilir belirtilen modellerde.

sizin izahınızi biraz daha güçlü çalışma biraz daha tasarruf ve biraz daha fazla plastik kalitesi şeklinde olabilir. zaten siz sanırım yaz kullnımı için alıcaktınız. yazın çokta büyük önem arzetmeyeceği kanaatindeyim.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Ben o zaman yarın gidip ME CHC'nin 12'liğini alayım diyorum. Çünkü çok hayati bir fark yok sanırım. Sadece yazın değil, kışın da kullanacağım ama farketmez sanırım. 12'liğini alacağım çünkü hem zaten tam 12'lik değil demiştiniz hem de ileride klimayı biraz daha büyük bir odada kullanırız büyük ihtimalle. Yani ben şu an ailemleyim, ayrı eve taşınınca şu anki evin yatak odasına takarız örneğin.

Tekrar teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben o zaman yarın gidip ME CHC'nin 12'liğini alayım diyorum. Çünkü çok hayati bir fark yok sanırım. Sadece yazın değil, kışın da kullanacağım ama farketmez sanırım. 12'liğini alacağım çünkü hem zaten tam 12'lik değil demiştiniz hem de ileride klimayı biraz daha büyük bir odada kullanırız büyük ihtimalle. Yani ben şu an ailemleyim, ayrı eve taşınınca şu anki evin yatak odasına takarız örneğin.

Tekrar teşekkürler...

çok farkı olacağını sanmam sizin için hayırlısı neyse o olsun. ben internete sık giremiyorum bu aralar gecikirsem sorularınıza kusura bakmayın.
  • Klima mı Doğalgaz mı.Buyrun.Almanya dan bir facai..Birde ara sıra haber atıyorlar klima patladı ,yangın çıktı...

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25980120.asp?qnriotdxbtkufuvq
  • quote:

quote:

Tekrar teşekkürler...

çok farkı olacağını sanmam sizin için hayırlısı neyse o olsun. ben internete sık giremiyorum bu aralar gecikirsem sorularınıza kusura bakmayın.

Hayati fark yok ha!! Tabi MELCO da enayi aynı kalite malı ucuza verecek.Kendinizi kandırmayın.Gidin bir bayide G serisini görün birde H serisini.C serisi oyuncak gibi kalır yanında (dış ünite)

H serisi ancak koçtş vs. gibi marketlerde satılmaya değer zaten..Kötünün iyisi...

Aynı oyunlar Zhara ,Skv vs modelli ünlü markalar içinde geçerli...

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Tekrar teşekkürler...

Hayati fark yok ha!! Tabi MELCO da enayi aynı kalite malı ucuza verecek.Kendinizi kandırmayın.Gidin bir bayide G serisini görün birde H serisini.C serisi oyuncak gibi kalır yanında (dış ünite)

H serisi ancak koçtş vs. gibi marketlerde satılmaya değer zaten..Kötünün iyisi...

Aynı oyunlar Zhara ,Skv vs modelli ünlü markalar içinde geçerli...

len dindon, arkadaşa daha önce anlattık herhalde fark var dedik. elin oğlu enayimi ucuza verecek dediğin gibi. ama arkadaş ucuzunu arıyor işte ben ne yapim. normalde klimaplus fiyatını hayatta şuan önermem iyi oku adam ucuz bulmuş işte. ben bundan sonra koçtaşında satıcağını sanmam o ürünü çünkü koçtaşa göre gene çok pahalı.

kiral33 arkadaşın memnuniyetini konuşurken sende dedin işte mhi iç plastik kasasına katlar hj serisi ama dış ünite değerler düşük. ne örelim adamlar açık açık yazmış. birde yazmayanları düşünürsek.

zaten mimlendik olum forumda millet arçelikleri samsungları alıyor bizede diyor onlara uymayın vs. ve üst segment klimayla bir tutuyor. benide klimacı sanıp oyüzden o markaları taşlıyormuşum sanıyorlar. len kızsamda Gürcan a adam iyi yapıyor nediyim.

sanki ücretli yazıyoruzda böyle kızıncada kafaya kakmak gibi oluyor Allah affetsin.

en sağlamı en cuz ürünü önereceksin sanrım ozaman satıcı vs demezler. neyse olum bu raral klimaplus iyi avanta veriyor. sen ver avantayı zibro önereyim

nooldu senin şu ahkepe eskiden sende japan japan derdin ya ekonomi bozulmadan önce. len bu defa harbi inat için akpye vericem oyumu. kasetlerin hepsi montaj bide sorma len cepten tıklaya tıklaya acayip internet faturası girmiş millete senmi dediydin

• hayati kimdi biliyormusun küçük hayaticik. Okan Bayülgen e deniyordu bir filmde.

len ne olcak olsa olsa diğerlerinde 250watt ise tüketim bundada 200 w olur. birde şu var bu forumda kimse inverteri hakkınca kullanmıyorki ille kapatıyorlar. ben yanlız bu klimanın güzel ısıtacağına inanıyorum düz inverter mantığı çünkü.

len inan senin midea zibronun ağız ısısı bile daikinden sanki daha güzel birazda tasarruflu ola ama olmaz ozaman bıyık meselesi işte:)

millet bize kızsada sonuçta bizde burda kimseye ururu sarara alın demiyoruz. ne bilim pkvp veya fh vabh alın demiyoruz. standart seriyi öneriyoruz neyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Klima mı Doğalgaz mı.Buyrun.Almanya dan bir facai..Birde ara sıra haber atıyorlar klima patladı ,yangın çıktı...

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25980120.asp?qnriotdxbtkufuvq

len, o klima patlama haberini bende hatırlıyorum...

o klimanın montaj borusu alüminyum olupta o patlamış olmasın sen basınca dayanıksız diyorsun ya alüminyum borunun.

ama ben bugün sharpı patlattım harbiden... birazdan hasatneye gidicem gene. koşuşturmaktan kötü grip oldum birde üveyt yokladı gözümü. saharp ı 32 dereceye aldım bir kökledim kombi yansada. birde sıcak buharı açtım en büyük grip ilacı o sıcak buhar iyi bir ter attım yoksa gebermiştim harbiden.

• Arkadaşlar merhaba,
    Klima almak istiyorum, ısıtma kapasitesi çok önemli değil, iyi soğutsun az enerji harcasın istiyorum.
    Yakınımda Beko var, inverter serisinden 412410 modeli tavsiye eder misiniz, fiyatı 1800 TL, bu fiyata önerebileceğiniz daha iyi klima var mı?
    Salonum 20-25 m2 arası.

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=706&urn=7931&lang=tr-TR
  • 
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.