Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ardakls1 , ardakls1 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.231
Cevap
703
Favori
4.431.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dış ünitenin resmini çekebiliyormusun? :=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Daikin Emura serisi cihaz aldim.

Bu modeli satin almayi dusunenlere cihaz hakkindaki arti ve eksi yorumlarimi havalarin soguk olacagi Aralik ayi itibariyle paylasmak isterim.

Arkadaşlar cihaz 10 numara 5 yıldız Isıtması harika

Cihaz 7/24 hiç kapanmadan 22 gün çalıştı. 115 TL elektrik faturası geldi. Evde kimse olmayacağı için annemin 8 günlük İzmir seyahatinde ne olur ne olmaz diye klimayı kapattık. Tam 30 gün çalışmış olsaydı en fazla 150 TL fatura gelirdi diye düşünüyorum. Termosifonda 7/24 40 derecede açık duruyor. Klima kullanmadan önce kışın gelen fatura 60-70 TL aralığındaydı.

2. elektrik faturamız geldi arkadaşlar. 7/24 hiç kapanmadan 34 günlük kullanımda toplam fatura bedeli 136 TL dir. Cihaz ve tüm detaylar yukarıdadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 28 Ocak 2014; 15:41:07 >

• Faturalar mükemmel bize bu ay evde klima ısıtıcı vb. elektrik yakan şeyler olmamasına rağmen 140 tl geldi
  • Arkadaşlar merhaba,

16 mt2 oturma odamda (yeni evlencez) 12.000 lik inverter klima alıcam. Naçizane bilgimle fiyat&performans açısından Arçelik 124410 almayı düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz. Ürün fiyatı 1600 tl

Tipi Inverter Mono Split
    Isıtma Tipi Heat-pump
    Soğutmadaki Enerji Verim Oranı (W/W) 4,04
    Isıtmadaki Enerji Verim Oranı (W/W) 4,23

Otomatik Sıcaklık Kontrolü Var
    Kompresör Tipi Rotary
    iç Ünite (GxYxD) mm 938,3x289x222
    Dış Ünite (GxYxD) mm 717x483x230
    Isıtma Kapasitesi (W) 4400
    Isıtma Kapasitesi (Btu/h) 15000
    Soğutma Kapasitesi (Btu/h) 13500
    Soğutma Kapasitesi (W) 3960
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_erdogan

Arkadaşlar merhaba,

16 mt2 oturma odamda (yeni evlencez) 12.000 lik inverter klima alıcam. Naçizane bilgimle fiyat&performans açısından Arçelik 124410 almayı düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz. Ürün fiyatı 1600 tl

Tipi Inverter Mono Split
    Isıtma Tipi Heat-pump
    Soğutmadaki Enerji Verim Oranı (W/W) 4,04
    Isıtmadaki Enerji Verim Oranı (W/W) 4,23

Otomatik Sıcaklık Kontrolü Var
    Kompresör Tipi Rotary
    iç Ünite (GxYxD) mm 938,3x289x222
    Dış Ünite (GxYxD) mm 717x483x230
    Isıtma Kapasitesi (W) 4400
    Isıtma Kapasitesi (Btu/h) 15000
    Soğutma Kapasitesi (Btu/h) 13500
    Soğutma Kapasitesi (W) 3960

Verimlilik rakamları sallamadır.
    O bütçeyle bu daha iyi olur:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-fiyati,448028.html

• daikin yada mitsubushi elektrik fiyati yuksek gelebilir ama elektrik faturasi odemektense iyi mal sahibi olmayi tercih ederim..en kotu ihtimalle baymaklara bak derim ...arcelik vestele bin ceker

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bincidis

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-12-000-btu-general-split-klima-151615254/detay

kardeş bu ilandaki ile aynı benim dış ünite,iç ünitenin resimlerini daha önce foruma attım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

Selamlar,

Daikin FTXB35A 12.000 btu inverter mı 1.900tl
    yoksa
    Airfel S12-0940/INV 12.000 btu inverter mı? 1700 tl

Airfele karar vermiştim ama Daikinin sadece 200 tl adha pahalı oldugu gorunce duraksadım.

Daikin ne zmn satın aldı airfeli? aslında adamalrın uretim kalite process ve ya malzeme kalitesine daha mudahaleleri filan olmamıstır sanırım yeni bir satınalma ise. yani airfel eskisi gibidir vb.
    midir?

upppp, almam lazım da artık

upppppp ? bende ıkısı arasında kaldım...

siz ne aldınız _?

• quote:

Orijinalden alıntı: naughtyozi

12000 btu inverter klima tavsiyesi istiyorum arkadaslar ?

marka model ve uygun elektrık tuketımı konusunda yardım ve tavsıyeler 3 gune kadar alıcam.

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0933inv.html

önerildi.

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-124410-Klima.html

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-maldives-inverter-12000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aqv12pslnstk-aqv12pslnand/productDetails.aspx?productId=evsammaldiv12ps&categoryId=17453

tavsiyeler alınır ...

hiç araştırma zibro 65 serisi al. hem airfelle aynı hemde orcinal bakır borulu.

(airfel alüminyum borulu çünkü)

beni dinle zibro al mbirola pm yap. hemde oda izmir sende.

arçelik te alüminyum boru kullanıyor.

samsungu u bilirim çok sorun çıkarıyor. teknik sorunarı olan bir klima çoğuna kötüsü denk geliyor hep şikayet var. binde birine normal denk geliyor sen o kişilerin arasında olabilirmisin bilmem.

zibrodan hariç alarko flair al york al onlarda bakır boru kullanıyor onlarda airfelle aynı fabrikada üretiliyor.

ne alırsan al 2 kuruş fazla ver kendi ileindeki dükkandan al internet riskli olabilir. klima önemli iştir. internetten aldığın malı servis nazlanarak kurar. benden bukadar.

@mbirol yardımcı ol len arkadaşa kazaıklama izmirdeymiş adam ol 3-5 kuruşun hesabını yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Len!! Yürü gitttttt.
    Pvg ye söyledim lg prestijlerden Zibro markası ile getirecek..

Sana kombi satacak adama acıyorum şimdiden..Ne alacaksın lo..Baymak mı? Vaillant al made in Germany...

hadilen ordan cıvık.

ne bok yemeye acıyormuşsun bana kombi satıcak adama. adam olsun ne olacakmış. senin bazı meslektaşların gibi olursa canını okurum tabi. ulen önce kendinizi adam edin len karşınızda koyun gibi müşteri ararsınız değilmi. sen otur kendi meslektaşlarına ağla benle dalga geçene kadar. cızırtı yapma kazıkçı kıl.

getirsin getirsin prestij 75leri kaldırırsınız. sen önce bir prestij bulup söksene twinG gompresör gomuşlarmı içine. fanlara neden sesli diyor millet ve yazın neden tam takla flap yapmamışlar eski me ler gibide fan çarpıyor insanları. midelarında bazılarında tam takla flap var diyordun değilmi. sen artıkın samsung baymak fealn iş yapsan süper olur vest arç ne varsa topla tükana.

kombi evet baymak alıcam varmı diyeceğin.. eski vck serisi vaillant olsaydı onu alırdım. serviside ittir ederdim bakım sözleşmesi fealn imzalmazdım. ama vaillanta bozdu kaliteyi. alüminyum kullnıyomuş vay kırolar vay. onlara bir bakır döşemek lazım.

aslında eski viessmanlardanda olsa olurdu 100 serileir harikaydı eskiden.

ne iş sen gene made in germany demeye başladın made in capon gibi.. ne iş dolar kaç para olduda çinci oldun. yoksa seninkile birbiinemi saldıda çinci oldun. ulen hemen uyuyorsun ortama ha. bak sana bir nostalji geçim.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bu mesajın daha komiği vardı ama bulamadım.

O zaman şöyle diyelim senin anlayacağın türden.

Orcinal Alaman malı Vaillat...

intikamım acı olur bilirsin huyumu maddein germanya yı öğretirim sana

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzerefendi

Klima Nem Alma Fonksiyonu Gerçekten Çalışan Klima Önerisi.

Arkadaşlar Marmara ve Ege bölgesindeki hava nem oranı %60 - 65 civarındadır. insan sağlığı açısından da bu değer %30-%50 aralığında olması gerekmektedir. ideali %40 oranıdır. Peki o zaman marmara ve ege bölgesinde dış hava nem oranı bile %65 70 olan yerlerdeki insanlar ne yapacaklar. Bu konuda gerçekten de nem alma fonksiyonu çalışan bir klima önerisi olan varmı?

İş yerimde Airfell 18 bin btu luk klima var fakat iş yerimdeki nem oranını %60 ın altına indiremiyor. Nem alma fonksiyonu kapalı iken de genelde %70 civarında nem oluyor.

Gerçekten de nem alma işlemini hakkı ile yapan klima önerisi olanlardan yardım bekliyorum.

arkadaş sizin belirttiğiniz nem oranları yaz için dış havada ve evdeki ortamda insanın rahat edeceği ortamlara dair verilmiştir.

yazın %50 nemden sonrası insanı rahtsız eder terlem artar. bunun için klima kullnırız. görevini iyi yapan klima seçildiği ortamın nemini dengede tutar. yazın klimanın işi her durumda nem almaktır. ayrıca daha kuvvetli nem alma fonksiyonları vardır nem alma modu olarak geçer kendi klima kumandanızdada bu modu görebilirsiniz damla şeklinde resim içerir tuşta ve ekranda.

kışınsa %30 nem kapalı ortamda insanı hasta eder. solunum yolları kurur %50 nem dahi yeterli gelmez kapalı ortamda. %60 tan aşağı düştümü ben oda nemlendirici kullanıyorum. çok ciddi romatizma hastasıyım aynı zamanda yağmurun yağacağı zamanlarda ağrıdan ölecek duruma gelirim. öyleyken durum budur benim için.

sizin sorununuza gelince şayet iş ortamınızda nem kokusu vesair durum varsa nem laıcı kullnsanız dahi çözüm olmaz. nemin kaynağını gidermeniz gerekir.

klimanız nem oranını %60 altına indiremiyorsa derece ayarı yetersiz geliyor olabilir. şayet derece ayarını . deneyin 27-28 derecelere alın. ille biraz daha azalacaktır nem. hala nem eksilmiyorsa klimanızda problem olabilir veya kullandığınız alana yetersizdir. çünkü ortam ısındıkça havadaki nem azalmaya başlayacaktır.

ben şahsen 15-16m2 odada 9000 btu klima ile mecburen nemlendirici cihaz kullanıyorum. çünkü sıcağı çok severim mecburen şuan odada nem %50 boğazım kurumuş durumda inanın oda sıcaklığı ise 26.7°C

@abuzerefendi

• quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

Faturalar mükemmel bize bu ay evde klima ısıtıcı vb. elektrik yakan şeyler olmamasına rağmen 140 tl geldi

öyle bir laf etmişsinki sanki yüzyılın lafı ya ben 2a ydır kombi yakıyorum Allaha yemin olsun ilk ay 228 tl doğalgaz geldi. 127 tl elektrik geldi klim açalışmadı hiç. 2. ay 169 tl doğalgaz 170 tl elektrik geldi 5-6 gün ksıtlı aralıkl klima çalıştı. od ahavalar iyi olduğu için kombi çalışmıyor termostta olduğu için mecbru klimanın birini açtım. nasıl millete ayda 30-40 tl geliyor anlamıyorum.
  • Bende sallıyorum, iki klima 30 gün 24 saat çalıştı. Sıçarkende elektrik sobası tiizi ısıttı. Çamaşır - bulaşık her gün, ocak - banyo hep elektrikli
    Fatura 100 tl geldi yersen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Kite Runner

Bende sallıyorum, iki klima 30 gün 24 saat çalıştı. Sıçarkende elektrik sobası tiizi ısıttı. Çamaşır - bulaşık her gün, ocak - banyo hep elektrikli
    Fatura 100 tl geldi yersen.

Süper bir fatura,bana da ayarlasana sizin elektrikçiden 5-10 kilo elektrik,uygun fiyat veriyor galiba..
  • Bu hesabın başka türlüsü varsa yapın da bende öğreneyim yahu...Nede olsa öğrenmenin yaşı yoktur...

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kanlıkaya

Merhaba arkadaşım ben de İzmir Göztepe' de yaşıyorum. 2009 yılında Arçelik klima aldım, normal inverter falan değil. 18 btu luk neo plazma. odam 25 metrekare. Klima hergün akşam 18' den gece 12'ye kadar çalışıyor, 25 derecede. Aralık faturam 100 tl geldi. Ki haftada 3 kez bulaşık makinesi ve 2 kez çamaşır makinesi çalışıyor. Ayrıca elektirikli termosifon da var bu faturanın içinde. Sonuç itibariyle yaz kış 2009 nisandan beri sorun yok. Bu arada kışın 25 derece yazın da 23 derecede çalıştırıyorum devamlı. Kolay gelsin.

Sizin saat bouk galiba.18 lik klima ortalam 1750 watt harcar bir saatte.Günlük 6 saatlik kullanımın 4 saati çalışsa günlük 7 kw vw aylık 210 kw yapar.210 kw ta 75 TL yapar. Nasıl olacak bu iş...???

• quote:

Bu hesabın başka türlüsü varsa yapın da bende öğreneyim yahu...Nede olsa öğrenmenin yaşı yoktur...

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kanlıkaya

Merhaba arkadaşım ben de İzmir Göztepe' de yaşıyorum. 2009 yılında Arçelik klima aldım, normal inverter falan değil. 18 btu luk neo plazma. odam 25 metrekare. Klima hergün akşam 18' den gece 12'ye kadar çalışıyor, 25 derecede. Aralık faturam 100 tl geldi. Ki haftada 3 kez bulaşık makinesi ve 2 kez çamaşır makinesi çalışıyor. Ayrıca elektirikli termosifon da var bu faturanın içinde. Sonuç itibariyle yaz kış 2009 nisandan beri sorun yok. Bu arada kışın 25 derece yazın da 23 derecede çalıştırıyorum devamlı. Kolay gelsin.

Sizin saat bouk galiba.18 lik klima ortalam 1750 watt harcar bir saatte.Günlük 6 saatlik kullanımın 4 saati çalışsa günlük 7 kw vw aylık 210 kw yapar.210 kw ta 75 TL yapar. Nasıl olacak bu iş...???

Yaa usta sen bari takılma bu tüketim geyiklerine.

Yer vardır aynı klima ayda 30 lira yakar; yer vardır 100 lira yakar.
    Yalıtımı, konumu, alt-üst ısı kaybı, istenen derece... envai çeşit faktör etkiler.

Ayrıca birçok yerde sayaç okuma zamanları bile kayıyor, bir ay 20 günlük, başka bir ay 40 günlük tüketim gelebiliyor.
    Bizim burada dağıtım özelleştirmesi oldu ve yeni bir firmaya muhatabız, herifler rasgele adam yollayıp okuma yapıyorlar. Haliyle faturalar da acaip farklı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

Faturalar mükemmel bize bu ay evde klima ısıtıcı vb. elektrik yakan şeyler olmamasına rağmen 140 tl geldi

öyle bir laf etmişsinki sanki yüzyılın lafı ya ben 2a ydır kombi yakıyorum Allaha yemin olsun ilk ay 228 tl doğalgaz geldi. 127 tl elektrik geldi klim açalışmadı hiç. 2. ay 169 tl doğalgaz 170 tl elektrik geldi 5-6 gün ksıtlı aralıkl klima çalıştı. od ahavalar iyi olduğu için kombi çalışmıyor termostta olduğu için mecbru klimanın birini açtım. nasıl millete ayda 30-40 tl geliyor anlamıyorum.

Valla hocam ne demek istediğini anlamadım ??*

• Lg prestige klima almak isteyen arkadaşlara fikir vermesi açısından çektiğim videoları paylaşıyorum.Ben bu klimayı alırken hakkında pek bilgi yoktu.Arkadaşlar buna göre kara verebilirler
    Öncelikle fan sesinin ne kadar olduğunu buradan izleyebilirsiniz.Fan 5 kademeden oluşuyor soğutmada 1 kademe daha aşağı iniyor.9000 lik cihaz için iç ünite ses seviyeleri
    Isıtma da 38/33/25 dBA (yüksek/orta/düşük), soğutmada 38/33/25/17 dBA 17 soğutma da uyku modunda. Ben yatak odasında 1. ve 2. kademede rahatsız olmadan uyuyabiliyorum.

Elektrik tüketimine gelecek olursak çok az olduğunu söyleyebilirim.kullandığım oda 16,5 m2.kuzey cephe hiç güneş görmez üstte çatı var.Oda ısısı istenilen dereceye yaklastığıda klima tüketimi 150 wattlara kadar düşüyor ve bu şekilde çalışmaya devam ediyor.Videoyu
    buradan izleyebilirsiniz.Derecedeki rakamlar görünmemiş 25.9 du.Klima 26 derecede çalışıyor.Dışarının sıcaklığını ölçmemiştim ama 9-10 dercedir muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: bincidis

kardeş ne oldu bir fikrin bilgin vs. var mı?? :)
  • 
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.