Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: LeVizit Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13041305130613071308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG Econo AS-W186CSAO 18.000 BTU mi Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold

o mu bu mu? LG ise niye LG? Alarko ise niye Alarko diyecek birileri yok mu?

LG econo yeni bir ürün galiba, BLDC mıknatıslı komprösor felan diyor. bu Alarco da yok galiba.

ama eski LG Beko ların kalitesi kötüymüş. bunlarda aynı mıdır?

velhasıl o mu , bu arkadaşlar.
  • LG ASW126MMFO Klimayı aldım montajı yapıldı.
    Öncelikle montajı yapan Atalay Tekniğe teşekkür ederim çünkü montaj esnasında hiç bir sorun çıkarmadılar.
    Vakumlamayı yaptılar malzemeyi sorun yapmadılar.
    Kullanmasına gelince güzel bir klima yalnız bana göre fanı biraz daha kısılsa yada dursa daha iyi olur.
    Bir arkadaş fanı az üflüyor demişti ilerki sayfalarda bence fan hızı iyi ve kısık kademesi dahada kısılsaydı keşke.
    Şecenekler de güzel mesela odanın o anki sıcaklığının altı üstü 2 derece olacak şekilde ayarlıyorsunuz soğuk olsa ısıtıyor sıcak olsa soğutuyor.
    Agız sıcaklığı güzel yüksek ısıda 1300 w düşükte oda sıcaklığına yaklaştığına 330 w ölçümü yaptım 330 ölçümü defalarca yapıldı.
    kendini kıstığında fan çıkşta sıcak ama 2-3 metre ilerde soğuk hissini veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

kimse yok mu arkadaslar?

LG Econo AS-W186CSAO 18.000 BTU mi Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold

o mu bu mu? LG ise niye LG? Alarko ise niye Alarko diyecek birileri yok mu?

LG econo yeni bir ürün galiba, BLDC mıknatıslı komprösor felan diyor. bu Alarco da yok galiba.

ama eski LG Beko ların kalitesi kötüymüş. bunlarda aynı mıdır?

velhasıl o mu , bu arkadaşlar.

AC 50M artık klasik olmuş bir inverterdir. Ek özellikler yönünden zayıftır, ama asıl işlevinde harikadır. Ve çok sessizdir.

LG'lerin bazı modellerinin burada LG-Beko fabrikasında üretildiği söyleniyor.
    Bunların Prestij serisinden forumdaki arkadaşlar da aldı, bir tanesi hariç diğerleri çok memnunlar. O beğenilmeyende üretim hatası var anlaşıldığına göre.

• kocausta* kullanıcısına yanıt
    bu modeli biliyor musunuz?? LG Econo serisini. bu biraz daha ucuz serisi galiba.

Alarko hangi ek özellikler yönünden zayıftır? bu filtre felan mı?

ikisini karşılaştırırsak siz hangisini dersiniz?

300 tl kadar da fiyat farkı var arada. Lg daha ucuz. ama ben hangisi daha iyiyse, onu almak isterim. bu civarda bütçe ayırdım.
  • xdemir X kullanıcısına yanıt
    Fanı daha az olsa dediğiniz, sesi fazla mı geliyor yani??

kısık modda iken soğuk mu üflüyor? genel anlamda ısıtmasından memnun musunuz? oda kaç m2?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

bu modeli biliyor musunuz?? LG Econo serisini. bu biraz daha ucuz serisi galiba.

Alarko hangi ek özellikler yönünden zayıftır? bu filtre felan mı?

ikisini karşılaştırırsak siz hangisini dersiniz?

300 tl kadar da fiyat farkı var arada. Lg daha ucuz. ama ben hangisi daha iyiyse, onu almak isterim. bu civarda bütçe ayırdım.

LG econo serisi hakkında yeterli bilgim yok. Birileri bunun burada LG-Beko fabrikasında üretildiğini, yani dandik olduğunu söylüyorlar.

Ama AC Gold serisini bizzat tanıyorum, 25-35 ve 50 güçlerinde olan birçok makinanın kurulumunda da bulundum, performans ölçümü de yaptım.
    Bunlardan 25'lik olanlarını önermiyorum, zayıftır, 15 m2 yukarısı yerlerde apışır.
    35'lik olanlar güzel, verilen parayı son kuruşuna kadar hak eder.
    50'lik olanlar ise en beğendiğim modelleri.

AC Gold serisinin dezavantajları (kişiye göre değişir) şöyle:
    *Kocaman (bazı kişilere göre şık olmayan) boyutları. Ama bence bu avantaj, sessiz olmasını sağlıyor.
    *Soğutma modundaki "kendini kurutma fonksiyonu" olmayışı. Olsa iyi olurdu.
    *Plastik kalitesi düşük.
    *İyonizer yok.
    Filtre işi hikayedir, bir klimacı dükkanından envai çeşit filtre alınıp takılabilir, 20-30 liraya satıyorlar.

Ben eski kafalı insanım, görüntüye değil işleve/tasarrufa F/P oluşuna, tekniğe bakarım.
    Bu nedenle tercihim AC olur.

• Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Arkadaşlar yeni aldğım general klima da modeli ve değerleri yazıyor yorumlayabilirmisiniz? elektrik serfiyatı felan nasıl oluyor bunlarda bilen klimacı arkadaşlar var mı internetten bile araştırdığımda bu modelin cop değerleri felan da yazmıyor ve de general klima da hem fujitsu hem alarko yazıyor ne iş anlamadım ?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: tubaufuk

Arkadaşlar yeni aldğım general klima da modeli ve değerleri yazıyor yorumlayabilirmisiniz? elektrik serfiyatı felan nasıl oluyor bunlarda bilen klimacı arkadaşlar var mı internetten bile araştırdığımda bu modelin cop değerleri felan da yazmıyor ve de general klima da hem fujitsu hem alarko yazıyor ne iş anlamadım ?

Klimanızı yeni mi aldınız.Yeni aldıysanız çok eski stoktur.Alarko 4-5 sene önce bıraktı Generali ithal etmeyi.Sonrasında iklimsa getirdi.Şimdi onlarda getirmiyor...Yani sizdeki ürün çok seki bir seri onun için kataloğ vs. bulmanız zor olur.Model numarasını Google da aratın...

• İklimsa dan alınan Mitsubishi Heavy industries srk25zmp-s klimanın fan motorundan gelen sesler ile ilgili servisle yapılan görüşmelerde klasik İklimsa şikayetlerine benim de tecrübelerim eklenmiş bulunuyor.Durduk yere şikayette bulunuluyormuş gibi biz böyle bir ses duymuyoruz ispat edin gibi söylemler başlamış vaziyette.Olmayan ses neden şikayet edilsin ki.Bu forum da İklimsa ile ilgili kötü yorumları okumama rağmen gidip bu klimayı alma gafletinde bulunduğumu itiraf etmeliyim.İşin peşini bırakmayacağımı sonuna kadar takipçisi olacağımı ama İklimsa ve klima sorunu ile ilgili neticeleri bu forumda objektif olarak paylaşacağımı da belirteyim.Klima alacaklara referans açısından.Ses sorunu ile ilgili video aşağıdaki youtube linkinden izlenebilir.22.01.2014 itibarı ile İklimsa ya mail ile sorun bildirilmiştir.
    http://youtu.be/YcMJl2QX_js

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebanuba -- 22 Ocak 2014; 12:14:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Ayrıca, yeni klima alacak arkadaşların dikkatini çekmek isterim.

Genellikle son yıllardaki üst seviye/teknoloji klimaların iç üniteleri küçük yapılıyor.
    Bunun gerekçesi, alet her yere kolayca monte edilebilsin, kaba görünmesin/estetik dursun... falan.
    Bir de bunlar yüksek performanslı, örneğin 75 cm civarı iç üniteli klima 20 küsur bin BTU basabiliyor.
    Haliyle iç ünite fanı çok yüksek hızlı olmak zorunda. Bu da (ne derseniz deyin) yüksek ses meydana getirir.
    Üst seri Toshiba-MHI-LG... nerdeyse her markada bu böyle.

Hatta Fujitsu-General tayfasının alt serilerinde bile iç üniteler hep küçük.
    Neredeyse kömür sobası gibi ısıtan makinalar olduğu halde sırf bu nedenle bunlara mesafeli durmuşumdur.
    Çünkü alet çok iyi ısı transfer ediyor, içeriyi gerçekten yüksek derecelere getiriyor; ama içerde hava sirkülasyonu yüksek olduğu için insana "ısınma hissi" gelmiyor. Bilinen Vantilatör Efekti yani. Sesi bir kenara bıraktık, bu yüksek hava sirkülasyonu çok kötü.
    Buna karşılık, düzgün çalışabilen orta verimli kocaman iç üniteli eski tip bir klima içeriyi birkaç derece daha düşük bile ısıtsa içerdekiler "ısındılarını" hissedebiliyor.

Kısaca; ya görüntü/kibarlık/zerafet, ya işlev. İkisi bir arada zor.

Sayın ustam tam da bahsettiğiniz gibi bir klima olan Fujitsu ASYG12 LU kullanıyorum.

''Hava debisi yüksek olan klima kötüdür''teşhinize pek katılmıyorum.Hava sirkülasyonu yüksek geliyorsa fan seviyesi düşürülebilir.Ama yazın hava debisinin hava akışının daha yüksek olması içeriyi iklimlendirme açısından daha iyi değil midir?

Hem kömür sobası gibi ısıtıyor demişsiniz hem de ısınma hissi vermiyor demişsiniz.Klimanın ısıtması gerçekten Allah nazardan saklasın muhteşem tek kelimeyle.Gerçekten bakın abartısız kömür sobası gibi.Kaç yıl kömür sobası kullandım arada çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: tubaufuk

Klimanızı yeni mi aldınız.Yeni aldıysanız çok eski stoktur.Alarko 4-5 sene önce bıraktı Generali ithal etmeyi.Sonrasında iklimsa getirdi.Şimdi onlarda getirmiyor...Yani sizdeki ürün çok seki bir seri onun için kataloğ vs. bulmanız zor olur.Model numarasını Google da aratın...

bundan başka bir bilgi yok bu klima için: http://www.ricambiclima.it/default.asp?product_id=216955&sku=ASH12RSPCW&category_id=26

YOK hocam ben bunu 2.el aldım,daha önce de yazmıştım foruma montaj tesisat dahil 2 hafta önce 700 tl.ye siz demiştiniz fiyat iyi diye hatırladınız mı ? evimin bir kapısını daha açtım toplam 27 m2 yerimi bu klima 40 dakika da hamam gibi yaptı,üflemesi çok iyi sadece performans a girmesi çok geç gibi 10 dak. falan sürüyor hiç ses yok ne iç ne dış ünite de.. google da arattım çok model serisi var bu modeli arattım italyan bir site sadece montaj için parçalarını göstermiş başka hiç bi yerde hiç bir izi yok o yüzden dedim bu klimayı tanıyan var mı elektrik serfiyatı şimdiki ürünlere oranla daha fazla mı harcar felan...teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubaufuk -- 22 Ocak 2014; 16:25:36 >

• İyi akşamlar sayın hocalarım. Birol hocanın filtreler kirlenmiştir demesi üzerine LG Klimanın filtrelerini kontrol ettim. Gerçekten de Filtrelerin üzeri battaniye ile örtmüş gibi toz olmuştu . bu kadar tozu nereden topladı ve bu klima nasıl hava alıp üfledi hayret ettim doğrusu. Filtrelerin temizliğini yaptıktan sonra sorun düzeldi bana da bu ders oldu. klimalar konusunda daha çoook öğrenmem gereken şey var. Bundan sonra haftada 1 kez filtre temizliği yaparım artık. Temizlik ve bakım konusunda daha neler yapmam gerekli bana tarif edebilirseniz çok memnun olacağım. Birde Sayın üstadlar eczacı bir arkadaşım için klima tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Eczanenin krokisini çizmeye çalıştım umarım anlaşılır olmuştur.
    sevgiler... saygılar..

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnaltunkeyik -- 23 Ocak 2014; 1:02:09 >

• mnaltunkeyik M kullanıcısına yanıt
    LG nin hangi modeli var üstad?

ben LG econo inverter serisi 18lik bakıyorum

alarco carier 18lik arasında kaldım.

LG beko olanlar iyi değil diyorlar.

bu LG olanlar nasıl acaba? bunlarda Beko da mi üretiliyor acaba? yoksa Kore midir? ısıtması nasıldır bunların?
    her makime soğutur nasıl olsa.benim için önemli olan ısıtma. 25m2 + küçük hol için kullanacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

Genellikle son yıllardaki üst seviye/teknoloji klimaların iç üniteleri küçük yapılıyor.
    Bunun gerekçesi, alet her yere kolayca monte edilebilsin, kaba görünmesin/estetik dursun... falan.
    Bir de bunlar yüksek performanslı, örneğin 75 cm civarı iç üniteli klima 20 küsur bin BTU basabiliyor.
    Haliyle iç ünite fanı çok yüksek hızlı olmak zorunda. Bu da (ne derseniz deyin) yüksek ses meydana getirir.

Neredeyse kömür sobası gibi ısıtan makinalar olduğu halde sırf bu nedenle bunlara mesafeli durmuşumdur.
    Çünkü alet çok iyi ısı transfer ediyor, içeriyi gerçekten yüksek derecelere getiriyor; ama içerde hava sirkülasyonu yüksek olduğu için insana "ısınma hissi" gelmiyor. Bilinen Vantilatör Efekti yani. Sesi bir kenara bıraktık, bu yüksek hava sirkülasyonu çok kötü.
    Buna karşılık, düzgün çalışabilen orta verimli kocaman iç üniteli eski tip bir klima içeriyi birkaç derece daha düşük bile ısıtsa içerdekiler "ısındılarını" hissedebiliyor.

Sayın ustam tam da bahsettiğiniz gibi bir klima olan Fujitsu ASYG12 LU kullanıyorum.

''Hava debisi yüksek olan klima kötüdür''teşhinize pek katılmıyorum.Hava sirkülasyonu yüksek geliyorsa fan seviyesi düşürülebilir.Ama yazın hava debisinin hava akışının daha yüksek olması içeriyi iklimlendirme açısından daha iyi değil midir?

Hem kömür sobası gibi ısıtıyor demişsiniz hem de ısınma hissi vermiyor demişsiniz.Klimanın ısıtması gerçekten Allah nazardan saklasın muhteşem tek kelimeyle.Gerçekten bakın abartısız kömür sobası gibi.Kaç yıl kömür sobası kullandım arada çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum.

"Hava debisi yüksek klima kötüdür" diye birşey demedim, zaten akıldışı birşey olurdu. Debi olabildiğince yüksek olacak, ancak hava üfleme hızı mümkün olduğunca düşük olacak, bunun yolu da geniş-büyük iç ünite.
    Sadece "hava üfleme hızı yüksek olanlarda vantilatör efekti nedeniyle ısınma hissi azalır" diye yorumlanabilir yazdıklarım.
    Lütfen öncelikle yazılanları dikkatli okuyun.

General-Fujitsu tayfasının özellikle ısıtma gücü zaten sizin de doğruladığınız gibi tüm kulllanıcıların gördüğü bir şey.
    Bu adamlar bir şekilde bunu (aynı parçaları kullanarak değişik yazılımla) sağlıyorlar.

Son yıllardaki modellerin eskilerden daha kötü olduğu şeklindeki bazı yorumlar var.
    Bunlar genellikle eski modellerin daha geniş bir aralıkta kullanılabilmesine dayanıyor.
    Örneğin, eski serilerde nominal 14 bin BTU olan bir klimanın 25 bin BTU yukarısı güçlere çıkabiliyor olması; buna karşılık yeni modellerde bu kadar geniş bir aralık olmadığı için kötüleniyor yeni modeller.
    Bence bu pek önemli değil.
    Çünkü eski seri 14 binlik klima 25 bin BTU atabiliyordu ama bu noktada verimlilik ne seviyedeydi, bunu da düşünmek gerekir.

Bu nedenle yeni serilerin de tercih edilmesi gerekir, teknik olarak gayet düzgün aletler.
    Sadece bunları alacak kişilerin yakınlarındaki servislere dikkat etmesi (ana firma bu RAC-ev tipi klimalara pek önem vermiyor gibi) gerekiyor.
    Tabii sesten ve içerdeki hava akımından rahatsız olabilecek kişiler de bu durumu gözönüne almalı.
    Katalog verileri doğru, mal kaliteli, ihtiyacınızı-önceliklerinizi düşünerek tercih yapın derim.

Ayrıca son modellerindeki otomatik filtre temizleme dalgası da çok yararlı bir uygulama bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnaltunkeyik

İyi akşamlar sayın hocalarım. Birol hocanın filtreler kirlenmiştir demesi üzerine LG Klimanın filtrelerini kontrol ettim. Gerçekten de Filtrelerin üzeri battaniye ile örtmüş gibi toz olmuştu . bu kadar tozu nereden topladı ve bu klima nasıl hava alıp üfledi hayret ettim doğrusu. Filtrelerin temizliğini yaptıktan sonra sorun düzeldi bana da bu ders oldu. klimalar konusunda daha çoook öğrenmem gereken şey var. Bundan sonra haftada 1 kez filtre temizliği yaparım artık. Temizlik ve bakım konusunda daha neler yapmam gerekli bana tarif edebilirseniz çok memnun olacağım. Birde Sayın üstadlar eczacı bir arkadaşım için klima tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Eczanenin krokisini çizmeye çalıştım umarım anlaşılır olmuştur.
    sevgiler... saygılar..

Temizlik konusunda normal bir kullanıcı olarak yapacağınız şey sadece filtreleri temizlemek. Bu işi hakkıyla yaparsanız alet te verimli biçimde çalışır normal olarak.
    Filtrelerin bu kadar çabuk toz toplamasını istemiyorsanız özellikle o mekanda elektrikli süpürge çalıştırırken klimayı kapatın.

Dediğiniz 50 m2 yere normal şartlarda 24 binlik bir klima uygun olabilir.
    Bu güçte bir klima arayacaksınız. Ekonomik yanını düşünürseniz düz tip alın, daha sessiz ve uzun ömürlü derseniz inverter.
    Çok alternatif var marka olarak.
    Bulunduğunuz yerdeki işini düzgün yaptığı bilinen hangi servis varsa onun baktığı markaları düşünün, en pratik tavsiye olarak.
    Bu arada, eğer ısıtma da düşünüyorsanız öncelikle DD, Vestel, Arçelik ve yan markalarını eleyin.
    Airfel ve yan markalarını tercih etmeye çalışın F/P olarak.

En sağlıklısı yakınınızdaki düzgün bir servisi çağırıp keşif isteyin, gerekli gücü belirleyin.

• quote:

quote:

İyi akşamlar sayın hocalarım. Birol hocanın filtreler kirlenmiştir demesi üzerine LG Klimanın filtrelerini kontrol ettim. Gerçekten de Filtrelerin üzeri battaniye ile örtmüş gibi toz olmuştu . bu kadar tozu nereden topladı ve bu klima nasıl hava alıp üfledi hayret ettim doğrusu. Filtrelerin temizliğini yaptıktan sonra sorun düzeldi bana da bu ders oldu. klimalar konusunda daha çoook öğrenmem gereken şey var. Bundan sonra haftada 1 kez filtre temizliği yaparım artık. Temizlik ve bakım konusunda daha neler yapmam gerekli bana tarif edebilirseniz çok memnun olacağım. Birde Sayın üstadlar eczacı bir arkadaşım için klima tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Eczanenin krokisini çizmeye çalıştım umarım anlaşılır olmuştur.
    sevgiler... saygılar..

Temizlik konusunda normal bir kullanıcı olarak yapacağınız şey sadece filtreleri temizlemek. Bu işi hakkıyla yaparsanız alet te verimli biçimde çalışır normal olarak.
    Filtrelerin bu kadar çabuk toz toplamasını istemiyorsanız özellikle o mekanda elektrikli süpürge çalıştırırken klimayı kapatın.

Dediğiniz 50 m2 yere normal şartlarda 24 binlik bir klima uygun olabilir.
    Bu güçte bir klima arayacaksınız. Ekonomik yanını düşünürseniz düz tip alın, daha sessiz ve uzun ömürlü derseniz inverter.
    Çok alternatif var marka olarak.
    Bulunduğunuz yerdeki işini düzgün yaptığı bilinen hangi servis varsa onun baktığı markaları düşünün, en pratik tavsiye olarak.
    Bu arada, eğer ısıtma da düşünüyorsanız öncelikle DD, Vestel, Arçelik ve yan markalarını eleyin.
    Airfel ve yan markalarını tercih etmeye çalışın F/P olarak.

En sağlıklısı yakınınızdaki düzgün bir servisi çağırıp keşif isteyin, gerekli gücü belirleyin.

sayın hocam iç ve dış ünitede yapılabilecek bakım ve temizlik işleri nelerdir acaba. bakımını ve temizliğini düzenli olarak yapayım diyordum. Dış üniteyi nasıl temizleyebilirim acaba.

eczane için ısıtma amaçlı uzun ömürlü verimli klima almak istiyoruz. Ofis tipi klimamı önerirsiniz yoksa duvar tipimi? arkadaş 3500-4500 tl arası bütçe ayırmış. Sizce f/p olarak hangi markanın hangi modelini almalıyız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

"Hava debisi yüksek klima kötüdür" diye birşey demedim, zaten akıldışı birşey olurdu. Debi olabildiğince yüksek olacak, ancak hava üfleme hızı mümkün olduğunca düşük olacak, bunun yolu da geniş-büyük iç ünite.
    Sadece "hava üfleme hızı yüksek olanlarda vantilatör efekti nedeniyle ısınma hissi azalır" diye yorumlanabilir yazdıklarım.
    Lütfen öncelikle yazılanları dikkatli okuyun.

General-Fujitsu tayfasının özellikle ısıtma gücü zaten sizin de doğruladığınız gibi tüm kulllanıcıların gördüğü bir şey.
    Bu adamlar bir şekilde bunu (aynı parçaları kullanarak değişik yazılımla) sağlıyorlar.

Son yıllardaki modellerin eskilerden daha kötü olduğu şeklindeki bazı yorumlar var.
    Bunlar genellikle eski modellerin daha geniş bir aralıkta kullanılabilmesine dayanıyor.
    Örneğin, eski serilerde nominal 14 bin BTU olan bir klimanın 25 bin BTU yukarısı güçlere çıkabiliyor olması; buna karşılık yeni modellerde bu kadar geniş bir aralık olmadığı için kötüleniyor yeni modeller.
    Bence bu pek önemli değil.
    Çünkü eski seri 14 binlik klima 25 bin BTU atabiliyordu ama bu noktada verimlilik ne seviyedeydi, bunu da düşünmek gerekir.

Bu nedenle yeni serilerin de tercih edilmesi gerekir, teknik olarak gayet düzgün aletler.
    Sadece bunları alacak kişilerin yakınlarındaki servislere dikkat etmesi (ana firma bu RAC-ev tipi klimalara pek önem vermiyor gibi) gerekiyor.
    Tabii sesten ve içerdeki hava akımından rahatsız olabilecek kişiler de bu durumu gözönüne almalı.
    Katalog verileri doğru, mal kaliteli, ihtiyacınızı-önceliklerinizi düşünerek tercih yapın derim.

Ayrıca son modellerindeki otomatik filtre temizleme dalgası da çok yararlı bir uygulama bence.

sayın hocam size katılıyorum.gerçekten hava debisi çok önemli. hava akışı hızlı olan klima rüzgar etkisi yapıyor ve içeriye salınan ısınmış havanın tesiri azalıyor. hava debisi yüksek olup rüzgar hızı düşük olan klimanın konforu ve ısıtma tesiri daha yüksek.

• mnaltunkeyik M kullanıcısına yanıt
    Bakım olarak dış üniteye hiçbir şey yapmanız gerekmez.
    Bu aletler her türlü hava durumuna mukavim olarak imal edilirler ve kullanıcı bakımı gerektirmezler.
    Eğer hava kirliliği çok yüksek seviyedeyse dış petekler pislik toplayabilir, tabii bu da verimliliği etkiler.
    Burada kirlilik sözkonusu ise su hortumuyla peteklerin yıkanması iyi olur. Tabii sağ taraftaki kapalı bölüme su kaçırmadan.

Eczane için, 50 m2 denince 24 binlik yetermiş gibi geliyor ama başka faktörler de var; mekanın konumu-yönü, kapı-pencere durumları, kapının konumu ve açılma sıklığı... vs.
    Bence önceden düzgün bir servisten keşif isteyin.
    Eğer 24 binlik yeterli olabilirse ben duvar tipini tercih ederdim, daha kullanışlı olması ve yer kaplamaması yönüyle.
    Yer Manisa, burada sadece gaz çevrimiyle (ek rezistansa gerek olmadan) ısıtma işi halledilebilir. Bu nedenle de salon tipine gerek yok.
    Önce etrafınızdaki servisleri inceleyin, işini düzgün yapanları belirleyip onların baktığı markalara odaklanın.
    Düzgün bir Alarko servisi varsa Carrier-Toshiba'lar olabilir, Airfel servisi varsa Airfel-Daikin'ler olabilir, İklimsa düzgünse onların MHI'leri-Fujitsu'ları olabilir.
    Bu arada duvar tipi olarak en güçlü klima Fujitsu'da:
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-fujitsu-asyg24l-fiyati,766883.html
    Ayrıca MHI'in 63'lük inverteri de çok güçlü ve fiyat sınırınızın içinde:
    http://galeribeyaz.com/mitsubishi-srk-63-zk-s-inverter-klima.html#.UuDtafuZn-s

• quote:

sevgiler... saygılar..

Hadi geçmiş olsun.Bu bizde klasik müşteri şikayetidir.Klimam ısıtmıyor,filtre temizledin mi ?sorusuna yanıt geçen sene bir defa temizlemiştim oluyor genelde...

E biz bu şaçı sakalı değirmende ağırtmadık??

@kocausta sende veryansın ettin LG ye ,bak gördün mü ,günahına girdin klimanın...

LG nin Prestiji bence hala iyi makina...Tek sıkıntı satış ve servis ağı çok profesyonel değil.Isısan Bosch geçince servis kalitesi düşmüş görünüyor bence...Alan arkadaşlara iyi servis denk gelir İnşallah..

Bakım konusunda açmış olduğumuz konu var,aratıp onu incelerseniz çok güzel bilgiler var.

Eczane konusuna gelince ,oraya Salon,tavan veya kaset tipi 24-25 bin btü profesyonel seri makina alsınlar.Zibro,Olefini,Midea gibi markalarda İnv. seriler 4000-4500 TL aralığında.Bu tarz yerde keşif şart..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 23 Ocak 2014; 18:44:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Zaman içinde göreceğiz ne olacağını.Benim kullandığım oda da kirlenmesi uzun sürer ama başkalarını bilmem.Benim daha önce bu konuda belirttiğim ıslık ve şıkırdama sesi sorunum haricinde bu klima bu güne kadar ki bütün testlerimi başarı ile geçti bunu söyleyebilirim.Henüz eksi değerlerde çalışmadı ama sorun yaratacağını düşünmüyorum.12.25 Metrakare içinde büyük geldiğini belirteyim.Çünkü kendini çok çabuk kısıyor.Ben 23 derece de kullanıyorum ve yalnız bu klima için digital sayaç satın aldım ve bağladım.23 derecede bu havalarda 1 saatte ortalama 200 w geceleri 250w çekiyor.Şu anda 30 dereceye ayarlı ve en yüksek fanda test ediyorum en son18.00-19.00 arası yani tam yükte full çalışırken dış ortam 10 derecede çektiği 480 w.Yüksek fan ağız sıcaklığı 49.5 dereceye düşük fan ağız sıcaklığı 58.6 dereceye çıkıyor. Oda da zor duruyorum artık dereceyi düşüreceğim.Bunlar da bu güne kadar ki denemelerden notlar.İlgilenenlere referans açısından.

Cihaz için yazdıklarım ortada ve tamamen objektif olarak yazılmış yazılar.Hal böyle iken şırıltı sesi şikayetim için gelen Bursa "Asteknik" önce bu sesi duyduğunu ama kendisinin elinde bir şey olmadığını İklimsa dan parça alabilirse değiştereceğini söylerken birdenbire gözümün içine bakarak benim sürekli duyduğum sesi duymadığını söylüyor ve yapabileceği bir şey olmadığını beyan ediyor.İklimsa nın şikayetlerinden bu forumda bahsedilirken abartılı olabileceğini düşünüyordum ama başıma gelince doğruluk paylarının yüksek olduğunu düşünmeye başladım.Dilerim sadece servisin duyarsızlığı ile kalır ve İklimsa bu sorunu çözer.Sonuna kadar takipçisi olacağım.

• 
Sayfa: önceki 13041305130613071308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.