Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12541255125612571258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suatin

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar birisi klimaplus indirime girdi demiş. Klimaplus sanırım mitsubishi electric satıyordu. Bana 3000 - 3500 Tl arası ısıtması güzel yakıtı az bir model söyler misiniz? Kullanılacak yer 25 metrekare civarı izalasyonsuz eski çatılı ev. Marka ve model yazarsanız ben izmirde bir araştırma yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Bu klima benim söylediğim yere büyük mü gelir?
    http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=66&uid=249

Sizin önerilerinizi çok merak ediyorum.

Edit: Ben bunu mitsubishi electric diye okudum. Meğer FUJİ elecektricmiş. Pardon.

Ben kaliteli bir şey istiyorum.

Bu mitsubishi electrichttp://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=109&kid=18# bu nasıl?

12 lik mistsubishi electric uçurur 25m2 şuan 47 m2 kullanan arkadaş var fktanik gerçi onun kliması biraz daha özellikli eski FA serisi şunaki muadili FH serisi.. ama siz SF serisini alınız çok gerekli değil FH serisi almanız. yok ben parasına razıyım derseniz tabi üstüne klima yoktur. cevap yazmazsam şimdiden özür dilerim.

len kocaustanın birolun çırağı klima55 burununmu büyüdü bak fktanik 47m2 ısıtıyormuş sen kaçlık tavsiye ederdin ona.

yeni konulara yazma canını okurum senin kötü çocuk.

Peki ustam şimdi aradım fiyatlarını sordum bana biraz fazla geldi. Bunların yerine FUJİTSU ASYG12LECA alsak fiyatı 2700 TL ısıtmada 19100btu ya çıkıyor. Daha mantıklı değil mi? Mitsubishi electrik sh serisi 12000 lik klima 2700 civarı zaten o ısıstmada 13 990 a çıkıyor. Ne kadar önemli bilmiyorum ama sanki FUJİTSU 12000lik klima 19100e çıkyor daha iyi gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz? FUJİTSU alınır mı?

siz 2700e buluyorsanız sf serisini bırakın fujştsuyu o değerlere takmayın. hemen me alın. eski lcc serileri olsaydı ozaman fujitsu alın derdim.

Burada var fiyatı 2695 TL.

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=107&kid=18

Şimdi o btu değerlerinin hiç önemi yok mu?

çok karışık yazmışsınız kardeş benide şaşırtmışsınız ben size 12lik demişim siz bana 9luk linki vermişsiniz:)
    12lik alın 3000e fealn alınabili belki me. kafanız arahat olur. büyüğüne gerek yok inverter her halukarda kısar bakın referans bir yazı.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: honeylee

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: honeylee

Ustalar selam herkese...ACİL YARDIM LÜTFEN....!!!!

Haziran ayında mecburiyetten dolayı VESTEL inverter plus 9000BTU klima aldım...Servis geldi kurdu,gaz basmadılar tabi ki kıvırdılar ısrar ettim içinde var,fabrika çıkışı basılmaz vs.vs. ...Klima da 220 volt elektrik fişi üzerinde kaldı , servis te fişe direk takıp kullanabilirsiniz dedi . Bende öyle yaptım direkt prize taktım.Yaz boyu da kullandım soğutmasından memnun kaldım,15 m2 lik yaatak odasına taktırmıştım.Gerçekten konforu yaşattı...Taki havalar soğuyana kadar...:(

İki gündür klimayı 30 yapıyorum HEAT ya da AUTO moduna alıyorum (fan max. ta) ,ancak defrosta geçiyor ve 20-30 dk kalıyor ve sonra fan hızı en düşükte elimle bile zor hissedebileceğim şekilde üflüyor.Sıcaklığı 24-25 yapıyorum yok yine aynı...COOL a alıyorum soğutma var turbo çalışıyor....Deli etti beni Vestel e has bir şey mi bu yaaa....Arıza mı var yoksa normal mi bu ya da bende mi problem bende mi? Kayınpederin 10 yıllık arçelik kliması var On-OFF model çatır çatır ısıtyor...Lütfen yardım edin servis mi çağırmalıyım sizce....
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bu sanrıım midea ya yaptırılan cihaz vay üçkahıtçılar ordanda çalmışlarmı diyeceğim ama.. halbuki midealar iyidir ısıtmada. rubenisler bile iş görüyor.

sanırım sizin sorununuz gaz bastırmak dediğiniz mesele ilgilide olabilir. ve siz bu tabiri yanlış yazdınız vakum yaptırmadım demek istediniz. hadi bakalım dürüstlerse düzeltsinler o klimayı ozaman..
    moraliniz bozucam ama kusra bakmayınız.

neden razı oluyorsunuz kardeşim vakumsuz kullanmaya klimayı. zaten bu firma alüminyum boru seti kullanıyor. (zamanında bir arkadaş yıllarca arçelik veya vestelde çalıştım vakum yapmıyorduk o alüminyum borunun içindeki alüminyum oksit tozları dökülürdü direkt klimanın içine gidiyordu demişti.) yai okadar kötü bu alüminyum boru setleri..

şimdi size diyecekler her şeyi imza etmişsiniz. buyrun cenaze namazına forumda vesteli öven bir arkadaş var ready captain isimli yanlış yazmadıysam. ondan yardım isteyin bari. bakın geçen gün me firması 7 yıllık klimasına ücretsiz destek verdi aynı durumu alarkoda yapıyor. ısısan firmasıda yapıyor daikinde yapıyor. hatta arçelik bile yapıyor zaman zaman. hadi size en büyük desteği verdim arayın hakkınız am aramaycaksanızda kusra bakmayın yazmayın bile buraya hiç vakumsuz klima taktırılıp her şey baştan kabul edilirmi kardeşim.

Usta anlamadım şimdi.Yardimcı olaya çalışmışsın da...Baya lafta sokmuşsun arada.Ancak gaz basma olayı ise sorun garanti kapsamında tekrar basilamaz mı, borular da ise foto paylaşayım bana bakır gibi geldi.Ancak kahrolası pis kuşlar dış ünite kısmında bulunan boruların yalıtım sungerlerini kemirmişler ondan olabilir mi ? Servisi çağirayim mı ne dersiniz?

laf sokmuş olabilirm kusura bakmayın. şahsınızdan daha çok genel olarak alın. çünkü klima durumunun önemsenmemesi sinirimi bozuyor.

siz şimdi gaz basmak derken gene anlamaışsınız durumu. siz klimanıza gazmı eklettirdiniz gazımı kaçtı klimanızın onu bir anlayalım önce. siz demişsiniz bunalr fabrikadan böyle geliyor dedi servis için.

bu kelimeyi biz vakum yapmamak için atılan palavra olarak biliriz biz. o açıdan durumu iyi anlayalım.

kızdıysamda örenek olsun kardeş malınızın düşmanımsınız.

bu işin dönüşü yok alüminyumun içindeki tozlar çapaklar ve su buharı içeren hava sizin kompresörünüzün içine gitti neden laf sokim size düşmanınız değilimki güzel kardeşim.

alüminyum borunun uç bbölümleri 10 vey a15cm bakırdır ortasına bakmalısınız anlayamazsınız maalesef. vestel bakır kulllanmaz daha çok kazanma hırsı var çünkü.

servisi çağırmayın. merkezi arayın klimayı ida etmek istşiyorum deyin mail adresi alın yazılı olarkta iletin. eğer almazlarsa ozaman değişim isteyin ama montajımı bakır boru ile yapıcaksınız deyin ve en az 20 dk vakum isteyin kesinliklede aşağısına razı olmayın. kabul etmezlersede tüketici hakem heyetine veya 1100 tlyi geçiyorsa tüketici mahkemesine gidin bu yazılarıda örnek tutun. isim olarak almayın ama anlatılanları alın. vakum konusunuda okuyunuz.

• Bakarmısınız lütfen. Yardıma ihtiyacım var...

http://forum.donanimhaber.com/m_82266405/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    Düşündüğünüz "Alarko Carrier 53NQV050-M X-Power Gold" bir Toshiba klonudur, Toshiba SKV'nin ucuz versiyonudur, ben de öneririm

quote:

carrier alınız 18lik modellerde twin kompresör var.

Alarco Carrier yetkili servisi ürün almadan önce ücretsiz keşife geliyormu acaba bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Bakarmısınız lütfen. Yardıma ihtiyacım var...

http://forum.donanimhaber.com/m_82266405/tm.htm

sizde şu konuya bakınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_72822314/tm.htm

var olan konular için yeni konu açmak yasaktır. herkez yeni konu açarsa bölümdediki kirliliği düşünün. lütfen. bizler okunması açısında bir şeyler yazıyoruz. ama herkez kolayına kaçarsa ne olacak durumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz87

quote:

Düşündüğünüz "Alarko Carrier 53NQV050-M X-Power Gold" bir Toshiba klonudur, Toshiba SKV'nin ucuz versiyonudur, ben de öneririm

quote:

carrier alınız 18lik modellerde twin kompresör var.

Alarco Carrier yetkili servisi ürün almadan önce ücretsiz keşife geliyormu acaba bilginiz var mı?

Gelmesi gerekir.
    Size yakın olanı bulun:

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC31

• İzmir de yaşıyorum ısıtma amaçlı klima almak istiyorum. Asıl amacım kışın ısıtma amaçlı. Yeni evliyim 2 kişiyiz. Rakam ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. Dairenin özellikleri şu şekilde.

**ara kat (Daire 4.kat üstümde bir daire daha var)
    **20 m2 salon için
    **Pencereler ısıcam / Binanın dışında ısı yalıtımı yok diye biliyorum.
    **Daire tek cephe ve doğu'ya bakıyor
    **öğlene kadar güneş görüyor.
    **İkimizde çalışıyoruz. Genel olarak akşamları ve hafta sonu çalıştırılacak.

Klima mevzuunda pek bilgim yok. İnverter mi alayım normal mi alayım. BTU konusunda biraz araştırdım 12.000 BTU yeter sanırım.

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
  • quote:

Selamlar.

İzmir de yaşıyorum ısıtma amaçlı klima almak istiyorum. Asıl amacım kışın ısıtma amaçlı. Yeni evliyim 2 kişiyiz. Rakam ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. Dairenin özellikleri şu şekilde.

**20 m2 salon için

Klima mevzuunda pek bilgim yok. İnverter mi alayım normal mi alayım. BTU konusunda biraz araştırdım 12.000 BTU yeter sanırım.

konunuzda arkdaşa lg 9luk önermiş yeterlidir. alırsanızda vakumu atlamyınız. değerler konusunuda es geçiniz rakamalr açısından diyorum lg gibi firmalar kim olaki me ile aynı kalite ürün üretsin. yazmakla olmuyor bu meseleler.

ayrıca max btu düşünülerek klim aalınmaz nominal btu ya göre klima alınır am size 9luk yeter. bence inverter alın.

• quote:

İzmir de yaşıyorum ısıtma amaçlı klima almak istiyorum. Asıl amacım kışın ısıtma amaçlı. Yeni evliyim 2 kişiyiz. Rakam ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. Dairenin özellikleri şu şekilde.

**20 m2 salon için

İnverter olarak:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0933-inv-fiyati,448034.html

Düz tip olarak:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929-r2-r410a-fiyati,748357.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds12-0927-r2-fiyati,430379.html

• quote:

quote:

**20 m2 salon için

İnverter olarak:

Düz tip olarak:

usta alüminyum bor meselesinide söyle bari millete.

• quote:

quote:

quote:

**20 m2 salon için

İnverter olarak:

Düz tip olarak:

İmzaya eklesek mi acep?

Yav zaten ucuz klimaların neredeyse hepsi alu borulu artık.

• Öncelikle cevapladığınız için her ikinizde teşekkürler. 9.000 BTU az gelmez değilmi? Klima bayilerine gidip 20 m2 civarı salon için dediğimde 18.000 BTU almanız gerekiyor diyorlar :)Ddediğim gibi ısınma için sadece klima kullanacağım bütün kış. Birde aylık ortalama 300 saat arası çalıştığını farz edersek inverter mi almak daha mantıklı düz tip mi? Elektrik faturasında zorlamazsa bizi iyi olur.
  • quote:

Öncelikle cevapladığınız için her ikinizde teşekkürler. 9.000 BTU az gelmez değilmi? Klima bayilerine gidip 20 m2 civarı salon için dediğimde 18.000 BTU almanız gerekiyor diyorlar :)Ddediğim gibi ısınma için sadece klima kullanacağım bütün kış. Birde aylık ortalama 300 saat arası çalıştığını farz edersek inverter mi almak daha mantıklı düz tip mi? Elektrik faturasında zorlamazsa bizi iyi olur.

İnverter alsanız daha iyi olur. Kullanımınız yoğun, ayrıca konfor durumu var.

Soğutma olsa 9'luk yeter, ama ısıtmada kritik olur.

Köylü arkadaşın hatırlattığı alu boru hikayesini sorun alırken.
    Boruların alu değil, bakır olmasına dikkat edin.

Satıcını öyle abartılı büyük önermesinin iki nedeni olabilir:
    1- Klima dandik te olsa büyük olunca her halukarda ısıtabilir.
    1- Ne kadar pahalı mal satarsan o kadar çok para kazanırsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

**20 m2 salon için

İnverter olarak:

Düz tip olarak:

İmzaya eklesek mi acep?

quote:

İmzaya eklesek mi acep?

ekel Vallahi sevap kazanırsın abi. alüminyumdan günaha gireceğine iyilik yapıcam derken. benim imzada yer yok. biraz eklem yapınca yönetim ceva veriyor.

• quote:

quote:

Öncelikle cevapladığınız için her ikinizde teşekkürler. 9.000 BTU az gelmez değilmi? Klima bayilerine gidip 20 m2 civarı salon için dediğimde 18.000 BTU almanız gerekiyor diyorlar :)Ddediğim gibi ısınma için sadece klima kullanacağım bütün kış. Birde aylık ortalama 300 saat arası çalıştığını farz edersek inverter mi almak daha mantıklı düz tip mi? Elektrik faturasında zorlamazsa bizi iyi olur.

Öyleyse önderdiğiniz airfel in 12.000 BTU olanı işimi görür değilmi?

Sorduğum klima Daikin dı bildiğim kadar dandik de değil. O zaman 2.dediğiniz yüzünden heralde :)

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-fiyati,448028.html

Bu klimayı önerirmisiniz öyleyse?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Antonio- -- 7 Ekim 2013; 18:52:30 >

• quote:

quote:

12lik alın doğrudur çünkü bu cihazlar alt seviye cihazlar ben daha çok lg için dedim 9000 btu.

gerçi ısıtmasına ısıtır 9luk sorun olmazda genede 12 alın.

aşağıda daikin demişsiniz. şayet jv seris 9luk bulrusanız korkmayın alın 7binliği bile ısıtır. ama ya enaz V serisi olacak yada G serisi olacak yada yeni K serisi shira olcak. diğerleride ısıtır ama ben şahsen onalrı daikin diye satın almam. enjoy zhara vs.

• quote:

quote:

quote:

Öyleyse önderdiğiniz airfel in 12.000 BTU olanı işimi görür değilmi?

Sorduğum klima Daikin dı bildiğim kadar dandik de değil. O zaman 2.dediğiniz yüzünden heralde :)

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-fiyati,448028.html

Bu klimayı önerirmisiniz öyleyse?

Zaten onu yazmışız ya önceden

• http://www.hepsiburada.com/liste/airfel-afs24-0901f-r2-r410a-salon-24000-btu-h-klima/productDetails.aspx?productId=evairafs24&categoryId=17453&SKU=EVAIRAFS24

65 m2 için bu işimizi görür mü ? günde 7-8 saat açık kalsa aylık fatura tahmini ne kadar gelir bi yuvarlayarak tahminde bulunacak var mı ?

ya da 2 adet duvar tipi mi alsam 15 er m2 lik odalara birer tane olacak şekilde , salonu katmasam hiç .

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Rosé Immortal

http://www.hepsiburada.com/liste/airfel-afs24-0901f-r2-r410a-salon-24000-btu-h-klima/productDetails.aspx?productId=evairafs24&categoryId=17453&SKU=EVAIRAFS24

65 m2 için bu işimizi görür mü ? günde 7-8 saat açık kalsa aylık fatura tahmini ne kadar gelir bi yuvarlayarak tahminde bulunacak var mı ?

ya da 2 adet duvar tipi mi alsam 15 er m2 lik odalara birer tane olacak şekilde , salonu katmasam hiç .

Mekan hakkında ayrıntı verin de sizin işinizi de çözmeye çalışalım.

O gösterdiğiniz alet oraya yetmez bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Rosé Immortal

http://www.hepsiburada.com/liste/airfel-afs24-0901f-r2-r410a-salon-24000-btu-h-klima/productDetails.aspx?productId=evairafs24&categoryId=17453&SKU=EVAIRAFS24

ben boşuna sormadım kardeş.

o koca cihaz eve girermi teraamışsınız bakın. normal daire dahi olsa girmez buzdolabı gibi ne öyle o.

şimdi brader izmir çok soğuk olmaz istanbul gibi. siz 12bin btu kalit ebir inverter salona taksanız gene soğutır evinizi ama ısıtma olmaz. olurda olmaz mesel benim yazılarımı aratın benim evin tüm kapıları hole açılıyor. hole taktığım 12lik klima ile 13-14C hava sıcaklığında 85m2 kırıyorum ama 5-6C lere hele sıfır C lere düşünce klima şişiyor ister istemez. ozamanda salon ve bir odanın kapısını kapatıp alanı 423m2 düşüryorum idare ediyor.
    bunlar hep ekononi meselesi. ama işin aslı her odaya ayrı klim aalmaktır.

oda kapılarınız salona açılsa ısıtma için benim gibi idare edersiniz. çok soğukalrda slonda uyursanız salon kapısını kapatıp gene idare edersiniz. ama mantıklı değil işte.

ben olsam yerinize salaon akalit ebir inverter alırım 122lik oturduğum odayada bir daet kalite 7000 btu inverter alırım. çok bulunmaz ama sanırım daikin V serisi hal var piyasada tektük. gene kalite narka araştırırsınız.

işin ucu tabiki gene para bu durumda sizin alabileceğiniz cihazlar airfel bakır boru kullanmak şartı ile. zibro 65 alarko flair york bu 3 ü bakır boru kullnır. mideada bakır boru kullanır. ben şahsen oturma odama bir 9luk alırım birde 12lik salonuma alırım. diğer oda yatak odasıysa çok soğukalarda oturma odası kullanılabilir. yani ekono durumu açısından 7-8 saat kullnılmasıyla ne ödersiniz onu bilmek zor inanın ben. bir 12lik bir 9luk inverterin devamlı çalışması ile geçen yıl 242 tl ödedim en fazla.

durumunuz varsada kombi alın her yer ısınır gene aynı parayı ödersiniz izmiin bu vanatjı var. istanbul olsa en az orta bir şekilde sıcak olsun derseniz 450-500 iyi ısıncam derseniz 600-700

• 
Sayfa: önceki 12541255125612571258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.