Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12421243124412451246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: zero01

Vestel 18-24lukler ısınma için nasıl arkadaşlar?
    en ucuz yoldan klima ihtiyacım var.

kaç metrekarede kulllanıcaksınız 18 veya 24lük sormuşsunuz bu ara moda çünkü bilmeden büyük klima almak. hep eski tarz düşünceden kaynaklanıyor büyük al hemen ısıtır veya soğutur durur az yakar. ama böyle bir şey yok çabuk duran klima hem ısıtmaz hem soğutmaz.

klima olarakta vestel düşünmeyin hem servis açısından hem montajda alüminyum boru kullanıyorlar. alüminyum boru kullanan hiç bir klimayı tercih etmeyin. arifel auer vs gree grupları alüminyum boru kullanıyor arçelikte alüminyum boru kullanıyor aklınızda olsun.

aynen ya dünde biri gitti abi bana 18 yada 24 lük ver almışken büyük olsun

odayı sordular 18 metre kare yuh dedim

hep bilgisizlik işte ne yaparsın.

• quote:

FD seris şuanki FH serisinin eski modeli pahalıdır ama süperdir. eurovent değerlerinde üstüne yoktur.. rakam açısından çokta gerekli değildir. am apara varsa alınası cihazdır.

Tavsiyelerin için tekrar teşekkür ederim, sanırım sonunda ME'den bir klima alabileceğim :) Şu an devam eden bir kampanya varmış, Edremit'tekiler söylememişti ama İstanbul'da ki bir bayi söyledi. 15000 btu'da anlaştık yani bu serilerde yeterli olacağını söylediler zaten ısıtma nominal güçleri 18000 btu civarı, neyse klimalar aşağıda krigamine serisine 300 TL fazla vermeye değer mi? Bu fiyatlara bu cihazlar iyi mi?
    MZS-FH42VE Krigamine bu model yok ama acaba EF42VEB ile mi karıştı bilemiyorum 4025 TL Bonus-World 10 taksit
    MZS-SF42VE Deluxe Power 3710 TL Bonus-World 10 taksit

• samsungr522tr S kullanıcısına yanıt
    Siz öncelikle yazılanlara dikkat edin.
    Kimin yazdığı neye dayanıyor, birilerinin rasgele söylediklerine dayanarak bir yere varamazsınız.
    Aynı internet ortamı gibi, forumlarda da herkes aklına geleni yazıp çiziyor. Öncelikle söylenen şeyin ardını-dibini araştırın.

Köylüye sor bakalım, klimalar hakkında, genelde teknik hakkında bilgisi nereye dayanıyor.

Burada muhabbet etmek için iyi de, bazen fena sallıyor sağolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Arkadaşımız çok kısa sürede işin teknolojisine vakıf oldu, pwm olup olmadığını bile öğrendi

Tekrar belirteyim, profilini gizleyenler mesaj yazmasın.
    Sebebi açık

usta sen anlatsana şu pwm nedir,nasıl bir şey ne yapar.AC nin neresinde bulunur...

Şuraya bakarsan adamlar güzelce anlatmışlar:

http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/UrunSunumlari/CarrierDCInverterTeknolojisi.htm

Ayrıca buraya da aletlerin tekniği hakkında bilgi için sorabilirsin. info@alarko-carrier.com.tr

Buradaki klima ürün yöneticisi müh. Faruk Gençyiğit ile geçen nisan ayında AC'ler hakkında görüşmüştük, o zamanlar konuya açıklık getirmişti.

Sen çok AC taktığını yazmışsın birkaç gün önce, hiç aletin çektiği akımı ölçmemiş miydin usta?
    İyi montajcıyım diyorsun da, montaj sonrasında akım testi yapmıyor muydunuz?
    Hadi montajda zaman kazanmak için bunları atladığınızı varsayalım, hiç merak edip "yahu bu aletlerin verimliliği-teknolojisi nedir" diye merak edip insan bu ölçümleri yapmaz mı?
    Ya da ölçtün, 0.8 ampere inebildiğini gördün; ama sırf firma-ırk düşmanığı nedeniyle mi gıcık atıyorsun, burasını anlamıyorum

O işlere siz bakıyorsunuz usta.Sen bir sor bakalım Faruk beye pancar motorları hakkında ne diyor.Biz hep sallıyoruz zaten.

Ayrıca bizim AC takmadık,gerçek Carier taktık zamanında çok.Yani çakma değildi bizimkiler..

Siz test edinde biz görelim bakalım verimlilikleri,0,8 amp. düştüde,ne iş yaptı onu anlatın.Yada ölçebiliyorsan ,bizede öğret bakalım nasıl ölçülüyormuş.

Benim işim gücüm kalmadı AC testimi yapacağım. Zaten test işi benim işimde değil. Ben hizmet verdiğim ürünün müşteriye aylık tüketim olarak ne geldiğini karşılaştırarak yorum yaparım ancak.Doğru olan o katoloğlarda yazan değildir.Birebir tüketicinin cebinden çıkandır...

Ha bu arada az yakan Pancar marka klima isteyen varsa temin ederiz...Fiyat çok makullll...
    Müracat info@pancarklima.com

• quote:

Siz öncelikle yazılanlara dikkat edin.
    Kimin yazdığı neye dayanıyor, birilerinin rasgele söylediklerine dayanarak bir yere varamazsınız.
    Aynı internet ortamı gibi, forumlarda da herkes aklına geleni yazıp çiziyor. Öncelikle söylenen şeyin ardını-dibini araştırın.

Köylüye sor bakalım, klimalar hakkında, genelde teknik hakkında bilgisi nereye dayanıyor.

Burada muhabbet etmek için iyi de, bazen fena sallıyor sağolsun

Usta senin bilgin nereye dayanıyor pekiyi,millete pm atıp ta yok Zibro nun osu yok ,busu yok demek.Yok efendim neymiş kapasiteyi düşürünce COP artmıyormuş senin bilgin ne ,neye dayanarak yazıyorsun.Bu işten çıkarın ne,Zibro satılmayınca sana madalya mı takıyorlar.Yoksa AC den madalya mı veriyorlar,yada bir misyona mı hizmet ediyorsun.

Bizim durum belli Ticaret yapıyoruz ,para kazanıyoruz..Bunu da hiç bir zaman saklamadık.Pekiyi siz sağa sola pm ile bilmediğiniz bir konuda çamur atarak ne kazanıyorsunuz.

Bakın Forum daki arkadaşlar,artık bardak taştı.Kocausta nın aklı ile klima alan kendini kandırır.Şansınıza ya tutarsa.

Düne kadar sanki Aifel in ne olduğunu bildiği vardı,AC çakılınca başladı Aifel demeye ,neden mi.???Biz 3 sene önce söyledik te ona güvenerek.

Baktı kı SKVR çakıldı.İyi klima isteyene başladı LG prestij demeye,neden mi geçen sene malı İzmir Sodex te gördük ,iyi mala benziyor dedik,fiyatıda mala göre iyi dedik.Ama çalışır görmedik yinede dikkat dedik.Forumdan 2-3 arkadaş aldı kullandı ,usta hemen atladı,başladı kendine pay çıkarmaya.

Yani oku ,biraz katoloğ kurcala,bir iki tanede spotçu int. sitesi ver adresi,bak eğlenmene.İyi çıkarsa benden,kötü çıkarsa şirketten.

Bu yazıyı yazdım ama artık bardak taştı.Siz sağa sola satacağınıza,önce kendi yaptığınız çirkinlikleri bir gözden geçirin.Biz sizin hakkınızda bu güne kadar kimseye pm atık,arkanızdan dedikodu yapmadık...

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Muhabbet bu biçime vardıktan sonra artık birşey söylenemez.

Sen onlara dal, onlar sana dalsın; hepinizin biryerlerde mutlaka pancar motor gibi çalışan arızalı malları bulunabilir.

Vaktiyle bende de öyle pata küte çalışan bir klima vardı, Airfel.
    Herif iğrenç bir montaj yapmıştı, şikayet sonucu tekrar gelip düzeltene kadar 3-4 gün komşular bile rahatsız olduydu.
    Ama burada ben Airfel'e çamur atmıyorum.
    Dandik bir servis sözkonusuydu. Ana firma (Sanko) dürüsttü, malın ardında durmuştu.
    Bu klima sonrasında hep sorunlu oldu, vaktinden önce de bittiydi.

Bu samsungbilmemne nickli vatandaşın kliması da büyük ihtimalle arızadan dönüp tamirlenmiş bir aletti.
    Ama sen bunu diline doladın artık bırakmazsın, firmaya nefretini bununla dillendireceksin.

Bildiğin gibi devam et ama bence yaptığın kötü bir rekabet biçimi.
    Tam da İzmir esnafına yakışır tarzda
    Halbuki seni onlara benzemiyorsun diye ayrı tutuyordum.

Bu arada, klima servislerinin elinden düşmeyen aletler, termometre, manifold ve ampermetre, sen daha iyi bilirsin.
    Herhangi biçimde klimadan verimsizlik şikayeti geldiğinde bunlarla ölçüm yapılır.
    Tabii ilk montaj sırasında da RESMEN yapılmalı, ama klimacı esnafı hep bunlarsız kurar-gider.
    Montaj tutanağına da sıcaklığı-basıncı-amperi ölçtüklerini yazarlar, orası ayrı.
    Şimdi çıkmışsın "bunları ölçmekle mi uğraşıcam" diyorsun.
    Ne diyeyim, bildiğin tarzda devam et.

• arkadaşlar iyice psiliği çıktı bu işin ya kapayın artık gitsin.

tamam kocusta bana desin köylü atıyor. daha 2 güne kadar carrierlerde pam pwm twin kompresör var diyordu. birol listeleri işleyince sadece 9 ve 12lerde yok dedi.

ama öncesinde ille var diyordu. benim tonlarca yazım var bu konuda. birol belgelri işleyince e zaten ufakalrdında yok olduğu biliniyordu dendimi denmedimi.

ben dediğiminde ardındayım. ben şunuda yazdım alarko sonuçta bu makineyi üretmiyorda broşürünüde basmıyor aynı broşürler yurt dışından gelip çevriliyor. ama işin datasını bulamamıştık şimdiye kadar.

ilk önce adımı maxfocus arkadaş attı peşinden birol daha net belgeler koydu. e şimdi ufaklarına twin konmazken pwm mi konucak hem konsa ne olcak samsung arakadaşım sizin sorununuz pwm değildiki. sesi pwm yapmaz. ses kompresöre ait bir sorun. pwm yakalanan sıcaklığı dalgalandırmadan devam ettiren bir metod.

twin rotary ise sessizlik sağlayan daha güçlü bir kompresör modeli. yani şöyle diyelim araç yoldayken 7. vites tam gazda sarsıntsız gitmesi daha iyi gitmesi.

mesela kontrol edin 18lik makineler daha sessizdir evet onalrda twin rotary komp. kullanılmış datada da gözüküyor bu. geçen gün muyu 61 yazmış makinesi 18lik ses yok diyor gayet normal. 12 ve 9luklarda son zaman dinlediğim seslerdeki kompresör sesi hep aynı. yazanlar sessiz desede kompresörün çalışma şekli aynı. söz konusu sizin klimadada yüklemeye geçince ses iyice artıyordu. ha ben gene diyorum kullnılmaz bir klima değildi parasına göre ben daha seslisini kullnıyorum dış ünite tipleri bile aynı. midea üretimi cariirerde mideanın ana finansörü sahibi zaten.

malıda kötülemiyorum parasına göre mal. firma iyi olmasa samsung arkadaşın klimasınıda almazdı geri.. işte ortada her şey ama delicesine bu makinelere me ile aynı demeninde alemi yok artık.

daha geçen gün dedim bırakın bu sözleri ama gene hep aynı sözler.

Usta Zibro necidir?
    Klimacı mı, yoksa bir pazarlama firması mı?

Sattığı malları bir yerlerde yaptırıyor, butik marka havasıyla da satıyor.
    Düne kadar Toshiba'nın Twin Rotary kompresörü ile dalga geçiyordun, adını bile yazamıyordun, şimdi Zibro Midea'ya bu kompresörlerin kullanıldığı 75 serisi malları yapmaya başlayınca göklere çıkarmaya başladın.

Tamam esnaflık, para kazanma dürtüsü var. Ama bu kadar da işin suyu çıkarılmaz ki birader.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

quote:

FD seris şuanki FH serisinin eski modeli pahalıdır ama süperdir. eurovent değerlerinde üstüne yoktur.. rakam açısından çokta gerekli değildir. am apara varsa alınası cihazdır.

Tavsiyelerin için tekrar teşekkür ederim, sanırım sonunda ME'den bir klima alabileceğim :) Şu an devam eden bir kampanya varmış, Edremit'tekiler söylememişti ama İstanbul'da ki bir bayi söyledi. 15000 btu'da anlaştık yani bu serilerde yeterli olacağını söylediler zaten ısıtma nominal güçleri 18000 btu civarı, neyse klimalar aşağıda krigamine serisine 300 TL fazla vermeye değer mi? Bu fiyatlara bu cihazlar iyi mi?
    MZS-FH42VE Krigamine bu model yok ama acaba EF42VEB ile mi karıştı bilemiyorum 4025 TL Bonus-World 10 taksit
    MZS-SF42VE Deluxe Power 3710 TL Bonus-World 10 taksit

rica ederim hayırlısı neyse o olsun.

FH yi 300 tl fazlaya veriyorlarsa hiç kaçırmayın. EF modelini tam bilmiyorum ama aklımda kalan değerler SF ile aynı olmasıydı yakışıklı ince estetik bir modeldir ama ben şahsen görüntüsüne vermem bu parayı. çünkü ince olması bazı risklerde oluşturabilir iç ünitenin sesli olması gibi. iyi araştırın modeli derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Döşeme tipi DAIKIN NEXURA modelini inceleyebilirsiniz ,radyant ısı panel özellikli benzersiz bir teknolojiye sahip ve çok sessiz (19 dBA ) ve ısıtma performansları oldukça

yüksektir. mesela 18.000 Btu olan modelde 27.600 btu ısıtma performansı vardır. Fiyat olarak pahalıdır incelemenizde fayda var..

Len 19 db olayını kaç kere anlatacağız.Konsol tipinin tek özelliği 19 db mi.Şimdi geçtik hadi seni..

Arkadaşım Konsol tipi makinelerin en güzel yanı ısıtmayı hem aşağıdan ,hemde yukarıdan verebilmeleridir.Yani ayaklarınızı da ısıtır. Bunun yanında eğer montaj yeri uygun olursa ,duvarda yukarıda klima asılı olması ile konsol tipi arasında ,konsol tipi daha dekoratif .

Gelelim duvar tipi ile arasındaki en büyük farka.Malesef fiyat.Öncelikle her markada bu model yok.ME,MHI,Daikin ,Tosh. gibi markalarda mevcut ,ama duvar tipi ürünlere göre %50 pahalılar.Zibro 12 lik ve 18 lik serileri getirdi 2012 yılı sonun da,fiyatları ise neredeyse duvar tipi ile aynı idi.Ama üzücü haber şu,şu an stoklarda yok.Yani fiyat konusunda malesef ünlü markalar biraz dayıyorlar fiyata muadili yok diye bence.Sonuçta bana göre fiyat farkı olmasını gerektiren bir durum yok.Belki ithalat adeti bakımından biraz fark olabilir ama bana göre oda%10 nu geçmemesi gerekir.

Bu arada ısıtma konusunda model olarak tek geçerim konsol tipini....

Burası Muğla Kahve Diyarı eski bir yapı , 4 mt. yükseklik var ,normal şartlarda ısınan hava yukarı çıktığı için duvar tipi klima ile ısınmak mümkün değil. Ama konsol tipi ile sıcacık bir mekan oldu...
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 21 Eylül 2013; 18:12:57 >

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Köylü, PWM modülü ile Twin Rotary ayrı şeyler.
    PWM modülü, alçak kapasitelerde yüksek verimle çalışabilme olayı. Bu tüm Toshiba-Carrier inverterlerde var.
    Sadece onların "var" demeleri yeterli değil, bir de aletin düşebildiği seviye ve oradaki verimlilik seviyesini de görebiliyoruz.
    Burada boyuna ardan-burdan yazmaya vakit buluyorsun ama, yakınındaki servise gidip bizzat ölçüver dediğimizde de uğraşamam diyorsun. Adam "gelsin gösterelim" dediydi hatırlarsan.

Samsung... arkadaşın olayı ile bunların hiçbir ilgisi de yok.
    Bu konuyu da hem burada hem kendisiyle konuştuk.
    Benim kanaatim, arkadaşa arızadan dönmüş bir klma takılmış, o garip seslerin nedeni de o.
  • quote:

Muhabbet bu biçime vardıktan sonra artık birşey söylenemez.

Sen onlara dal, onlar sana dalsın; hepinizin biryerlerde mutlaka pancar motor gibi çalışan arızalı malları bulunabilir.

Vaktiyle bende de öyle pata küte çalışan bir klima vardı, Airfel.
    Herif iğrenç bir montaj yapmıştı, şikayet sonucu tekrar gelip düzeltene kadar 3-4 gün komşular bile rahatsız olduydu.
    Ama burada ben Airfel'e çamur atmıyorum.
    Dandik bir servis sözkonusuydu. Ana firma (Sanko) dürüsttü, malın ardında durmuştu.
    Bu klima sonrasında hep sorunlu oldu, vaktinden önce de bittiydi.

Bu samsungbilmemne nickli vatandaşın kliması da büyük ihtimalle arızadan dönüp tamirlenmiş bir aletti.
    Ama sen bunu diline doladın artık bırakmazsın, firmaya nefretini bununla dillendireceksin.

Bildiğin gibi devam et ama bence yaptığın kötü bir rekabet biçimi.
    Tam da İzmir esnafına yakışır tarzda
    Halbuki seni onlara benzemiyorsun diye ayrı tutuyordum.

Bu arada, klima servislerinin elinden düşmeyen aletler, termometre, manifold ve ampermetre, sen daha iyi bilirsin.
    Herhangi biçimde klimadan verimsizlik şikayeti geldiğinde bunlarla ölçüm yapılır.
    Tabii ilk montaj sırasında da RESMEN yapılmalı, ama klimacı esnafı hep bunlarsız kurar-gider.
    Montaj tutanağına da sıcaklığı-basıncı-amperi ölçtüklerini yazarlar, orası ayrı.
    Şimdi çıkmışsın "bunları ölçmekle mi uğraşıcam" diyorsun.
    Ne diyeyim, bildiğin tarzda devam et.

Sizin o beğenmediğiniz İZMİR esnafı soğutma konusunda Türkiye nin en önde gelen firmalarına sahip,soğutma sektöründe Türkiye de en iyi yapılanmış sektördür.

Siz spotçularla,esnafı dahi ayırt edemiyorsunuz.Spotçulara verdiğiniz desteğin 10 da birini esnaf dediğiniz o küçük işletmelerden birine verseydiniz,madalya takamazlar dı ama hayır duası ederlerdi.Tabi siz duanın ne işe yaradığını biliyorsanız yada inanıyorsanız.Dandik dundik işleri yapanlar o sizin destek verdiğiniz kocabaşlar.Servise elinden gelen eziyeti yapıyorlar para konusunda,sonrada adam gibi iş bekliyorlar.

Benim esnaflığım sizin iki lafınızla ölçülecekse vay halimize.Beni bilen biliyor.Sizin bana şak şak yapmanıza da ihtiyacım yok.

Sizin daha dün gördüğünüz o aletler ,bu ülkede sayılı kişilerde varken ben kullanıyordum.Bunu sizinle yarışmak için mi yazacağım buraya.Ben mesleğim konusunda sizinle tartışacak kadar bilğisiz değilim.Siz 3-5 numara küçük gelirsiniz bu konuda.

Çok biliyorsunuz ya ,siz yazın. Bakın geçen gün Airfel aldırmışsınız ya bir arkadaşa ,çokta tanıyorsunuz ya,tavsiye ediyorsunuz,sorduğu soruya niye kulak vermediniz.Biz kağıt üzerinden değil, gerçeklerden bahsediyoruz.

Birde şu tamirli klima satmışlar hikayesine bak yahu.Çocuk kandırıyorlar sanki.Ha öyle bir şey varsa bu daha da büyük ayıp kardeşim.Ben yazmışıdım zaten geri alınanlara ne oluyor diye.Demek kakalanıyor başkalarına...

• quote:

PWM modülü, alçak kapasitelerde yüksek verimle çalışabilme olayı. Bu tüm Toshiba-Carrier inverterlerde var.
    Sadece onların "var" demeleri yeterli değil, bir de aletin düşebildiği seviye ve oradaki verimlilik seviyesini de görebiliyoruz.
    Burada boyuna ardan-burdan yazmaya vakit buluyorsun ama, yakınındaki servise gidip bizzat ölçüver dediğimizde de uğraşamam diyorsun. Adam "gelsin gösterelim" dediydi hatırlarsan.

Benim kanaatim, arkadaşa arızadan dönmüş bir klma takılmış, o garip seslerin nedeni de o.

usta aksini söyleyenmi var. aynımı diyoruz.

be diyorum twin kompresör konmayan makineye pwm mi konucak diyorum.

sonra rakdaşın ses sorunu pwmde değil.

sen maltepeyle bahçeli evlerin arasındaki mesafeyi bilmiyormusun ben oray gidene kadar izmire seni ziyarete gelirim.

aynı şeyi akıllı tasarrufta söylüyor. sor gene ona yoksa maltepey egeleceti arkadaş ondada bendede trafik fobisi var. otobüse binsem meteı şıkara rahmetli gibi ayakta duramıyorum. oray gittimmi dilim dışarı çıkar benim.

hadi gittim diyelim arkadaş tutup bana 2 tane makine açıp resimleticekmi içini makinenin sonra pwm devresi neresidir makinenin o kendi biliyormu.. arkadaş satıcı servisi ayrı. kendi bile bilmez. daha öncede söyledim sana bunları. ya biliyorsada bir fotolasın kendisi. akımı bir videoya alsın ben nasıl video çekiyorum. hadi onuda bırak sen yap abi video çekmek çokmu zor.

sen kaçtane klim aölçtün söyle gene bana aklımda bulunsun olaki en olmadık zamanda yolum düşer 12likle 18liğin saatte tükettiği watın anlık ölçümü nedir aklımda olsun yazayım bir yere. ben sana inamıyorum dememdeki durum şahsiyetine değil. sana kzıdığım mesele sen diyorsun carrierlerle üst segment klimalar aynı. ama bunu ben demiyorumki sadce bak geçen gün sana bir mesaj yazmıştım gene silinmiş hangi vatan haini sildirdyse bulamadım.

aha bu resmi işlemiştim bu adamda düpedüz alarkocu işte neyse onu yazmış benim taktığım konu bu.

Burada hiçbir dükkana-spotçuya destek çıkmıyorum.
    Doğruda fiyat arama motorunu gösteriyorum.
    Bunlar arasında en iyi çalışan da akakçe olduğu için orayı gösteriyorum.
    Başka fiyat arama motoru gösterin orayı da vereyim.

Haa, benim bir yerlerden avanta aldığımı falan ima ediyorsan, o iş gene İzmir'lilerin alanıdır.
    Bu şehirde o kadar alışılmış ki avantacılığa, yolda birine adres bile sorulsa insandan birşey bekliyorlar, hani 3-5 birşey atar mı diye.
  • quote:

Usta Zibro necidir?
    Klimacı mı, yoksa bir pazarlama firması mı?

Sattığı malları bir yerlerde yaptırıyor, butik marka havasıyla da satıyor.
    Düne kadar Toshiba'nın Twin Rotary kompresörü ile dalga geçiyordun, adını bile yazamıyordun, şimdi Zibro Midea'ya bu kompresörlerin kullanıldığı 75 serisi malları yapmaya başlayınca göklere çıkarmaya başladın.

Tamam esnaflık, para kazanma dürtüsü var. Ama bu kadar da işin suyu çıkarılmaz ki birader.

Biz bu güne kadar nerede dedik 65xx,75 xx serilerini Zibro üretti diye.Bunların Gree ve Midea üretimi olduğunu bizzat yazan benim zaten.Evet Zibro butik çalışıyor,çünkü her getirdiği malı değeri neyse o paraya satıyor.Allayıp pullayıp markalılar gibi ellemiyor tüketiciyi.Evet butik çalışıyor,Gree ye mal yaptırıyor,ama alüminyum boru getiripte 100 TL aşağı satıp,spota verip,teknoloji marketinde satılmıyor.Bayi malıdır.Bayi satar,bayi müşteri ile muhataptır.Geri iade almaz kolay kolay,genelde malının tamiri mümkündür.Olaki geri alması gerekirse o malı ya ikinci kalite olarak satar,yada parçalayıp yedek parça yapar.

Alarko ne yapar pekiyi,hangi klimayı üretir.Hatta ürettiği yeri açıklar mı.Çin den gelen mala made in Thailand vurur mu vurmaz mı.Ha bir tek Alarko mu hayır neredeyse tüm büyükler yaptı bunu.Bu mu dürüstlük.

Sen ki bana diyorsan para kazanmak dürüstlük,burada bu güne kadar ne zaman para için yazdım,bir tane örnek ver.Söylemeyim diyorum ama zorla söyletiyorsun ,siz benden yardım rica ettiğinizde size hesabıma para gönderin mi dedim.Bir kere bana mal sattırın mı dedim. İyice çamura yatıyorsunuz.

• quote:

Nereden görebiliyorsanız birde bize gösterinde görelim. 70 wattmı, kaç para onu söyleyin.

• quote:

Haa, benim bir yerlerden avanta aldığımı falan ima ediyorsan, o iş gene İzmir'lilerin alanıdır.
    Bu şehirde o kadar alışılmış ki avantacılığa, yolda birine adres bile sorulsa insandan birşey bekliyorlar, hani 3-5 birşey atar mı diye.

O zaman terk edin bu şehri bu şehir sizi bozar aman ha....

Ben İzmir liğim ,İzmir dünyada değişilmez şehirlerden birisidir.Tek sıkıntısı var yönetenler bilmiyor bu şehrin kıymetini.

Bu arada sizin verdiğiniz linklerde hep İzmir spot alemi çıkıyor.Bu ne lahana,bu ne periz

• quote:

quote:

sen maltepeyle bahçeli evlerin arasındaki mesafeyi bilmiyormusun ben oray gidene kadar izmire seni ziyarete gelirim.

aynı şeyi akıllı tasarrufta söylüyor. sor gene ona yoksa maltepey egeleceti arkadaş ondada bendede trafik fobisi var. otobüse binsem meteı şıkara rahmetli gibi ayakta duramıyorum. oray gittimmi dilim dışarı çıkar benim.

hadi gittim diyelim arkadaş tutup bana 2 tane makine açıp resimleticekmi içini makinenin sonra pwm devresi neresidir makinenin o kendi biliyormu.. arkadaş satıcı servisi ayrı. kendi bile bilmez. daha öncede söyledim sana bunları. ya biliyorsada bir fotolasın kendisi. akımı bir videoya alsın ben nasıl video çekiyorum. hadi onuda bırak sen yap abi video çekmek çokmu zor.

sen kaçtane klim aölçtün söyle gene bana aklımda bulunsun olaki en olmadık zamanda yolum düşer 12likle 18liğin saatte tükettiği watın anlık ölçümü nedir aklımda olsun yazayım bir yere. ben sana inamıyorum dememdeki durum şahsiyetine değil. sana kzıdığım mesele sen diyorsun carrierlerle üst segment klimalar aynı. ama bunu ben demiyorumki sadce bak geçen gün sana bir mesaj yazmıştım gene silinmiş hangi vatan haini sildirdyse bulamadım.

aha bu resmi işlemiştim bu adamda düpedüz alarkocu işte neyse onu yazmış benim taktığım konu bu.

Bak köylü, hep "olsa olsa" hesabından gidiyorsun.
    "Twin koymayan adam pwm mi koyacak".
    Yahu ne ilgisi var.
    Adamlar bir tür kart-program üretmiş, bunları kullanıyorlar.
    Twin kompresörün maliyet farkı vardır, ayrıca küçükte titreşim pek sorun olmaz, o nedenle küçük tiplerde twin kullanılmaz, işin mantığı var.
    Ama sizin elinizde kullandıkça aşınmayan bir program var, bunu niye her makinada kullanmayasınız ki.

*Kardeşim sen adamın dükkanına gittiğinde kompresörü açıp içine bakmak zorunda değilsin.
    Orada mutlaka teşhir amaçlı klimalar vardır birden fazla bile.
    Çalışan klimada ölçüm yapıcan. Çok basit, nasıl olacağı da defalarca yazılıp çizildi.
    Orada termometre de ampermetre de bulunur.
    Adam da zaten malının reklamı olacak diye dünden razı.
    Kendisi bin defa öveceğine tarafsız birisi görüp anlatsın ister tabii ki.
    Orda çay-kahve içerken birkaç saat içinde birkaç ölçüm yaparsınız, gerçeğe çok yakın değerler bulursunuz.
    Orada gözünle görücen, hatta bu işleri beceriyorsun, resmini-filmini falan çekicen, millete göstericen. (tabii bu arada ME'e bissürü para verdiğini görüp kafana da vurursın, ona bişey demem)

Ama sen poponu kaldırıp bu işi yapmak yerine ordan burdan bişeyler bulup bunlardan "acaba böyle midir" gibilerden sonuç çıkarmaya çalışıyorsun.

Bi de Birol'un peşine takıldın bu aralar, hadi hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

O zaman terk edin bu şehri bu şehir sizi bozar aman ha....

Ben İzmir liğim ,İzmir dünyada değişilmez şehirlerden birisidir.Tek sıkıntısı var yönetenler bilmiyor bu şehrin kıymetini.

Bu arada sizin verdiğiniz linklerde hep İzmir spot alemi çıkıyor.Bu ne lahana,bu ne periz

Anlamak mı istemiyorsun bilmiyorum artık usta.
    Ben rasgele fiyat motoru veriyorum.
    Orada İzmir firması çıkmış Ankara firması çıkmış bana ne.
    Herkes işine gelen yerden alır, olmadı kendi şehrindeki bayiden alır.
    Zaten piyasada yaygın mallar olunca 20 tane dükkan çıkıyor.

Şunu dersen hak veririm: Niye akakçe yi gösteriyorsun?
    Benim bildiğim en güncel çalışan fiyat motoru bu.
    Daha iyisini biliyorsan söyle, onu gösterelim.

• quote:

quote:

quote:

Bak köylü, hep "olsa olsa" hesabından gidiyorsun.
    "Twin koymayan adam pwm mi koyacak".
    Yahu ne ilgisi var.
    Adamlar bir tür kart-program üretmiş, bunları kullanıyorlar.
    Twin kompresörün maliyet farkı vardır, ayrıca küçükte titreşim pek sorun olmaz, o nedenle küçük tiplerde twin kullanılmaz, işin mantığı var.
    Ama sizin elinizde kullandıkça aşınmayan bir program var, bunu niye her makinada kullanmayasınız ki.

*Kardeşim sen adamın dükkanına gittiğinde kompresörü açıp içine bakmak zorunda değilsin.
    Orada mutlaka teşhir amaçlı klimalar vardır birden fazla bile.
    Çalışan klimada ölçüm yapıcan. Çok basit, nasıl olacağı da defalarca yazılıp çizildi.
    Orada termometre de ampermetre de bulunur.
    Adam da zaten malının reklamı olacak diye dünden razı.
    Kendisi bin defa öveceğine tarafsız birisi görüp anlatsın ister tabii ki.
    Orda çay-kahve içerken birkaç saat içinde birkaç ölçüm yaparsınız, gerçeğe çok yakın değerler bulursunuz.
    Orada gözünle görücen, hatta bu işleri beceriyorsun, resmini-filmini falan çekicen, millete göstericen. (tabii bu arada ME'e bissürü para verdiğini görüp kafana da vurursın, ona bişey demem)

Ama sen poponu kaldırıp bu işi yapmak yerine ordan burdan bişeyler bulup bunlardan "acaba böyle midir" gibilerden sonuç çıkarmaya çalışıyorsun.

Bi de Birol'un peşine takıldın bu aralar, hadi hayırlısı

Birol bana avanta veriyor ne örim. ama tersim kötüdür bilir onuda.

niye takılayımki bir kaç kampanyasında tavsiye ettik diyemi. o kılın peşinde olayım. dediği doğruların yanında herzaman varım. herzamanda alarkoya sataşınca ağzının payını veriyorum. ama sende sataşmadan durmuyorsunki abi ya. adam bir kaç kez söyledi geçti musevi lafını sen tespih ettin bende arasıra kızdıyorum ikinizi ne yapim.

zaten birolun zoru alarkoda değil benim anladığım sensin. inan bende onun yerinde olsam inanmadığı söylemem. ok musevilik konusunda demiyorum orda senle beraberim. o konuda kızıyorum ama işte usta sen hala kalite en pahalı klimalrla aynı demenden çekişiyorsun onunla.

bak gene anlaşılmaz senle hala bana diyorsun me ile aynı bu klima. daha öncede skvp ve pkvp ile aynı demiştin nediyimki artık sana. yani alarko enayi aynı klimaları ucuza satıyor tek fark kasası biraz kalitesiz birde işt filtreler felan eksik.

pwm bir programmıdır bir modülmüdür maliyet olmasın. maliyet olmasa bile ürünün alt yapısı kaldırıcakmı onu oda bilinmez. sadece kasadan ve 2 dandirk filtredenmi para kazanacak koca firma. şimdi gene bir yazı işliycem gene topladın diycen.

ne diyim sana tamam bu yazıyla birlikte bir gün kısmet olursa gideriz popomuzu kaldırıp alarkocu arkadaşın yanına. artık dış ünitelerin seslerine kadar çekeriz işleriz buraya.

ama bu süre zarfında kıl birolda boş durmayıp bir çapanoğlu çıkarırsa karışmam. halbuki sende ona yakınsın tut kulağından senin imbikten imal bir rakı sözü ver ona bayılır birde balık olursa serhoş. ama önce ölçümleri yapın sonra için yoksa yanlış yabalak bişeler yazarsınız buraya. hıjk mıjk ölçüm 45 artı 1 derece eşittir merdivenden düşüyom ya felan düşmeyim diye bulduğum baka klimayı ölçmüşüm.

• 
Sayfa: önceki 12421243124412451246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.