Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ge620dx Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
57.232
Cevap
703
Favori
4.431.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: the-music

quote:

Arkadaşlar selamlar ,
    İstanbul göztepede oturmaktayım.

Klimayı koyacağım oda yaklaşık 10m2.

Oda da Pimapen tek cam var. Öğleden sonra oda güneş almaya başlıyor.

Klima kullanım amacım :

Soğutma amaçlı olacak.

Klimada istediğim özellikler :

1-Soğutmasının iyi olması.
    2-Sessiz çalışması.
    3-bakteri gibi insan sağlını olumsuz etkileyecek sorun teşkil etmemesi.Bakteri üretmemesi.
    4-Enerji tasarruflu olması. Az elektirk kullanması

Yaptığım araştırmalarımda invertor klima tavsiye etmişlerdi.

Marka ve model konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar bana yardımcı olacak yok mu?

Bütçem 1500 tl

Alarko Carrier 53NQV025 X-Power Gold

Airfel AS09-0933-INV

LG Econo Inverter V AS-W096WSA0 (yalnız flapları ters olduğundan rahatsızlık verebilir)

size tavsiyem LG olabilir ama kendiniz gidip yerinde görmeniz iyi olur diye düşünüyorum (flaplarının aşağıya doğru olması sebebiyle)
    sevn

ancak bakteri vs. gibi özellikler pek işe yaradığı söylenemez,bakteri olayını önlemenin en etkili yöntemi belli aralıklarla klimanın temizlenmesidir

flap nedir?

ters flap nedir?

Ayrıca bakteri konusu sağlımız açısından önemli.

Bu bakımdan bakteri üretmeyen veya bakteri üretme seviyesi min olan klima ve model var mı?

Daikın ve mutsubishi klimalar nasıl?

Birde araştırmalarımda invertor klima olursa daha ekonomik olur die yorumları okudum.

Birde gaz dolum var. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

• .Tolga . kullanıcısına yanıt
    bu klima en fazla 12 metreyi soğutur.ısıtmadada nerdeyse hiçbi verim alamassın...9.000 btu inverter modeli 15 metre kareye kadar hem ısıtma hem soğutmada verim alırsın...odan 15 metreden fazlaysa 12.000 btu inverterlisini al 1300 tl civarında...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar ,

Klima kullanım amacım :

Soğutma amaçlı olacak.

2-Sessiz çalışması.
    3-bakteri gibi insan sağlını olumsuz etkileyecek sorun teşkil etmemesi.Bakteri üretmemesi.

Bütçem 1500 tl

Airfel AS09-0933-INV

LG Econo Inverter V AS-W096WSA0 (yalnız flapları ters olduğundan rahatsızlık verebilir)

size tavsiyem LG olabilir ama kendiniz gidip yerinde görmeniz iyi olur diye düşünüyorum (flaplarının aşağıya doğru olması sebebiyle)
    sevn

ancak bakteri vs. gibi özellikler pek işe yaradığı söylenemez,bakteri olayını önlemenin en etkili yöntemi belli aralıklarla klimanın temizlenmesidir

flap nedir?

ters flap nedir?

Bu bakımdan bakteri üretmeyen veya bakteri üretme seviyesi min olan klima ve model var mı?

Birde araştırmalarımda invertor klima olursa daha ekonomik olur die yorumları okudum.

flap dediğimiz çalışırken yukarı aşağı hareket eden kanatçıklardır

bakteri sağlık açısından tabi ki önemli .hemde çok önemli ancak bakteriyi önleyen bir klima yok bunu anlatmaya çalıştım ,çoğu klima firmaları engeller falan gibisinden belirtiyorlar ama maalesef olmuyor ,en uygun olanı belli dönemlerde temizlemek yada temizletmektir

sadece Daikin veya Mitsubishi değil bir çok markanın kaliteli modelleri var

inverter hem daha ekonomik hemde çok daha iyi konfor sağlar ,zaten ben genelde inverter alınmasını tavsiye ediyorum

problemi olmayan bir klimaya gaz dolumu falan gerekmez ,hatta bir kaçak vs. olmadığı sürece çok uzun yıllar gidebilir

diğer arkadaşlara fazlaca yardımım olamayacak kusura bakmasınlar :)

diğer arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır ama şu sıralar millet tatilde :)

• izmir ödemiş te hikamet etmekteyim kışın oda yı ıstmak için klima almayı düsünüyorum 18mtrekare odanın byuklugu eşim ve ben gündüzleri çalısacagımız için 5saat civarı kullanılcak haftada 2 gün hariç btçem çok fazla dgil ewlilik arifesinden oldugumdan dolayı 1000 lra ayırmayı dusunuyrdum fakat klimacı servsi ile görüstükten sonra limiti braz daha yukarı cekip 1350tl ye ugur inverterli 12000btu kliması na karar verdim bu seçmim nekadar dogru olur baska önerebilceginiz bir marka model vrmı bu fyat aralıgında ortalama nekadar elektrik sarfiyatı olur klmanın düz model olsa hesaplamakta sıkıntı olmuyor ama inverter olunca işin durumu degisiyor malesef
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar ,

Klima kullanım amacım :

Soğutma amaçlı olacak.

2-Sessiz çalışması.

Bütçem 1500 tl

Airfel AS09-0933-INV

sevn

flap nedir?

ters flap nedir?

bakteri sağlık açısından tabi ki önemli .hemde çok önemli ancak bakteriyi önleyen bir klima yok bunu anlatmaya çalıştım ,çoğu klima firmaları engeller falan gibisinden belirtiyorlar ama maalesef olmuyor ,en uygun olanı belli dönemlerde temizlemek yada temizletmektir

inverter hem daha ekonomik hemde çok daha iyi konfor sağlar ,zaten ben genelde inverter alınmasını tavsiye ediyorum

problemi olmayan bir klimaya gaz dolumu falan gerekmez ,hatta bir kaçak vs. olmadığı sürece çok uzun yıllar gidebilir

Hocam çok teşekkür ederim değerli tavsiyelerin vede açıklamaların için.

O zaman size ( musaitseniz cevaplayabilirsiniz) ve diğer arkadaşlara sorum olacak.

benim odam 10 m2 civarında. Ve yaptığım araştırmalarda 9000 btu altı klima odam için yeterli. fakat 9000 btu altı değerler al her marka için yok.

Ben 10 m2 için 9000 btu bir klima mı almam mı gerekiyor?
    9000 btu altı bir klima olabilir mi?

Kapakçıklar (flaplar benim için önemli). Çünkü soğuk havanın tabiki direkt olarak bana gelmesini istemem. Ayarlanabilir olmasını isterim.

Aldığımda herhangi bir sorun yaşamak istemiyorum.
    Kusura bakmayın böyle detaylı soruyor ve araştırıyorum.Çünkü şimdiye kadar hiç klima kullanmadım ve marka ve modeller hakkında bilgim yok.

Kulak aşınalığı olarak Daikin veya Mitsubishi, alerko , lg , samsung lg arçelik vestel vs... duyuyorum. Ama dediğim gibi çok az bilgim var.
    Ve bir satıcıya gidip alıpta sonradan pişman olmak istemiyorum.

Ben üç beş her neyse biraz daha fazla para verip istediğim özelliklerde ve ilerde sorun yaşamayacağım bir klima istiyorum.

Ben bazı yorumlarda üç beş az verip klimalardan dolayı hastalanları bile okudum.

bütçem

1500 - 2000 tl arası

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

• alerko, samsung, arçelik vestel bunları unutun bendende bu kadar yardım olsun.:))
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar ,

Klima kullanım amacım :

Soğutma amaçlı olacak.

2-Sessiz çalışması.

Bütçem 1500 tl

Airfel AS09-0933-INV

sevn

flap nedir?

ters flap nedir?

Hocam çok teşekkür ederim değerli tavsiyelerin vede açıklamaların için.

O zaman size ( musaitseniz cevaplayabilirsiniz) ve diğer arkadaşlara sorum olacak.

benim odam 10 m2 civarında. Ve yaptığım araştırmalarda 9000 btu altı klima odam için yeterli. fakat 9000 btu altı değerler al her marka için yok.

Ben 10 m2 için 9000 btu bir klima mı almam mı gerekiyor?
    9000 btu altı bir klima olabilir mi?

Kapakçıklar (flaplar benim için önemli). Çünkü soğuk havanın tabiki direkt olarak bana gelmesini istemem. Ayarlanabilir olmasını isterim.

Aldığımda herhangi bir sorun yaşamak istemiyorum.
    Kusura bakmayın böyle detaylı soruyor ve araştırıyorum.Çünkü şimdiye kadar hiç klima kullanmadım ve marka ve modeller hakkında bilgim yok.

Kulak aşınalığı olarak Daikin veya Mitsubishi, alerko , lg , samsung lg arçelik vestel vs... duyuyorum. Ama dediğim gibi çok az bilgim var.
    Ve bir satıcıya gidip alıpta sonradan pişman olmak istemiyorum.

Ben üç beş her neyse biraz daha fazla para verip istediğim özelliklerde ve ilerde sorun yaşamayacağım bir klima istiyorum.

Ben bazı yorumlarda üç beş az verip klimalardan dolayı hastalanları bile okudum.

bütçem

1500 - 2000 tl arası

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

size asıl 7 bin btu gerekiyor

birde bu klimayı inceleyin

General ASHA07LGCZ ,fiyatı zannedersem 1400 tl. civarı (emin değilim)

yalnız bu firmanın servis ve desteğinden pek emin değilim ,yoksa sizin için ideal bir klima ,bulunduğunuz yerde satış /servis varsa direk kendileriyle görüşün

samsung -arçelik/beko - vestel ben önermiyorum ama illa alacağım diyene de sen bilirsin diyorum :)

• http://www.istanbulbilisim.com.tr/asha07lgcz-general-klima-en-ucuz-fiyatlari,59801.html

Dediğiniz klimaya baktım. Fakat ses dbi biraz yüksek gibi 40 dba. diğer klimalarda 20 dba' le kadar düştüğü yazıyordu.

Samsung , arçelik beko, onları örnek olsun diye vermiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 12 Ağustos 2013; 9:01:13 >
  • 40m2 salon, yalıtımlı 2. kat, istanbul, güney cephesi.
    Soğutma için kullanılacak.
    Üst limit 2500TL.

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asha07lgcz-general-klima-en-ucuz-fiyatlari,59801.html

Dediğiniz klimaya baktım. Fakat ses dbi biraz yüksek gibi 40 dba. diğer klimalarda 20 dba' le kadar düştüğü yazıyordu.

Ses gerçeği için okuyun lütfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_76452056/f_//tm.htm#76452056

• quote:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asha07lgcz-general-klima-en-ucuz-fiyatlari,59801.html

isteseler 5 db. bile yapabilirler ama neye yarar ki ?

ben bu cihazı görmedim ama hava debisinin çok yüksek olduğunu söylüyorlar ,yani güçlü bir üflemesi varmış ve üfleme hızı arttıkça normal olarak ses de artar

ayrıca bu db. işinde çok kelime oyunları geçiyor (bu iş bayağı ilmi bir konu)

en güzeli gidip kendi gözlerinizle görmek ve kulaklarınızla duymak

ses konusu gerçekten çok önemlidir çünkü çok rahatsızlık veren cihaza katlanmak pek kolay değildir

birde yanlış bakıyorsunuz ,değerleri aşağıya kopyalıyorum;

SES DÜZEYİ (İÇ ÜNİTE) 43/38/33/21 dBA

siz sürekli en hızlı fan hızında kullanmayacaksınız , ki zaten 10 m2 yerde istesenizde kullanamazsınız ,en düşük değer 21 db. verilmiş ama ben bu değerlere fazla inanmıyorum en az 35 db. vardır diye düşünüyorum (sadece bu cihaz için değil hepsi için)

• quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

alerko, samsung, arçelik vestel bunları unutun bendende bu kadar yardım olsun.:))

tamam bunları geçtik diğelim .
    Kemal Bey'in tavsiyesinde sesten dolayı General ASHA07LGCZ geçtik diğelim.

Başka hangi marka ve modeller var?

Mutsubishi daikin bunlar nasıl arkadaşlar?
  • Herkese selamlar,

Sayın üstadlar,bu konu hakkında yüzlerce mesajınızı okudum çok şey öğrendim, teşekkür ederim.
    Yalnız bir konuyu anlayamadım:
    Ben İstanbulda 25-30 m2 gibi yalıtımı orta-iyi olan güney-doğu cepheli bir odayı daha çok ısıtma amaçlı iklimlendirmek istiyorum (Merkezi ısıtma var mevsim geçişlerinde ısıtmak amacım)
    Fakat kullanım sadece sabah ve akşamları olacak.Günde 8 saat gibi.Bu durumda klasik klima tercih etmem gerekir mi? Hadi klasik olsun fakat ısıtma performansı yüksek olanı var mı?
    2001 model Arçelik 18000 btu klimam var 5 para etmez,hem sesli hem de "kendini ısıtamıyor"
    Full inverterler için 24 saat çalışmalı demişsiniz....Tabi F/P oranıda önemli.....Ne önerirsiniz?
    Teşekkürler.....

• quote:

Orijinalden alıntı: milest

Herkese selamlar,

Sayın üstadlar,bu konu hakkında yüzlerce mesajınızı okudum çok şey öğrendim, teşekkür ederim.
    Yalnız bir konuyu anlayamadım:
    Ben İstanbulda 25-30 m2 gibi yalıtımı orta-iyi olan güney-doğu cepheli bir odayı daha çok ısıtma amaçlı iklimlendirmek istiyorum (Merkezi ısıtma var mevsim geçişlerinde ısıtmak amacım)
    Fakat kullanım sadece sabah ve akşamları olacak.Günde 8 saat gibi.Bu durumda klasik klima tercih etmem gerekir mi? Hadi klasik olsun fakat ısıtma performansı yüksek olanı var mı?
    2001 model Arçelik 18000 btu klimam var 5 para etmez,hem sesli hem de "kendini ısıtamıyor"
    Full inverterler için 24 saat çalışmalı demişsiniz....Tabi F/P oranıda önemli.....Ne önerirsiniz?
    Teşekkürler.....

Sizin durumunuzda kaliteli-pahalı bir invertere gerek yok.
    Ucuzundan bir inverter de olabilir (dur-kalk sesi olmaması bakımından), orta kalite bir düz tip te:
    Kullanım süresi kısa olacağından düz tip verimlilik olarak daha iyi olur. Tercih sizin.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0940-fiyati,1252848.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929-r2-r410a-fiyati,748357.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929-r2-r410a-fiyati,748357.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

alerko, samsung, arçelik vestel bunları unutun bendende bu kadar yardım olsun.:))

tamam bunları geçtik diğelim .
    Kemal Bey'in tavsiyesinde sesten dolayı General ASHA07LGCZ geçtik diğelim.

Başka hangi marka ve modeller var?

Mutsubishi daikin bunlar nasıl arkadaşlar?

Kocausta hocam bana ne tavsiye edersin?
  • merhaba arkadaşlar.
    ben büro için almayı düşünüyorum ancak ufak bir sorun var.
    buro plaza olduğu için dışarıya ünite koyma şansımız malesef yok. ısıtma-soğutma merkezi sistem olduğu için verimli olmuyor.
    benim düşüncem büroda 2 oda var ve klimayı benim bulunduğum odaya kursam ve üniteyi yan odaya monte etme gibi bir şansım olabilir mi?
    yan oda fazla ısınacak ancak başka çare yok.pencereyi açıp yan odanın soğuması böyle sağlanabilir gibi geliyor.
  • 15 metrekare yatak odası için sessiz ve az yakan bir klima arıyorum 7000 btu benim için yeterli olur sanırım aşağıdakiler nasıldır

sharp 7000

http://www.yetkilisatis.com/product/multi-split-klimalar/sharp-ay-xpm7fr-multi-inverter-duvar-tipi-ic-unite.html

general electric 7000

http://www.yetkilisatis.com/product/multi-split-klimalar/general-asha07l-multi-inverter-duvar-tipi-klima.html

vestel 700

http://www.vestel.com.tr/bio-plus-7-a-enerji-split-klima

lg 7000

http://www.isimarketiniz.com/LG-Klasik-Duvar-Tipi-Ic-Unite-AMNH12GD4LO,PR-1377.html

vestel 9000

http://www.buroteknik.com/Vestel-HTS-9-9000-Btu-A-Enerji-Duvar-Tipi-Split-Klima_102085.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darnglove -- 13 Ağustos 2013; 13:17:42 >

• Selamlar arkadaşlar daha önce bu sayfada bahsetmiştim ben 2013 model yeni seri mitsubishi sf35ve inverter almıştım 12000 btu ben 1 ay boyunca klimanın fanı auto da 26-27 derecede stabil olarak çalıştırdım,hatta fan kademesi dahi kapalıydı yani öyle 1-2-3-4 gibi kademeleri açmadım günde net hergün 12 saat çalıştırdım gelen elektrik faturası 105 tl normal evin ki 35 tlydi bana göre klima minimumda çalışmasına rağmen 70 tl elektrik farkı gelmesi çok yüksek,burada bazılarının sırf sesi biraz yüksek diye yerden yere vurduğu TOSHİBA bu mitsubishiden daha tasarruflu çıktı kimse kusura bakmasın. Yada benmi ayarlarda yanlışlık yaptım bilmiyorum deneyimli bir arkadaş bu inverteri tasarruflu olarak nasıl kullanmamızı anlatırsa memnun olurum saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sağa sola otomatik kanatları hareket eden inverter tip 22.000 Btu kapasiteli hangi klimalar var..DM atabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.