Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (4 Mobil) - 13 Masaüstü4 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11581159116011611162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: espirikkk

Arkadaşlar yenı evlenıyorum ve eve klıma almak ıstıyorum salonda degıl oturma odasında kullanıcam 15 metrekare falan. 1000 -1200 cıvarı butceyle alabılcegım bırkac klıma tavsıye edersenız cok sevınırım. Balıkesir de temın sartlarınıda goz onunde bulundurabılırsenız ıyı olur :)

Bu tam aradığınız klima:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0933-inv-fiyati,448034.html

Orada servisleri de var:

http://www.airfel.com.tr/tr/s/servislerimiz.html/246

Hocam cevap ıcın tesekkur ederım oylesıne gezerken bu ıkı klıma gozume carptı hıc anlamam ancak yorumları okurken ve fıyat olarak hos gozuktu bunlar hakkındada yorumlarını alabılırmıyım .Samsung Boracay 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima ve Baymak Elite 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima ....

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar yenı evlenıyorum ve eve klıma almak ıstıyorum salonda degıl oturma odasında kullanıcam 15 metrekare falan. 1000 -1200 cıvarı butceyle alabılcegım bırkac klıma tavsıye edersenız cok sevınırım. Balıkesir de temın sartlarınıda goz onunde bulundurabılırsenız ıyı olur :)

Bu tam aradığınız klima:

Orada servisleri de var:

Hocam cevap ıcın tesekkur ederım oylesıne gezerken bu ıkı klıma gozume carptı hıc anlamam ancak yorumları okurken ve fıyat olarak hos gozuktu bunlar hakkındada yorumlarını alabılırmıyım .Samsung Boracay 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima ve Baymak Elite 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima ....

Hocam son olarakta sadece sogutma amaclı dusunuyorummm

• quote:

quote:

quote:

Bu tam aradığınız klima:

Orada servisleri de var:

Samsung iyi de servis-parça işi sakat.
    Baymak'ı geç, Airfel tayfası daha kaliteli.

Soğutmada klimalar pek sorun yaratmaz, asıl kalite ısıtmada ortaya çıkar.

• selam, yine ben kararsız kaldım.
    şu 40 m2 , doguya bakan bursadaki antreli salon

- Airfel 12.000 Düz green - 950 TL 'den vazgeçip

şu 2 secenekten birini alacağım galiba

- Airfel 17.000 Düz green- 1.450 TL (şimdi yetsin, ama buyuk ve de daha sesli galiba)
    - Airfel 12.000 İnverter - 1.500 TL (ileride daha küçük salonlu bi eve taşındıgımda daha konforlu olur ama şimdi yeterli gelir mi sorunsalı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 10 Haziran 2013; 15:24:18 >

• quote:

quote:

quote:

Bu tam aradığınız klima:

Orada servisleri de var:

bence 12000btu soğutmak çin 15 metrekare yeri çok fazla ben 33 metre kere yere taktım 2 odaya taktım soğutması için takılı olduğu oda 14 metre kare 5 dakka içinde buz gibi oluyor sadece 15 metrekare yer için bence 9000btu size hayli hayli yeter eski işyerimde 20 metrekare yerde 9000btuluk vardı 5 dakkada buz gibi yapıyordu.böylece cebinizde de paranız kalır.

• Verdıgınız cevaplar ıcın tesekkurler kocausta ve kremerica...
  • Arkadaşlar 12 btu inverter kaç metrekareyi soğutur acaba? benim oda en:4.5 boy:5 yükseklik:2.80 kuzey cepheli güneş görmüyor ilk kat...Buraya yeter mi acaba?
  • arkadaşlar merhaba,sırf bu konu ile ilgili uzun zamandır takip ettiğim siteye üye olma gereği duydum...konu baya eskiye dayanıor ve de baya uzun ondna dolayı direk sorumu sormak istiyorum...nişanlım allerjiye bağlı astım hastası ve evlendiğimizde oturacağımız eve klima almayı düşünüyoruz...odalar 17 metrekare olduğundan 12000 btu dşünüyorum.2 tane alacağımdan dolayı teki için maksimum 2250 tl.yi geçemem.Ankarada yaşayacağız kışın dışarı bayağı da soğuk oluyor.En yakın zamanda almayı düşünyorum.Tek seçenek veremesenizde bu fiyatlarda en iyi 1-2 seçenek ne olur acil yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igci_01 -- 10 Haziran 2013; 22:41:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

selam, yine ben kararsız kaldım.

- Airfel 17.000 Düz green- 1.450 TL (şimdi yetsin, ama buyuk ve de daha sesli galiba)
    - Airfel 12.000 İnverter - 1.500 TL (ileride daha küçük salonlu bi eve taşındıgımda daha konforlu olur ama şimdi yeterli gelir mi sorunsalı :)

O 17'lik Gree de değirmen gibi öter haa sesinden durulmaz.

Şimdiki evde inverteri çok zorlamadan kullanırsanız ilerisi için düşüncenize de uygun olur

• quote:

quote:

selam, yine ben kararsız kaldım.

O 17'lik Gree de değirmen gibi öter haa sesinden durulmaz.

Şimdiki evde inverteri çok zorlamadan kullanırsanız ilerisi için düşüncenize de uygun olur

.

ok hocam sayenizde 2 şıkka indirdim. ilerisini de düşünerek.

Airfel 12.000 İnverter - 1.500 TL
    veya
    Airfel 17.000 İnverter - 2.200 TL

bu arada iç ünite ebatı amma da çok fark ediyormuş 12den 18e geçerken.

Samsung maldives de aynı fiyatlara bu arada ama beğenmeyişinizin tek nedeni yedek parça-servis olayı mıdır?
    EDiT: Airfelde iç- dış ünite arasındaki borunun tamamı bakır degilmiş, bunun ne akdar etkisi olursa bilmiyorum.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 11 Haziran 2013; 8:52:14 >

• aslında hangisinde hangi motor kullanıldıgını bilmek lazım sanırım, değerlendirme yapabilmek için.

Ben 6 yıl once vestel klima alırken (24K düz bimodelini almıstım gri renkte) vestel buzdolabında muhendis olarak calısıyordum.
    klima fabrikasıyla aynı sistemi kullandıgımızdan Sistemden alacagım klimada ürün agacında hangi motor kullandıldıgına baktım, hitachi nin bir motoruydu.

internetten araştırınca aynı motoru Samsungun 21K diye sattıgı modelinde kullandıgını gordum. Vestel 24K diye satıyordu. Kim bilir belki de daha başarılı bir evaporator ve anakartı vardır :P
    kompresör değerleri açısından ise internette 19-20K sınıfında gösteriliyordu.

bilginize :)
  • Günaydın arkadaşlar,

Airfel Turkuaz Gold 18.000'lik klima almayı düşünüyorum.
    Aslında Airfel Green yeterli olur gibi ama, 200-300 TL fark için de gidip alt seri almak istemiyorum.

Ofiste, kapısı olmayan 25 m2 bir odayı soğutmak için kullanılacak.
    Mevcut bayağı eski Arçelik klima ile sorunumuz, özellikle öğle saatlerinde güneş tepede iken klimanın bayılması.
    Sadece birkaç ay soğutma için kullanılacak ve 1-1,5 yıl içinde taşınma durumu da var.

Siz ne dersiniz ? Green yerine Turkuaz Gold almalı mıyım ? Yoksa önereceğiniz başka marka/model var mıdır ?
    Bir de İstanbul'da akakce.com fiyatlarından daha ekonomik alabileceğim bir yer varsa PM gönderir misiniz ?
    Teşekkürler.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Samsung klimalarla haşırneşir olmuşluğum yok, karşıdan gözlemlediğim kadarıyla gayet sessiz, düzgün çalışıp iş gören aletler.
    Ama geçen yıl bir vatandaşın karşılaştığı parça olayından sonra araştırdım ki birçok kişi de garip bir şekilde aynı dertten muzdarip.
    Anlaşıldığına göre klimalar kaliteli ama TC'deki firma yöneticileri yeterli kalitede değiller.
    Yoksa Samsung oldukça iddialı bir firma, el attığı ne iş varsa hep başa güreşiyor.
    Telefon işinde bile nice anlı şanlı firmayı katladı adamlar, klimayı niye beceremesinler.
    Üstelik taa 1975'te ilk ürünlerini (zirai gübre) gördüğümden buyana takip etmeye çalışırım, kalitesiz mal üretmemeye çalışan ciddi bir kuruluş, koca bir holding. ABD gibi zor bir pazarda bile önlerde.

*Airfel'in bu kadar ucuza satabilmek için boru gibi şeylerden fedakarlık yapması anlaşılabilir bir durum.
    En büyük etkisi, klima yer değiştirileceğinde yeni boru seti alınır, gene alu set alınırsa fiyatı 50 lira gibi.

*Bir sonraki mesajınızda yazdığınız aynı kompresörün başka markada Vestel'den daha düşük kapasitede çalışır görünmesi, hatta o kompresörün daha az güç skalasında gösteriliyor olması, Vestel-Arçelik gibi firmaların teknik değerlerinin sallama olmasının nedenlerinden biri.
    İncelense Arçelik'lerde de aynı durumlar fazlasıyla görülecektir.
    Bu nedenlerle forumda özellikle bu iki markaya karşı hep "rezervli" davranıyoruz.
    Ancak çok hesaplı fiyatlara düştüğünde öneriyorum şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Günaydın arkadaşlar,

Airfel Turkuaz Gold 18.000'lik klima almayı düşünüyorum.
    Aslında Airfel Green yeterli olur gibi ama, 200-300 TL fark için de gidip alt seri almak istemiyorum.

Ofiste, kapısı olmayan 25 m2 bir odayı soğutmak için kullanılacak.
    Mevcut bayağı eski Arçelik klima ile sorunumuz, özellikle öğle saatlerinde güneş tepede iken klimanın bayılması.
    Sadece birkaç ay soğutma için kullanılacak ve 1-1,5 yıl içinde taşınma durumu da var.

Siz ne dersiniz ? Green yerine Turkuaz Gold almalı mıyım ? Yoksa önereceğiniz başka marka/model var mıdır ?
    Bir de İstanbul'da akakce.com fiyatlarından daha ekonomik alabileceğim bir yer varsa PM gönderir misiniz ?
    Teşekkürler.

Hocam o parayı verip alabileceğiniz en iyi düz tip klima Turkuaz Gold..
    Bunun ilerisi 1. sınıfa giren Mitsubishi gibi markalardır ki, fiyat farkı da bayaa var.
    Bence ofis için en mantıklısı.

• quote:

Samsung klimalarla haşırneşir olmuşluğum yok, karşıdan gözlemlediğim kadarıyla gayet sessiz, düzgün çalışıp iş gören aletler.
    Ama geçen yıl bir vatandaşın karşılaştığı parça olayından sonra araştırdım ki birçok kişi de garip bir şekilde aynı dertten muzdarip.
    Anlaşıldığına göre klimalar kaliteli ama TC'deki firma yöneticileri yeterli kalitede değiller.
    Yoksa Samsung oldukça iddialı bir firma, el attığı ne iş varsa hep başa güreşiyor.
    Telefon işinde bile nice anlı şanlı firmayı katladı adamlar, klimayı niye beceremesinler.
    Üstelik taa 1975'te ilk ürünlerini (zirai gübre) gördüğümden buyana takip etmeye çalışırım, kalitesiz mal üretmemeye çalışan ciddi bir kuruluş, koca bir holding. ABD gibi zor bir pazarda bile önlerde.

*Airfel'in bu kadar ucuza satabilmek için boru gibi şeylerden fedakarlık yapması anlaşılabilir bir durum.
    En büyük etkisi, klima yer değiştirileceğinde yeni boru seti alınır, gene alu set alınırsa fiyatı 50 lira gibi.

*Bir sonraki mesajınızda yazdığınız aynı kompresörün başka markada Vestel'den daha düşük kapasitede çalışır görünmesi, hatta o kompresörün daha az güç skalasında gösteriliyor olması, Vestel-Arçelik gibi firmaların teknik değerlerinin sallama olmasının nedenlerinden biri.
    Bu nedenlerle forumda özellikle bu iki markaya karşı hep "rezervli" davranıyoruz.

anladım hocam,
    yine doyurucu bilgi için teşekkürler.

bu arada az önce yine parafcarda kampanya başladı.

GENERAL ASHG12LLTZ 12000 BTU/H SPLIT INVERTER KLIMA (1900 tl)
    1750 tl ye kliksadan alabiliyorum.

ASHG12LLTZ bu seri ile ilgili bilgisi olan var mıdır?
    çünkü başka kodlu GE ler cok daha pahalı olabiliyor. yoksa bu diğer markalarla aynı kalitede olan sıradan modellerini adı sayesinde biraz pahalıya satabiliyor dediğimiz modellerden mi?

EDiT: link
    http://www.kliksa.com/urun/general-ashg12lltz-12000-btu-h-split-inverter-klima/901806346

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 11 Haziran 2013; 11:22:02 >

• quote:

quote:

anladım hocam,
    yine doyurucu bilgi için teşekkürler.

bu arada az önce yine parafcarda kampanya başladı.

GENERAL ASHG12LLTZ 12000 BTU/H SPLIT INVERTER KLIMA (1900 tl)
    1750 tl ye kliksadan alabiliyorum.

ASHG12LLTZ bu seri ile ilgili bilgisi olan var mıdır?
    çünkü başka kodlu GE ler cok daha pahalı olabiliyor. yoksa bu diğer markalarla aynı kalitede olan sıradan modellerini adı sayesinde biraz pahalıya satabiliyor dediğimiz modellerden mi?

EDiT: link
    http://www.kliksa.com/urun/general-ashg12lltz-12000-btu-h-split-inverter-klima/901806346

Ben evimde FUJİTSU ASYG12LEC kullanıyorum. Isıtmada 19100e çıkıyor. Soğutmada 13 300. 3.87 cop değeri var. Bütün kış kullandım çok güzel ısıtıyor. Soğutmasını yazmıyorum bile. Ben geçen sene 2300e almıştım ama bu sene fiyatları düşmüş diyorlar bence araştırın.

Bu site ne kadar güvenilir bilmiyorum ama internette sadece burada buldum.

http://www.elmalihome.com/asp/product/64476/FUJITSU-ASYG12-LLCA-INVERTER-KLIMA?ref=akakce&v=1.13.3

Edit: ÖZELLİKLER:http://www.fujitsu-general.de/air-conditioners/residential-use/wall-types/asyg-12-lec.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatin -- 11 Haziran 2013; 12:02:07 >

• Geçen gün ki tavsiye ve ihtiyaçlarıma göre Sharp AY-AP9KR klimada karar kıldım. İklimsadan 1600 TL'ye ürünün siparişini verdim. Daha ödemeyi yapmadım ve herhangi bir sözleşme imzalamadım.
    Sharp AY-AP9KR modelini seçme sebebim sharp'a güvenmem, plasmacluster özelliği ve kredi kartlarımın Mitsubishi Electric'i satan klimaplus'a uymaması idi.

Fakat bugün;

Mitsubishi Heavy Ind. SRK25ZMP-S1 Inverter Klima-9000 BTU---1750 TL'ye

Toshiba RAS10SKV Inverter Split Klima-10.000 BTU ----1850 TL'ye alabiliyorum.

Sizce ne yapmalıyım?? Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bir fikir verin lütfen. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrigal -- 11 Haziran 2013; 17:13:53 >
  • quote:

Hocam o parayı verip alabileceğiniz en iyi düz tip klima Turkuaz Gold..
    Bunun ilerisi 1. sınıfa giren Mitsubishi gibi markalardır ki, fiyat farkı da bayaa var.
    Bence ofis için en mantıklısı.

Cevap için teşekkürler. Zaten aklımda bu model vardı, siparişi verdim.

Bir de şunu soracağım. Klimayı mevcuren bir masanın karşısına koymamız gerekiyor. Klimanın üflediği havanın tam karşıya değil de, kenarlara ya da yukarıya yönlendirilmesini sağlayacak şeffaf bir plastik ön koruma bulunabilir mi ? Geçen servise gelen bir klimacı şirketlerde böyle kullanımın yaygın olduğunu söyledi ama ne olarak arayacağımı bilemedim.
  • Daikin ZHARA FTXB60A 22000 Btu İnverter Duvar Tipi Split Klimaa hakkında bilgi alabilir miyim
    Mardinde oturuyorum 40 metrekaralik salon için bu klimayı düşünüyorum
  • cagrigal kullanıcısına yanıt
    mitsubishi al
  • 
Sayfa: önceki 11581159116011611162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.