Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (988. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GENERAL006 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir (3 Mobil) - 16 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

@gerçeksöz

O baktığınız Mitsubishi yanında buna da bakın, aynı kalite sınıfında (içi komple Toshiba'dır) ve çok daha hesaplı.
    Bunda da kurulum ücretsiz, servisleri de çok daha yaygın ve düzgündür.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

baymak klima kullanan arkadaş varmı son günlerde git gide gürültülü bir şekilde çalışmaya başladı neden yapar verdiği ısıdan çok sesini dinliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

beko yeni a sınıfı nasıl alınırmı?

arkadaşlar merhaba bu klimaların oda sıcaklığına göre kendi derecesini artırıp eksilten bir modeli varmı acaba mesela biz evde olmadığımızda kendi devrini kendisi ayarlayabilen akıllı klimalr yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbilginer

değerli yorumlarıyla yardımcı olanlara öncelikle teşekkür ederim.

okuduğum kadarıyla klimalar ocak-mart arası indirime giriyor. ben de bu süre içerisinde almak istiyorum.
    tabi önce marka/model belirleyip ona göre fiyatları takip etmek istiyorum.

oda 21 m2, güney cephe, pimapen, yalıtım var, çatı katı.. istanbul / kçekmece
    ve herkesin istediği şeyler: az yaksın, uzun süre sorunsuz çalışsın, servisi yedek parçası makul olsun, sessiz çalışsın vs vs
    bu şartlara göre hangi marka modeli tavsiye edersiniz? bütçe max. 2500 tl

Şimdi de fiyatlar fena değil aslında:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

• odaların m2 lerini söylemeyi unutmuşum. klimaları ısınmak için değil tamamiyle yazın soğutması için istiyorum. özellikleri mutlaka sessiz ve uyku modu timer vs olmalı. 2 tane yatak odası biri 15 diğeri 23 m2 gibi. fakat dış ünitesi tek olacak bu 2 odaya takılacak 2 ayrı klimanın. diğer taraftan salon ise 35-40m2 civarı. toplam bütçem 7500-8000tl. kaliteli bir model arıyorum. ilk düşüncem daikin markasıydı ama alternatiflere yine de açığım teşekkürler...
  • quote:

quote:

okuduğum kadarıyla klimalar ocak-mart arası indirime giriyor. ben de bu süre içerisinde almak istiyorum.

ve herkesin istediği şeyler: az yaksın, uzun süre sorunsuz çalışsın, servisi yedek parçası makul olsun, sessiz çalışsın vs vs

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

kıymetli bir arkadaşımızın tavsiyelerine sizinkini de eklersek liste şöyle oluyor:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zj-s-fiyati,463173.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skvr-fiyati,015066.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-panasonic-kit-e12mkew-etherea-fiyati,569346.html

bunların içerisinden tavsiyeniz ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: cash up

Herkese Selam. Üstatlar dubleks evin çatı katına klima taktırmak istiyorum. Yatak odası, salon ve banyo toplam 35m2 civarı . Şöyle bir durum var ki (birkaç yerden fikir almakta fayda görüyorum), yatak odası ve banyoya bakan duvar yüksekliği çatı üçgen şeklinde olduğu için 120cm civarı (herhalde o odaları ısıtmak için o duvara takmak gerekli gibi geliyor) diğer olabilecek duvar yüksekliği 200cm ama o cephede alt kata inen merdivenlere bakıyor. Alt katta 30m2 civarı bir salon bulunmakta. 18000lik bir klima almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler

Kesinlikle konsol tipi ürün alın derim.Piyasanın en uygun fiyatlı konsol tipi kliması.(aslında hakkı bu fiyat ,piyasada model az olduğu için diğer markalar fiyata çakıyorlar.)

http://www.pvg.com.tr/zibro_co_6050-39-80.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Kingviking

arkadaşlar bosch klima kullanan var mı? 18000 btu inverter klima için 1650 TL +3 ay erteleme 10 taksit gibi bir fiyat aldım. sizce nasıldır? almanya'da üretilmiş klima.

almanya'da üretilmiş klima. ben bu güne kadar hiç Alman malı klima görmedim ama.(since 1988) Yeni mi çıkmış.Yoksa Almanya nın Çin mahellesinden mi???
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

arkadaşlar bosch klima kullanan var mı? 18000 btu inverter klima için 1650 TL +3 ay erteleme 10 taksit gibi bir fiyat aldım. sizce nasıldır? almanya'da üretilmiş klima.

almanya'da üretilmiş klima. ben bu güne kadar hiç Alman malı klima görmedim ama.(since 1988) Yeni mi çıkmış.Yoksa Almanya nın Çin mahellesinden mi???

Şimdi bir şey derdim de, ceza almak istemiyorum; anladın sen onu genç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

kıymetli bir arkadaşımızın tavsiyelerine sizinkini de eklersek liste şöyle oluyor:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zj-s-fiyati,463173.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skvr-fiyati,015066.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-panasonic-kit-e12mkew-etherea-fiyati,569346.html

bunların içerisinden tavsiyeniz ne olur?

Öncelikle listedekilerin tümü 1. sınıf, kaliteli aletler. Kısaca değerlendireyim:

*Panasonic Etherea benim hiç kafama yatmayan bir alettir, bu forumda da çok tartışıldı bu konu.
    Çok extradan özellik var (ki çoğu hikayedir), ama verimlilik yönünden zayıf.

*AC XPower teknik olarak verimli, sağlam, fiyat avantajı var, ceryan dalgalanmalarına mukavim.
    Eksileri, kendini kurutma özelliği yok (soğutmada kullanırken kapatmadan önce kendiniz biraz sadece fanda çalıştırıp kurutacaksınız)
    İyon jeneratörü yok, bazı kişilerde işe yarayan faydalı bir özellik.
    Servis Alarko, OK.

*MHI ZJ verimli/sağlam makina, kurutma var, İyon işi yok.
    Servis İklimsa ya da Airfel, eh işte...

*Toshiba SKVR verimli/sağlam, kurutma ve İyon var.
    Servis Alarko, OK.

2.5 milyar verilecekse bence Toshiba 13 SKVR alınmalı.

• yorumlarınız için çok teşekkür ederim
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi bir şey derdim de, ceza almak istemiyorum; anladın sen onu genç

Ne diyeceksin Alman malı klimamı,de bakalım.Zaten bu millet hep kendine yutturulanı doğru bilir.

Birde genç derken since1988 ,klimada ki meslek yaşım, daha üstüne varsa görüşelim kimmiş o yaşlı ustalar.

• 18 M2 de Toshiba klima kullanıyorum 23 Derece de çalıştırıyorum 8-9 saat sonra oda sıcaklığı 25.5 dereceye kadar çıkıyor bu normal mi ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hippandra

http://www.sanalpazar.com/Zibro-Sp-7526-Super-Inverter__isp4057241

bayi fiyat vermedi ama netdeki fiyat neyse odur dedi
    bunuda düşünmüyor değilim bir 250 tl pahalı ama ürünün performansı için bu 250 tl lik farka değermi

O cihazın veriminde olan markalardaki klimalar en az%50 daha pahalı.COP 5,23 Çalıştır çalıştırabildiğin kadar..

Birol usta, bu seri Gree herhalde, doğru mudur?

*Aletler full inverter midir, yani fanlar da değişken devirli mi?
    *Ses seviyesi katalogdaki gibi mi gerçekte?
    21 dB olan herhalde quiet modudur.

25, 35 ve 50'lik olanların satış fiyatları ve taksit durumu nedir?

Bu seri Midea nın en üst versiyonu.^3 D inverter,yani 3 motorda inverter,yüksek <COP, - 15 de ısıtma,çok sessizçalışıyor.Twing Rotary kompresör.4 yıl garanti

7550 serisi şu an kampanyada. Diğerlerinin piyasadaki satış fiyatları yukarıdaki linkte mevcut.

Bahsettiğiniz klima tam olarak hangisidir? Alıntılardan seçemedim de... Zibro yazıyor, ama Midea demişsiniz...

Benim yatak odamda 12000btu demirdöküm var, normal split, A sınıfı. Onu salona taktırmayı düşünüyorum, fazla kullanılmadığı için. Sadece misafir geldiğinde çalışacak.
    Oturma odasında Midea vertu 12000btu inverter var, genel olarak memnunum.
    Yatak odası ve çocuk odası bitişik. Oralara da inverter klima taktırmak istiyorum ama iki ayrı klima mı alsam, yoksa 2li multi inverter mı alsam bilemedim. Çocuk odası 10 metre kare falandır, yatak odası da 20 metre kare civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: d_darko

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hippandra

bayi fiyat vermedi ama netdeki fiyat neyse odur dedi
    bunuda düşünmüyor değilim bir 250 tl pahalı ama ürünün performansı için bu 250 tl lik farka değermi

O cihazın veriminde olan markalardaki klimalar en az%50 daha pahalı.COP 5,23 Çalıştır çalıştırabildiğin kadar..

Birol usta, bu seri Gree herhalde, doğru mudur?

*Aletler full inverter midir, yani fanlar da değişken devirli mi?
    *Ses seviyesi katalogdaki gibi mi gerçekte?
    21 dB olan herhalde quiet modudur.

25, 35 ve 50'lik olanların satış fiyatları ve taksit durumu nedir?

Bu seri Midea nın en üst versiyonu.^3 D inverter,yani 3 motorda inverter,yüksek <COP, - 15 de ısıtma,çok sessizçalışıyor.Twing Rotary kompresör.4 yıl garanti

7550 serisi şu an kampanyada. Diğerlerinin piyasadaki satış fiyatları yukarıdaki linkte mevcut.

Bahsettiğiniz klima tam olarak hangisidir? Alıntılardan seçemedim de... Zibro yazıyor, ama Midea demişsiniz...

Benim yatak odamda 12000btu demirdöküm var, normal split, A sınıfı. Onu salona taktırmayı düşünüyorum, fazla kullanılmadığı için. Sadece misafir geldiğinde çalışacak.
    Yatak odası ve çocuk odası bitişik. Oralara da inverter klima taktırmak istiyorum ama iki ayrı klima mı alsam, yoksa 2li multi inverter mı alsam bilemedim. Çocuk odası 10 metre kare falandır, yatak odası da 20 metre kare civarı.

Birol'un bahsettiği Midea üretimi Zibro bu:

Midea Vertu'dan daha üst teknolojide bir alet.
    20 m2'lik yatak odasına tam gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: €sc@p€

klima dedin mi aklıma ilk ve tek bir isim geliyor

TOSHIBA

neden mi klimalar invertörlü yani acayip ucuz elektrik harcıyor

invertör olan klimalar istenilen sıcaklığı yakaladımı motoru kendisi durdurur ve sıcaklık düştüğü ve / veya arttı zaman ikl baştaki çalışması gibi elektrik çekmez ok. bu yüzden ucuzdur ve TOSHIBA olarak biraz pahalıdır.

a sınıfı klimalar içinde hangi markaya yöelmemiz gerekir malum kış ayı içerisindeyiz o yüzden hergün akşama kadar çalışıcak bu yüzden birinci tercihimiz az elektrik harcayan bir klima olarak önerilerinizi beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ad1288

dostlarım biz dukkana yeni lg beko dual plasma aldık.Çok memnunuz.Herkese önemle tavsiye ederim.
    biz 2400btu luğunu 1,300 ytl ye aldık taksitle.

merhaba bende işyerine a sınıfı bir klima taktırıcam size sorum bahsetmiş olduğunuz ürünün elektrik tasarruf durummu nedir bizim için bu birinci planda çünkü malum kış ayına girdik akşama kadar çalıştırmak durumundayız az elektrik harcaması önemli siz bu açıdan memnunmusunuz faturaya yansıyan meblağ çok fark ettimi önerebileceğiniz a sınıfı bir marka varmı ?
  • Ben de klima almayı düşünüyorum salonuma. Salon 35 metrekare ve diğer odaları da soğutmak istiyorum. Bana hangi marka klimayı önerirsiniz? Aklımda 3 tane var Mitsubishi-Heavy,Mitsubishi Electric, Toshiba. Sizce hangisini almalıyım, neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurdan_ner

quote:

Orijinalden alıntı: €sc@p€

klima dedin mi aklıma ilk ve tek bir isim geliyor

TOSHIBA

neden mi klimalar invertörlü yani acayip ucuz elektrik harcıyor

invertör olan klimalar istenilen sıcaklığı yakaladımı motoru kendisi durdurur ve sıcaklık düştüğü ve / veya arttı zaman ikl baştaki çalışması gibi elektrik çekmez ok. bu yüzden ucuzdur ve TOSHIBA olarak biraz pahalıdır.

a sınıfı klimalar içinde hangi markaya yöelmemiz gerekir malum kış ayı içerisindeyiz o yüzden hergün akşama kadar çalışıcak bu yüzden birinci tercihimiz az elektrik harcayan bir klima olarak önerilerinizi beklerim

Teşekkürler... Fiyatı da baya varmış ya, ben 12.000btu inverter'ı 1400tl'ye almıştım.

Diğer soruma ne diyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

18 M2 de Toshiba klima kullanıyorum 23 Derece de çalıştırıyorum 8-9 saat sonra oda sıcaklığı 25.5 dereceye kadar çıkıyor bu normal mi ?

bende 28 m2 de kullanıyorum sıcaklık 1- 2 derece oynayabiliyor. sanırım klimanın canlı üflemesinden kaynaklanıyor. eco tuşuna basınca 2 saatte bir derece düşüyor. iyi de ekonomi sağlıyor sanırım. 103 tl geldi son faturam

26 dereceye ayarlıyorum, dediğin gibi çok sıcak olunca eco tuşuna basıyorum hem tasarruf yapıyor hem rahatsız etmiyor. 26-25 derece eco modda otomatik fan hızında konforlu oluyor. düşşe düşşe 24 e düşüyor.
    fan hızı oto olunca çok yakar diyorlar ama bilmiyorum. ustalarımız açıklarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

18 M2 de Toshiba klima kullanıyorum 23 Derece de çalıştırıyorum 8-9 saat sonra oda sıcaklığı 25.5 dereceye kadar çıkıyor bu normal mi ?

bende 28 m2 de kullanıyorum sıcaklık 1- 2 derece oynayabiliyor. sanırım klimanın canlı üflemesinden kaynaklanıyor. eco tuşuna basınca 2 saatte bir derece düşüyor. iyi de ekonomi sağlıyor sanırım. 103 tl geldi son faturam

26 dereceye ayarlıyorum, dediğin gibi çok sıcak olunca eco tuşuna basıyorum hem tasarruf yapıyor hem rahatsız etmiyor. 26-25 derece eco modda otomatik fan hızında konforlu oluyor. düşşe düşşe 24 e düşüyor.
    fan hızı oto olunca çok yakar diyorlar ama bilmiyorum. ustalarımız açıklarsa sevinirim.

Fan hızının oto olması daha iyi diyorlar çünkü öteki türlü ayarladığın kademede üflüyor hep, otomatik olunca duruma göre kendi ayarlıyor.Şuan 3 saattir 23 derece de Eco Modda oda sıcaklığı 24 azalma yok artıyor daha

• 
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.