Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (789. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.247
Cevap
703
Favori
4.432.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*
    Tahmininiz doğru, iki oda olunca 18 binlikten aşağısı olmaz:)

Bütçenizi yazarsanız olabilecek en iyi klimaları önerebiliriz.

Ama kışın içerisini 28C yapma işi zor.
    Klima ile orada verimli ısınma 24C civarı olur (ki sağlıklısı da odur), 28C istendiğinde tüketim çok artar.

Hızlı cevap için teşekkürler ustam...
    Bütçe çok esnek aslında... Yani şunu demek istiyorum; sessizliği, konforu, sorunsuzluğu, elektrik tüketimi ve bahsettiğim şartlarda işimi görecek olmasıyla (kışın 24C de kabulümüzdür) 2000-2200 TL civarı düşünülebilir... Şu mal tam sizlik ve süper diyorsanız 2500 TL'ye de çıkabiliriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Demirdöküm 410 A12 İnverter split Klima . kocausta bu uygunmudur. Süper sessiz olacak diye bi şartım da yok. 3-4 milyarlık klimalar kadar performansta beklemiyorum. İzmirdeyiz zaten çok soğuk olmaz. Sizce uygunmudur . yoksa önereceğiniz benzer başka ürün varmı

Hiç uygun değildir, DD klima işinde çuvallamış durumdadır.

Bütçeyi, mekanın durumunu yazın uygun şeyler önerelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avic

quote:

Tahmininiz doğru, iki oda olunca 18 binlikten aşağısı olmaz:)

Bütçenizi yazarsanız olabilecek en iyi klimaları önerebiliriz.

Ama kışın içerisini 28C yapma işi zor.
    Klima ile orada verimli ısınma 24C civarı olur (ki sağlıklısı da odur), 28C istendiğinde tüketim çok artar.

Hızlı cevap için teşekkürler ustam...
    Bütçe çok esnek aslında... Yani şunu demek istiyorum; sessizliği, konforu, sorunsuzluğu, elektrik tüketimi ve bahsettiğim şartlarda işimi görecek olmasıyla (kışın 24C de kabulümüzdür) 2000-2200 TL civarı düşünülebilir... Şu mal tam sizlik ve süper diyorsanız 2500 TL'ye de çıkabiliriz...

Fiyat/performans ve kalite olarak bunu önerebilirim:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

• quote:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

Sağolasın ustam, içimden geçen klimalar listesinde birinci sıradaki modeli söylemiş oldunuz. Yarın bir Carrier bayisi ile görüşeyim, bakalım ne fiyat verecekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avic

quote:

Sağolasın ustam, içimden geçen klimalar listesinde birinci sıradaki modeli söylemiş oldunuz. Yarın bir Carrier bayisi ile görüşeyim, bakalım ne fiyat verecekler...

Uzunca bir süredir fiyat-kalite-özellik olarak bu uygun.

Ama arkadan Samsung geliyor.
    Sessiz, güzel çalışan makinlar yapmışlar. Servisleri kötüydü bir ara, şimdi bilemem.
    Şimdilik Samsung hakkında yeterli tecrübe oluşmadı, sağlam bir mal olduğu meydana çıkarsa onu da listeye koyarız.

• MİTSUBİSHİ ELECTRİC de hem MONAFAZE hemde TRİFAZE seçeneğine sahisiniz tüm salon tipi kapasitelerinde...Sanırım TÜRKİYE de 48000 Btu/h monofaze ve ınverter baska salon tipi klima yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anshe -- 15 Nisan 2012; 22:48:46 >
  • Koca Ustam 22mt oda soğutma amaçlı ısı yaltımlı 1500-1600 bütçem var.Adana da inverter ne önerirsin
    Bu fiyata airfel fujitherma auer var heralde baska ne önerirsin Tesekkürler
  • quote:

quote:

Demirdöküm 410 A12 İnverter split Klima . kocausta bu uygunmudur. Süper sessiz olacak diye bi şartım da yok. 3-4 milyarlık klimalar kadar performansta beklemiyorum. İzmirdeyiz zaten çok soğuk olmaz. Sizce uygunmudur . yoksa önereceğiniz benzer başka ürün varmı

Kocausta .Ustam klimanın biri yatak odasına diğeri misafir odasına takılacak. bütçem 2000-2500 civarı misafir odası 16 m2 yatak odası 14 m2 betonarme ev. camlar çiftcam pimapen . bide evim en üst katta evin üstü teras.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapsody_izmir -- 15 Nisan 2012; 23:07:58 >

• Merhabalar

İstanbul'da 2+1 evde yaşıyorum. Salonum 20-25 m2 civarında. Sadece salonu soğutmak için alacağım. Isıtma için kesinlikle kullanmayacağım.
    Tek yaşıyorum evde çoluk çocuk yok. Genelde akşamları ve geceleri uyurken açmayı düşünüyorum.
    Diğer odaların ısınmAsı hiç önemli değil, sadece bulunduğum 20-25 m2'lik odayı soğutsun kafi.
    3 klima arasında kaldım;

Arçelik 12044 - 12.400 BTU
    Arçelik 12030 - 13.000 BTU
    Arçelik 15030 - 14.800 BTU

Fiyatları hemen hemen aynı 950-1.100 TL arasında değişiyor.
    Yukarda belirttiğimiz özelliklere göre hangisini seçmeliyim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_yel80

Koca Ustam 22mt oda soğutma amaçlı ısı yaltımlı 1500-1600 bütçem var.Adana da inverter ne önerirsin
    Bu fiyata airfel fujitherma auer var heralde baska ne önerirsin Tesekkürler

Sadece soğutma amaçlıysa inverteri boşverin.
    12'lik bir Airfel veya Auer (aynı şeylerdir), ya da Samsung düz tip işinizi görür.

İlle inverter olsun derseniz gene Airfel veya Samsung.
  • quote:

quote:

quote:

Kocausta .Ustam klimanın biri yatak odasına diğeri misafir odasına takılacak. bütçem 2000-2500 civarı misafir odası 16 m2 yatak odası 14 m2 betonarme ev. camlar çiftcam pimapen . bide evim en üst katta evin üstü teras.

Yatak odasına inverter takın, düz tip sesli olup rahatsızlık verir.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv09pslnand-fiyati,444696.html

Diğer odaya da 12'liği; buraya düz de olur inverter de:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-boracay-aq12tsmnand-fiyati,447606.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv12pslnand-fiyati,444709.html

Ama terasa izolasyon yapmazsanız klima aşırı tüketim yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tjodalv

Merhabalar

İstanbul'da 2+1 evde yaşıyorum. Salonum 20-25 m2 civarında. Sadece salonu soğutmak için alacağım. Isıtma için kesinlikle kullanmayacağım.
    Tek yaşıyorum evde çoluk çocuk yok. Genelde akşamları ve geceleri uyurken açmayı düşünüyorum.
    Diğer odaların ısınmAsı hiç önemli değil, sadece bulunduğum 20-25 m2'lik odayı soğutsun kafi.
    3 klima arasında kaldım;

Teşekkürler.

12030 olan R-22 gazlı, servis/tamirat durumu daha sorunsuz olur.
    Genel olarak ta özellikleri fiyatına göre makul, normal bir klima.

• Kocausta yardımların için çok teşekkür ederim. Donanımhaber sizin gibi bir üyesi olduğu için çok şanslı.
  • quote:

quote:

Merhabalar

3 klima arasında kaldım;

Teşekkürler.

Ustam bu söylediğinde sanırım akıllı çalışma sistemi yok. o önemli bir konu sanırım.
    Mesela ben gece uyurken 23-24'e ayarlayayım o çalışsın dursun vs.
    12044 modelinde bu var ama diğerlerinde yok sanırım.
    Ayrıca 12044 modeli daha yeni bir model değil mi? neoplasma ne işe yarar bilmiyorum ama o da varmış mesela :)

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar

3 klima arasında kaldım;

Teşekkürler.

Ustam bu söylediğinde sanırım akıllı çalışma sistemi yok. o önemli bir konu sanırım.
    Mesela ben gece uyurken 23-24'e ayarlayayım o çalışsın dursun vs.
    12044 modelinde bu var ama diğerlerinde yok sanırım.
    Ayrıca 12044 modeli daha yeni bir model değil mi? neoplasma ne işe yarar bilmiyorum ama o da varmış mesela :)

Evet, 12030 daha eski model; diğer yenilerdeki bazı özellikler bunda yok.

"Akıllı çalışma", düşündüğünüz programlama işlevi değil, odanın ısıtılması veya soğutulmasına karar verme; ve benim hiç kullanmadığım bir özelliği.

12030'da da programlama (timer) var, yani şu saatte çalışıp durma işi.

Bunda olmayıp ta gerekli olabilecekler:

*Neoplasma işe yarayabilir.

*Soğutmada kullanılacağı için iç kurutma işe yarayabilir.

Gerisi hikayedir.

12044'ü ısıtmada verimsiz olduğu için hep geri plana atardım ama sizin ısıtma derdiniz yoktu.
    12030'u biraz da R-22 gazlı olduğu için önermiştim, çünkü ilerde servis-gaz ekleme durumunda kullanışlı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sahing

quote:

quote:

quote:

quote:

Sn Kocausta,
    Forumda paylaşmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.Öğrendiğim bilgiler sayesinde kendimce ihtiyacım olan klimayı belirlemeye çalıştım.Sizden ricam aşağıdaki klimalardan bir tanesini tavsiye etmeniz.
    Klimayı Antalya'da yeni taşındığım evin salonunda kullanmayı düşünüyorum.Salon 26-28m^2 arası,evim ara kat,kuzeybatı cephe,bina pimapenli çift cam ve ısı yalıtımı var.Seçeceğim klimayı hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanmak istiyorum.Salonun hemen bitişiğinde çocuk odası var,ben yazın salonun kapısını açık bırakıp klimanın çocuk odasınıda serinletmesini istiyorum.Çocuk odasına klima taktırmayı düşünmüyorum.Çocuk odası 10m^2.Bütçem en fazla 2200tl.aşağıdaki klimalardan öneride bulunabilirsen yada uygun gördüğün başka bir model tavsiye edebilirsen çok sevinirim.

Saygılarımla.

Panasonic KIT-PW18GKE Split Klima
    http://www.dijitall.com/urun/panasonic-kit-pw18gke-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.11.7

Airfel GREEN AS18-0930/R2 18.000 410 A Duvar Tipi A Sınıfı Split Klima
    http://www.tekcarsi.com/store/ProductDetails.aspx?productid=89867&ref=akakce&v=1.91.6

Airfel AS18-0925/R2 Turkuaz Gold Serisi Duvar Tipi Split Klima
    http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0925-r2-turkuaz-gold-serisi-duvar-tipi-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.1.2

Alarko Flair FLR 18 AA 1200 Btu Duvar Tipi Split Klima
    http://www.akillitasarruf.com/urun/alarko-flair-flr-18-aa-1200-btu-duvar-tipi-split-klima/

Samsung AQ18TSM Boracay Split Klima
    http://www.idealesya.com/urun/samsung-aq18tsm-boracay-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.45

Airfel AS22-0930/RGreen R410A Gazlı 22000 Btu
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as22-0930r2-green-klima-fiyati,441948.html

Listenizdekilerin tamamı düz tip klimalar.
    O kadar bütçe ayırdığınıza göre inverter almanız çok daha iyi olurdu.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-klima-fiyati,449082.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-klima-fiyati,444698.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-klima-fiyati,448040.html

Usta önerin için çok teşekkür ederim.
    Düz tip klimalarla inverter olan modeller arasında 500 ila 700tl arası fark var.Günde 8-10 saat kullanacağımız düşünülürse sizce inverter tercih edilmeli mi?Aradaki fiyat farkını 1-2 senede kapatabilirmiyiz?Birde marka olarak uzun süreli kullanımda hangisi tercih edilmeli Airfelmi yoksa Alarko'mu?
    Saygılarımla

O süreyle kullanımda inverter mantıklı olur.
    Aradaki farkın amortisman süresi için birşey söylemek zor, bu sizin kullanım biçiminize de bağlı; ama 1-2 yıl kısa bir süre.
    İnverter düz tipe göre daha uzun ömürlü olur, hele kaliteli bir malsa; bunu da hesaba katın.

Ben Alarkoyu tercih ederdim.
    Kalite ve sessizlik olarak kendini ispatlamış aletlerdir.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için,saygılarımla.

Sn Kocausta;

Bütçeyi biraz daha zorlayarak aşağıdaki klimayı pratikev.com'dan sipariş verdim.Montaj dahil.İnşallah pişman olmam.Yardımlarınız için tekra teşekkür ederim.

Toshiba Ras 18 SKV 20500 Btu/ Inverter Duvar Tipi Split Klima

• quote:

Sn Kocausta;

Bütçeyi biraz daha zorlayarak aşağıdaki klimayı pratikev.com'dan sipariş verdim.Montaj dahil.İnşallah pişman olmam.Yardımlarınız için tekra teşekkür ederim.

Bence çok iyi yaptınız. Hayırlı olsun.

Kurulumda vakumlama işleminin yapılmasını sağlayın, gereksiz denirse ana firmayı arayıp başka servis isteyin.
  • İYİ GÜNLER KLİMA KONUSUNDA ÇOK ZAYIF SAYILIRIM. YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR. GÜNEY CEPHE EVİMİN SALONUNA KLİMA ALMAK İSTİYORUM. KLİMANIN MOTORU MECBUREN GÜNEŞ GÖRCEK SABAHTAN AKŞAMA KADAR. BU BİR SIKINTI YARATIR MI? HEM ISITMA HEM SOĞUTMA AMAÇLI OLUCAK. TAHMİNİ OLARAK 25 M2 VE BİRAZ BASIK. İNVERTER OLUP 2000 TL CİVARI TAVSİYELEERE İHTİYACIM VAR. İZMİRDEYİM VE ARAKAT EVİM.KAÇ BTU YETERLİ OLUR SİZCE
  • quote:

quote:

Sn Kocausta;

Bence çok iyi yaptınız. Hayırlı olsun.

Kurulumda vakumlama işleminin yapılmasını sağlayın, gereksiz denirse ana firmayı arayıp başka servis isteyin.

Kocaustam bu söyleyeceğimi ilkokul çocuklarının birbirini kıskanması gibi algılama nolur, Sahing arkadaşımızı tanımam (tanısam da evine en iyi klimayı almasını isterim) ama bir sorum olacak... Dün sizin de önerinizle Alarko'nun 53NQV050M X-Power Gold modelini Antalya bayisinden 12 taksitle 2550 TL'ye almaya karar vermişken bugün sayfaya girince yukarıdaki mesajı gördüm; Toshiba'nın fiyatına baktım, arada 100 TL gibi küçük bir fiyat farkı var... Bu iki model arasında dişe dokunur bir fark var diyorsanız hemen Toshiba'ya terfi edebilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: tansu8285

İYİ GÜNLER KLİMA KONUSUNDA ÇOK ZAYIF SAYILIRIM. YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR. GÜNEY CEPHE EVİMİN SALONUNA KLİMA ALMAK İSTİYORUM. KLİMANIN MOTORU MECBUREN GÜNEŞ GÖRCEK SABAHTAN AKŞAMA KADAR. BU BİR SIKINTI YARATIR MI? HEM ISITMA HEM SOĞUTMA AMAÇLI OLUCAK. TAHMİNİ OLARAK 25 M2 VE BİRAZ BASIK. İNVERTER OLUP 2000 TL CİVARI TAVSİYELEERE İHTİYACIM VAR. İZMİRDEYİM VE ARAKAT EVİM.KAÇ BTU YETERLİ OLUR SİZCE

Size 18 lik seri gerekli.İnv. derseniz 2500 TL leri gözden çıkarmalısınız.Zibro S6550,Alarako carier,TosSKV vs.markalarda fiyat burası veya az daha üstü.2000 TL ye 18 inv.yok.DD bile 2200-2300
  • 
Sayfa: önceki 787788789790791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.