Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oktayuruk

Herkese iyi akşamlar;
    Ben de bugün alpaz ticaret izmir'den ya da netteki adresi ilewww.idealesya.com dan 1 adet toshiba skv 18 inverter klima aldım.Bu kararımı vermemde yardımcı olan ya da fikir beyan eden herkese teşekkür ediyorum.klimayı alsancaktan gelen bir servis yaptı en kısa sürede foto ları koyacağım,elektrik tesisatını da gelen servisteki arkadaş yaptı.dış üniteden(ki balkona koyuldu) odanın içindeki prize gizli olarak bağlantı yaptı.açıkçası bu kadar güzel işçilik beklemiyordum.Ayrı bir sigorta ve ana sigortaya giden kablo tesisatı da olmadığı için 20 tl gibi bir ücret aldı.toshiba/alarko bi kampanya başlatmış garanti süresini uzatma ile ilgili.montaj esnasında klima garantisini uzatmak isterseniz(+4 YIL)100 tl.montajdan sonra 60 gün içinde giderseniz 300 tl. imiş.bundan faydalanmak isteyen arkadaşlar olabilir.Ben sormasam yine yaparlarmıydı bilemiyorum ancak vakumlama işlemini de yaptı.yaklaşık 15 dk. sürdü.vakumlama ile klima performansının ve sesin büyük ölçüde azaldığını da söyledi.sanıyorum borular için kanal da yapacaklardı ancak yapmadan gittiler.ama kanallar halen evimde duruyor:)o kanal ben çekebilirmiyim yoksa servisi tekrar çağımalımıyım?haa bu arada klima 12 taksitle 2390 tl.ye geldi.skv-r modeli ile baya bi gittim geldim aslında,acaba alsammı diye.onun fiyatı da yine taksitli olarak 2799 tl ye geliyordu.çok sık ve uzun süreli kullanmayacağım için şimdilik yeter diye düşünüyorum.iç ünite evimizde kullandığımız arçelik on/off klima ile karşılaştırılınca oldukça düşük.henüz klimanın performansını görme fırsatım olmadı çünkü ev şu an boş.düşüncelerimi ve kullanım deneyim ve yorumlarımı ilerleyen günlerde yazarım.

Öncelikle hayırlı olsun, iyi bir alet almışsınız

*O kalitede bir alet için bence uzatılmış garantiye gerek yok.
    Zaten fabrikasyon bir hata olsa, normal garanti süresi içinde çıkar ortaya.
    Birkaç yılda bir yapılan temizlikler zaten garanti kapsamına girmez, her halukarda onun için ücret ödenecek.
    Tabii gene de siz bilirsiniz.
    *Vakum yapılması için tüketicinin uyarmasına gerek yoktur, sadece ne idüğü belirsiz firmaların servisleri bu işlemden kaçınır.
    Bu tür bir laubalilik, bir Alarko servisi için firma ile arasının kopmasına giden bir süreç başlatır, ki aklıbaşında bir servis te vakum olayını sormadan yapar.
    *Kişisel kanım, kanalların eve devlet dairesi havası veriyor olması.
    Ayrıca zamanla arada börtü-böcek te barınabilir.
    Tabii zevk meselesi.
    *Belittiğinize göre iki model arasında 400 lira fark var.
    Eğer yılda 2 bin saat civarı gibi yoğun bir kullanımınız olmayacaksa skv daha ekonomik olur sanırım (mekanın boyutunu-kullanım süresini bilmediğim için ince hesaba giremiyorum).

• sayın kocausta iyi temennileriniz için teşekkür ediyorum öncelikle.kanallar konusuna gelince dediğiniz gibi pek güzel görünmüyor benim de şahsi kanaatim.borular duvar rengine boyanına o kadar da kötü durmayacağı kanaatindeyim.zaten duvar ve klima arasındaki mesafe yaklaşık 2,5 metre.2,5 metre kadar da boru dışarıda var.teknik elemanın söylediği ne kadar doğrudur bilemiyorum ama inverter modellerde yaklaşık 5 metrelik boru kullanılması daha verimli olur dedi.bu arada evin salonuna montajı yapıldı klima.hem ısıtma hemde soğutma amacıyla kullanıcam ve oda yaklşık 27-30 metrekare civarında ve bolkonda panjur var ve ara kat olduğu için korumalı diyebilirim.2bin saat kullanırmıyım bilemiyorum ama eşim de çalıştığı ve evde de başka kimse olmadığı için çok uzun süreli kullanım olmayacaktır.bakıldığında on/off bir model de alabilirdim ama hem sessiz hem de ileride uzun süreli çalıştırma ihtiyacımı da gözeterek inverter bir model aldım.umarım herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre kullanabilirim klimayı..

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayuruk

sayın kocausta iyi temennileriniz için teşekkür ediyorum öncelikle.kanallar konusuna gelince dediğiniz gibi pek güzel görünmüyor benim de şahsi kanaatim.borular duvar rengine boyanına o kadar da kötü durmayacağı kanaatindeyim.zaten duvar ve klima arasındaki mesafe yaklaşık 2,5 metre.2,5 metre kadar da boru dışarıda var.teknik elemanın söylediği ne kadar doğrudur bilemiyorum ama inverter modellerde yaklaşık 5 metrelik boru kullanılması daha verimli olur dedi.bu arada evin salonuna montajı yapıldı klima.hem ısıtma hemde soğutma amacıyla kullanıcam ve oda yaklşık 27-30 metrekare civarında ve bolkonda panjur var ve ara kat olduğu için korumalı diyebilirim.2bin saat kullanırmıyım bilemiyorum ama eşim de çalıştığı ve evde de başka kimse olmadığı için çok uzun süreli kullanım olmayacaktır.bakıldığında on/off bir model de alabilirdim ama hem sessiz hem de ileride uzun süreli çalıştırma ihtiyacımı da gözeterek inverter bir model aldım.umarım herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre kullanabilirim klimayı..

"Eleman"ın söylediğine açıklık getireyim.
    Ev tipi bir split klimada boru mesafesi na kadar kısa olursa o kadar iyi olur, borulardaki ısı kaybınının minimize olması açısından.
    Ancak burada bir "en kısa mesafe" kısıtı vardır, ki her aletin dizaynına göre değişir; genelde asgari mesafe 2-3 m. olarak önerilir.
    Tarifi uzun, teknik ayrıntı.
    Kullanıcıyı ilgilendiren şu:
    Genelde aletleri fabrika çıkışında 4 veya 5 m. boru için yeterli gaz ile doldururlar.
    Eğer montör boruyu kısaltırsa biraz gaz alır, uzatırsa biraz ekler.
    Montör bu işin ölçme inceliğine girmemek için genelde mesafe kısa olursa aynı boruyu kesmeden dolayıp kullanır, sen sağ-ben selamet
    Eğer daha uzun boru kullanılmak zorunda kalınırsa, bu ince ölçümlü gaz ekleme zahmeti için "boru parası" adı altında 100 lira gibi bir extra rakam "iteler", ki bu aslında boru parası değil, işçiliğidir; hakkıdır da.
    .......
    İnverter, ve de kaliteli bir mal aldığınız için oldukça iyi bir iş yaptınız.
    Ama birkaç yıl sonra, gene yeni çıkan aletleri takip ederseniz göreceksiniz ki; bugün 4-5 bin lira olan makinalar 2 bin liraya falan düşecek, "tüh" diyebilirsiniz, ama bu işler böyle
    Neredeyse bilgisayar gibi, teknoloji çok hızlı.

• CS- 12 UB duvar tipi klimayı ben kullanıyorum. Full otomatik A sınıfı harika bir klima ithalatçısı Sever Klima, Sever Klima sektörde baya deneyimli bir firma.www.fujiair.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: LovelyGhost

herkese merhaba

bir adet 9.000 btu ve bir adet 18.000 btu klima alıcam inverter olmasına gerek yok çok uzun saatler kullanmıcam çünkü. sizden tavsiye istiyorum, klima bildiğim bi konu değil lütfen yardım edin. 9.000 btu için 700-750 tl
    18.000 btu için 1300-1400 tl bütçem var

Ortalama kalitede ve hesaplı olarak Koçtaş'ta Gree marka aletler var.
    Bu klasmanda en iyi fiyat/performansa sahip aletler onlar halen.
    Servisi de sağlam, Airfel-Sanko.

Teşekkürler bilgi için, bugün itibariyle GREE serisi 9000 btu klimayı 699 tl'ye 18000 btu klimayı 1199 tl'ye koçtaştan aldım, yarın servis gelip montajını yapacak sorunsuzca kullanırım umarım...

• quote:

quote:

quote:

herkese merhaba

bir adet 9.000 btu ve bir adet 18.000 btu klima alıcam inverter olmasına gerek yok çok uzun saatler kullanmıcam çünkü. sizden tavsiye istiyorum, klima bildiğim bi konu değil lütfen yardım edin. 9.000 btu için 700-750 tl
    18.000 btu için 1300-1400 tl bütçem var

Ortalama kalitede ve hesaplı olarak Koçtaş'ta Gree marka aletler var.
    Bu klasmanda en iyi fiyat/performansa sahip aletler onlar halen.
    Servisi de sağlam, Airfel-Sanko.

Teşekkürler bilgi için, bugün itibariyle GREE serisi 9000 btu klimayı 699 tl'ye 18000 btu klimayı 1199 tl'ye koçtaştan aldım, yarın servis gelip montajını yapacak sorunsuzca kullanırım umarım...

Hayırlı olsun.

Servisin mutlaka en az 15 dak. süreyle vakumlama yapmasını sağlayın.
    Yapmazlarsa veya baştan savma davranırlarsa başkasını çağırın ve durumu ana firmaya bildirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: elatek

CS- 12 UB duvar tipi klimayı ben kullanıyorum. Full otomatik A sınıfı harika bir klima ithalatçısı Sever Klima, Sever Klima sektörde baya deneyimli bir firma.www.fujiair.com.tr

Verdiğiniz yerde görünenler EER olarak D, COP olarak E sınıfı salon tipleri.
    Başka modeller varsa onları da görelim.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 3 Temmuz 2011; 22:33:32 >

• ME delux power msz ge 25 va kullanıyorum. klimayı çalıştırınca klima üzerinde 2 tane sarı ışık yanıyor. mesela 24 dereceye ayarladım 10-15 dakika sonra ışığın birisi sönüyor.

ben bunu odanın istenen sıcaklığa geldiğini ve cihazın minumum kapasiteye indiği şeklinde yorumladım. servis herhangi birşey söylememişti. Ustalar ne der bu işe?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

ME delux power msz ge 25 va kullanıyorum. klimayı çalıştırınca klima üzerinde 2 tane sarı ışık yanıyor. mesela 24 dereceye ayarladım 10-15 dakika sonra ışığın birisi sönüyor.

ben bunu odanın istenen sıcaklığa geldiğini ve cihazın minumum kapasiteye indiği şeklinde yorumladım. servis herhangi birşey söylememişti. Ustalar ne der bu işe?

Kullanma klavuzuna bakıverseydin ya hocam.

• Merhaba,

Yaklaşık 50 m2 olan salonumuza klima almak istiyorum. Salonun iki cephesi tamamen cam, öğleden sonra güneş aynen içeride. Halihazırda tv/dvd player/teledünya kutusu/ps3/modem/media player/ev telefonu şeklinde 7 parça elektronik alet salonda çalışıyor. Salonu 1i bebek olmak üzere 3 kişi kullanıyor olacak. Kapısı amerikan kapı olduğu için her zaman açık olacak (zaten biz gerektiğinde serinliğin arka odalara da gitmesini istiyoruz, ama tabi ki salondaki performansı arka odalarda aramıyoruz). Diğer odalara ayrı ayrı klima takmak istemiyorum.
    Bu anlattıklarıma göre 24,000 btu'luk klima uygun mudur, inverterlı olması gerekir mi, bana hitap eden ekonomik (hem klima fiyatı hem de elektrik tüketimi) modeller var mıdır? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Edit: Sadece soğutmada kullanılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pekmezci -- 4 Temmuz 2011; 14:34:25 >
  • Çok sessiz..elektrik sarfiyatına baktım 1.02 civarlarında
    diğer marka klimam ise 1.25'ler de geziyor..%20 daha avantajlı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

ME delux power msz ge 25 va kullanıyorum. klimayı çalıştırınca klima üzerinde 2 tane sarı ışık yanıyor. mesela 24 dereceye ayarladım 10-15 dakika sonra ışığın birisi sönüyor.

Kullanma klavuzuna bakıverseydin ya hocam.

Sağol kardeş. Hiç bakma fırsatım olmadı ya. Bakıp cihazıda bir kurcalamak istiyorm ama fırsat olmuyor.

edit: ilginçtir istesem de bakamazmışım çünkü şimdi baktım kullanma kılavuzu yok. garanti belgesi ve fatura var sadece.. evi bir arayacağım ama gelen evrakların hepsini çekmeceye koymuştum o belgelerin arasında yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 4 Temmuz 2011; 18:21:21 >

• BU MODELLER NASILDIR.ÖZELLİKLE BOSCH UN.ALINABİLİRMİ.BOSCH %35 TASARRUFLU.LÜTFEN YARDIM EDİN...

BOSCH

Isıtmalı-Soğutmalı Duvar Tipi Mono Split Comfort DC Inverter Model Klimalar
    – A enerji sınıfı
    – Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    – Aktif karbon filtre (koku filtresi)
    – Turbo çalışma
    – Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto işletim konumları
    – 3 kademeli ve otomatik fan hızı ayarı
    – Otomatik dikey hava salınımı
    – Otomatik ya da manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    – Golden Tech teknolojisi (İç ve dış ünitede mevcuttur.)
    – Two-Direction Air Vane Technology (İki yönlü üfleme tekniği)
    – Auto-Restart Function (Elektrik kesintilerinde otomatik yeniden başlatma özelliği)
    – Sleep (uyku) konumu
    – Temp. Compensation (Isı eşitleme sistemi)
    – Self-Diagnosis and Auto-Protection Function (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu)
    – Timer (zaman ayarı) 0-24 saat arası
    – Defrost Indication Feature (buz çözme özelliği)
    – Temp. Lamp Led (sıcaklık göstergesi)
    – Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma
    – 7 m’lik çalışma uzaklığına sahip LCD uzaktan kumanda
    – Kapalı mekân sıcaklık ayarı aralığı 17°C-30°C
    Sıcaklık Soğutma işletimi
    Oda sıcaklığı 17°C~32°C
    Dış mekân sıcaklığı 18°C~50°C
    Sıcaklık Isıtma işletimi
    Oda sıcaklığı 17°C~27°C
    Dış mekân sıcaklığı -15°C~34°C
    Sıcaklık Kurutma işletimi
    Oda sıcaklığı 10°C~32°C
    Dış mekân sıcaklığı 10°C~50°C

Fiyat 1.456,00 TL

ARÇELİK

Otomatik iç Ünite Kurutma Fonksiyonu Var
    Korozyona Dayanıklı Gold Fin Dış Ünite Var
    Elektrik Kesintilerinden Sonra Tekrar Çalışma Var
    Sağlıklı Nem Alma Var
    Akıllı Çalışma Sistemi Var
    Uyku Modu ( Sleep Mode ) Var
    Yıkanabilir Anti-bakteri Filtresi Var
    Çoklu Programlama Özelliği ( Timer ) 24 Saat
    Doğal Rüzgar Etkili Hava Sirkülasyonu (Chaos Swing ) Var
    Buz Çözme ( Defrost ) Özelliği Var
    Fan Hızı Kademesi 3
    Jet Heat Var
    Jet Cool ( Hızlı Soğutma ) Var
    Özel Filtreler Anti alerji
    Güvenlik Ve Performans
    Ses Seviyesi - iç Ünite (dBA) 25
    Ses Seviyesi - Dış Ünite (dBA) 47
    Enerji Sınıfı-Soğutma A
    Enerji Sınıfı-Isıtma A
    Diğer
    Tipi Inverter Mono Split
    Soğutma Kapasitesi (Btu/h) 13000
    Isıtma Kapasitesi (Btu/h) 15200
    Isıtma Tipi Heat-pump

1488 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 4 Temmuz 2011; 22:20:03 >

• Millet selamlar

-Yokluğumda bayağı bir şeyler olmuş gibi,bu mühendis denen tipte yine sallamış bazı şeyler!

Diğer çakal satıcı aynen çizilmiş,Gürcan densizi yine çizilmiş v.s v.s

-Bu arada Ustalara hürmetler

++
    Gelelim GREE mevzusuna;

Bu klimaya aynen gazı verebilirsiniz,cebi sağlam olanlar zaten ne alacağını biliyor,onlar "MARKA" ları alacaklar

Gree için daha önce yazmıştım;Kışın ısıtma performansı çok iyi diye,ancak cihazın Yazın soğutma performansını
    bilmiyordum!geçenlerde bir kaç gün denedim;malum bu sene Antalya ya hala yaz gelmedi

neyse traşı geçiyorum ama cihaz soğutma performansıda da sınıfı aynen geçiyor

Sonuç; GREE ler OK dir

Şimdi gelelim diğer çakma MARKA lara,bunların çoğunu aynen iteleyin gitsin!!! maceraya filan gerek yok;haybeye
    bir alay cihazada gaz vermesin kimse!!!

GREE,kendi markasıyla ve F/P olarak piyasadaki en iyi cihazlardan birisidir hatta en iyisidir bile diyebilirim!!!

Sallama "A" sınıfı yemine filanda takılmayın,zira ne kadar piyasada cihaz varsa alayı A sınıfı oluvermiş

Kaldıki bunların çoğunuda zaten GREE üretiyor

Harbi GAZ basın,yoksa palavra cihazlara milleti yönlendirmeyin!

+
    Zibro/Mitsu.Heavy/M.Elect/Tosh/Hitac/Daikin/Pana ve diğer bazı harbi "MARKA" larda OK dir.

Eyvallah++

• 22,5 metrekare salonum var . Salonda bir masa üstü bilgisayar ve 51 ekran televizyon çalışmakta.
    Bu odaya kaç BTU luk bir klima önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejatb

22,5 metrekare salonum var . Salonda bir masa üstü bilgisayar ve 51 ekran televizyon çalışmakta.
    Bu odaya kaç BTU luk bir klima önerirsiniz.

Düz tip olarak 12 bin btu, inverter düşünürseniz 35'lik (3.5 kW) bir alet normal şartlarda o mekanı çok rahat halleder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

BU MODELLER NASILDIR.ÖZELLİKLE BOSCH UN.ALINABİLİRMİ.BOSCH %35 TASARRUFLU.LÜTFEN YARDIM EDİN...

BOSCH

– A enerji sınıfı
    – Turbo çalışma
    – Otomatik ya da manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    – Auto-Restart Function (Elektrik kesintilerinde otomatik yeniden başlatma özelliği)
    – Sleep (uyku) konumu
    – Self-Diagnosis and Auto-Protection Function (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu)
    Oda sıcaklığı 17°C~32°C
    Sıcaklık Isıtma işletimi
    Oda sıcaklığı 17°C~27°C
    Oda sıcaklığı 10°C~32°C

Fiyat 1.456,00 TL

ARÇELİK

Sağlıklı Nem Alma Var
    Fan Hızı Kademesi 3
    Jet Heat Var
    Güvenlik Ve Performans
    Enerji Sınıfı-Soğutma A
    Enerji Sınıfı-Isıtma A
    Diğer
    Tipi Inverter Mono Split
    Isıtma Tipi Heat-pump

1488 TL

Bosch gerekli ayrıntıları vermemiş, Arçelik olanı vermese de biliyoruz:)
    Birkaç yüz lira fazla verip doğru dürüst birşey alabilirsiniz.

Arçeliğin sadece servisi iyi, alet hikaye.
    Bosch'un tam model adını verirseniz araştırıp birşey söyleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 5 Temmuz 2011; 0:47:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pekmezci

Merhaba,

Yaklaşık 50 m2 olan salonumuza klima almak istiyorum. Salonun iki cephesi tamamen cam, öğleden sonra güneş aynen içeride. Halihazırda tv/dvd player/teledünya kutusu/ps3/modem/media player/ev telefonu şeklinde 7 parça elektronik alet salonda çalışıyor. Salonu 1i bebek olmak üzere 3 kişi kullanıyor olacak. Kapısı amerikan kapı olduğu için her zaman açık olacak (zaten biz gerektiğinde serinliğin arka odalara da gitmesini istiyoruz, ama tabi ki salondaki performansı arka odalarda aramıyoruz). Diğer odalara ayrı ayrı klima takmak istemiyorum.
    Bu anlattıklarıma göre 24,000 btu'luk klima uygun mudur, inverterlı olması gerekir mi, bana hitap eden ekonomik (hem klima fiyatı hem de elektrik tüketimi) modeller var mıdır? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Edit: Sadece soğutmada kullanılacaktır.

Ustalar bi de benim yukarıdaki soruma cevap verir misiniz ?

• Size 24 luk kesinlikle şart.İlerıleride etkilemesi demek uzun süreli kullanım demek.Burada da inv.öne çıkar.Ayrıca bebek var demişsiniz,sabit oda sıcaklığı için inv.daha iyidir.Ekonomik ve sıkıntısız inv. Zibro 6564 Eco Change seri,yada Airfel inv.24 lük olabilir.

Yok inv.istemem derseniz 1500-2000 TL lere kadar güzel makinalar alabilirsiniz.En ekonomik kaliteli ürün Airfel Gree ,Green,Daylux olabilir. Yada Diamond Elec veya Airfel Turkuaz serisi bunlarda 2100 Tl aralığında.

Bana sorarsanız 2500-2600 TL lere inv.24 alın derim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

BU MODELLER NASILDIR.ÖZELLİKLE BOSCH UN.ALINABİLİRMİ.BOSCH %35 TASARRUFLU.LÜTFEN YARDIM EDİN...

BOSCH

– A enerji sınıfı
    – Turbo çalışma
    – Sleep (uyku) konumu
    Oda sıcaklığı 17°C~32°C
    Sıcaklık Isıtma işletimi
    Oda sıcaklığı 17°C~27°C
    Oda sıcaklığı 10°C~32°C

Fiyat 1.456,00 TL

ARÇELİK

Sağlıklı Nem Alma Var
    Fan Hızı Kademesi 3
    Jet Heat Var
    Güvenlik Ve Performans
    Enerji Sınıfı-Soğutma A
    Enerji Sınıfı-Isıtma A
    Diğer
    Tipi Inverter Mono Split
    Isıtma Tipi Heat-pump

1488 TL

Bosch gerekli ayrıntıları vermemiş, Arçelik olanı vermese de biliyoruz:)
    Birkaç yüz lira fazla verip doğru dürüst birşey alabilirsiniz.

Arçeliğin sadece servisi iyi, alet hikaye.
    Bosch'un tam model adını verirseniz araştırıp birşey söyleyebiliriz.

modeli :B1ZMAI12903

Isıtmalı-Soğutmalı Duvar tipi mono split, Comfort DC Inverter model,Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre, Aktif karbon koku filtresi, Uyku konumu,A enerji sınıfı

buradan bulabilirsiniz:http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/ev-sistemleri/klimalar/inverter-klimalar-(r410a-gazlı)/B1ZMAI12903.html?source=browse

• 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.