Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
64. Sırada  bugün en iyi #33
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mbirol

Her ikiside kaliteli makina,uygun fiyat hangisi ise onu tercih et.Airfel Artful 18 lik 1550 TL civarında fiyatları.

teşekkürler sayım mbirol.zaten bu kararımıda yazılarınızı tek tek okuyarak veriyorum.ama birkaç tereddüt var hala aklımda.birincisi ihtiyacım olan 18 btu mudur? fujitsi kullanan arkadaşlar da düşük Btu ilede aynı performansı yakalayabildiklerini söylüyorlar.ikincisicop değerlerini karşılaştırdığım zaman airfel artful daha yüksek değerlere sahip gibi ama kağıt üzerinde yazılanlara göre karar vermek ne derece doğrudur yazılan değerler gerçek değerlermidir.sizin daha önceki tavsiyelerinizde sanki airfel daha ağır basıyor gibi algıladım yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Her ikiside kaliteli makina,uygun fiyat hangisi ise onu tercih et.Airfel Artful 18 lik 1550 TL civarında fiyatları.

teşekkürler sayım mbirol.zaten bu kararımıda yazılarınızı tek tek okuyarak veriyorum.ama birkaç tereddüt var hala aklımda.birincisi ihtiyacım olan 18 btu mudur? fujitsi kullanan arkadaşlar da düşük Btu ilede aynı performansı yakalayabildiklerini söylüyorlar.ikincisicop değerlerini karşılaştırdığım zaman airfel artful daha yüksek değerlere sahip gibi ama kağıt üzerinde yazılanlara göre karar vermek ne derece doğrudur yazılan değerler gerçek değerlermidir.sizin daha önceki tavsiyelerinizde sanki airfel daha ağır basıyor gibi algıladım yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşım 28 metre kare yerde 14000 fujitsu ile süper ısınır serinlersin ve asla artfulmu ne ise onunla fujitsu bir kalitede degildir, artful ne oldugu belli olmayan bir praya bir buraya yaptırılan çakma marka, ikiside aynı diyenin yanında hızla uzaklaş arkadaşım.

• arkadaşım 28 metre kare yerde 14000 fujitsu ile süper ısınır serinlersin ve asla artfulmu ne ise onunla fujitsu bir kalitede degildir, artful ne oldugu belli olmayan bir praya bir buraya yaptırılan çakma marka, ikiside aynı diyenin yanında hızla uzaklaş arkadaşım.

fujitsu asy14 lc modellerde modellerde fiyat 2500 ü buluyor.ama diğer asy14 ub de 1700 civarında 2500 benim bütçemi zorladığı için asy14ub bütçeme uygun ama diğeri kadar performans elde edebilirmiyim dersiniz.asyub modeller sanırım r22 gazlı olanlar ve cop değerleri düşük gibime geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 4 Mart 2010; 0:31:58 >
  • Türkiye de yapılan en büyük yanlış,inv. modeller yüksek kapasitelere çıktığı için ihtiyacın bir alt modelini alıp İnv. sürekli üst kapasitelerde zorlamaktır.Fujitsu 14 serisi inv. Antalyada ısıtma için yeterli olacaktır 25-28 m2 alanda,ama asıl sıkıntıyı yazın çekersiniz.Sonuçta soğutma kapasiteleri o kadar yüksek değil.Antalya da Nem çok yüksek,karşılaştırmaları sadece ısıtma soğutma kapasitesi ile kıstaslamakta doğru değil.Özellikle Antalya gibi yörelerde nem oranıda çok önemli.Bence Airfel Artful fiyatı , kalitesi ve vrimliliği ile Fujitsu 18 klasige göre önde geliyor.Arasındaki fiyat farkı 400 TL ye yakın,EER ise Fujıtsu 2,92 iken Artful 3,23 yani %15 e yakın daha az harcıyor.kalitesi ise Artful kalite makina ve Çin in en büyük üreticilerinden Gree ninin en üst modellerdir.Fujitsu da marka makinadır ama oda çin üretimi.Yani bence üretimde başabaştırlar. Gerisi size kalmış.hayırlısı olur inşallah.Birde Airfelin servis yapılanması daha önde.antalya için Fujitsu problem olmaz ama taşrada zor.buda servisçilik açısından genellemede Airfel i öne çıkaran bir etken,Antalya dan yazan eina nickli arkadaşla da irtibata geçerseniz Airfel konusunda size dahada yardımcı olacktır.

• teşekkür ederim sayın mbirol verdiğiniz bilgiler için.ben zaten inverter model düşünmüyorum.salonda olduğum için sadece akşamları 4-5 saat civarında çalıştıracağım.bu yüzden klasik model ihtiyacıma cevap verecektir sanırım.dikkat etmem gereken hususlar enerji tasarrufu ve sessiz çalışma özelliği.. merkezde olduğum için servis yönünden ikisinde de problem yaşamam diye tahmin ediyorum.birinde birisine karar vercem artık hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 4 Mart 2010; 13:17:59 >
  • Selam.
    6 katlı bir apartmanın 5. katına Mitsubishi heavy klima takılması gerekiyor. Klimanın takılacağı yere ancak kurtarıcı-vinç yardımı ile ulaşılabiliyor. Bu durumda kurtarıcının kirasını (200-250 tl) alıcı mı yoksa servis mi karşılar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi family guy -- 4 Mart 2010; 15:16:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: family guy

Selam.
    6 katlı bir apartmanın 5. katına Mitsubishi heavy klima takılması gerekiyor. Klimanın takılacağı yere ancak kurtarıcı-vinç yardımı ile ulaşılabiliyor. Bu durumda kurtarıcının kirasını (200-250 tl) alıcı mı yoksa servis mi karşılar?

Siz Karşılarsınız tabiki servisin böyle bi yükümlülüğü yok.
  • Merhaba Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split
    klima almayı dusunuyorum sizce bu kılıma secimim nasıl alınırmı 2000 tl peşin bayinin birinden anlastım sızce nasıldır alsammı yoksa bu fiyata bu özelliklere gore daha iyi bir markamı alsam kime sorsam mitsubishi electric daikın baska asla alma diyor ama bakıyorumkı bu klımada o kadar cesit model mRK özellik varki sasırdım kaldım
    1. DAIKIN
    2. mitsubishi electric
    3.HITACHI
    4.PANASONİC
    5.TOSHİBA
    6.SHARP
    7.ZİBRO
    8.FUJITSU
    9.GENARAL
    10,Carrier
    VS.VS İYİKİ SONY KLİMA İŞİNE GİRMEMİŞ BU NEBİCİM BİR PAZAR YAHU SASIRDIM KALDIM İLK ONCE YAZ GELDİ DİYE BİR KLIMA ALAYIM DIYE DUSUNDUM EVİME 500 600 TL BİR KLİMA SICAK OLUYOR DIYE AMA BAKA BAKA HERGUN KENDİMİ TE BURALARA KADAR SURUKLENDİM 500 600 TL DUSUNDUGUM KLİMA BUTCEMİ SİMDİ 2000 TL KADAR ULASTI VALLA SASIRDIM BİR ARA VAZGEECYİM DİYORUM ESKİ TAS ESKİ HAMAM DİYA AMA EV COK SICAK OLDUGU İÇİN EN SONUNDA BİR SECİM YAPACAGIM BAKALIM KALDIM İŞ YERİNDE ARKADASLARLA MOLALARDA KLİMA MUHABBETİ YAPIYORUM ARKADASLAR BİLE SASIRIP KALIYORLAR BANA SİZCEDE DOGRU DEYİLMİ ARTIK INSANLAR BİLMEDİĞİ BİR SEY İÇİN NETTEN ARASTIRIYORLAR ARTIK INSANLARIN KIMSEYE GUVENI KALMADI ESKİSİ GİBİ EGER BU KLIMADAN KULLANAN ARKADAS VARSA BANA İYİ VE KOTU YANLARINI SOYLERSE ALINIRMI ALINMAZMI PİŞMANMI ALDIGINA SEVİNİRİM

• sayın mbirol zibro S1550 klasik 18 BTU için 1938 ytl peşin fiyat verdiler.cop değerleri için 5,2 civarında olduğunu söyledi telofonda görüştüğüm bayi.ben netten inceledim bu modelim cop değerleri daha düşük gözüküyor.bana zibro nun teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini görebileceğim bir link söyleyebilirmisiniz.birde bu makineye bu fiyat nasıldır görüşünüzü alabilirmiyim. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 5 Mart 2010; 10:56:45 >
  • quote:

sayın mbirol zibro S1550 klasik 18 BTU için 1938 ytl peşin fiyat verdiler.cop değerleri için 5,2 civarında olduğunu söyledi telofonda görüştüğüm bayi.ben netten inceledim bu modelim cop değerleri daha düşük gözüküyor.bana zibro nun teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini görebileceğim bir link söyleyebilirmisiniz.birde bu makineye bu fiyat nasıldır görüşünüzü alabilirmiyim. teşekkürler

Aşağıdaki linkte var. Fakat COP'si 5,2 olan değil de 5,05 olan modeli var. O da S2035 modeli. Fiyatı da bir ara kampanyalı 2000TL idi. Birol Bey daha fazla bilgi verebilir.

http://www.zibro.com/Turkey/tr_Contentpages/tr_Airco.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makineman -- 5 Mart 2010; 11:04:02 >

• quote:

sayın mbirol zibro S1550 klasik 18 BTU için 1938 ytl peşin fiyat verdiler.cop değerleri için 5,2 civarında olduğunu söyledi telofonda görüştüğüm bayi.ben netten inceledim bu modelim cop değerleri daha düşük gözüküyor.bana zibro nun teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini görebileceğim bir link söyleyebilirmisiniz.birde bu makineye bu fiyat nasıldır görüşünüzü alabilirmiyim. teşekkürler

ZibroS 1550 EER 281 (C) COP 3,61 (A) dır.Teknik veriler aşağıdaki linkte var.Ayrıca forumda Zibro konusunda inceleme yapabilirsiniz.
    http://www.eskortltd.com/zibroteknik2

• @albatrosima aşagıdaki tabloda R410A gazı kullanılan cihazlar ve teknik degerleri yer almaktadır incelemenizde yardımcı olur inşallah....

edit: kodlama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 8 Mart 2010; 20:40:54 >
  • teşekkürler sn samet007.çok ilginçtirki en çok tutulan ve konuşulan mitsh elec cop değerleri verdiğiniz diğer markalardan daha düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

@albatrosima aşagıdaki tabloda R410A gazı kullanılan cihazlar ve teknik degerleri yer almaktadır incelemenizde yardımcı olur inşallah....

hehe herşey güzelde heavy lerin modellierini yanlış yazmışsın hg-s 50 ye kadar olanlar daha sonra HE-S1 e geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: td80

samsung klimalar hakkında bilgi verebilecek olan var mı

ben samsung aqv12awan s-inverter 3,5 kw ve 3,60 cop değerine sahip olan versiyonu kullanıyorum. 1500 ytl peşin fiyata aldım. performansı gayet iyi. hava aşırı soğuk olmazsa ( -5C civarı) çok iyi ısıtıyor. ilk çalıştırmada biraz gürültü var ama tv açıkken duymak imkansız. sessiz modda çalıştığını anlamak için elinizle hava üfleyip üflemediğini kontrol etmeniz lazım. hem iç hem de dış ünite çin malı. bütçeme uygun geldiği için aldım. şu an herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. hava çok soğuk ve nemli olursa defrosta giriyor. yaklaşık 3-5 dakika sürüyor sonra yine ısıtmaya devam ediyor. tüketimi ise günde ortalama 5-6 saatlik kullanımda ayda 35-40 tl civarı.

• tabloya göre karar verecek olursak fiyat/performans olarak airfel artful öne çıkıyor.ama sadece kağıt üzerinde teknik değerlere bakarak klima almak doğru değil bence.daha önce demirdöküm klima almıştım A sınıfı sözde.oradan biliyorum :)
  • eina tablodaki kodlamalar degistirildi tesekkurler küçük serilerin kodlarını buyuge paste edince öyle olmuş... Kadı kusur yazmaz inşallah:-)

quote:

tabloya göre karar verecek olursak fiyat/performans olarak airfel artful öne çıkıyor.ama sadece kağıt üzerinde teknik değerlere bakarak klima almak doğru değil bence.daha önce demirdöküm klima almıştım A sınıfı sözde.oradan biliyorum :)

Tablodaki degerlere göre hareket edilirse ısıtmada soğutmada ben olsam daikini seçerdim tabi fiyatları çok uçuk degilse fiyat performansta Airfel ön plana çıkıyor ustalarda met ediyorlar, Mit.Heavy ninde degerleri çok iyi bu markaların hepsi R410A gazlıdır ve tüketim degerleride sallamasyon olamaz kaliteli klimalarda %80 i euroventte onaylanmış sertifikalıdır tablodaki cihazların ısıtma performansları diger R22 gibi eksi derecelerde çuvallamaz görme imkanınız olanları gidin görün mantıklı konuşan dogru bir bayi ve marka seçin çokta kafanızı karıştırmayın derim ben hoşçakalın...

• haklsınız sayın samet007.ancak bazen bayilerde yanlış yönlendirebiliyor.geçenlerede fiyat almaya daikın bayii e uğradım 28 m2 için sana 12 btu inverter rahat rahat yeter diyordu.buraları okumamış olsam inanırdım .diamond aklıma yatmıştı ancak oda eski kalitesinde değilmiş.mitsubihi 18btu inv modeli içinse 2650 civarında fiyat verdiler.çok şey istiyorum galiba.hem 1500 ve civarı olsun hem iyi olsun hem az yaksın alamıcam sanırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 15 Mart 2010; 11:09:26 >
  • Mitsubishi
  • 18030 Arçelik Active Power Klimayı iki ay önce aldım. Aslında keşfe gelen ekip inverter al demişti ama neyse para olmayınca fazla, bunu aldık. Birçok kişi bu forumda arçelik almayın demiş ama ben memnun kaldım. 32 metrekare salonu ısıtıyor. 25 derece üstün e çıkarmıyor ama bende zaten çok sıcak sevmem. Ben ısıtma modunda 25 veya 26 derecede çalıştırıyorum ve salon 23-24-25 dereceye çıkıyor buda bana fazlasıyla yetiyor. Salonun dört adet penceresi iki adet kapısı ve bir tanede mutfakla bağlantılı küçük penceresi olduğunu ve yalıtımın kötü olduğunu belirtmek isterim. 20 dereceden çalıştırıyorum ve 10 dakikada bir 2 derece artırıp 26 dereceye çıkarıyorum klimayı. Bugüne kadar çok iyi çalıştı.
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.