Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir (2 Mobil) - 18 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beko-Arçelik almayın da ne alırsanız alın...
    Yazın yaterken..
    Gürültüsünden inanın kulağıma pamuk tıkıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizhan_

Beko-Arçelik almayın da ne alırsanız alın...
    Yazın yaterken..
    Gürültüsünden inanın kulağıma pamuk tıkıyorum.

inşallah benimki öyle çıkmaz... kağıt üstünde DB değerleri iyi gibi ama pratikte nasıl olcak görücez...
  • albani arkadaşım diger söylediklerinle alakalı herkes bütçesine göre davranacak konusunda haklısın benide az çok bilirsin bende herkese bu iyi bir klimaladır illa bunu alacaksın diya yazı yazmam öneride bulunurum ama mıtsubsıhı electrıc den vestelin daha iyi çalıştığını iddia edersen buna inanamam birkaç şeyi atlıyorsunuz olabilir bunlardan bazıları 1- mıtsu klimada bir problem vardır tam performansta çalışmıyordur 2- aynı kapasitedeki cihazlar aynı odalarda değerlendirilmiyordur yani mıtsu 30 mt2 de çalışıyorsa vestel 20 mt2 de çalışıyordur 3- farklı kapasitelerdeki cihazları mukayese ediyorsunuzdur 4- aynı odalarda aynı mt2 lerde cihazlardır fakat 2 aynı oda aynı ısı kaybına sahip değildir. bunu anlamanın en iyi yolu cihazların agız çıkış sıcaklığının ölçülmesidir. bizim amacımız aslında nedir biliyormusun mesela bir kişiye bir cihaz lazım marka olarak 2 farklı seçenek var 18 lik arçelik mi alayım ( bu beko olur, vestel olur) yoksa 12 lik mıtsubıshı electrıc mi alayım ikiside yeterli gelir değilmi arçelik fazla btu oldugu için mıtsubıshı electrıc cihazın komprösörü güçlü olduğu için aralarındaki farkta çok fazla değil yani alınabilir bir ölçüde (ki alan kişi zaten elektrik parasından çıkarıcaktır bunu kullandığı zamanlarda ) bizde diyoruz ki sen burada mıtsu al sence bunun neresi yanlış.
    quote:

Orjinalden alıntı: albani

Beyler iyi tatiller herkese

Önce bir şey yazayım,burada cart-curt edebiyatı ve posta atar gibi yazılar kimse yazmasın,yemleme-gazlama da yapmasın!!!

Parası olan var olmayan var,yada bu kadar bir klimaya verilirmi diyen var,dolayısıyla herkes gidip Ururu-Sarara alamaz!!
    SuperDaiseikai de alamaz,diğer bahsettiğiniz ithal klimalarıda alamaz,burada bilgi verirken-akıl verirken her kesime hitap
    edebilecek yazılar yazınız,en iyisi Daikin demeklede olmaz,zaten artık vatandaşta biliyor neyin ne olduğunu ama millete birde
    "cebine" bakıyor!!!
    -----------------------------
    Alın kardeşim yerli montaj klima,parası zaten çoğu insanın bunlara ancak yetiyor,üstelik bunların sunduğu promolar-taksitler
    ve çok değişik ve cazip satış olanakları ile size daha rahat hitap edebilir,zaten herifler her yere hemde çok fazla mal satıyorlar,
    ama kalite dedinmi,elbette iyi bildik iyi markalar gibi bir performansı olamayacaktır,ancak yinede iş görüyor,hatta çoğu
    kimsede fazlasıyla iş görmektedir,kimse bu pahalı klimaları gözünde fazla büyütmesin lütfen,o kadarda değil yani!!

Bazı markaları efsane yaptılar yaw,ben örnek verdim Fujitsu ASYA9 luk kullanan bizim yeğenin üst katındaki komşusunda UruruSarara
    var,adamda kaç defa kontrol ettik,zaten kendiside defalarca dedi,sizinki daha iyi diye!!verdiği bir ton parayada hala acıyor!
    Üstelik dinledim Fujitsu dahada sessiz Ururudan üstelik!

Vestel bayağı çalışıyor,Beko ile Arçelik i bilemem ama,montaj-servis-bakım v.s de çok iyi olursa,son derece fazla verim alırsınız.
    Yaw geçen sene başıma gelmeyen kalmadı benim Vestel lerle,sonra adam gibi servisini buldum,o klimalar gitti,yerine yenisi ve başka
    markalar gibi oldu aynen,Apt.daki 3 dairede Mits.Elec.kullananlar benim salona gelipte....abi yaw bu sendeki daha iyi ısıtıyor diyorlar!!!!!!!

Beyler gaza-yeme gelmeyin,paranızı önünüze koyun,ona göre yola çıkın,efsane mal filanda yok,boşuna aramayın!
    Millet parayı sokaktan toplamıyor++
    Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: alexxiev84

arkadaşlar ilginç olan birşey daha var. iki hafta önce izmirde bakırcıoğlundan fujitsu asya09lc klima almıştım. (bakırcıoğlu abkay grubun bayi listesinde gözüküyor.) eve sever klima garantili asya09lc geldi. hayret ettim. neden böyle bişey oldu anlamadım. Gerçi kulağıma bazı söylentiler geldi. hani kurlar yükseldiğinden abkay grubun fujitsu klimaları ithal etmekte zorlandığına dair...ortalıkta birşeyler dönüyor ama hayırlısı...

Arkadaşım ben size daha önce de söylemedimmi Akbay dan cihaz hemen gelmez diye,hani siz adamlar yok satıyorlarmış demiştiniz ya,ne oldu şimdi bakın gelen cihaz SEVER den gelmiş ,demekki stokta yokmuş.Yinede hayırlısı olmuş klimaya kavuşmuşsunuz daha kötüsüde olabilirdi,Bi düşünsenize SEVER de stok olmasay dı Ağustosta alırdınız malı artık!!!

• Şu türkiyede,sanırım dahalen klima ve uydu,servis satış işi tam oturmadı,daıkın alıyorsunuz,fujitsu vb alıyorsunuz iyi klima ama servis konusunda asla arçelik,vestel kalitesi yok,kusura bakmasınlar,iyi marka klima al ama sakın strvislik olma,yoksa yandınız,bundan sonra ha arçelik ha daıkın,allah servise düşürmesin,nasılki klima yapamıyoruz,servis konusundada aynıyız,anlamadıgımız şeyi bozuyoruz,servislerdeki egitim sıfır,başımıza geld,de biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

DEĞERLİ ARKADAŞIM, ÇOK ENTERESAN ŞEYLER YAZMIŞSIN OKURKEN HAYRETLER İÇİNDE KALDIM DOĞRUSU.
    BİRİNCİSİ ADINIZI VE SOYADINIZI BİLİYORUM,
    İKİNCİSİ BU CİHAZIN SİZE SEVER GARANTİLİ GELDİĞİNDEN HABERİM VAR,
    ÜÇÜNCÜSÜ EĞER SİZ ÇOK ACELE CİHAZIM TAKILSIN DİYE DİRETMESEYDİNİZ YADA BAYİ KENDİ SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE OLARAK SÖZ VERDİĞİ TARİHTE TAKMAK İSTEMESİNDEN DOLAYI BU CİHAZ BENİM BİLGİM VE KONTROLÜM DAHİLİNDE İSİZE GELMİŞTİR.

ANCAAAK DOLAR KURUNDAN ABKAY CİHAZ GETİREMİYOR GİBİ BİR BALONU NASIL ÇIKARDINIZ DOĞRUSU ÇOK MERAK ETTİM..)) BU SİTEDE ELİMDEN GELDİĞİNCE HEP YAPTIĞIM GİBİ; BEN SİZİ YİNEDE AYDINLATAYIM.

BİZ ŞU ANDA AĞUSTOS AYINDA TÜRKİYE'DE SATILACAK CİHAZLARIN LİSTESİNİ VERDİK ARKADAŞIM PEŞİN PEŞİN ÖDEYEREK. BURADA FİRMALARIN İÇ KONULARINI ANLATTIRMAK ZORUNDA BIRAKIYORSUNUZ BANA... LÜTFEN BİLİP BİLMEDEN ŞİRKETLER HAKKINDA KONUŞMAYIN.

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

arkadaşlar ilginç olan birşey daha var. iki hafta önce izmirde bakırcıoğlundan fujitsu asya09lc klima almıştım. (bakırcıoğlu abkay grubun bayi listesinde gözüküyor.) eve sever klima garantili asya09lc geldi. hayret ettim. neden böyle bişey oldu anlamadım. Gerçi kulağıma bazı söylentiler geldi. hani kurlar yükseldiğinden abkay grubun fujitsu klimaları ithal etmekte zorlandığına dair...ortalıkta birşeyler dönüyor ama hayırlısı...

Siz bence bu konuda bayinize hesap sormalısınız ,müşterinize değil.Bence markayı temsil eden bir kişiye yakışmıyor.Arkadaş bu sayfada daha önce yazdı bu konuyla ilgili o zaman uyarsaydınız keşke daha iyi olurdu

• quote:

Orjinalden alıntı: gül iz

Şu türkiyede,sanırım dahalen klima ve uydu,servis satış işi tam oturmadı,daıkın alıyorsunuz,fujitsu vb alıyorsunuz iyi klima ama servis konusunda asla arçelik,vestel kalitesi yok,kusura bakmasınlar,iyi marka klima al ama sakın strvislik olma,yoksa yandınız,bundan sonra ha arçelik ha daıkın,allah servise düşürmesin,nasılki klima yapamıyoruz,servis konusundada aynıyız,anlamadıgımız şeyi bozuyoruz,servislerdeki egitim sıfır,başımıza geld,de biliyorum.

KLiayı gerçekten klima işinin uzmanı bayiden alsanız böyle birşeyle bence karşılaşmazsınız.Ama günümüzde kaoriferciden,beyazeşyacıdan,spotçudan tutunda hırdavatçıya kadar herkes klimacı oldu,3-5 kuruşta aşağıya verince marka aynı deyip seçici davranılmıyor,malesef ürün istediği kadar kaliteli olabilir ama klima işi hizmet gerektirir.Sizde bir örnek olarak bayinin bizzat kendisinin hizmet verdiği yerleri tercih etmesini tavsiye edereim,sadece fiyata bakarsanız o işten ama montajında ama ilerki hizmet aşamasın da mutlaka sorun yaşarsınız,çünkü kaliteli hizmetin de bir maliyeti var ve satışta bunu yansıtmazsanız ilerde o işe bakmazsınız bu bir gerçek nasıl iyi mal iyi paraysa ,iyi hizmette iyi para

• quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Şu türkiyede,sanırım dahalen klima ve uydu,servis satış işi tam oturmadı,daıkın alıyorsunuz,fujitsu vb alıyorsunuz iyi klima ama servis konusunda asla arçelik,vestel kalitesi yok,kusura bakmasınlar,iyi marka klima al ama sakın strvislik olma,yoksa yandınız,bundan sonra ha arçelik ha daıkın,allah servise düşürmesin,nasılki klima yapamıyoruz,servis konusundada aynıyız,anlamadıgımız şeyi bozuyoruz,servislerdeki egitim sıfır,başımıza geld,de biliyorum.

KLiayı gerçekten klima işinin uzmanı bayiden alsanız böyle birşeyle bence karşılaşmazsınız.Ama günümüzde kaoriferciden,beyazeşyacıdan,spotçudan tutunda hırdavatçıya kadar herkes klimacı oldu,3-5 kuruşta aşağıya verince marka aynı deyip seçici davranılmıyor,malesef ürün istediği kadar kaliteli olabilir ama klima işi hizmet gerektirir.Sizde bir örnek olarak bayinin bizzat kendisinin hizmet verdiği yerleri tercih etmesini tavsiye edereim,sadece fiyata bakarsanız o işten ama montajında ama ilerki hizmet aşamasın da mutlaka sorun yaşarsınız,çünkü kaliteli hizmetin de bir maliyeti var ve satışta bunu yansıtmazsanız ilerde o işe bakmazsınız bu bir gerçek nasıl iyi mal iyi paraysa ,iyi hizmette iyi para

Sevis konusunda şunu kastettim,örnek ben klimayı A bayisinden aldım ama A bayisinin önerdigi servisi begenmedim B servisi çagırmak istiyorum ama sorun burada başlıyor kaliteli klimalarda bu Bservisi diyorki banane klimayı benden almamışsın,bana taktırmamışsın ben bakmam,hoppala şimdi,ama arçelikte bu böyle degil nereden alırsanız alın hangi servisi çagırırsanız çagırın bakıyorlar ilgileniyorlar,ama daıkın,panasonic,sharp,mitsubishi,banane diyor bu nedir anlamadım,yani kaliteli klimaların satış servis agı bence daha tam oturmadı,bu sorunu izmirde herkes hemen hemen yaşıyor,Allah servise düşürmesin.

• Değerli arkadaşlar,
    Öncelikle Hilmi-C arkadaşımız ile yaptığımız karşılıklı yazışmalarda sarf ettiğim başınıza iş alırsınız cümlesinden dolayı özür diliyorum. Ama benim burda bunu yazma amacım, nasılki bizler bu sayfada yazı yazıyoruz, herkes okuyabiliyor aynı şekilde Distribütör firmalarda okuyor. Ben kimsenin başına bir iş gelsin istemem ve istemeyeceğim için baştan uyardım, başka bir amacım yoktu olamazda.
    Burada önemli olan nihai tüketicinin tartışması gereken cihazlardır, Distribütör firmalar değildir. İthalatçı firmalar değişir bu normaldir sonuçta ithalatçı firmalar da Ticaret için yapıyorlar bu işi.
    Baştan beri okursanız bugüne kadar burada kimseyi kırmamışımdır, elimden geldiğince aydınlatmaya çalışmışımdır, bildiklerimi aktarmışımdır. Kimseyi de karşıma almak gibi bir durumum yok.
    Sevgili Albani arkadaşımın tehditvari konuşmalar dediği konu sanırım benim ile ilgili, ben kimseyi tehdit etmedim, etmemde. Dikkat ederseniz yazımın sonuna ben adımı soyadımı yazıyorum. Büyük yazı konusuna gelince bak artık küçük yazıyorum ama yinede kimsenin gözüne sokar gibi anlamında yazmamıştım.
    Bundan sonrasında klimalar ile ilgili bana sormak isteyeceğiniz birşey olursa seve seve yardımcı olmaya hazırım ama lütfen kimse Distribütör firmalar hakkında kulaktan dolma birşeyler söylemesin.

Saygılarımla

Cumhur Demirkahyalılar

• Bakın aynı hatayı şimdi de siz yapıyorsunuz, nerden biliyorsunuz? Siz benden cihaz istedinizde bizmi vermedik arkadaşım. Sor hangi cihaz lazımsa söyleyim size.

quote:

quote:

• "Arkadaşım ben size daha önce de söylemedimmi Akbay dan cihaz hemen gelmez diye,hani siz adamlar yok satıyorlarmış demiştiniz ya,ne oldu şimdi bakın gelen cihaz SEVER den gelmiş ,demekki stokta yokmuş.Yinede hayırlısı olmuş klimaya kavuşmuşsunuz daha kötüsüde olabilirdi,Bi düşünsenize SEVER de stok olmasay dı Ağustosta alırdınız malı artık!!!"

Bir üst mesajda yazdıklarım size mbirol.
    Siz benden cihazmı istediniz mbirol biz size klima vermedik. Öğrenebilirmiyim acaba.
  • albani arkadaşım diger söylediklerinle alakalı herkes bütçesine göre davranacak konusunda haklısın benide az çok bilirsin bende herkese bu iyi bir klimaladır illa bunu alacaksın diya yazı yazmam öneride bulunurum ama mıtsubsıhı electrıc den vestelin daha iyi çalıştığını iddia edersen buna inanamam birkaç şeyi atlıyorsunuz olabilir bunlardan bazıları 1- mıtsu klimada bir problem vardır tam performansta çalışmıyordur 2- aynı kapasitedeki cihazlar aynı odalarda değerlendirilmiyordur yani mıtsu 30 mt2 de çalışıyorsa vestel 20 mt2 de çalışıyordur 3- farklı kapasitelerdeki cihazları mukayese ediyorsunuzdur 4- aynı odalarda aynı mt2 lerde cihazlardır fakat 2 aynı oda aynı ısı kaybına sahip değildir. bunu anlamanın en iyi yolu cihazların agız çıkış sıcaklığının ölçülmesidir. bizim amacımız aslında nedir biliyormusun mesela bir kişiye bir cihaz lazım marka olarak 2 farklı seçenek var 18 lik arçelik mi alayım ( bu beko olur, vestel olur) yoksa 12 lik mıtsubıshı electrıc mi alayım ikiside yeterli gelir değilmi arçelik fazla btu oldugu için mıtsubıshı electrıc cihazın komprösörü güçlü olduğu için aralarındaki farkta çok fazla değil yani alınabilir bir ölçüde (ki alan kişi zaten elektrik parasından çıkarıcaktır bunu kullandığı zamanlarda ) bizde diyoruz ki sen burada mıtsu al sence bunun neresi yanlış.

Bak kardeşim,sen benim ne yazdığımı anladınmı yoksa bir şeyler sana ters geldide ondanmı muhalefet ediyorsun,onu de sen bana önce!!

1-Ben Vestel; Mitsudan iyimi dedim;HAYIR,iyide neden böyle anladın?
    2-Bizim Apt.diyorum ve Salondan bahsediyorum(farklı M2 ler değildir)!! Salon 27m2 dir(Duvarlar yalıtımlı-Pimapen+Isıcam),ölçü alınan
    daireler 2 si Doğu 2 si Batı dır(benimki Batı dır örneğin)
    3-Mits.Elec.klimalar klasik(düz)dediğiniz seriden vede hepsi aynı modeldir,dahili tesisat ile takılıdır salona,dış üniteler balkondadır.Modelide MSH-GA50(17100-17750)
    4-3 dairede buradan bayisinden aynı anda pazarlık yaparak(peşin) aldılar ve aynı ekip sanırım 2 gün içinde montajları bitirdi
    5-Diğer odalarında ise 3X9000 lik Multi Inverter kullanılıyor(Dış ünite dahili tesisatla>1 odaya gidiyor,diğer 2 odaya ise harici tesisatla gidiyor)
    --bunlardaki şikayetleri ise 3 iç ünite aynı anda çalışamıyor ve performans hepsinde düşüyor(zaten serviste 2 yi geçmeyin mümkünse diyor)!!!

-------
    Isı kaybı konusuna gelirsek,evet burada bütün odalardaki,aynı M2 olsada az bir ısı kaybı fardır,ama bunu fazla hissetmedik,yani bazı yerlerdeki gibi
    olabilecek ciddi bir fark yoktur,yani bu olayı elbette çok iyi biliyorum ve örneğin 4.Katı üstü kısmen kapalı olduğu için değerlendirmeye almadık!(zaten
    o odayı bu yukarda dediğim klima güzel ısıtamıyor ve ısınması içinde çok uzun süre çalıştırılıyor!!!
    2.Kat/3.Kat benim/bizim değerlendirmeye aldıklarımız ve performansını bu sene günler boyu izledik!

Üstelik bunu diyen ben değil onlar!........abi bu daha iyi ısıtıyor diye!!!(ben hiç bir şey demiyorum burada!)

Ayrıca,örneğin benim senin gibi bir şeyi "ispat" etmek mecburiyetimde yoktur!
    Ben müşteri yani normal bir klima kullanıcısı sen ise satıcı veya servissin,yani konumlarımız farklı Hocam+
    ------------------
    Birde gelen Elektrik Fat.dan hiçmi hiç bahsetmiyeyim,çünkü o zaman sen bu sefer......abi sen klimayı çok az çalıştırıyorsun,onlar ise 24 çalıştırıyorlar
    diyeceksinHAYIR öyle bir durumda yoktur,elbette onlar benden daha fazla çalıştırıyorlar burası gerçek ama o kadar değil,ama aradaki Fat.farkı
    çok ciddi!!!!!!!!
    --------------------------
    Hülasa toparlarsak olay budur,ama Mits.Elec.konusunda ben iyi-kötü filan demem,gördüğüm manzarada beni aman aman tatmin hiç etmedi,ancak Dış ünite
    oldukça sessiz hatta çok sessiz+İç ünitede oldukça sessiz

Yaptığım daha doğrusu gözlemlediğimi bir tesbitte,Fujitsu ASYA9 luk(Dışı iddia edemem ama İç ünite Mitsu dan vede UruruSararadan daha sessiz!!!)
    Isıtma performansı ise UruruSarara dan daha iyi!!bunuda kullanan adam söylüyor ben değil(ben gördüm daha iyi ısttığını ama bunu ısrarla o kişi söylemektedir)
    Üstelik aynı Apt. altlı-üstlü aynı dairesi(üstelik bizim dairenin ısı kaybı daha fazladır,altı yarı açık!!!)
    ---------------------------------------

Sonuca gelirsek,marka filan hikaye benim için,şayet adam gibi montaj yapılmazsa!!
    NEDEN dersen,benim; sizin tabirinizle yaramaz-dandik denen Vestel klimalar!takıldı,ulen neredeyse bütün yazı vantilatör ile geçirdik!!!
    2-3 defa servis geldi,ama hikaye,sonra adam gibi bir servis buldum,olay çözüldü,ilk zamanlar örneğin burada demediğimi bende bırakmamıştım!!
    ama sonra olay neticelendi,şimdi doğrusu yeniden para bayılıpta bunları değiştirmem gari!yoksa gidip yeniden hemde 4 tane klima alacaktım
    parayı basıp,yazım günah değilmi yaw!
    Ama ne kadar gider v.s konusunuda düşünmüyorum gari!!bugün için özellikle tekrar ediyorum 18.000 lik Salonda olan son derece başarılı ısıtıyor
    ve soğutuyor ama 9000 liklerde iş yok(bana göre)ama eskisine göre onlarda bayağı düzeldi,ancak günde bir kaç saat onları kullanıyoruz+
    9000 likler için gari para mara vermem,bunlar aynen gider!!
    -----------
    Mal iyi olsada,Servis/Montaj da çok çok önemlidir,piyasada eline tornovida-pense alan Klimacı Ustasıyım diye dolaşıyor anlaşılan

Herkese hayırlı işler dilerim bu arada+
    Selamlar

• Sn.Fujitsu

Ben bu siteden çoğu insan bilir ve asıl yazdığım yerde bir yerde işim olan TV bölümüdür,oradan bakarsın neler yazıyorum v.s diyerek,
    lafıda hiç dolandırmadan vede adını koyarak yazarım,cart-curt işleri filan bana hikaye gelir!

Ben senin bazı yazdıklarını hala beğenmiyorum,yani bazı şeyleri açıkça yazmanı nasıl takdir ediyorsam,bazı yazdıklarında bana ters
    geliyor ve bunuda aynen yazıyorum...

Burada sen Ticari olarak bulunup "iş tutmak" istiyorsan,eyvallah buna bir şey diyemem ve memnun olurum,çünkü burada kimlik
    gizleyerek yemleme yapanlarada ayrıca uyuz oluyorum,onun için herkese diyorum,her ne yapıyorsanız açıkça yapın bunları diye!

Burada sen ticaret yapıyorsun/yapacaksın v.s diye ne ahkam kesebilirsin nede kural koyabilirsin!
    Sen de burada örneğin benim gibi bir üyesin aynen,varsa ayrıcalığın yönetici yada sen söylede bilelim,yoksa sorun yok.
    Sen/ben bizler burada kendi kurallarımızla değil bu sitenin kuralları ile mesul bulunuruz,üsluba vede site kurallarına göre
    her bir şeyi yazarız!

Ben örneğin normal vatandaşım,klima konusunda senin firmanıda,servisinide ve senin Distribütör diye belkide gözünde çok büyüttüğün
    firmayı yere vurabilirim!elbette bunu yaparken küfür yada hakaret değil ama üslubuna uygun her bir şeyi söylerim!

Sen şimdi burada yazılanları,yok efendim Distribütör firmada okuyormuş(bunu bilmeyenmi var,kimisi değişik nickler alıpta bu siteye
    girip millete yemleme-gazlama azmı yapıyor,bak isim veriyorum;İst.Blş. mesela!!bunlarla benim kavgam var burada ve TF de,aleni
    bunuda yazıyorum)

Şimdi senin Distribütörde izlesin bakalım benim yazdıklarımı,acep ne bulacak!!!beni izlesin o zaman bunlar,bakalım ne yapacaklar!!

Bak kardeşim buradan milleti sen hala tehdit ediyorsun! tabiri caizse "aba altından sopa göstermektesin" ben bunun farkındayım,sen giderken
    ben geliyordum,sana geçenlerdede yazdım bazı şeyler ama yönetim kaldırdı o sert yazılarımı!evet sert yazıyorum ama,sana kimse burada
    karşı gelipte uygun msg yazamadıkları için bununları yazıyorum,tekrar söylüyorum,amiyane tabirle,bu ayakları bırak ona buna
    taş atmadan,tehdit eder gibi yazma,yemezler bu senin yazdığın edebiyatı!!

Şimdide Distribütör izliyormuş..yaw izlesin bakalım neyi izleyipte neyi yapacaklar,beni izlemey alsınlarde görelim ne yapacaklar,bunlar iş değil
    sürekli yazılarınla milleti tahrik ediyorsun,yazdıklarını çok iyi analiz ediyorum ben çünkü!
    ----------
    Yaw vatandaş para veriyor para,elbette her bir şeyin hakkını soracaktır özellikle klima konusunda zaten vatandaş haddinden fazla gergin,birde senin gibiler
    gelip,milleti adeta dövüyorlar!!

Böyle iş tutulmaz,iş tutmak istiyorsanız başka laflar bulun lütfen+
    Şimdi ben Fujitsu yu marka olarak çok iyi biliyorum ve çevremde bazı kişilerden de biliyorum,bu marka Türkiye de tahminime göre iyi de iş yapacaktır v.s
    kısaca mal hak.yorumlarım hep olumlu,sanırım burada Fujitsu yu benim kadar övende normal bir üye olmadı!
    Ama senin yazdıklarınıda ayrıca hiçmi hiç beğenmiyorum,çünkü olayı sen tehdit aşamasından hala kurtaramadın bunada çok kızmaktayım,bunuda açıkça yazıyorum.

Böyle yapıp normal bu bölümde yazan üyeleri korkutmaktasınız bilmem farkındamısınız,bana bu bölümde yazan bir çok insan benim bu kişilere papuç bırakmadığımı bildikleri için
    çekinerek bana PM atarak veya e.Mail göndererek sizleri şikayet etmektedirler+
    Bu aslında benim işim değil yöneticilerin işi,sizi kaç gündür izliyorum,yazdıklarınız çok manidar ve yanlış çağrışımlara giden yazılardır!!

Selamlar

• Sn. Albani
    Yazdıklarımı takdir etmeniz yada size ters gelmesi tamamıyle sizin sorununuzdur. Üstüne basa basa hala tehdit ediyorsun diyorsun, kimi tehdit etmişim ben sorabilirmiyim. Bence yazdıklarımı iyi irdeleyin. Ben kimseyi tehdit etmedim, haddime değil üstelik. Ortamı ben değil sen geriyorsun benim yazdıklarımdan rahatsız olan bir tek sen oldun ne dense?
    Ben bu forumda ilgi odağı olmak istemiyorum arkadaşım, biri bana birşey sorarsa cevaplarım o kadar, bugüne kadar bu hep böyle olmuştur. Fikrim sorulmuştur bildiğim ne varsa yazmışımdır.
    Bu sitede benim yazdıklarımdan korkan(!) bir arkadaş varsa lütfen bana pm atsın buradan açıkça yazmasına gerek yok... Bay Albani'ye değil.

Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: albani

Sn.Fujitsu

Ben bu siteden çoğu insan bilir ve asıl yazdığım yerde bir yerde işim olan TV bölümüdür,oradan bakarsın neler yazıyorum v.s diyerek,
    lafıda hiç dolandırmadan vede adını koyarak yazarım,cart-curt işleri filan bana hikaye gelir!

Ben senin bazı yazdıklarını hala beğenmiyorum,yani bazı şeyleri açıkça yazmanı nasıl takdir ediyorsam,bazı yazdıklarında bana ters
    geliyor ve bunuda aynen yazıyorum...

Burada sen Ticari olarak bulunup "iş tutmak" istiyorsan,eyvallah buna bir şey diyemem ve memnun olurum,çünkü burada kimlik
    gizleyerek yemleme yapanlarada ayrıca uyuz oluyorum,onun için herkese diyorum,her ne yapıyorsanız açıkça yapın bunları diye!

Burada sen ticaret yapıyorsun/yapacaksın v.s diye ne ahkam kesebilirsin nede kural koyabilirsin!
    Sen de burada örneğin benim gibi bir üyesin aynen,varsa ayrıcalığın yönetici yada sen söylede bilelim,yoksa sorun yok.
    Sen/ben bizler burada kendi kurallarımızla değil bu sitenin kuralları ile mesul bulunuruz,üsluba vede site kurallarına göre
    her bir şeyi yazarız!

Ben örneğin normal vatandaşım,klima konusunda senin firmanıda,servisinide ve senin Distribütör diye belkide gözünde çok büyüttüğün
    firmayı yere vurabilirim!elbette bunu yaparken küfür yada hakaret değil ama üslubuna uygun her bir şeyi söylerim!

Sen şimdi burada yazılanları,yok efendim Distribütör firmada okuyormuş(bunu bilmeyenmi var,kimisi değişik nickler alıpta bu siteye
    girip millete yemleme-gazlama azmı yapıyor,bak isim veriyorum;İst.Blş. mesela!!bunlarla benim kavgam var burada ve TF de,aleni
    bunuda yazıyorum)

Şimdi senin Distribütörde izlesin bakalım benim yazdıklarımı,acep ne bulacak!!!beni izlesin o zaman bunlar,bakalım ne yapacaklar!!

Bak kardeşim buradan milleti sen hala tehdit ediyorsun! tabiri caizse "aba altından sopa göstermektesin" ben bunun farkındayım,sen giderken
    ben geliyordum,sana geçenlerdede yazdım bazı şeyler ama yönetim kaldırdı o sert yazılarımı!evet sert yazıyorum ama,sana kimse burada
    karşı gelipte uygun msg yazamadıkları için bununları yazıyorum,tekrar söylüyorum,amiyane tabirle,bu ayakları bırak ona buna
    taş atmadan,tehdit eder gibi yazma,yemezler bu senin yazdığın edebiyatı!!

Şimdide Distribütör izliyormuş..yaw izlesin bakalım neyi izleyipte neyi yapacaklar,beni izlemey alsınlarde görelim ne yapacaklar,bunlar iş değil
    sürekli yazılarınla milleti tahrik ediyorsun,yazdıklarını çok iyi analiz ediyorum ben çünkü!
    ----------
    Yaw vatandaş para veriyor para,elbette her bir şeyin hakkını soracaktır özellikle klima konusunda zaten vatandaş haddinden fazla gergin,birde senin gibiler
    gelip,milleti adeta dövüyorlar!!

Böyle iş tutulmaz,iş tutmak istiyorsanız başka laflar bulun lütfen+
    Şimdi ben Fujitsu yu marka olarak çok iyi biliyorum ve çevremde bazı kişilerden de biliyorum,bu marka Türkiye de tahminime göre iyi de iş yapacaktır v.s
    kısaca mal hak.yorumlarım hep olumlu,sanırım burada Fujitsu yu benim kadar övende normal bir üye olmadı!
    Ama senin yazdıklarınıda ayrıca hiçmi hiç beğenmiyorum,çünkü olayı sen tehdit aşamasından hala kurtaramadın bunada çok kızmaktayım,bunuda açıkça yazıyorum.

Böyle yapıp normal bu bölümde yazan üyeleri korkutmaktasınız bilmem farkındamısınız,bana bu bölümde yazan bir çok insan benim bu kişilere papuç bırakmadığımı bildikleri için
    çekinerek bana PM atarak veya e.Mail göndererek sizleri şikayet etmektedirler+
    Bu aslında benim işim değil yöneticilerin işi,sizi kaç gündür izliyorum,yazdıklarınız çok manidar ve yanlış çağrışımlara giden yazılardır!!

Selamlar

• quote:

DEĞERLİ ARKADAŞIM, ÇOK ENTERESAN ŞEYLER YAZMIŞSIN OKURKEN HAYRETLER İÇİNDE KALDIM DOĞRUSU.
    ÜÇÜNCÜSÜ EĞER SİZ ÇOK ACELE CİHAZIM TAKILSIN DİYE DİRETMESEYDİNİZ YADA BAYİ KENDİ SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE OLARAK SÖZ VERDİĞİ TARİHTE TAKMAK İSTEMESİNDEN DOLAYI BU CİHAZ BENİM BİLGİM VE KONTROLÜM DAHİLİNDE İSİZE GELMİŞTİR.

ANCAAAK DOLAR KURUNDAN ABKAY CİHAZ GETİREMİYOR GİBİ BİR BALONU NASIL ÇIKARDINIZ DOĞRUSU ÇOK MERAK ETTİM..)) BU SİTEDE ELİMDEN GELDİĞİNCE HEP YAPTIĞIM GİBİ; BEN SİZİ YİNEDE AYDINLATAYIM.

BİZ ŞU ANDA AĞUSTOS AYINDA TÜRKİYE'DE SATILACAK CİHAZLARIN LİSTESİNİ VERDİK ARKADAŞIM PEŞİN PEŞİN ÖDEYEREK. BURADA FİRMALARIN İÇ KONULARINI ANLATTIRMAK ZORUNDA BIRAKIYORSUNUZ BANA... LÜTFEN BİLİP BİLMEDEN ŞİRKETLER HAKKINDA KONUŞMAYIN.

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Öncelikle Herkese Selamlar,

Birkaç gündür bu topikde hararet yüksek. Bazı istenmeyen yazışmalar oldu. Ben de daha fazla alevlenmesin diye yazılanların üstüne yazmak istememiştim ama Alexxiev84 forumdaşımıza biraz haksızlık olduğunu düşünerek yazma gereği duydum.Kimse kusuruma bakmasın.Ortam şu an yatışmış ama bu yaşananlardan da sektördekilerin bir ders çıkarması lazım.

Önce Bu arkadaşın fujitsu klimasının hayırlı olmasını dilerim. Uzun yıllar sıkıntısız kullanacağı bir ürün aldı diye düşünüyorum. Arkadaşı forumda da yazışmalarda mevcut Bakırcıoğlu A.Ş. firmasından fiyat almasını ben tavsiye etmiştim. Kendisine klima seçiminde yardımcı olmaya çalışan forum üyelerinden biri benim.

http://forum.donanimhaber.com/m_22188798/mpage_1/key_panasonic%2Cklima//tm.htm#22440196

Alex forumdaşımızın " klima alma serüveni " bu linkde var zaten.

Öte yandan ben sektör çalışanı ( herhangi bir firmada satıcı-servis vs. ) değilim. Sadece son kullanıcıyım. Zaten beni de tanıyan var tanımayan var forumda.

Konuyu toparlarsak burada herkes şapkasını önüne koysun bir düşünsün. Bu forumdan ya da sektörden hiç biri babamın oğlu değil.Ben tüketici olarak varım burda. Arkadaşın yerinde olsam güven kaybına uğrardım. Neden derseniz Fujitsu nikli forumdaşımız yanlış bir uslüp kullandı. (Bugün mesajında telafi etmiş gerçi )Ayrıca kendisinin yazılarından tanıdığım kadarıyla hem şeffaf hem de objektif yazılar yazıyor.

Burada distrübütörlerde , bayilerde , servisler de yazabilir. Forum bu bağlamda herkese açık.
    Ama özellikle uslüba, imlaya dikkat edersek tam süper olacak

Baktım yazım çok ciddi olmuş biraz yumuşatayım dedim. ithal ürün satışı dövizin hareketli olduğu dönemlerde maalesef bütün halkalar için sıkıntılı sancılı olabiliyor. Şekil 1 A da olduğu gibi bayii kurun dalgalanmasından korunmaya çalışırken kaş yapayım derken göz çıkartmış deyim yerindeyse. Tabii mevcut bilgiler ışığında bu sonuca vardım . Satıcıları ( hem ithalatçı hem de bayii ) daha dikkatli olmaya davet ediyorum.

Bu ülke de profesyonel satış kültürü yeşerdikçe bu sıkıntılar azalacaktır.
    Herkese iyi akşamlar

Saygılar

• Değerli koko69 arkadaşım, yazdıklarınızdan bin nasihat çıkartıyorum ve sağduyunuz için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

quote:

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Öncelikle Herkese Selamlar,

Birkaç gündür bu topikde hararet yüksek. Bazı istenmeyen yazışmalar oldu. Ben de daha fazla alevlenmesin diye yazılanların üstüne yazmak istememiştim ama Alexxiev84 forumdaşımıza biraz haksızlık olduğunu düşünerek yazma gereği duydum.Kimse kusuruma bakmasın.Ortam şu an yatışmış ama bu yaşananlardan da sektördekilerin bir ders çıkarması lazım.

Önce Bu arkadaşın fujitsu klimasının hayırlı olmasını dilerim. Uzun yıllar sıkıntısız kullanacağı bir ürün aldı diye düşünüyorum. Arkadaşı forumda da yazışmalarda mevcut Bakırcıoğlu A.Ş. firmasından fiyat almasını ben tavsiye etmiştim. Kendisine klima seçiminde yardımcı olmaya çalışan forum üyelerinden biri benim.

http://forum.donanimhaber.com/m_22188798/mpage_1/key_panasonic%2Cklima//tm.htm#22440196

Alex forumdaşımızın " klima alma serüveni " bu linkde var zaten.

Öte yandan ben sektör çalışanı ( herhangi bir firmada satıcı-servis vs. ) değilim. Sadece son kullanıcıyım. Zaten beni de tanıyan var tanımayan var forumda.

Konuyu toparlarsak burada herkes şapkasını önüne koysun bir düşünsün. Bu forumdan ya da sektörden hiç biri babamın oğlu değil.Ben tüketici olarak varım burda. Arkadaşın yerinde olsam güven kaybına uğrardım. Neden derseniz Fujitsu nikli forumdaşımız yanlış bir uslüp kullandı. (Bugün mesajında telafi etmiş gerçi )Ayrıca kendisinin yazılarından tanıdığım kadarıyla hem şeffaf hem de objektif yazılar yazıyor.

Burada distrübütörlerde , bayilerde , servisler de yazabilir. Forum bu bağlamda herkese açık.
    Ama özellikle uslüba, imlaya dikkat edersek tam süper olacak

Baktım yazım çok ciddi olmuş biraz yumuşatayım dedim. ithal ürün satışı dövizin hareketli olduğu dönemlerde maalesef bütün halkalar için sıkıntılı sancılı olabiliyor. Şekil 1 A da olduğu gibi bayii kurun dalgalanmasından korunmaya çalışırken kaş yapayım derken göz çıkartmış deyim yerindeyse. Tabii mevcut bilgiler ışığında bu sonuca vardım . Satıcıları ( hem ithalatçı hem de bayii ) daha dikkatli olmaya davet ediyorum.

Bu ülke de profesyonel satış kültürü yeşerdikçe bu sıkıntılar azalacaktır.
    Herkese iyi akşamlar

Saygılar

• quote:

"Arkadaşım ben size daha önce de söylemedimmi Akbay dan cihaz hemen gelmez diye,hani siz adamlar yok satıyorlarmış demiştiniz ya,ne oldu şimdi bakın gelen cihaz SEVER den gelmiş ,demekki stokta yokmuş.Yinede hayırlısı olmuş klimaya kavuşmuşsunuz daha kötüsüde olabilirdi,Bi düşünsenize SEVER de stok olmasay dı Ağustosta alırdınız malı artık!!!"

Siz benden cihazmı istediniz mbirol biz size klima vermedik. Öğrenebilirmiyim acaba.

Sayın fujitsu arkadaşım eger Fujıtsuyu takip ediyorsanız diğer klima konularındada adınız geçen yerlerede dikkat edin lütfen,hele hele çalıştığınız şirketin adıda geçiyorsa !!! işte size bahsettiğim konu

mbirol
    Teğmen

7 Nisan 2008; 10:50:14
    Yeni mesajlar yok

quote:

fujitsu bayilerinin adres ve telefonlarının verilmesini ben istedim. çünkü sitesinde sorun vardı. ayrıca fiyat ile ilgili görüşlerimi önceki yazılarımda belirttim. zibro klima iyi olabilir bilemem ama klima konusunda yılların deneyimi olan firmalar ilk tercihim. panasonic mitsubishi fujitsu daikin gibi...

Bu arada fujitsu asya09lc klimayı 1,575 ytlye 12 taksitle aldım. Başta dolar kuru yüzünden en az peşin 1,550 ytl olur dedi fakat ben peşin 1,400 ytlye alan var diyince fiyat konusunda yardımcı oldu. Ama klimayı 10 gün sonra montaj yapacaklar çünkü izmirde stoklarda bu modelden kalmamış. Deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılıyormuş. Montajı yapılınca deneyimlerimi burada anlatacağım. Bana yardımcı olan ve görüşlerini belirten herkese teşekkür ederim. saygılar...

Sizi ayakta yiyorlar demek peynir ekmek gibi satılıyormuş??? Klima alacaklar Fujitsu sırasına mı girmişler yani,yada birde şunu düşünün adamlar reklam yapıyorlar ama hala kimalar Türkiye ye gelmeşim yani olmayan malı size satıyorlar ,yolda gelen klimayı size pazarlıyorlar,Akbay zaten Fujitsu işine yeni girdi,eğer fujitsu alacaksanız tabii hemen teslim SEVER klima bayilerini bulun hemen alın,onlar gevrek ,peynir satmıyorlar klima satıyorlar.

alexxiev84http://forum.donanimhaber.com/m_22188798/mpage_1/key_//tm.htm#22440196
    bu sayfada yazarken kendini uyardım ama sizinde söylediğiniz gibi Ağustosta gelecek malı adı geçen bayiniz arkadaşa varmış gibi satmış ,bende bu konuyu alexxiev84 arkadaşa hatırlattım,size demedim ki bana olmayan klimayı sattınız,hep olaya negatif yaklaşıyor gibi görünüyorsunuz bu olay üzücü tabi burasının adı FORUM herkes fikrini açıkça söyler .Müşteri firmanızın adının geçtiği konu ile ilgili bilgi istiyor,siz bayiye yanlış bilgi aktardıgı için müşteriye sizde acele ettiniz deyip azarlıyorsunuz bumudur esnaflık anlayamadım doğrusu

• Benimde sinirlendiğim konu bu idi işte, hangi arkadaş yazmış bilmiyorum şu cümleyi..(Sizi ayakta yiyorlar demek peynir ekmek gibi satılıyormuş??? Klima alacaklar Fujitsu sırasına mı girmişler yani,yada birde şunu düşünün adamlar reklam yapıyorlar ama hala kimalar Türkiye ye gelmeşim yani olmayan malı size satıyorlar)
    bu adı geçen 9000 btu inverter cihazı 2007 Temmuz ayından beri getiriyoruz biz arkadaşım... ben bunu anlamıyorum, bunun adı bir firmayı karalamaktır, bir markayı karalamaktır... Siz benim bugüne kadar herhangi bir markayı yada firmayı kötülediğimi okudunuzmu?
    Ve her ne hikmetse Ağustos kelimesi burada yanlış anlaşıldı galiba.. Her ay iki defa bu ülkeye gelecek cihazları geçtik... Ağustos ayında gelecek cihazları çekiyoruz dedim.. herkes aaa cihazlar Ağustos ayında gelecekmiş anladı. Yoksa bu ay gelecek cihazları biz 2007 kasım ayında çektik. Bir arka mahaallede üretilmiyor bu cihazlar istedinmi hemen gelsin. Klimacı arkadaşlar bilirler, anlamışlardır ne demek istediğimi Forecast dediğim konuyu.
    Burada bir daha yazıyorum sevgili arkadaşlarım, adı geçen bayim cihazı satmış, ama bu cihaz Ağustos ayında gelecek diye birşey söylememiştir... Ağustos ayında gelecek cihazı da hiç bir bayi şimdiden satmaz.

Saygılarımla

quote:

quote:

"Arkadaşım ben size daha önce de söylemedimmi Akbay dan cihaz hemen gelmez diye,hani siz adamlar yok satıyorlarmış demiştiniz ya,ne oldu şimdi bakın gelen cihaz SEVER den gelmiş ,demekki stokta yokmuş.Yinede hayırlısı olmuş klimaya kavuşmuşsunuz daha kötüsüde olabilirdi,Bi düşünsenize SEVER de stok olmasay dı Ağustosta alırdınız malı artık!!!"

Sayın fujitsu arkadaşım eger Fujıtsuyu takip ediyorsanız diğer klima konularındada adınız geçen yerlerede dikkat edin lütfen,hele hele çalıştığınız şirketin adıda geçiyorsa !!! işte size bahsettiğim konu

mbirol
    Teğmen

7 Nisan 2008; 10:50:14
    Yeni mesajlar yok

quote:

fujitsu bayilerinin adres ve telefonlarının verilmesini ben istedim. çünkü sitesinde sorun vardı. ayrıca fiyat ile ilgili görüşlerimi önceki yazılarımda belirttim. zibro klima iyi olabilir bilemem ama klima konusunda yılların deneyimi olan firmalar ilk tercihim. panasonic mitsubishi fujitsu daikin gibi...

Bu arada fujitsu asya09lc klimayı 1,575 ytlye 12 taksitle aldım. Başta dolar kuru yüzünden en az peşin 1,550 ytl olur dedi fakat ben peşin 1,400 ytlye alan var diyince fiyat konusunda yardımcı oldu. Ama klimayı 10 gün sonra montaj yapacaklar çünkü izmirde stoklarda bu modelden kalmamış. Deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılıyormuş. Montajı yapılınca deneyimlerimi burada anlatacağım. Bana yardımcı olan ve görüşlerini belirten herkese teşekkür ederim. saygılar...

Sizi ayakta yiyorlar demek peynir ekmek gibi satılıyormuş??? Klima alacaklar Fujitsu sırasına mı girmişler yani,yada birde şunu düşünün adamlar reklam yapıyorlar ama hala kimalar Türkiye ye gelmeşim yani olmayan malı size satıyorlar ,yolda gelen klimayı size pazarlıyorlar,Akbay zaten Fujitsu işine yeni girdi,eğer fujitsu alacaksanız tabii hemen teslim SEVER klima bayilerini bulun hemen alın,onlar gevrek ,peynir satmıyorlar klima satıyorlar.

alexxiev84http://forum.donanimhaber.com/m_22188798/mpage_1/key_//tm.htm#22440196
    bu sayfada yazarken kendini uyardım ama sizinde söylediğiniz gibi Ağustosta gelecek malı adı geçen bayiniz arkadaşa varmış gibi satmış ,bende bu konuyu alexxiev84 arkadaşa hatırlattım,size demedim ki bana olmayan klimayı sattınız,hep olaya negatif yaklaşıyor gibi görünüyorsunuz bu olay üzücü tabi burasının adı FORUM herkes fikrini açıkça söyler .Müşteri firmanızın adının geçtiği konu ile ilgili bilgi istiyor,siz bayiye yanlış bilgi aktardıgı için müşteriye sizde acele ettiniz deyip azarlıyorsunuz bumudur esnaflık anlayamadım doğrusu

• Bütün forumdaki arkadaşlara sesleniyorum. Biraz sağ duyulu olalım. Gerginlik arttığında bu forumun tadı tuzu kaçar. Zaten ticari faaliyette sıkıntılar had safhada. Sizleri sukunete davet ediyorum haddim olmayarak. Burda gerilimi değil bilgiyi paylaşmak için varız.Özellikle bu bağlamda mesaj yazılırsa sevinirim.Bu ticari hayatta ne çirkin olaylar var. Hepimizin başına gelen talihsizlikler vardır.
    Burdaki olay ise çok yaygın sayılan bir gecikme . Netice de bayi kusurlu benim anladığım kadarıyla ama en azından ne yapıp edip bulup buluşturmuş malı teslim etmiş. Fujitsu arkadaşımız da zaten bir tekzip yazısı yazmış koymuş . Daha ne uzatmalı değil mi ?

Olaylar çığırından çıkmasın lütfen. Albani hocama da sesleniyorum. Kendisinin değerli bir insan olduğunu söylemeye gerek yok. Forumda bilgisiyle bir çok topik de kendini sevdirmiş ve kabul gören bir abimiz. Mevzu gördüğüm kadarıyla aslından uzaklaşmaya başladı. Albani ve Fujitsu başta olmak üzere diğer arkadaşları da bu açıdan sağduyu ve sukünete davet ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Saygılar

• quote:

quote:

quote:

Sevis konusunda şunu kastettim,örnek ben klimayı A bayisinden aldım ama A bayisinin önerdigi servisi begenmedim B servisi çagırmak istiyorum ama sorun burada başlıyor kaliteli klimalarda bu Bservisi diyorki banane klimayı benden almamışsın,bana taktırmamışsın ben bakmam,hoppala şimdi,ama arçelikte bu böyle degil nereden alırsanız alın hangi servisi çagırırsanız çagırın bakıyorlar ilgileniyorlar,ama daıkın,panasonic,sharp,mitsubishi,banane diyor bu nedir anlamadım,yani kaliteli klimaların satış servis agı bence daha tam oturmadı,bu sorunu izmirde herkes hemen hemen yaşıyor,Allah servise düşürmesin.

Malesef dedikleriniz yaşanıyor,ben bu sektörde 20 yıllık servis işiyle uyraşan biri olarak bu konuları çok üzücü buluyorum.Ama şuda bir gerçekki Arçelik ,vestel v.b gibi sisteminde eksi tarafları var.Biz işine özen gösteren klimacılar inanın bir klimanın keşifinden tutunda montajı ve işin teslimine kadar Arçelik,vestel gibi firmalara göre en az 3 katı zaman ayırıyoruz.Bizde işini iyi bilen ve kaliteli montaj yapan bir ekip günde en fazla taş çatlasın 4 montaj yapar,diğer guruplar günde 10 tane yapıyor.Malesefde o montajlarda o kadarlık oluyor.Ayrıca servis işi dışarıdan olduğunda müşterinin özel isteği olursa hepsi eşittir para oluyor ve ikinci satışta ise bunun faturasını ödüyorsunuz.İşte bu nedenle klimacı kendisi kurmalı derim.Ama sizin dediğiniz konudada haklısınız eğerki itilafa düşerse müşteri bu konuda müşterinin mağduriyetini ithaltçı firma gidermesi ve konuya sebebiyet veren bayiyede bu işn faturasını ödetmesi lazım derim ama malesef ki para işn içine girince ithalatçı ne serden.nede sırdan vazgeçemiyor o işi yanlış yapan bayiyi kaybetme korkusundan bileti kesemiyor.Tabi bu çok acı bir gerçek ama rekabette çok fazla ve denetimsizlikten dolayıda çok haksız rekabet var.

Bilginize sunarız.İnşallah da gelecekte iyi servislerle devam eder sektör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 24 Nisan 2008; 13:23:22 >

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.