Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1656. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16541655165616571658
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tavsiyeler ve bilgiler için teşekkür ederim, markadan ziyade, benim asıl problemim kaliteli montaj, kablo ve boru gözüksün istemiyorum, Salonda ki duvarım dışarıya çıkıyor, hemen yanında da balkon var. Dışardan balkon altına dış uniteyi alabiliriz sanırım. Ama elektrik ? internette videolara bakıyorum da iç ünite elektriği hep dış uniteden alıyor. Dış uniteye elektrik çektirmek gerekecek sanırım. Temiz borusuz kablosuz kurulum nasıl yapılabilir ?.

Örneğin şöyle

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

ücretsiz keşif ekiplerini çağırabilirsiniz firmalardan en azından bir fikir oluşur kafanızda.

Hocam ME yaparım dedi fiyatı 4650 tl olunca vazgeçtim. Zaten adamlar en iyilerden biri. İklimsaya gittim adam bizden alsan üzülürsün dedi. Bu kadar açık söyledikleri için teşekkür ettim. Daikine yarın gideceğim 3630 tl nette makinanın fiyatı. Bir de kumtel var daikin güvencesiyle daylux serisi.
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    kurulum yapılan evin üzerinde 1 kat vardı, onun üzerinde de çatı var oraya kuruldu dış üniteler. İç ünitelerde direk balkon kapılarına çok yakın kurulduğundan içerde hiç borulama yapılmadı bu yüzden 12k cihazda 7 metre civarı 18k cihazda ise 8 metre civarı borulama yapıldı. Satıcı metrekarelerden dolayı 12 ve 9 k cihazları almamızın konfor açısından daha doğru olduğunu söyledi fakat biz evi soğutabilmek adına daha üst kapasiteleri tercih ettik. Bizim klimalar on-off değillerdi, klimalarda mitsubishi heavy nin en ucuz inverter modelleri. Biz aldığımızda mitsubishi heavy cihazları airfel satıyordu. İç ünitede 12 ve 18 lik cihazların boyutları aynı bu yüzden 18k olan yüksek fan hızlarında ciddi ses yapıyor, boyut olarak küçük olması yer açısından iyi olsada ses konusunda eksi bir durumu da beraberinde getiriyor. ev izmir şirinyer forbes de, o taraflara gidiyorsanız adres vereyim dıştan görebilirsiniz.

• melmur M kullanıcısına yanıt
    Bayilerin teknik bilgileri konusunda haklisiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Styric kullanıcısına yanıt
    enerji beslemesi üreticiye göre değişmekte, aldığınız cihaz içten beslemeli de olabilir, sizin gördüğünüz haberleşme kablosudur bence.
  • Styric kullanıcısına yanıt
    Istisnai markalar vardir lakin genelde içten besleme agirliklidir. Alacaginiz markaya gore karar verip tesisat isine girismeniz daha makul olur hocam.

• quote:

tüketimde kapasiteden dolayı fark olacağını zaten biliyoruz. elimdeki japon malı da aldığımda en iyisi değildi, en iyisinin parasını da vermedim zaten, belirttiğim gibi toshiba suzumi 1900 lira iken ben 1800 e almıştım bunu 2011 haziranında, 5 sene bitti, şimdiki fiyatlara karşılaştırırsak da 3000 liranın üzerinde bir cihaz ki o paralara şimdi satamazlar bu klimayı, alabilecek kitle belli. Ne yaz ne de kış ne de fatura geldiğinde hiç pişman etmedi bizi minimum kapasiteden ötürü mevsim geçişleri harici memnunuz belirttiğim gibi. O dönemde de çok daha iyileri vardı ama 5 yıl garantisi, enerji verimliliği sebebiyle almıştık, iyiki de almışız bugüne kadar 1 kere bile cihazın defrost yaptığını görmedik ısıtmada hiç yalnız bırakmadı bizi. Kaşı gözü olmayan, kandırmaca filtrelerle dolmamış bir klima kendisi ama yine söylüyorum ki iyi para. İnsanlar 5 sene önce verdiğimiz paralara şimdi aynı kapasitede klima almaya çalışıyorlar ekonomik durumlarından dolayı, tabi beklentiler de yüksek az paraya çok iş yapmaya çalışıyorlar.

Burdan ne anlıyoruz me,daıkın,toshiba,....gibi markaları almak isteyen kardeşlerimize baymakta aynı işi yapar diyemiyoruz.görüşler farklıdır.bütçeler bir değildir .ben param varsa kaliteden yanayım.yoksada paramın alabildiği kaliteden yanayım.anlatmak istediğim herklima aynı demek yanlış .doğruysa o zaman yukarıdaki büyükler bizi kandırıyor.boşu boşuna klima üretiyorlar.yada üretsinler tek isim altında tek sürüm ne gerek var model model klima üretip satmaya.sadece klimadada değil bütün sektörlere böyle olsun.varmı böyle mantık benimki kabullenmiyor açıkcası.bende isterim tek klimayla iş bitsin ama onu bize sunacak firma nerde var yok.şu bir gerçek kimse kusura bakmasın kaliteyi bugün kimse ucuza vermez vermiyor.bu klima sektöründe değil bütün sektörlerde böyledir.
    Geriye ne kalıyor tüketicinin alım gücü bakış açısı.kimin gücü neye yetiyor alıyorsa kalite odur.ülkemizde klima sektörü pahallı gerçekten haddinden fazla kar marjı alınıyor buna katılıyorum.tamamen serbest piyasa.hak böyle olunca olan bizlere oluyor tabiki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    yine söylüyorum soğutmada çok bişey değişmez, ısıtmada gereksiz görüp sadece soğutma yapan cihazları alanlar var ki diğer odaya da düşünmüyor değilim doğrusu bende. Para varsa hep söylerim; japonlar veya caponlar. Ama burdaki sıkıntı japonlara türlü türlü çamur atıp ya x marka caponu al yada git çinliyi al demekte. eğer istediğim kalitede ürün alamıyorsam paramın yettiği kadarında en sorunsuzunu almaya çalışırım.
  • Ado hunter ghostkiller
    Fikirlerinizi alabilirmiyim
    ....
    Bir tavsiye de ben istiyorum
    ..
    25m2 salon
    Alt dükkan (1. kat)
    Bina yalımı var (çok kaliteli olmasada ortanın üstü)
    kuzey batı cephe

Aklımda aşağıdaki 2 ürün var. ürünler hakkında kullanan / yorum yapacak olan var mı
    ......
    Almayı düşündüğüm Klima Mitsubishi Electric MSZ-DM 35VA
    http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-dm-yeni-comfort-plus-inverter-duvar-tipi-klima.aspx
    Bu da özellikleri

...
    Alternatif Mitsubishi Electric MSZ-HJ35
    http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-hj-yeni-comfort-inverter-duvar-tipi-split-klim.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaRBaRYaN -- 29 Haziran 2016; 1:30:59 >

• BaRBaRYaN B kullanıcısına yanıt
    hangi konuda mesaj yazdınızsa da görmedim, alıntılarsanız sevinirim.
  • hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Tekrar düzenledim mesajı.
    Hemen üstte

teknik spec lere bakarak değerlendirirsek birbirlerine çok yakın cihazlar, ürünlerin fiyat farkına bakarım bu 2 ürün arasından tercih yapacaksam ki ikiside iyi ürünler gibi görünüyor. dm35va modeli daha iyi, en azından kağıt üstünde fakat detaylara bakıldığında bana sadece ufak farklılıklarda aynı ürünü çeşitlendirmişler gibi geldi açıkçası.
  • hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Fiyat farkı 300tl iki model arasında.
    +500 daha verirsem bir üst model olan sf serisi A++ modelini alabiliyorum. Ama o kadar vermek de beni biraz zorlayacak. O yüzden dm serisi alacam gibi görünüyor

Hocam gunduz mesajinizi gormustum fakat direkt marka bazli tavsiye istediginizden dolayi yorum yapmadim ben. Marka model firma konularina girmiyorum benim kusuruma bakmayiniz lutfen

• quote:

yine söylüyorum soğutmada çok bişey değişmez, ısıtmada gereksiz görüp sadece soğutma yapan cihazları alanlar var ki diğer odaya da düşünmüyor değilim doğrusu bende. Para varsa hep söylerim; japonlar veya caponlar. Ama burdaki sıkıntı japonlara türlü türlü çamur atıp ya x marka caponu al yada git çinliyi al demekte. eğer istediğim kalitede ürün alamıyorsam paramın yettiği kadarında en sorunsuzunu almaya çalışırım.

Aynı şeyleri savunuyoruz .hadi birde çinli işine el atalım.bu gün madeın japan daıkın ururu sarara ,hitachinin en üst serisi,toshibanın en üst serisüni bilmiyorum .geri kalanların çinle ilişkisi yok diyebilirmiyiz.kimin neyi ürettiği belli.nerlerde nasıl ürettiği belli.dünya piyasası çinde kaldıki klima sektörü.

ben olsa ucuz olanı alırdım, biri yeni seri adıyla satılıyor olabilir gibi geldi bana. bu benim tercihimdir sakın yanlış anlamayın.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam marka hassasiyetini biliyorum. Benimkisi daha çok modellerin değerlendirilmesi hususunda bilgi isteği.
    Bu 2 (hatta 3) üründen hangisi daha mantıklı tercih olur.
    Hj
    Dm
    Sf
    Serisinin farkları verilen fiyat farkına sizce değermi

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    mercedes de çinde üretiiyor ama geely, cherry ile denk tutmuyoruz değil mi? ürünü işçilikten kaçmak amaçlı çinde ürettirmekle tamamen mühendisliği çinde yaptırmak çok farklı şeyler. çinlileri alıp inverter cihazları on off klima gibi, yada kendini kısmaması gibi durumları gördük değil mi iki farklı ve ikiside çok bilindik üreticiler üstelik öyle değil mi? çinli markalara güvenip yola çıkmak risk demek bana göre. toshibanın en kötüsü suzumi serisi; çinde de yapılıyor olsa kim kötü diyebilir? daisekai lara göre kötü cihaz ama çin malı mideyelerle deniz kabuklarıyla falan karşılaştırıp bu seviyedeki cihazlara kötü demek büyük haksızlık olur.
  • quote:

mercedes de çinde üretiiyor ama geely, cherry ile denk tutmuyoruz değil mi? ürünü işçilikten kaçmak amaçlı çinde ürettirmekle tamamen mühendisliği çinde yaptırmak çok farklı şeyler. çinlileri alıp inverter cihazları on off klima gibi, yada kendini kısmaması gibi durumları gördük değil mi iki farklı ve ikiside çok bilindik üreticiler üstelik öyle değil mi? çinli markalara güvenip yola çıkmak risk demek bana göre. toshibanın en kötüsü suzumi serisi; çinde de yapılıyor olsa kim kötü diyebilir? daisekai lara göre kötü cihaz ama çin malı mideyelerle deniz kabuklarıyla falan karşılaştırıp bu seviyedeki cihazlara kötü demek büyük haksızlık olur.

Bak kendin yazmışsın herşeyi .meymiş çinli olması demek kötü demek değilmiş.hadi o zaman yukarıdaki çinli klimalar lafını sil.çünki o yazını kim görse çinli klimalara yan gözle bakar.yani kendin çinlilere laf ettin sonrada çindeki üretimleri savundun.ben çinli üretimlere laf söylemedim.ben kimin ürettiğine bakarım kalitesine bakarım.bu konular çok tartışıldı forumda mevcut.eski saygı duyduğum üstadlar herşeyi zaten yazmış.

• @ado hocam ve diğer arkadaşlar.. Biraz acil bir karar evet ama.

Midea Blanc 18000 mi? Yoksa LG Smart inverter sirius 18000 mi? Arada 600-700 lira farka değer mi sizce?

• 
Sayfa: önceki 16541655165616571658
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.