Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , yediyıldız Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.247
Cevap
703
Favori
4.432.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15941595159615971598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam fiyat aldiniz mi paylasir misiniz?

Kampanyali fiyat bilgisi edinen yazabilirse sevirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

Hocam fiyat aldiniz mi paylasir misiniz?

Kampanyali fiyat bilgisi edinen yazabilirse sevirim.

hocam haftasonu mail attım bulunduğum ilçede yetkili servis yok aldığım zaman bi sorun yasar mıyım diye.az önce urfa merkezden hem yekili satıcı ve servis olarak aradılar beniiçimi rahatlattılar.ayrıca fiyatta sordum sf-25 için için 3200 sf-35 içinde 3700 fiyat aldım nakit.ama daha oncesinde antep te meltem ikilimlendirmeyi aramıştım.ordan da nakit fiyat sf-25 i 3000 sf-35 içinde 3500 fiyat aldım.
  • Arkadaşlar n11 den şu klima indirimde almayı düşünüyorum.Tavsiye edermisiniz.Klima model şu:
    Mitsubishi SRK35ZMP-S 12.000 btu Inverter Split Klima
    Yada yine n11 de Bosch marka şu klima var oda fiyat olarak uygun
    BOSCH B1ZMI/A12909 İNVERTER A++ KLİMA
    İkiside 2500 TL civarı bunlar arasında hangisi daha iyi sizce.
    Birde internet üzerinden almak sorun olurmu N11 Sitesi.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebuplicfb

Arkadaşlar n11 den şu klima indirimde almayı düşünüyorum.Tavsiye edermisiniz.Klima model şu:
    Mitsubishi SRK35ZMP-S 12.000 btu Inverter Split Klima
    Yada yine n11 de Bosch marka şu klima var oda fiyat olarak uygun
    BOSCH B1ZMI/A12909 İNVERTER A++ KLİMA
    İkiside 2500 TL civarı bunlar arasında hangisi daha iyi sizce.
    Birde internet üzerinden almak sorun olurmu N11 Sitesi.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

Ben mitsubishi alırdım. Yetkili servis varsa bulunduğunuz bölgede sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oatasoy83

görünüşe göre ben ayvayı yedim açık mutfak 40 metrekare diyorum ve mitsubişhi diyorum ohhhhh... yarabbi şükür
    açıkçası 4 den sonra veremem ısıtma içinde olsa neyse ama sadece soğutma olacak yani insanlar o fiyata araba alıyorken 4.5 5 veremem heralde
    warrior hocam sanırım sen mersindeydin ben de adana hatta kadirlideyim diyeyim buraları bilirsen:) mitsubişhi servisini arayayım bakayım ne diyecekler
    herkese selamlar

40 m2 alana 18 den aşağısı iş yapar demek bana samimi gelmiyor.

• rebuplicfb R kullanıcısına yanıt
    Midea mission yada midea oasis
    Panasonic Klima İnverter KIT-UE12RKE

bu serileri incelerseniz o bütceye daha iyi olabilir ki 2500 tl bütcem olsaydi midea oasis almaya calısırdım yok olmazsa mission serisi de fena değil ..

midea oasis 12000 btui icin teknik degerler seer cok iyi ..

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 9 Mayıs 2016; 14:57:57 >
  • Ustadım ben midea modelini pek tanımıyorum.Servis durumu falan nasıldır.Kime sorsam mitsubishi tavsiye ediyor çünkü.
    Pek bilgim yok açıkcası modeller hakkında.N11 de var bu dediğin marka 2500 civarı modelleride var gördüğüm kadarıyla.
    Çok kararsız kalıcam bu gidişle :-)
    mitsubishi 'nin sf serisinden başlanır ki sizin baktiginiz en vasat serisi ..ne daikin de ne de mitsubishi'de en vasat serilerine bulasilmaz ki sf serilerini ole 2500-3000 tl civarina erisemezsiniz ..aynı sey toshiba icin gecerli degil ancak onlar da çok uçuk fiyatlıdır n3kvr serileri mesela ..

yani uzun lafin kisasi airfel + bakır boru parasına kıyakacaksınız yada midea'ya bakınıcaksınız ki onda da mission yada oasis serilerine bakının ..

http://www.midea.com.tr/services.jsp?catid=105|118&id=148 buradan erisebilirsiniz eğer istanbul'da oturmuyorsaniz belki sıkıntı olabilir tabi bir de keşif yaptırmadan 9000 mi olsun 12000 olsun diye kendiniz karar vermeyin derim ...gelsin ücretsiz keşif yapsinlar ..

• Arkadaşlar ortalama 5000 TL bütçeye sahibiz. 40-50 M2 bir kuru temizleme işletmesi için salon tipi klima tavsiyesi rica ediyoruz. İnverter 'lı modellerde fiyatlar çok uçuk. İnvertersız az enerji harcıyan bir tavsiyeniz olur mu?
    Midea,Vestel,Demirdöküm,York,Haier benzeri markaların bu fiyatlarda ürünleri var.
  • Oatasoy83 O kullanıcısına yanıt
    Üstadım kurulum yapılacak yer işin uzmanı kişilerce muhakkak keşfi yapılmalı burdan nekadar konuşsak boş

Hocam n11de klima kampanyasini goremedim. Link koyabilir misin?

• streamin S kullanıcısına yanıt
    Hocam airfelin tumunde bakir boru ucretli mi?

Ugur usmart plus 12 nasildir? Suan gittigidiyorda %5 indirimle 1600e geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mideameraklisi

Merhabalar
    bu bütçeyle on off (düz klima) 18 binlik,
    veya montaj dahil bakır boru dahil olan MİDEA FAİRWİND 18 binlik almanızı tavsiye ederiz..

sancaktepe sarıgazideyim nerden alıyım en yakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

arkadaşlar son zamanlarda görünen oki satıcı bayi servis vs olan kişiler burda mevcut olmaya başladı.çok güzel bir durum hoşgelmişler.ama burda lütfen herkes kimliğini açıkca belli eder ve insanları bir oraya bir buraya çekiştirmez ise gerççekten herkes için yararlı olur.tabiki herkes sattığı malı övecek ama bunu için kırk takla atmaya yalana dolana ihtiyaç yok.neyin ne olduğu belli ve ortadadır bu piyasada.gereksiz karalama ve tartışmalara girmez isek birbirinizi yemek için ihtiyacı olan kerdeşlerim daha güzel yararlanmış olur ve forumumuza daha güzel katkı yapmış oluruz.

lütfen bu yazılarımı kimse tartışma konusu yapmasın kimseyi hedef almadan yazıyorum .saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Burada arkadas baya yardimci oldu aslinda btu icin ama alt ust 12bin btu alayim diyorum butce nedeniyle fakat biraz once olcum yaptim resimleri birazdan atacagim. Alt kat 25m2 cikti tek odasi. Ust kat ise tek odasi 50m2 cikti diyecegim fakat burayi m3 olarak degerlendirmek gerekir sanirim cunku cati katinin bir tarafi alcak. Bu durumda 12bin btu alt ve uste uygun olur mu ? Alt 12bin btu ok tek oda icin fakat uste 18bin taksam 12bin le 18bin arasinda cok fark var.

Alt kati eklemedim. Ust katta ise sag tarafi eklemedim daginik biraz:) ama boy olarak ayni hesap. Uzunlamasina 9m olctum. Enine 6m.

Resimde gorunen oda haric. O oda da 15m2 ama o oda boyu alcalmiyor. Kapiyi kapatabilirim gerekirse onu hesaba katmiyorum.

Bu mesaja eklenen görseller:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

o zaman biraz daha detay vereyim midea mıssıon kendini ne kadar kısarsa kıssın oda sıcaklığı ayarladığınız dereceye diyelimki 23 dereceye ulaştığında en düşük minimum 703 watt güç çekiyor buda 703/220=3.19 amper . yaklaşık 3.5 amper çeker minimum yani bu demektirki saatte saatte 0,7 watt 1 kw a yakın bir tüketim. bu bence yüksek bir tüketim bu mission denen cihaz yüksek tüketimli demek

OASIS e gelecek olursak 388 watt minimum tüketim yani oda ısısını 23 dereceye ayarladık kullandığımız oda maksimum yalıtımlı mantolamalı vs.vs oda ısısı 23 dereceye düştüğünde klimamız kapanmaz ve minimum 388 watt tüketim yapar

mission : minimum 703 watt maksimum 3223 watt yani 3223 eksi - 703 = 2520
    Oasıs :minimum 388 watt maximum 4665 watt yani 4665 eksi - 388 = 4227

hesaplamadanda anlaşılacağı gibi Oasıs Missionu döver atar... arada 1757 watt fark var bu makastan bahsediyorum işte makas skalası ne kadar geniş ise cihaz o derece verimli demektir o derece tasarruflu demektir...

saygılar...

Saygıdeğer ustam merhaba. 18 ila 19 metre karelik oda 3 metre yükseklik, son kat, Doğu güney batı ve damdan gün boyu güneş döndükçe, güneş alan ve yalıtım olmayan bir oda. 2 ebeveyn, 2 çocuk bir 102 ekran Led tv balkon kapısı ve 1.60 cm pimapen pencereli bir oda yazın evin içi 31 ila 32 derece genelde, ancak aşırı sıcaklarda 34 dereceyi sık sık buluyor. Bu bağlamda Panasonic kit UE9RKE iş görür mü veya 12000 btü mü Panasonic kit UE Rke mi midea oasismi sizin değerlendirmenizi bekleyip ona? Panasoniğin katoloğunu çözemedim bu sebeple sizi rahatsız ediyorum. Sizin değerlendirmenize göre karar vericem saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 10 Mayıs 2016; 8:17:59 >

• http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/panasonic-kit-ue18-rke-inverter-klima-222035009 Arkadaşlar bu Nasıl klima yardım eder misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, yalnızca soğutma amaçlı 12000btu klima arayışı içindeyim. sizce YORK ELJC 12DL 12000 BTU mu yoksa Panasonic kit-UE12RKE mi? hangisi daha mantıklı ? ya da bu ayarda 2400tl-2500tl civarı önerebileceğiniz farklı bir marka var mı? iyi günler
  • Oatasoy83 O kullanıcısına yanıt
    aklınızda en ufak bir soru işaret kalmasın harika bir klima yalnız keşif yaptırıp 24 mü 18 mi gerektigini bir araştırın hem gg 9 taksitte çok sağlam vade farkı alıyor n11 de fırsat kovalamak daha mi avantajlı olur bilemedim açıkcası ..

ben de aynı klimaniın 12 ligini ve midea mission arasinda karar vericem hangisi 2200 noktasina duserse alıcam 10-15 gun icinde ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 10 Mayıs 2016; 0:56:30 >
  • Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı günler arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 15941595159615971598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.