Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1578. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Levent851 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.248
Cevap
703
Favori
4.432.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15761577157815791580
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nerden anlayabiliriz ki? Renge bakılırsa bakıra benziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinoznalcin

Merhabalar. 35.40 m2 bakkal dükkanımız var. Mevcut beko klimamız yaz sıcağında yetmiyor.öğlenden başlayıp güneş batana kadar direk güneş vuruyor içeriye. 14bin btu sanırım oldukça eski bir model ve c sınıfı elektrik tüketimi gösteriyordu internetten. Bu yaz aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyoruz. Çikolatalar eriyor, içerisi çok sıcak oluyor,fatura maliyeti vs.

Fazla klimadan anlayan biri değilim ama biraz baktım nette samsung ar5600 24000btu ilgimi çekti
    Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima
    http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar12jsfncwksk-a-12000-btuh-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR12HSF

Bu ürün hakkında biraz baktım sitede pek olumsuz yoruma rastlamadım gibi.
    Sizlerin önere bileceği bir ürün varmıdır. Maddi olarak 3500 en üst seviyelerimiz. Sürekli kapı açılıp kapanıyor bakkal olduğundan. Bunları göz önünde bulundurup tavsiye de bulunabilecek olan varsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Fikri olan varmıdır. Acaba ??

• quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

Nerden anlayabiliriz ki? Renge bakılırsa bakıra benziyor

Dışı bakırla izole edilmiş ancak içi alüminyum bunlar gibi kurulumdan önce kontrol etme fırsatı olmadıysa, izoleyi aralayıp hafifçe sıyırın ancak bu şekilde anlayabilirsiniz arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 15 Nisan 2016; 21:13:51 >
  • yasinoznalcin Y kullanıcısına yanıt
    Bunlar sizin işinize yarar kanımca
    Bu mesaja eklenen görseller:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• yasinoznalcin Y kullanıcısına yanıt
    yasinoznalcin bey,
    merhabalar linkteki ürün 12 bin btu, hangi şehirdesiniz? bakkal dükkanında ne gibi soğutucu (buzdolabı vs) aletler kullanıyorsunuz? isterseniz özelden cebinizi yazın arıyayım..

eğer mekanınıza kaset tipi kullanma şansınız varsa bence değerlendirmeye alınız.. ticari modellerin 24 bin btu olanları bir kaç kademe daha kuvvetlidir..
  • kapıyı pencereyi aç ceyran olsun. ne gerek var klima almaya hocam. dogal klimamız ruzgar hocam onu kullanın.kıymayın paranıza yazıktır hocam.
  • mideameraklisi M kullanıcısına yanıt
    Merhaba. İstanbuldayım toplamda 4 adet büyük bızdolabım var ikisi çift kapılı cola dolabı. Biri tek kapılı yoğurt dolabı, birde şarküteri dolabım var oldukça büyük. Kopyalarken bi yanlışlık olmuş zaten. Benim bahsettiğim ürün bu ;
    http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar24jsfncwksk-a-24000-btuh-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR24HSF?magaza=Samsungizmir

Duvar tipi düşünmekteyim açıkcası diğerleri için dükkanım pek müsait değil

• izole naylon gibi bir şey mi? yarın onu da kontrol edeyim o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 16 Nisan 2016; 9:50:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinoznalcin

Merhaba. İstanbuldayım toplamda 4 adet büyük bızdolabım var ikisi çift kapılı cola dolabı. Biri tek kapılı yoğurt dolabı, birde şarküteri dolabım var oldukça büyük. Kopyalarken bi yanlışlık olmuş zaten. Benim bahsettiğim ürün bu ;
    http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar24jsfncwksk-a-24000-btuh-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR24HSF?magaza=Samsungizmir

Duvar tipi düşünmekteyim açıkcası diğerleri için dükkanım pek müsait değil

arkadaşım aynı paraya hatta belkide daha ucuza klima varken neden gidipte naylon oyuncak klima alıyorsunuz.bulaşmayın samsunga aliminyum klima.alın size örnek bir link.kendinizde araştırın .

http://www.galeribeyaz.com/midea-fairwind-ms12fu-24-duvar-tipi-klima.html?ref=akakce&v=1.49.3#.VxIVHUyLSM8

• Yakında ME de alınmaz.

45haber.com/ekonomi/manisaya-dev-yatirim.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serrasimo -- 16 Nisan 2016; 13:43:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

bende bugün airfel ltnx35u aldım bu bakır boru olayını m.h arayıp sordum alüminyum boru çıkar içinden dediler.
    servis randevusu aldım servis aradı az önce 2016 larda bazılarında bakır çıkıyo gelip bi bakalım alüminyumsa isterseniz bakır boru takarız dediler.

not:5 m bakır boru için 225 tl istediler bizdeki alüminyumuda 50 tl den geri alıcaklarmış..

benim klimayı koyucağım yer önlü arkalı olucak yani iç panelin-duvar ve hemen arkasına dış ünite gelicek 5m fazla gelir dedim ama bölemiyolarmış vs. ya alüminyuma evet dicem yada dışardan boru alıp onların takmasını istiycem neden durupdururken 5m parası veriyim.

arkadaşım yalan üsatüne size yalan söylemişler.airfel bu ya ayıptır yazıktır günahtır.ne demek ölçüye göre kesemiyorlarmış böyle birşey ilk defa duyuyorum.bakır zaten kangal şeklinde sarılıdır.istediğiniz boyda kesebilirsiniz.aliminyum set başka tabi o hazır gelir kesme şansı olmaz.ama bakırda var.

madem onlar buna zorluyor sizde dışardan alın borunuzu hemde ucuza gelir.bir ara fortumda bazı arkadaşlar almıştı kendileri şu an hatırlayamıyorum .boş yere para vermeyin bu sahtekarlara.tüketiciyi aldatıyor birde üstüne birdaha aldatıyor.varmı böyle bir strateji demekki airfelde varmış.herkes te ona göre alsın bu klimayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Serrasimo

Yakında ME de alınmaz.

45haber.com/ekonomi/manisaya-dev-yatirim.html

bizde ozaman yerli malı yurdun malı der gözlerimizi kapar arçelik alırız olmazmı
  • Ülkemizde montajlanan hiçbir ürünü almam.
    30 yıl çalıştım.
    Kalite sıfır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum bıçağın tersiyle hafif kaZıttım ama çizik oluştu sadece herhangi bir kaplama yok resmini çektim ama anlaşılmıyor yine bakır rengi çizik oluştu. Ama resimdeki gibi poşetimsi bir katman yok bildiğin bakır bu boru

En net foto bu oldu
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 16 Nisan 2016; 20:51:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

Dostum bıçağın tersiyle hafif kaZıttım ama çizik oluştu sadece herhangi bir kaplama yok resmini çektim ama anlaşılmıyor yine bakır rengi çizik oluştu. Ama resimdeki gibi poşetimsi bir katman yok bildiğin bakır bu boru

En net foto bu oldu

arkadaşım sizinki bakır gibi durmuyor burdan bakıldığında.gözle iyi görülür tabikide resimlerde görünen bakır gibi değil.bakır normalde çizildimi parlar

bir resim daha bakın:

durumu anlamanız için bir miktar daha kazımanız gerekiyor.

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Dostum aslında parlak ama resimde kara çıkıyor bende anlamadım yani tarif etmem gerekirse 1 numara daha açık bakır rengi kesinlikle gri değil
    Başka telefonla çektim tam olarak şöyle o siyah alanlar hep parlak ama fotolarda siyah görünüyor. telefonu değiştirince gerçek görüntü ortaya çıktı aynen bu şekilde. çekme imkanı sıkıntılı olduğundan baya bir uğraştım. ama görüntü aynen bu. diğer ince olan boru da aynı tepkiyi verdi parlak bakır renk oluştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 18 Nisan 2016; 8:56:32 >

• Selamlar,

Bir adet salona bir adet yatak odasi olmak uzere klima bakiyoruz, tercihen tek dis unite olacak.

Degerlendirdigimiz Modeller:
    Toshiba Suzumi
    Toshiba Daiseikai
    Mitsubishi SF (yatak odasi)
    Mitsubishi EF (salon)
    Mitsubishi FH (Salon icin) - bu klima cok ovulmus forumda gordugum kadariyla.

Bu klimalar ile yapilan farkli varyasyonlarda Toshiba Suzumi ve Mitsubishi FH-SF arasinda 2500 TL'yi bulan bir fiyat farki olusuyor. Aradaki bu fiyat farkina deger mi? Klimalar sadece sogutma amaci ile kullanilacak, sessizligi onemli.

Biraz acil yardimci olabilirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler.
  • Merhaba arkadaşlar, Salon için klima almayı düşünüyorum. Salonun alanı 25 m2 ancak kapısı olmadığı için koridoru ve holü de dahil edersem diğer odaları kapattığımızı düşünerek yaklaşık 35 m2'lik bir alan yapıyor. 12 bin btu sanırım bu kadar alan için yetmiyor ancak 18 bin btu alırsam çok mu fazla olur? Bir de elektrik tüketimi ve ses olarak 18 bin btu malum daha yüksek olacak. Bunların arasında bir opsiyon var mı? Benim için en önemli özelliklerden biri küçük çocuk olduğu için anti-bakteriyal ve kendini temizleyen filtreye sahip olması. Güvenilir sağlam markaların hangi klimalarını tavsiye edersiniz? Sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Bütçem max 3 bin TL. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenix41 -- 18 Nisan 2016; 0:11:26 >
  • Cumartesi günü montajımız yapıldı arkadaşlar temiz çalıştı gayette bilgiliydiler yalnız borularda şöyle bi durum oldu yalıtımı iyice sıyırdık borular bakırdı içinden çıkan setle montajı yapıldı..
    Klima yüzümüze vurmasın diye ve birazda benim ısrarımla krokide görünen yere monte ettirdim o x ile belirttiğim yerleri umarım soğutur:)
    Bu mesaja eklenen görseller:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcia1905 -- 18 Nisan 2016; 9:30:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Selamlar,

Bir adet salona bir adet yatak odasi olmak uzere klima bakiyoruz, tercihen tek dis unite olacak.

Degerlendirdigimiz Modeller:
    Toshiba Suzumi
    Toshiba Daiseikai
    Mitsubishi SF (yatak odasi)
    Mitsubishi EF (salon)
    Mitsubishi FH (Salon icin) - bu klima cok ovulmus forumda gordugum kadariyla.

Bu klimalar ile yapilan farkli varyasyonlarda Toshiba Suzumi ve Mitsubishi FH-SF arasinda 2500 TL'yi bulan bir fiyat farki olusuyor. Aradaki bu fiyat farkina deger mi? Klimalar sadece sogutma amaci ile kullanilacak, sessizligi onemli.

Biraz acil yardimci olabilirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler.

Arkadaşım fh nin benzeri yok.toshibanın o modelleri fh nin yanından bile geçemez.verdiğiniz parayı kuruşuna kadar hak eder ve size dönüş sağlar.

Toshiba'nın en alt modelleri onlar.eskiden ses sotunları çoktu.

• 
Sayfa: önceki 15761577157815791580
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.