Şimdi Ara

KLİMA SÖKME ACİL YARDIM!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
3
Favori
55.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

Orijinalden alıntı: yarikan

quote:

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

Orijinalden alıntı: yarikan

arkadaşlar airfelin green serisi klimasını 12 000 lik almayı düşünüyorum da bir sorum olucak. klima dış üniteyi kaç metre uzklığa koyabiliriz en fazla (max/metre) borulama kaç metre yapılabilir en fazla 12 000 lik klimada ? montaj için düşündüğüm bir yer var ve oraya montajını yaptırmayı düşünüyorum uygun bir yer muhafaza açısından yağmur,, güneş görmüyecek fakat biraz mesafesi olduğundan bir sorayım dedim. ek boru ile uzatmayı düşünüyorum ve vereceğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edeceğim...boruyu dediğiniz max mesafe kadar uzatırsak ek gaz bastırmamız gerekecek mi ? ve bu şekilde uzatma yaparsak perfonmans ve randıman kaybı yaşarmıyım...bilgileriniz çok önemli çok teşekkür ederim...

http://issuu.com/airfel-klima/docs/airfel-green-turkuaz-klima?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Fdark%2Flayout.xml&showFlipBtn=true

ooo hiç dikkat etmemiştim çok teşekkürler. bilginiz varsa diğer soularımıda yanıtlaya bilirmisiniz ???? 20 metre demişler max zaten bu bana çok fazla ben 7-8 metre yapmayı düşünüyorum hesaplarıma göre.....boruyu dediğim mesafe kadar uzatırsak ek gaz bastırmamız gerekecek mi ? ve bu şekilde uzatma yaparsak perfonmans ve randıman kaybı yaşarmıyım..

Orada o şekil yazıyorsa yeterlidir, yalnız dış ünite dışarda olsun depoda, kömürlükte kapalı alanda olmasın, önü açık olsun.
    7-8 metrede bir şey olmaz.

dikey olarak mesafe çoksa sıkıntı olabilir. 9-10 metreden itibaren gaz eklemek gerekir.

• slm arkadaslar

ben klimami tasimak istiyorum formda okudum

ancak gaz toplamak nasil olacak .

klimayi soguk getir yaziyor .getiryorum ama compressor calismiyor ,odanin havasi soguk mi diye ?

sicaka getirince compressor calisiyor .

yardiminizi bekliyorum

saglarimla
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurba

slm arkadaslar

ben klimami tasimak istiyorum formda okudum

ancak gaz toplamak nasil olacak .

klimayi soguk getir yaziyor .getiryorum ama compressor calismiyor ,odanin havasi soguk mi diye ?

sicaka getirince compressor calisiyor .

yardiminizi bekliyorum

saglarimla

Konuyu hortlatmış olacağım ama aynı problem bende de var. Gazı toplamak için klimayı soğuk ayarda çalıştırıyorum ama dış ünite de hiç devreye girmiyor.Fakat sıcak ayarda çalıştığında dış ünite devreye giriyor.Acaba kış olduğundan soğuk ayarda dış ünite devreye girmiyor mu? Klimanın çalışma prensibinin sıcak çevrimde soğuk çevrimin tam tersi olduğunu okumuştum.Yani kalın boru kapatılıp 1 dk civarı bekleyip soğuk boruyu mu kapatmak lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilen biri acilen cevap yazabilir mi? bizim de dış cephe yapılıyor, klimaların dış ünitei sökülüp iş bittikten sonra yine tekrar takılacak, klimayı bu mevsimde sökerken gazı toplamak için hangi modda ve nelere dikkat ederek sökmeliyiz?
  • Klima iç ünite filitrelerinin altında termostat kablosunu göreceksiniz.

O kısmı saç kurutma makinesi ile yaklaşık 2 dakika veya çakmak ile "3-5 saniye" ısıtırsanız cihaz iç ortamı sıcak algılayıp dış ünite soğutma modunda devreye girip soğuk üfleme yapacaktır.

Ardından gaz toplama işlemini yapabilirsiniz.

• Buradaki mesajlar ile başarılı bir şekilde montaj yaptım, kompresörü yere koydum, 5 dakika kadar da çalıştırdim klimadan su akıtma olmadı, gayet de soguttu.

Buradan 230 lira isteyen arcelikle 300 lira isteyen Vestele saygilarimla

• Klimacı boruları iç üniteden ayırmadan sarıyor, dış üniteden söküyor sadece. Ben de öyle yapsam.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.