Şimdi Ara

Klima Kumtel Daylux TTXN35U A++ 1462 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
8
Favori
7.752
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klima düşünenler ve axess'i olanlar için bence güzel fırsat. Axess'le 1362 TL ye geliyor. Daikin yapımı ve servis güvencesinde. Forumda kullanan çok kişi var ve çoğu memnun. %5 indirim saat 17:00 e kadar.
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/kumtel-daylux-ttxn35u-a-12000-btu-h-sezonsal-229641102

• Günlük ortalama 6-7 saat çalışsa ne kadar elektrik yakıyor bu klimalar ?
    bilgisi olan var mı bu konuda, nette karma karışık bir sürü bilgi var, anlamadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel fiyat soğutma için alınır. Servis desteğini kim veriyor acaba?
  • carpenokte kullanıcısına yanıt
    Bu sizin bulunduğunuz ortam ve kullanımınızla doğru orantılıdır. Kesinlikle sağlıklı bir bilgi bulamazsınız.
  • Montaj ve kurulum ücreti hakkında bir bilgi yok
  • rasmus61 kullanıcısına yanıt
    KURULUM VE KARGO ÜCRETSİZ

yatak odası için alınır mı?
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-nature-plus-inverter-12-a-klima-225094984
    bununla karşılaştırırsak yorumunuz nedir?

daylux 2 yıl garantiliymiş
    daikin bakıyormuş garantiye , kurulum da daikin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Bu sizin bulunduğunuz ortam ve kullanımınızla doğru orantılıdır. Kesinlikle sağlıklı bir bilgi bulamazsınız.

Teşekkürler hocam.

Kullanan arkadaşlar varsa klimasız dönem ve klimalı dönemi kullanım alışkanlıklarıyla birlikte belirtirlerse en azından az da olsa fikir verebilir diye düşündüm.

Örneğin akşamları saat 7 den itibaren kullanıyorum, 12 gibi yatınca düşük ayara alıyorum, kullandığım oda 26m, faturam 50tl arttı gibi.

• alan oldu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpenokte

quote:

Teşekkürler hocam.

Kullanan arkadaşlar varsa klimasız dönem ve klimalı dönemi kullanım alışkanlıklarıyla birlikte belirtirlerse en azından az da olsa fikir verebilir diye düşündüm.

Örneğin akşamları saat 7 den itibaren kullanıyorum, 12 gibi yatınca düşük ayara alıyorum, kullandığım oda 26m, faturam 50tl arttı gibi.

anlaşılan senin klima düz split klima,inverterda düşürmen gerekmez otomatik ayarlar ve fatura tutarında çok fark ettirir,klimasız dönemde cehennemde yaşıyormuşuz,klima taktırancı cennete düştüm bir tek huriler eksik :)

• Bugun montaj yaptilar. Gg den almistim. Cok deneme firsatim olmadi elektrik konusunda yorumum olamaz ama performans olarak ilk izlenim gayet iyi. Gelen serviste cok duzgun yapti isini. Urunun daylux urunu oldugunu haliyle daikin tarafindan uretim saglandigini soyledi. Simdilik tam bir f/p urunu gibi duruyor

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Tabiki daylux.Sırf servisine daikin baktığı için bile vestele tercih edilir.Airfel yeni seriyle aynı diyorlar daylux için.Sadece marka farkı varmış.

• son 10 dakika alalım mı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

quote:

Teşekkürler hocam.

anlaşılan senin klima düz split klima,inverterda düşürmen gerekmez otomatik ayarlar ve fatura tutarında çok fark ettirir,klimasız dönemde cehennemde yaşıyormuşuz,klima taktırancı cennete düştüm bir tek huriler eksik :)

henüz klima yok hocam, almayı dusunuyorum da huyum kurusun bu sıcakfırsatlardan sonra eni konu araştırmadan birşey alınmıyor.

• Harbi sıcakmış..kaçırdık ama alanlara hayırlı olsun

• Ben de aldım. Midea üretimi, airfel ve Uğur'la aynı olduğu söyleniyor. Ustalar bu markalardan hangisi ucuzsa onu alın diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: melih06

Ben de aldım. Midea üretimi, airfel ve Uğur'la aynı olduğu söyleniyor. Ustalar bu markalardan hangisi ucuzsa onu alın diyor.

midea üretimi almakla iyi yapmışsın,bende midea üretimi var diamond electric zamanında aldık allahtan klimalar iyi çıktı midea üretimi olduğu için,inverter klima zamanında çok araştırmıştım tse a sınıfı diyor ama aslında d sınıfıymış ama verimli bir klima minimum btu değeri 3100'dü sanırım,9000lik soğutmada 11000 yada 11500 btu çıkıyor ısıtmadada 13000 yada 13500 btu çıkıyor hem ısıtmada hemde soğutmada çok iyi
  • quote:

Günlük ortalama 6-7 saat çalışsa ne kadar elektrik yakıyor bu klimalar ?
    bilgisi olan var mı bu konuda, nette karma karışık bir sürü bilgi var, anlamadım

Klima tam kapasite sürekli çalışır ise saatte azami 1580W tüketeceği yazıyor. Klima odayı istenen sıcaklığa getirdikçe durup oda ısındıkça tekrar çalışacağından gerçek tüketim bunun altında olacaktır.

Kimse kesin bir şey söyleyemez çünkü odanızın yalıtımına, duvarına düşen güneşe, içeride çalışan elektrikli cihazların ve yaşayanların oluşturacağı ısıya göre bu durup çalışma aralıkları değişecektir.

Kabaca düşünmek gerekirse saatte 1000W kabul edebilirsiniz. Elektrik kWh fiyatını da faturanızdaki ücreti tüketim miktarına bölerek kabaca hesaplayabilirsiniz. 50krş alsak günde 7 saat için 3,5 lira elektrik tüketir.

Odanızda 200W'lık elektrikli alet çalışıyorsa, 3 kişi bulunuyorsa 500W civarı bir ısı oluşur ki klima aynı sıcaklığı sağlayabilmek için daha çok çalışır ve 4-5 lira tüketime geçersiniz.

Mantık bu. Klimaları karşılaştırırken COP değerlerine bakmak da fayda vardır. Birisi 1kW elektrik harcayarak 3.5 kW ısıyı dışarı atarken diğeri 4kW ısıyı dışarı atıyordur. COP değeri bu oranı ifade eder. Bu doğrudan faturayı etkiler.

• her ne olursa olsun inverter klima almaya bakın
  • bu paraya 60 TL daha ekle 1600 TL ye baymak aldım +100 TL de puan hediyeli..
    1500 TL A++ baymak elegant 12000 BTU 5 yıl garanti çok memnunum..
  • Oturma odasına 3.900 liraya mitsubishi sf 42 aldım, bugün montajı yapıldı. Yatak odası için de 1.362 liraya daylux aldım, aynı soğutmayı verirse me için verdiğim paraya üzülürüm. Ses seviyeleri ve enerji tüketimleri aynı, me 14.000 btu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.