Şimdi Ara

klima aldım....altus...iyimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • neden soğutmaz bilmiyorum ama klima sıcakta çalışmadığı sürece genleşiyor.Soğuk üflemeye başlayınca soğuduğundan küçülüyor klima ve o sesler çıkıyor olabilir.Ayrıca forumda sormak yerine servise sorun ve dış ünitenin üstüne bir tente iyi olabilir.
  • walla bir haftadır servis gelmedi..çok yogunlar herhalde..klima işleri bayya yogun..şikayet etim istanbul merkeze bakalım ne zaman dönerler..
  • akşam 5-6 gibi geliyoruz dediler..şikayet gibisi yok...ciddi oluyorlar birden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuffguy

akşam 5-6 gibi geliyoruz dediler..şikayet gibisi yok...ciddi oluyorlar birden..

ben airfel klima yı bölge müdürlüğüne şikayet ettiğim halde 3 haftadır kumanda bekliyorum....

sizin firma gene iyimiş...
  • geldiler gaz bastılar..sonuç biraz daha iyi..aslında 18000 lik klima ufak geliyor oda 25 m2 üzerinde..yni 1 saatte sogutuyor sonrasında donuyorsunda..çok hızlı sogutma istiyorsanız mesela 10 dk o zman 24000 lik iyi..sonrasında 26-27 derecede kalıyor..ama çok aşırı sıcaklarda gene sorun yaratabilir..
  • evet..ve fatura geldi..günde 4 saat haftada 3 gün max 4 gün..toplam kullanım max 70 saat ve fatura 120 tl eski fatura 40 tl fark 80 tl saatte 1 tl yakıyor..yandım ben..bu nedir..çözüm yokmu..böyle şey olurmu..mhaveder beni bu yazın..18000 lik klima sahipleri sizin faturalarınız nedir..benim klimada problemmi var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuffguy

evet..ve fatura geldi..günde 4 saat haftada 3 gün max 4 gün..toplam kullanım max 70 saat ve fatura 120 tl eski fatura 40 tl fark 80 tl saatte 1 tl yakıyor..yandım ben..bu nedir..çözüm yokmu..böyle şey olurmu..mhaveder beni bu yazın..18000 lik klima sahipleri sizin faturalarınız nedir..benim klimada problemmi var..

satte 1 lira 18.000 btu A sınıfı klima yakması ımkansız,

maks. satte 2kw yaksa ( ki a sınıfı bir alet 1.7 -1.8 kw yakar satte maks.) TL hesabı ıle, 55 kuruş yapar. en en fazla

saatte 1 lira yakması demek, saatte 4 kw yakması demektırkı, ya sız hatalı olcuyorsunuz, ya klımanız aşırı sorunlu

Buyuk ıhtımal sızın hesabınız hatalı olabılır.
  • 125 tl geldi fatura..noramalde 40 tl..hadi diyelim bu ay 60 gelsin..ee 65 tl fazla..günde max 4 saat 20 gün kullandım tatildeyim çünkü..80 saat 65 tl hadi 80 kuruş o zaman..
  • Evdeki elektronik aletlerin hepsinin fişini çekin klimayı çalıştırmadan önceki sayaç durumu ile 1 saat çalıştırma sonundaki sayaç durumunu inceleyin bakalım saatte kaç kw yakıyor.
  • tuffguyy kardeşim bu fatura konusunun sonucu ne olucak çok merak ediyorum doğrusu. hadi hayırlısı.
  • ya bunun hesabını yapıcam yarın deneme olarak sadece klima çalışcak...klima üzerinde 1800 w max yazıyor..180 kuruş wattı bunun ama görcez..
  • Tuffguy Hocam son durum ne oldu. Aynı klimadan ben de almayı düşünüyorum tavsiye eder misin?

Ayrıca o fiyata nereden aldın? Şuan yaz sezonu geçince biraz daha ucuzlamıştır sanırım.
  • Valla bütçeniz ne seviyededir bilmiyorum ama Toshibadan şaşmayın derim yazbaşı aldım bir ay full çalıştı faturama 45 TL kadar fazla bir ek getirdi. Cihaz alırken pahalı ve bende bir hayli zorlanarak aldım ama yaptığım hesap doğru çıktı ve gerçekten en fazla bir iki senede maliyetini çıkaracak gibi görünüyor. Üstelik tüm evi soğutup ısıtıyor 13.000 BTU ev ise 100 mt2
  • Daha çok göstermelik alacağımız için ucuz ve buyuk birşey bakıyorum. Genel olarak klima çalışmayacak. Dükkanda duracak.

18000 likler daha büyük oluyorlar. Onun için en az 18000'lik alacağız gibi görünüyor.

Sağol tavsiyen için kreatifiz hocam..
  • kreatifiz K kullanıcısına yanıt
    Maşallah.....iyi atmışsınız 2010 yılında.:)

Bu tarz mesajlar insanların aklını çeliyor.:(
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.