Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klavyelerdeki Tepkime Süresi Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rodri Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
3.111
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Klavye, Fare, Joystick, Gamepad >> Klavyelerdeki Tepkime Süresi Nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  203 Mesaj
  Klavyelerdeki 1000Hz (1ms) tepki süresi nedir?

  Ayrıca klavyelerdeki makro özelliği nedir ? Makro atılabilir felan yazıyor kimi klavye ürünlerinde ?  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  203 Mesaj
  Yardım Please
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3392 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx

  Yardım Please
  1000hz (1 ms) demek saniyenin 1000'de biri hızda sinyal iletiyor demektir. Bu da çok çok hızlı bir iletişimdir. Makro özelliği de kısaca şöyle söyleyelim; klavyede makro tuşu vardır. Bu tuşa kayıt yaparsın ve art arda bastığın çeşitli tuşları, bastığın süre aralıkları dahil algılar. Kayıt bittikten sonra da o makro tuşuna bastığında yaptığın o kaydı aynen kısa yoldan uygular... Yani tek tuşla tekrar tekrar elini yormadan tuş kombinasyonlarını yerine getirmiş oluyorsun. Bazı alanlarda kolaylık sağlarken, birçok oyunda hile olarak adlandırılır.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 17 Aralık 2012; 10:03:57 >
  _____________________________
 • Teğmen
  203 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  1000hz (1 ms) demek saniyenin 1000'de biri hızda sinyal iletiyor demektir. Bu da çok çok hızlı bir iletişimdir. Makro özelliği de kısaca şöyle söyleyelim; klavyede makro tuşu vardır. Bu tuşa kayıt yaparsın ve art arda bastığın çeşitli tuşları, bastığın süre aralıkları dahil algılar. Kayıt bittikten sonra da o makro tuşuna bastığında yaptığın o kaydı aynen kısa yoldan uygular... Yani tek tuşla tekrar tekrar elini yormadan tuş kombinasyonlarını yerine getirmiş oluyorsun. Bazı alanlarda kolaylık sağlarken, birçok oyunda hile olarak adlandırılır.  Peki mekanik ve normal plastik klavye arasında pek fark varmı? Araştırdım mekanik klavyeleri fakat takır tukur ses çıkartıyor Mekaniklerin tepki hızları daha iyi deniliyor. 1ms gibi... Fakat günümüz oyuncu klavyelerinde de artık tepki hızları 1ms ? Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir?
  _____________________________
 • Yarbay
  3392 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  1000hz (1 ms) demek saniyenin 1000'de biri hızda sinyal iletiyor demektir. Bu da çok çok hızlı bir iletişimdir. Makro özelliği de kısaca şöyle söyleyelim; klavyede makro tuşu vardır. Bu tuşa kayıt yaparsın ve art arda bastığın çeşitli tuşları, bastığın süre aralıkları dahil algılar. Kayıt bittikten sonra da o makro tuşuna bastığında yaptığın o kaydı aynen kısa yoldan uygular... Yani tek tuşla tekrar tekrar elini yormadan tuş kombinasyonlarını yerine getirmiş oluyorsun. Bazı alanlarda kolaylık sağlarken, birçok oyunda hile olarak adlandırılır.  Peki mekanik ve normal plastik klavye arasında pek fark varmı? Araştırdım mekanik klavyeleri fakat takır tukur ses çıkartıyor Mekaniklerin tepki hızları daha iyi deniliyor. 1ms gibi... Fakat günümüz oyuncu klavyelerinde de artık tepki hızları 1ms ? Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir?  Mekanik klavyeler plastik olanlardan daha başarılı. Daha erken algılama, daha seri sinyal iletme konularında daha ilerde... Mekaniklerin de sessizleri çıktı mesela Logitech G710... Eğer bütçe konusunda sıkıntı yoksa mekanik alınabilir.
  _____________________________
 • Teğmen
  203 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  1000hz (1 ms) demek saniyenin 1000'de biri hızda sinyal iletiyor demektir. Bu da çok çok hızlı bir iletişimdir. Makro özelliği de kısaca şöyle söyleyelim; klavyede makro tuşu vardır. Bu tuşa kayıt yaparsın ve art arda bastığın çeşitli tuşları, bastığın süre aralıkları dahil algılar. Kayıt bittikten sonra da o makro tuşuna bastığında yaptığın o kaydı aynen kısa yoldan uygular... Yani tek tuşla tekrar tekrar elini yormadan tuş kombinasyonlarını yerine getirmiş oluyorsun. Bazı alanlarda kolaylık sağlarken, birçok oyunda hile olarak adlandırılır.  Peki mekanik ve normal plastik klavye arasında pek fark varmı? Araştırdım mekanik klavyeleri fakat takır tukur ses çıkartıyor Mekaniklerin tepki hızları daha iyi deniliyor. 1ms gibi... Fakat günümüz oyuncu klavyelerinde de artık tepki hızları 1ms ? Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir?  Mekanik klavyeler plastik olanlardan daha başarılı. Daha erken algılama, daha seri sinyal iletme konularında daha ilerde... Mekaniklerin de sessizleri çıktı mesela Logitech G710... Eğer bütçe konusunda sıkıntı yoksa mekanik alınabilir.  Klavyelerde ideal tepki süresi kaç ms olmalı ? 1ms yeterli gibi ?
  _____________________________
 • Yarbay
  3392 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  1000hz (1 ms) demek saniyenin 1000'de biri hızda sinyal iletiyor demektir. Bu da çok çok hızlı bir iletişimdir. Makro özelliği de kısaca şöyle söyleyelim; klavyede makro tuşu vardır. Bu tuşa kayıt yaparsın ve art arda bastığın çeşitli tuşları, bastığın süre aralıkları dahil algılar. Kayıt bittikten sonra da o makro tuşuna bastığında yaptığın o kaydı aynen kısa yoldan uygular... Yani tek tuşla tekrar tekrar elini yormadan tuş kombinasyonlarını yerine getirmiş oluyorsun. Bazı alanlarda kolaylık sağlarken, birçok oyunda hile olarak adlandırılır.  Peki mekanik ve normal plastik klavye arasında pek fark varmı? Araştırdım mekanik klavyeleri fakat takır tukur ses çıkartıyor Mekaniklerin tepki hızları daha iyi deniliyor. 1ms gibi... Fakat günümüz oyuncu klavyelerinde de artık tepki hızları 1ms ? Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir?  Mekanik klavyeler plastik olanlardan daha başarılı. Daha erken algılama, daha seri sinyal iletme konularında daha ilerde... Mekaniklerin de sessizleri çıktı mesela Logitech G710... Eğer bütçe konusunda sıkıntı yoksa mekanik alınabilir.  Klavyelerde ideal tepki süresi kaç ms olmalı ? 1ms yeterli gibi ?  Yeterli mi... 1ms mükemmel bir süredir... İdeal süreyi kestirecek kadar da test etmedim hiçbir aleti. Zaten onu algılamak da pek mümkün bir şey değil.
  _____________________________
 • Teğmen
  203 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  quote:

  Orijinalden alıntı: xxpenguenxx  quote:

  Orijinalden alıntı: MoRaCe  1000hz (1 ms) demek saniyenin 1000'de biri hızda sinyal iletiyor demektir. Bu da çok çok hızlı bir iletişimdir. Makro özelliği de kısaca şöyle söyleyelim; klavyede makro tuşu vardır. Bu tuşa kayıt yaparsın ve art arda bastığın çeşitli tuşları, bastığın süre aralıkları dahil algılar. Kayıt bittikten sonra da o makro tuşuna bastığında yaptığın o kaydı aynen kısa yoldan uygular... Yani tek tuşla tekrar tekrar elini yormadan tuş kombinasyonlarını yerine getirmiş oluyorsun. Bazı alanlarda kolaylık sağlarken, birçok oyunda hile olarak adlandırılır.  Peki mekanik ve normal plastik klavye arasında pek fark varmı? Araştırdım mekanik klavyeleri fakat takır tukur ses çıkartıyor Mekaniklerin tepki hızları daha iyi deniliyor. 1ms gibi... Fakat günümüz oyuncu klavyelerinde de artık tepki hızları 1ms ? Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir?  Mekanik klavyeler plastik olanlardan daha başarılı. Daha erken algılama, daha seri sinyal iletme konularında daha ilerde... Mekaniklerin de sessizleri çıktı mesela Logitech G710... Eğer bütçe konusunda sıkıntı yoksa mekanik alınabilir.  Klavyelerde ideal tepki süresi kaç ms olmalı ? 1ms yeterli gibi ?  Yeterli mi... 1ms mükemmel bir süredir... İdeal süreyi kestirecek kadar da test etmedim hiçbir aleti. Zaten onu algılamak da pek mümkün bir şey değil.  Yardımlarınız için teşekkür ederim .
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.