Şimdi Ara

Klavye ile Arama yapıp karşıtını verme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuda tam anlatamamış olabilirim. Arduino ya klavye bağlanabiliyorsa eğer bu gerçekleşecektir.

Sürekli Değişen ve İsimlere numaralandırdığım bir Fıhristim var. Örneğin
    1- Ümit
    2- Ahmet
    3- vs vs...

diye giden. Ben klavyeden aratıp daha doğrusu yazıp ismin karşılığı kaç numara ise onu ekranda göstermesini istiyorum. Kod Sıkıntım yok. Öğrenmek istediğim normal pc klavyesi ile bunu yapabilmek mümkün mü? ve nasıl bağlantı kurup kodları ona göre şekillendirebilirim.

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam. Az çok aklıma yattı sizin fikriniz ve sizin anlattığınız gibi değil de şöyle değerlendirdim.

Num Lock kısmı olmayan ufak klavyenin altına pil ve arduino kart yapıştırarak kablosuz bir modül yapabilirsin.

Şöyle yapabilirsin diye düşündüm. SD Kart kütüphanesine bakarsın. Mini SD kart takarsın. İçinde .txt bir metin belgesi bulunur ve ayraç(CSV ayracı gibi mesela ";") yardımı ile kodlarsın. Bu işlemi de LCD'ye yazdırırsın.

Kodlama sorunum yok dediğin için üstünkörü anlattım. Kodlama sorunun gerçekten yoksa bu anlattığım proje için arduino.cc de sd kart konularına bakın orada text dosya okuma yazma işleme olması lazım. Buna göre kendin eski ETA bilgisayarları veya ETA yazarkasaları gibi ufak bir modül yapar ve kullanırsın.

Umarım çalışma projesini canlandırabilmişimdir. Başarılar dilerim.
  • Acizane proje tamamlarsan burada paylaşırsan en azından bize de ileride bir kaynak olur, sana zahmet olmazsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: UgurSirin

Merhaba hocam. Az çok aklıma yattı sizin fikriniz ve sizin anlattığınız gibi değil de şöyle değerlendirdim.

Num Lock kısmı olmayan ufak klavyenin altına pil ve arduino kart yapıştırarak kablosuz bir modül yapabilirsin.

Şöyle yapabilirsin diye düşündüm. SD Kart kütüphanesine bakarsın. Mini SD kart takarsın. İçinde .txt bir metin belgesi bulunur ve ayraç(CSV ayracı gibi mesela ";") yardımı ile kodlarsın. Bu işlemi de LCD'ye yazdırırsın.

Kodlama sorunum yok dediğin için üstünkörü anlattım. Kodlama sorunun gerçekten yoksa bu anlattığım proje için arduino.cc de sd kart konularına bakın orada text dosya okuma yazma işleme olması lazım. Buna göre kendin eski ETA bilgisayarları veya ETA yazarkasaları gibi ufak bir modül yapar ve kullanırsın.

Umarım çalışma projesini canlandırabilmişimdir. Başarılar dilerim.

Çok teşekkür ederim. Umarım yapabilirim. Yaptığımda projeyi paylaşırım

Ama yapacağım :-) .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prax -- 30 Mart 2017; 20:40:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.