Şimdi Ara

Klasik problem activasyon sorunsalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 4 ay kadar önce hollandalı bir elemandan ipad aldım. Kendisi arkadaşımın arkadaşıdır normalde kolay kolay yurtdışı ürünü alan biri değilim. Sağolsun arkadaşım gaza getirdi ve kendisinin paraya ihtiyacı olduğunu elinde 1 ay kadar fazla kullanmadığı ipad airi olduğunu söyledi faturası kendi adına idi. Neyse gerçekten hatrı sayılır bir fiyata aldım fakat düne kadar keşke almaz olaydım diyorum. Cihazı sıfırladım ve o lanet ekran gelince şok oldum mail adresi ve şifre istiyordu. Neyse arkadaşı aradım bir kaç defa sonunda bir bayan açtı ve başımdan aşağı kaynar sular dökülen cevabı verdi Kendisi kaza sonucu hayatını kaybettiğini söyledi. Tabi ben ilk başlarda inanmadım ve bu sefer bayan bir arkadaşıma rica ettim ve sanki kız arkadaşıymış gibi arattım fakat aynı cevabı alınca ve arkadaşımda ufak bir araştırma yaparak gerçekten motor kazasında hayatını kaybettiğini öğrenmiş. Şimdi diyeceksiniz bundan bize ne. bunları anlatma amacım anladığım kadarıyla hırsızlık ya da çalıntı mal olduğunu düşünen arkadaşlar olabilir beni tanımadıkları için o yüzden anlatma gereği hissettim zaten forum da beni az çok bilen vardır. Ha şimdi diyebilirsiniz arkadaş o zaman neden sıfırlamadın diye. İşte eşeklik ettim bir de uzun zamandır apple ürünü kullanmıyordum o zamanlar bu kadar sıkı önlem yoktu hard reset attınmı sıfırlanıyordu herşey içi baya doluydu üşengeçlik yaptım işte cezasını da çekiyorum. Neyse arkadaşlar internette biraz araştırma yaptım bazı yabancı kaynaklar belli bir ücret karşılığı açılabileceğini söylemiş fakat güvenemedim. bir doulci var fakat onunda ne zaman sunulacağı belli değil. Bu işle ilgilenen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse sevinirim. Cihaz ipad air 64 gb 4g li versiyonu bu arada gerçi daha hiç kullanma ihtiyacı hissetmedim zira kayıt yapılması gerek uygun fiyata halledebilirim diyen varsa ya da yapan yer varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hatta pm atarsanız en azından hırsız arkadaşlara prim vermezsiniz kanatindeyim.

• Faturası olsaymış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RaSCaL_ kullanıcısına yanıt
    hocam fatura var lakin apple illa sahibinden de onay almamız lazım diye tutturdu
  • apple'ı arayıp arkadasınızla konustursaydınız. Arkadasınız flemnkce konusup sahibi oldugunu söyleseydi mesela.... ;)
  • Faturasındaki verilere dayanarak Apple'ın ilk sahibine (geride kalanlarına) mail ile ulaşma şansı olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

hocam fatura var lakin apple illa sahibinden de onay almamız lazım diye tutturdu

İlk defa duydum gerçekten

• Bidaha arayın 2. el aldım adam öldü falan söyleyin.
    Yardımcı olacak bir elemana denk gelene kadar arayın bence 1 kereyle pes etmeyin
  • Senin verdiğin parayla mı aldı acaba o motoru?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhone 6

Senin verdiğin parayla mı aldı acaba o motoru?

• sanmam bu arada olaylar farklı şekilde ilerlemeye başladı tam sonuç alınca bilgi vereceğim arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.