Şimdi Ara

♩♬♫ Klasik Müzik Paylaşım-Sohbet Konusu ♫♬♩ (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
29
Favori
7.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayao miyazaki animelerinden tanığımız usta müzisyen

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusyunus

hayao miyazaki animelerinden tanığımız usta müzisyen

Çok güzelmiş cidden, devamını bekliyoruz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egehanß

İstek konusundan çok paylaşım konusu olduğunu bilsem de acaba bir kaç öneri yapabilir misiniz bana? Daha çok agresif,inişli çıkışlı, çok enstrümanlı müzikler arıyorum. Progresif rock/metal den esintiler yaşatacak tarzdan. Konu kirliliği olmasın diye pm de atabilirsiniz.

Direk Beethovenin senfonilerini öneriyorum. Özellikle 3, 5, 7, 9
  • quote:

Orijinalden alıntı: john ronald reuel tolkien

quote:

İstek konusundan çok paylaşım konusu olduğunu bilsem de acaba bir kaç öneri yapabilir misiniz bana? Daha çok agresif,inişli çıkışlı, çok enstrümanlı müzikler arıyorum. Progresif rock/metal den esintiler yaşatacak tarzdan. Konu kirliliği olmasın diye pm de atabilirsiniz.

5 i dinleyip pek beğenmemiştim diye hatırlıyorum. Beethoven dan kreutzer sonat ı ve moonlight sonat ın 3. kısmını dinleyip beğenmiştim. Önerdiklerinize bakacağım.

Böyle yazdıktan sonra aslında pek de çok enstrümanlı istemediğimi fark ettim. Her türlü öneriye açığım yani.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusyunus -- 5 Nisan 2015; 11:02:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: john ronald reuel tolkien

quote:

5 i dinleyip pek beğenmemiştim diye hatırlıyorum. Beethoven dan kreutzer sonat ı ve moonlight sonat ın 3. kısmını dinleyip beğenmiştim. Önerdiklerinize bakacağım.

Böyle yazdıktan sonra aslında pek de çok enstrümanlı istemediğimi fark ettim. Her türlü öneriye açığım yani.

beethovendan moonlightın üçüncü bölmü harikadır, Keman konçertosu harikadır, coriloan ve egmont uvertürleri çok iyidir.

Beşinci senfoninin üçüncü ve dördüncü bölmü insanı uçuşa geçirir.

• Dayak yemezsem iyi :)
  • Joe Hisaishi güzel bir pazar sabahı müziği
  • Orkestral Barok Müzik severler için, yahut bu müziği tanımak için güzel bir playlist:

Orchestral Baroque Music Playlist No. 1 (Bach, Vivaldi, Rameau, Handel, Fux)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaG -- 9 Nisan 2015; 20:22:43 >

• A. Corelli: Concerto Grosso in G Minor "Christmas", Op. 6, No. 8
  • Daha önce paylaşıldımı diye baktım ama göremedim. Beethoven'ın "Ode To Joy".. En sevdiklerimden :) Supernatural da çıkmıştı orda gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShaG

Bugün Johann Sebastian Bach'ın 330. doğum günü. BWV 1053 dinleyerek kutlayalım.
    Bach - Concerto for Oboe d'Amore in D, BWV 1053 (Konçertonun günümüze ulaşan versiyonu klavsen için düzenlenmiş halidir, ama ilk halinin Oboe d'Amore için olduğu düşünülmektedir.)

Bach'ın daha iyi müzikleri var. Linkteki müziği sevmedim.
    https://www.youtube.com/watch?v=0FdNlhZAYBE
    İlk 2 müziği dinle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunusyunus

Peki müzik paylaşımı veya sohbeti yaparken..
    Belli bir scala var m ?
    modern klasikler yurimi,yann tiersen,joe hisaishi veya Tamamen batı klasiklerimi ?

Modern klasik de olur tabii, neden olmasın? 20. YY bestecilerinden çok sevdiklerim vardır benim de. Ancak ben daha çok Romantik öncesi ile ilgilendiğimden Modern dönemle ilgili pek bilgili değilim (özellikle son 20-30 yıl ile ilgili çok az bilgim var). Siz paylaşırsanız biz de faydalanırız. İlla batı klasikleri olmasına da gerek yok. Farklı kültürlerin klasik müzikleri de paylaşılabilir, konuşulabilir.

Al sana modern klasik müzik
    https://www.youtube.com/watch?v=rRbyZ3eD-9M

• Bir kere "iyi, kötü" neye göre? Teknik olarak söylüyorsan tartışılır, ama görünen o ki kulağa hoş gelmesiyle ilgili konuşuyorsun ki bu tamamen kişisel bir şey. Tartışmak çok abes, "bence bu müzikler iyi değil, şunlar daha iyi" diyebilirsin de "Bach'ın daha iyi müzikleri var" demek çok gereksiz, cahilce bir şey. Ayrıca "ilk 2 müzik" dediğin, Bach'ın en bilinen eserlerinden olan BWV 1041'in 1. ve 2. kısımları, bunca Bach paylaşımı yapmışım, bu eseri dinlemediğimi mi düşündün?

Bir de "Al sana modern klasik müzik" diye başka bir cevap atmışsın. Amacın ne kardeşim?
    Başka bir konudaki mesajlarına da baktım da, "Ben klasik müzik dinliyorum, Mozart dinliyorum, müzik zevki en iyi olan benim!" havalarındasın belli, klasik müzik dinleyenlere ya da dinliyormuş gibi görünenlere madalya falan vermiyorlar canım. Ayrıca müziği pek bilmediğin belli, Mozart'la ilişkisi Lacrymosa'dan, 40. senfoniden, KV 467 Andante'den ileri gitmeyen biri olduğun halde böyle bas bas "Mozart dinliyorum, Mozart sevmeyen ölsün!" diye bağırman açıkça göstergesi bu durumun. İşin kötüsü millet sizin gibi gerçek "elitistleri" görüyor, sonra sırf sevdiği için klasik müzik dinleyenlere bile "elitist" yaftası yapıştırıyor hemen.
    Rica ediyorum, önce biraz Mozart dinle, Mozart hakkında bilgi edin, sonra Mozart hayranı ol bay "mozartdinleyenadam", "klasik müzik elitizmi"ni de bırak, cidden klasik müzik dinleyen adam blues ya da rock dinleyenden daha "elit" ya da "müzik zevki daha iyi" olmuyor, öyle bir şey yok. Aralarındaki tek fark müzik zevklerinin farklı olması.

• quote:

Bir kere "iyi, kötü" neye göre? Teknik olarak söylüyorsan tartışılır, ama görünen o ki kulağa hoş gelmesiyle ilgili konuşuyorsun ki bu tamamen kişisel bir şey. Tartışmak çok abes, "bence bu müzikler iyi değil, şunlar daha iyi" diyebilirsin de "Bach'ın daha iyi müzikleri var" demek çok gereksiz, cahilce bir şey. Ayrıca "ilk 2 müzik" dediğin, Bach'ın en bilinen eserlerinden olan BWV 1041'in 1. ve 2. kısımları, bunca Bach paylaşımı yapmışım, bu eseri dinlemediğimi mi düşündün?

Bir de "Al sana modern klasik müzik" diye başka bir cevap atmışsın. Amacın ne kardeşim?
    Başka bir konudaki mesajlarına da baktım da, "Ben klasik müzik dinliyorum, Mozart dinliyorum, müzik zevki en iyi olan benim!" havalarındasın belli, klasik müzik dinleyenlere ya da dinliyormuş gibi görünenlere madalya falan vermiyorlar canım. Ayrıca müziği pek bilmediğin belli, Mozart'la ilişkisi Lacrymosa'dan, 40. senfoniden, KV 467 Andante'den ileri gitmeyen biri olduğun halde böyle bas bas "Mozart dinliyorum, Mozart sevmeyen ölsün!" diye bağırman açıkça göstergesi bu durumun. İşin kötüsü millet sizin gibi gerçek "elitistleri" görüyor, sonra sırf sevdiği için klasik müzik dinleyenlere bile "elitist" yaftası yapıştırıyor hemen.
    Rica ediyorum, önce biraz Mozart dinle, Mozart hakkında bilgi edin, sonra Mozart hayranı ol bay "mozartdinleyenadam", "klasik müzik elitizmi"ni de bırak, cidden klasik müzik dinleyen adam blues ya da rock dinleyenden daha "elit" ya da "müzik zevki daha iyi" olmuyor, öyle bir şey yok. Aralarındaki tek fark müzik zevklerinin farklı olması.

Mozart sevmeyen ölsün diye şakasına diyorum. Modern klasik müzik diye attığım müziği de dinlememişsin zaten. Ennio Morricone'nin 1981 yılında Le profesional filmi için yaptığı müzik. O müziği eğer beğenmediysen öl derim sana. Ha duygusal olduğu için istemiyorum diyorsan o başka tabi. O parçayı dinleyip de bana beğenmedim diyen bir tane insan görmedim ben. Ne kadar müzik zevkin farkı olursa olsun, gene de seversin o müziği. Ama çok duygusaldır. Psikolojin biraz bozuksa, seni fena depresyona sokar.

Mozart'ın beğendiğim müzikleri onlar olduğu için onları yazdım. Mozart'ın Bebeklerin onu dinlemesi için yaptığı tarz müzikleri beni sıkıyor, coşkulu şeyler seviyorum. 40. senfoni ve 25. senfoni beni coşturuyor, piano concerto no 21 de çok harika bence, lacrimosa. Onlardan sonra da turkish march, a little night music bunları dinliyorum Bethoven'dan Moonlight Sonata'yı seviyorum, Chopin'den nocture no 20, Chopin'in en duygusal şarkısı. Bu müzikle iyi içiliyor. İnsanı depresyona sokuyor. Aldagio in G minor de ayrıca muhteşem. Modern klasik müzik olarak Ennio Morricone'nin muhteşem müzikleri var, filmler için yaptığı bazı müzikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 27 Nisan 2015; 23:28:08 >

• Süper Konu takip :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Modern klasik müzik" diye attığın müziği dinledim kardeşim, nereden çıkardın dinlemediğimi? Dinledim ama bana hitap eden bir müzik değil. Özellikle bir "klasik müzik"te bas gitar, davul gibi modern enstrümanlar duymaya alışık değilim, ezgisi de çok hoşuma gitmedi, o yüzden bana hitap etmedi diyorum.

"O müziği beğenmediysen öl derim sana", işte bu ancak cehalet ürünü olabilecek bir sözdür. Müzik zevkinin %100 kişisel bir şey olduğunu (sadece müzik zevki değil aslında, zevklerin geneli bu şekilde), tartışmaya açık bir şey olmadığını bilmiyorsun. Mesela senin beğenmediğin, üstte paylaştığım BWV 1053 de benim çok sevdiğim bir eserdir, hatta bana sorarsan attığın parçayla yan yana bile getirmeyeceğim bir eserdir. Ancak biliyorum ki beğenme-beğenmeme olayı kişisel bir olay. Bu yüzden sana "aa, niye beğenmedin, beğenmediysen öl" falan gibi şeyler söylemedim. Benim "çok çok güzel, bunu beğenmeyen yoktur" dediğim pek çok parçayı beğenmeyen pek çok kişi olduğunu, aynı şekilde başkalarının "Bunu beğenmeyen yoktur" dediği pek çok parçayı beğenmediğimi görünce anladım ki bu olay %100 kişisel bir şeymiş. O yüzden gerek yok bu tarz laflara.

• quote:

"Modern klasik müzik" diye attığın müziği dinledim kardeşim, nereden çıkardın dinlemediğimi? Dinledim ama bana hitap eden bir müzik değil. Özellikle bir "klasik müzik"te bas gitar, davul gibi modern enstrümanlar duymaya alışık değilim, ezgisi de çok hoşuma gitmedi, o yüzden bana hitap etmedi diyorum.

"O müziği beğenmediysen öl derim sana", işte bu ancak cehalet ürünü olabilecek bir sözdür. Müzik zevkinin %100 kişisel bir şey olduğunu (sadece müzik zevki değil aslında, zevklerin geneli bu şekilde), tartışmaya açık bir şey olmadığını bilmiyorsun. Mesela senin beğenmediğin, üstte paylaştığım BWV 1053 de benim çok sevdiğim bir eserdir, hatta bana sorarsan attığın parçayla yan yana bile getirmeyeceğim bir eserdir. Ancak biliyorum ki beğenme-beğenmeme olayı kişisel bir olay. Bu yüzden sana "aa, niye beğenmedin, beğenmediysen öl" falan gibi şeyler söylemedim. Benim "çok çok güzel, bunu beğenmeyen yoktur" dediğim pek çok parçayı beğenmeyen pek çok kişi olduğunu, aynı şekilde başkalarının "Bunu beğenmeyen yoktur" dediği pek çok parçayı beğenmediğimi görünce anladım ki bu olay %100 kişisel bir şeymiş. O yüzden gerek yok bu tarz laflara.

Peki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 27 Nisan 2015; 23:09:19 >

• Editi şimdi gördüm. İşte "Mozart'ın Bebeklerin onu dinlemesi için yaptığı tarz müzikleri beni sıkıyor" şunun gibi bir düşüncen olduğunu tahmin ettiğim için öyle şeyler söyledim. O yazında geçen 5 Mozart parçasını da bilmeyen-sevmeyen yok zaten, sokağa çık sor "Mozart deyince aklınıza hangi parçalar geliyor?" diye, alacağın top 5 cevap bunlar olacaktır, demek ki bütün dünya Mozart fanıymış da haberimiz yokmuş, öyle mi? 600 küsür Mozart eserinden sadece birkaçından birkaç muvman bilen birisinin, "o çok sevdiğin Lacrimosa veya Alla Turca Mozart'ın hangi eserlerinin bölümleridir?" desem muhtemelen bilemeyecek birisinin "Ağır Mozart fanıyım, Mozart'ın ve klasik müziğin hastasıyım, Mozartsız yaşayamıyorum" gibi laflar söylemesi komiğime gitti sadece, o yüzden tepki verdim. Yoksa isteyen istediğini der tabii.

"Bu parçayla çok güzel içiliyor, insanı depresyona sokuyor" mevzularına hiç girmiyorum bile, o derece komik laflar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaG -- 27 Nisan 2015; 23:21:51 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.