Şimdi Ara

Kızlar hakkındaki sorularınızı bilim ile cevaplıyorum, Edit 2 geldi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
33
Favori
10.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap gayet basit.Doğurganlık sembolü olduğu için.Cinsel seçilim ve evrimsel psikolojinin etkisiyle insanlar soylarını devam ettirmek ve çevrelerindeki en ideal eşi bulabilmek için ilk etapta bir takım fiziksel özelliklere bakarlar.Eskiden kadınların görevi evde/mağarada kalıp aileyi yetiştirip büyütmek erkeklerin görevi ise işte/doğada evi geçindirecek ve hayatta tutacak kaynakları bulmak/kazanmaktı.O yüzden iki taraf da görevini en iyi şekilde yerine getirebilecek ve görevi yerine getirmek için gerekli olan özelliklere sahip olan kişileri seçerdi.Bu özellikler kadınlarda doğurganlığın ve anaçlığın göstergesi olarak dolgun kalça,iri göğüs ve düzgün bacaklarken erkeklerde ise gücün göstergesi olarak geniş omuz,kısık ve keskin bakan gözlerdir.Bunlara sahip olan kişiler avantajlı ve ayrıcalıklı olur.Daha çok talep görecekleri için seçim yapma ve reddetme lüksleri vardır.Reddedilenler de kendilerine denk olan eş adaylarına yöneldikleri için hemen hemen herkes ideal eşi bulabiliyordu.Zaman ve koşullar değiştiği için aranan özellikler de değişti.Modern devrin çekici sayılan kişileri popülariteye,paraya,ünvana veya belli varlıklara sahip olanlar.Fiziksel özellikler hala geçerli olsa da eskisi kadar önplanda ve önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 15 Aralık 2017; 11:41:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lanet konunuzun cani cehenneme beyler kizlar hakkinda bir sorunuz olursa bir PM uzaginizdayim. Lutfen cekinmeyiniz

• Yüzüğünü çıkart iki defa vur masaya bütün kızlar domalır önünde.Yeni sezonda yoksun,özleneceksin :(

• Johnson22 kullanıcısına yanıt
    öyle bir şey yok çıkar onu aklından
  • Kimsin nesin vasfın nedir bilmiyorum ama sexual preference hakkında ne düşünüyorsun ? Ben bu preference olayını uzun süredir inceliyorum bizim gibi akdeniz toplumlarında daha çok avrupalı beyaz ırktan insanların hem cinsel seçilim hem de hayatın diğer yönlerinde daha başarılı olduğunu görüyorum. Bebek bezi reklamlarında oynanan bebeğe bakın esmer tenli siyah gözlü bebek görmessiniz sarışın ve mavi gözlü görürsünüz ülkemizde nadir olsa dahi.

Aynı şeyi ben asya ülkelerinde tecrübe ettim sırf uzun burnumdan dolayı çok iyi muamele gördüm hem kızlar hem erkekler tarafından tabi bu bilinçaltı bir durum.Okuduğum bir kitap var amerika yerlileri aynı muameleyi colonist portekizliler ve ispanyollara yapıyorlar tanrı muamelesi görüyorlar. Daha sonra portekizliler ve ispanyollar oraları mahvediyor tabi en nihayetinde racial extinction yaşıyor amerika yerlileri.

• hocam ben gerçekten yakışıklıyım bunu ben söylemiyorum çevremdeki herkes söylüyor.Ve 1 senedir ağırlık çalışıyorum sağlamda fiziğim var.Hal bu ki yıllardır hiçbir kızın dikkatini çekemiyorum.Biraz çekingenim diksiyonum çok düzgün değil neler yapmam lazım haklı sebeplerden dolayı özgüvenim pek güçlü değil(ailevi vs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

quote:

Orijinalden alıntı: Mutatio

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Bilim ile cevaplıyorsanız yazıların dayanağını da vermelisiniz.

1- Bilimin söyledikleri ile cevaplamak ayrı, bilimin söyledikleri ile yazıldığını ispatlayarak bilimin söyledikleri ile cevaplamak ayrıdır.

Mesela birisi "Su ısıtıldığında ne olur" diye sorarsa ve "Su ısıtıldığı zaman buharlaşır" yazarsam bilim ile cevaplamış olurum değil mi? Sadece ispatını belirtmemiş olurum.

2- Aslında söylediğin doğru ve söylediklerimi temellendirebilirim de. Gel gelelim, bunu söylüyo olmanın nedeni bambaşka. İyi niyetli olmadığını düşünüyorum. O yüzden sen okuma. İspat falan yok, söylediklerimi arkamdan uyduruyorum. Hadi yallah arabistana

Bu cevaba bakarak bilimin "b" sinden anlamayan biri olduğunuzu düşünüyorum. Bilimsel kitaplar ve sayısız makale yazan biri olarak üslubunuz da bilgili biri gibi değil, bilgili olduğunu zanneden biri gibi.

Affection and Hatred YAVAŞ

• Kendin söylüyorsun diksiyonunu düzelt, daha fazla insanla tanış konuş çekingenligin azalsın özgüveninde artar.

• Mutatio kullanıcısına yanıt
    Bu mesajın detaylarını merak ettim. Detaylı açıklarsan forumda sorulan coğu konuya cevap olmuş olur:)

• crash_bandicoot C kullanıcısına yanıt
    bütün bilimsel bilgileri, çalışmaları vs her şeyi çökerttin, tebrikler.
  • Athlon 840 Kaveri kullanıcısına yanıt
    Bir kız olarak tavsiye vereyim. Kendin için geliş kız tavlamak için değil...

Eğer sen kendine değer vermeye başlarsan (ki kendini geliştirdikçe değer vereceksin, sosyal statü edin hırslı ol hayattan en iyisini bekle ama kendin için ) o zaman zaten her şey kendiliğinden olur. Konuya da katılmıyorum aslında okuyan beylere birkaç tavsiye vermek istiyorum.

Burda incide vs dönen alfa muhabbeti çok yapmacık oluyor bence çoğunuzun yapısında bu yok okuyup cool hava yaratmaya çalışıyorsunuz olmuyor.. Çünkü ilişki olarak ilkel kadın erkek vs çekiyor bizi öyle düşünüyoruz ama ilkeldeki erkeklerde güç günümüzde önemini yitirdi hani dışarda avlansın, veya güçlü zayıfı yener teorileri falan çürüdü, ilkel dönemde kaldı bana kalırsa siz de oraya takılmayın artık şayet günümüzde güç unsurları para ve eğitim (eğitimi tercih eden taraftarıyım) ..

Ki buna takılıyorsunuz zengin erkek muhabbeti yapıyorsunuz sonra...

Kız olduğumu belirtiyorum yanlış anlaşılmasın birde bizim bakış açısından görün istedim. Bu arada üniversite mezunuyum gözlemlerime güvenebilirsiniz okulum ve bölümümden ötürü psikiyatride stajlar yaptım.

Hayat felsefesi aldığım, almaya çalıştığım şey amaçları bir insana değil bir hedefe bağlamak bence bir insan böyle olursa kız olsun erkek olsun toplumda gayet çekici ve saygın olacaktır diye düşünüyorum.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +++
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerBeniYalnızlığa-

Bir kız olarak tavsiye vereyim. Kendin için geliş kız tavlamak için değil...

Eğer sen kendine değer vermeye başlarsan (ki kendini geliştirdikçe değer vereceksin, sosyal statü edin hırslı ol hayattan en iyisini bekle ama kendin için ) o zaman zaten her şey kendiliğinden olur. Konuya da katılmıyorum aslında okuyan beylere birkaç tavsiye vermek istiyorum.

Burda incide vs dönen alfa muhabbeti çok yapmacık oluyor bence çoğunuzun yapısında bu yok okuyup cool hava yaratmaya çalışıyorsunuz olmuyor.. Çünkü ilişki olarak ilkel kadın erkek vs çekiyor bizi öyle düşünüyoruz ama ilkeldeki erkeklerde güç günümüzde önemini yitirdi hani dışarda avlansın, veya güçlü zayıfı yener teorileri falan çürüdü, ilkel dönemde kaldı bana kalırsa siz de oraya takılmayın artık şayet günümüzde güç unsurları para ve eğitim (eğitimi tercih eden taraftarıyım) ..

Ki buna takılıyorsunuz zengin erkek muhabbeti yapıyorsunuz sonra...

Kız olduğumu belirtiyorum yanlış anlaşılmasın birde bizim bakış açısından görün istedim. Bu arada üniversite mezunuyum gözlemlerime güvenebilirsiniz okulum ve bölümümden ötürü psikiyatride stajlar yaptım.

Hayat felsefesi aldığım, almaya çalıştığım şey amaçları bir insana değil bir hedefe bağlamak bence bir insan böyle olursa kız olsun erkek olsun toplumda gayet çekici ve saygın olacaktır diye düşünüyorum.

statü,para,sağlık ve maymuna benzeme yeterli. o kadar yazmaya gerek yok.

• Sensuski kullanıcısına yanıt
    Allah aşkına kaç yaşındasın niye çabalamıyorsun istersen bence üniversite okuyabilirsin hem kız arkadaşların olur düşüncen değişir hem sen değişirsin biraz

Ayrıca kızlar çok mu güzel sanki makyajsız baksan bir çoğunun kusuru var.

• Bana kadın kokusunun resmini çizebilir misin mutatin?

• quote:

Orijinalden alıntı: realistik yönetmen

Bana kadın kokusunun resmini çizebilir misin mutatin?

çizebilirim...

https://store.donanimhaber.com/52/fc/b6/52fcb609699e34dae4a5aa1ec8bc1f0d.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutatio -- 15 Aralık 2017; 20:51:28 >

• Takip...
  • Mutatio kullanıcısına yanıt
    bu sanki odun yutmuş yurdum kezbanı'nın ocak söndüren kuku kokusu sonrasında erkekte gelişen kuku kokusu sonrası stres bozukluğu' nun (kssb) resmi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistik yönetmen -- 15 Aralık 2017; 21:30:20 >
  • VerBeniYalnızlığa- V kullanıcısına yanıt
    tamam işte, konu sahibiyle aynı şeyleri söylemişsin. sadece konu sahibi kadınlara değer vermeyin diyor, senin katılmadığın tek nokta bu. yoksa diğerleri aynı (statü, para, tip vs)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.