Şimdi Ara

Satın alma kılavuzu / Oyun için Ekran Kartı nasıl satın alınır? (Altı oyun kategorisine göre.) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
25
Favori
49.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nef'i

Destekliyor hocam beni de supheye düşürdün. CPU max 3200 mhz destekliyor. Ama gerek yok hız aşırtma yapılabiyor zaten.

Hangi Anakart sizinki?

• huso kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart a520 düşünülebilir

• quote:

A520 alın bence de daha iyi en azından daha guncel ve daha genis CPU desteginiz olur.

• huso kullanıcısına yanıt

Hocam şu verdiğim paralar da içime sinmiyor açıkcası yoksa APU işlemcinin de bir anlamı yok da işte piyasa bu.

• quote:

Hocam şu verdiğim paralar da içime sinmiyor açıkcası yoksa APU işlemcinin de bir anlamı yok da işte piyasa bu.

Hocam o zaman 500TL ye sıfır Athlon 3000G alacaksın.Gecici olarak kullanacaksın.Sonra bakacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Hocam o zaman 500TL ye sıfır Athlon 3000G alacaksın.Gecici olarak kullanacaksın.Sonra bakacaksın.

Alıntıları Göster

Doğru valla dizüstü var Monster ssd, ram upgrade devam edicem şimdilik içime sinmedi bu piyasa hiç.

• 3070ti aldım şu an elimde olan malzemeler ssd+kasa(Corsair 220T)+850Wpsu

İşlemci+anakart+ram kombinasyonuna öneriniz nedir?(ekran kartını değiştirme ihtimalim var o yüzden entegre grafikli bir CPU olursa sevinirim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aniki_skywalker -- 5 Temmuz 2021; 18:45:29 >
  • Münebbih kullanıcısına yanıt

Hocam 3060TI almayı düşünüyorum. FSP600 AHBC PSU kullanıyorum. Bu PSU ya sistem emanet etmek mantıklı mı? 650W modüler PSU önerebilir misiniz?

• xtx510 kullanıcısına yanıt

elindeki PSU 3060Tİ li sistemi idare eder

yeni PSU alacaksan en az 700W alman daha mantıklı

COOLER MASTER MWE GOLD 750 - V2 güç kaynağı - inventus

• Merhaba arkadaşlar, ETS2, Forza, F1 gibi oyunlar için ilk etapta apu sistem kurmayı düşünüyorum. Bütçem 3000 civarında.
    Elimde iş görecek kasa, psu, ssd ve hdd var.

4300 GE + B450 + 2*8 GB ram yeterli olur mu? Bu haliyle 3200 civarlarına geliyor.

İleride bu sisteme nasıl bir ekran kartı uygun olur?
    İşlemciyi değiştirmek gerekir mi?
    Tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem toplamaktan anlamıyorum. Hazır sistemlere bakarak bişeyler yapmaya çalıştım. Sistemi vatanda topladım ekran kartsız devam etmediği için rastgele ekledim bir tane.

Ekran kartı alana kadar işlemci üzerindeki ile idare etmeyi düşünüyorum. Sistem uyumu nasıl arkadaşlar ileride ekran kartı eklemek istesem rtx 2060 destekler mi? Ekran kartı alasıya kadar Autocad ve Solidworks gibi programları kullanacağım. Ekran kartsız yapabilir miyim.

• Ben çok oyun oynayan biri değilim. oynasamda eski oyunları oynarım o yuzden onboard ekran kartlı 6000 tl ya kadar hazır bir sistem önerebilirmisin. her hangi bir siteden lütfen. Teekkürler.

• zupper79 Z kullanıcısına yanıt
  • Konuyu hareketlendireyim.

Ryzen 5700G hakkında ne düşünüyorsunuz.

Sadece işlemci olarak benchmark testlerinde yanlış hatırlamıyorsam (24 bin küsür puanla) 3800x'lere kafa tutulduğu görülüyor. Günlük işler yanına basit oyunları 1080P çözünürlükte oynamak için gayet güzel gibi.

Aklıma yatmayan yanı ise fiyatı. Şuan en uygun 3700 küsür liraya alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

Konuyu hareketlendireyim.

Ryzen 5700G hakkında ne düşünüyorsunuz.

Sadece işlemci olarak benchmark testlerinde yanlış hatırlamıyorsam (24 bin küsür puanla) 3800x'lere kafa tutulduğu görülüyor. Günlük işler yanına basit oyunları 1080P çözünürlükte oynamak için gayet güzel gibi.

Aklıma yatmayan yanı ise fiyatı. Şuan en uygun 3700 küsür liraya alınabiliyor.

Ederi 3600 civarı zaten hocam 3700 o kadar da abartı bir fiyat değil. O fiyata değmeyeceği için şu anda 5600g daha mantıklı geliyor. Az bir fark var ve 2700 civarına var şu an, onun da ederi 2600 bandında, 2700e alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leo Minor

Sistem toplamaktan anlamıyorum. Hazır sistemlere bakarak bişeyler yapmaya çalıştım. Sistemi vatanda topladım ekran kartsız devam etmediği için rastgele ekledim bir tane.

Ekran kartı alana kadar işlemci üzerindeki ile idare etmeyi düşünüyorum. Sistem uyumu nasıl arkadaşlar ileride ekran kartı eklemek istesem rtx 2060 destekler mi? Ekran kartı alasıya kadar Autocad ve Solidworks gibi programları kullanacağım. Ekran kartsız yapabilir miyim.

Selam hocam gpu'yu sonradan ekleyecekseniz gt710'a gerek yok, 11400 içinde dahili gpu var zaten o gt 710'dan daha iyi performans olarak. Autocad için gpu gerekmiyor diye biliyorum sadece 3d modeller için çok az gerekiyormuş.

İleride ekran kartı ekleme düşüncesi varsa anakartı biraz daha üst sınıf bir şey almak mantıklı olabilir. MSI B560m Pro olabilir. Ben de bir süredir takip etmiyorum ama yeni çıkanlar arasında bu iyi gibi.

Kasa seçiminiz fena değil iş yapacaktır, sonradan ekran kartı ekleyince de idare eder muhtemelen üst sınıf olmasa da. Şimdi baktım kasa 1000 lira civarıymış, aslında high power performance gd 600 ile msi'ın 450 tl'lik kasasını kombinleseniz çok daha kaliteli bir psu'ya sahip olmuş olursunuz. En üst düzey psu'lardandır. Bu arada ekran kartı takılmayacağı için normalde psu'ya bu kadar para harcamaya hiç gerek yok, ama ileride alacağınız ekran kartı için zemini oluşturmuş olursunuz bunu alırsanız.

Ram seçiminiz iyi, parçaları da uygun olan yerlerden teker teker alırsanız biraz kâr edersiniz.

Bu sisteme ileride 3060 veya 3060 ti ekleyebilirsiniz rahatlıkla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Ederi 3600 civarı zaten hocam 3700 o kadar da abartı bir fiyat değil. O fiyata değmeyeceği için şu anda 5600g daha mantıklı geliyor. Az bir fark var ve 2700 civarına var şu an, onun da ederi 2600 bandında, 2700e alınır.

Alıntıları Göster

Hocam fiyat olarak ederi fiyatında sanırım. Ben sadece işlemci olarak da merak ediyorum. Eğer gerçekten de 3800x kıvamında ise gayet alınası duruyor. Hem 3800x ayarında hem de dahili grafik kartı var. Niyetim mini itx sistemde ikinci kasa olarak kullanmak. İçindeki grafik kartı cs-go, valorant tipi oyunlarda da üzmez. Gidip de 1000 TL civarına Gt1030 almaya pek gerek de yok gibi.

Hani kaçırdığım bir nokta var mı, gerçekten de güçlü ve gücüne göre fiyatı da makul mu.

• quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

Hocam fiyat olarak ederi fiyatında sanırım. Ben sadece işlemci olarak da merak ediyorum. Eğer gerçekten de 3800x kıvamında ise gayet alınası duruyor. Hem 3800x ayarında hem de dahili grafik kartı var. Niyetim mini itx sistemde ikinci kasa olarak kullanmak. İçindeki grafik kartı cs-go, valorant tipi oyunlarda da üzmez. Gidip de 1000 TL civarına Gt1030 almaya pek gerek de yok gibi.

Hani kaçırdığım bir nokta var mı, gerçekten de güçlü ve gücüne göre fiyatı da makul mu.

Alıntıları Göster

Gücüne göre fiyat olarak dediğim gibi sanki 5600g daha avantajlı geliyor. 3800x zaten f/p olarak iyi bir işlemci değildi eskide kaldı baya. 5700G 5600X ayarında normal işlemci performansı olarak. 5600G de 3800x'ten iyi sonuçlar veriyor işlemci performansında ama 5600X'in gerisinde. Bir tık üst sınıf olsun derseniz 5700G de alınabilir ama 1000 tl fark değer mi bilmiyorum. Zaten 5600X+1030 alınca aynı fiyata denk gelmiş olacak. 5700g'nin grafik gücü 1030'dan yüksek tabi, onu da düşününce fiyatını hak ediyor denebilir.

• güncel

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.