Şimdi Ara

Kitapseverlere Uyguladığım Bir Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, daha önce böyle bir konu vardı, kitap okurken not tutmak adına.

Bazı arkadaşlar beğendikleri yerleri, ayrı bir defter tutup oraya sayfasıyla birlikte kayıt ettiklerini söylediler ancak bu yöntemin çok zahmetli olduğunu da söylediler ki ben de bu zahmetli yöntem ile uğraşmak istemiyordum. Ben de bilgi içerikli kitaplarda her sayfada bolca bilgi bulunduğundan dolayı, bunları daha sonra unutmadan ve merak ettiğimizde bulmak için kendim bir yöntem geliştirdim, elbet bu yöntemi kullanan milyonlarcası vardır ancak, güzel sonuçlar aldığımdan dolayı da sizlere önermek istedim. Fosforlu bir kalem ile önemli bilgilerin üzerini çiziyorum. Sadece bu iş için ayırdığım deftere de bu önemli yerlerin sayfa numaralarını yazıyorum. Okumamı bitirdikten sonra o sayfalarda, çizilmiş olan bilgilerin, kısa bir başlığını atıyorum, not da diyebiliriz. Bu yöntem daha az zahmetli ve ara ara bilgilerimi tazelemek için, çizdiğim yerleri unutsam bile defterimden bulup hemen bilgimi tazeliyorum. İlginç bir şekilde aklımda da kalıcılığı artıyor, sanırım o bilgi için hususi yaptığımız bir işlem süreci yaptığımızdan dolayı, beyin bunu önemli olarak algılamakta, bundan dolayı da hafızadaki kalıcılığını artırmakta diye düşünmekteyim.

• ben güzel bulduğum yerleri yazıyor canım sıkılınca okuyorum (daha hiç okuduğum olmadı ama neyse) kitabı birisine verdiysek ne yapıcaz ? bence yazmak daha hoş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.