Şimdi Ara

Kitapları pahalı bulan bir tek ben miyim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kitaplar pahalı zaten en ufak itirazım yok. ben pahalı yayın evlerinden kitap almam gıcığım onlara başta doğan.

hatta bunlar korsan bile okunur

ama doğanın çoğu kitabı.boşbeleş

iyi kitaplar okumalıyız. ama iyi kitaplar pahalı üstelik 20 fikanda değil 50-100 gidiyor. bu yüzden kütüphane alışkanlığı olmalı. kütüphanelerimiz vasat ama. bi.yol mutlaka bulunur inşallah. büyük adam olunca unutmayın bu sorunları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

kitaplar pahalı zaten en ufak itirazım yok. ben pahalı yayın evlerinden kitap almam gıcığım onlara başta doğan.

hatta bunlar korsan bile okunur

ama doğanın çoğu kitabı.boşbeleş

iyi kitaplar okumalıyız. ama iyi kitaplar pahalı üstelik 20 fikanda değil 50-100 gidiyor. bu yüzden kütüphane alışkanlığı olmalı. kütüphanelerimiz vasat ama. bi.yol mutlaka bulunur inşallah. büyük adam olunca unutmayın bu sorunları

Dostum kütüphanedeki kitaplar gerçekten beş para etmez.Sayfalar yırtık,kalemle boyanmıs vs vs.insanımız emanete sahip çıkamıyor malesef
  • doğru zaten belediye kütüphanelerine kütüphane denmez ama ilinizdeki üniversiteden faydalanıp onları zorlamak lazım. büyük şehirde iseniz şanslısınız.

kütüphaneler çoktan ders çalışma alanı oldu zaten. kimse kitapların yüzüne bakmıyor.

• Telif hakkı olmayan kitapları özellikle pahalıya satıyorlar galiba. Enpara olduğu için şu anlık dolduruyorum evi bir de ekitap okuyucu alırım ileride en mantıklısı. Amazon vb. yerlerden alıp okurum.
  • Bence de pahalı.
    1984, 20 lira

• Az önce izmir karşıyakada bu kitabı sordum. Sıfırı 26 tl, ikinci el 18 tl dedi. Yahu internette zaten o fiyat dedim neyin kafasını yaşıyorsunuz diye bide çemkirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet kitap fiyatları genel olarak çok pahali. Ancak indirimler takip edilirse uygun fiyat bulunabiliyor.ayda en az 5-6 kitap okuyan biri olarak uzun vadede gercekten buyuk yuk olusturuyor.bu durumda tek çözüm e-kitap gibi görünüyor. Ozellikle zaman çarkı serisine ait kitapların fiyatını görünce gerçekten çok sasirdim. Neden bu kadar pahalı anlamadim.

• Bu enpara kampanyası güzel oldu.Normal işyerlerinde satılan kitaplar internettekilerden de pahalı anlam veremedim.
  • Ben kitapyurdu.com u uygun buluyorum. Kitaplarıda genelde oradan alıyorum. Hatta İstanbul-Kadıköyde çalıştığım için genelde 2. El tercih ediyorum. Akmar pasajı falan var burada hemen hemen istediğin her kitabı bulabiliyorsun.

İsteyen arkadaşlarada yardımcı olmaya çalışırım.

• Kitapyurdu.com dan alın bence. Düzenli olarak her ay alırsanız ekstradan belli bir miktar daha indirim yapıyor.

Mesela Yordam Yayınlarından Das Kapital III. Cildin fiyatına baktım örnek vermek için. D&R'a gitsen 50 TL. Liste fiyatı bu. Kitapyurdunda 33.75. Ekstra indirimimle 32,06.

Yayınevine göre indirim miktarı değişiyor ama sürekli alan biriyseniz kitapyurdu iyi bence.

Kendimi de şimdi reklam yapar gibi hissettim ama neyse.
  • Kitap çevirisi yapmak kolaysa, git sen çevir o zaman. Bu kadar açık.
  • daha önce söylendi mi bilmiyorum ama bir yayıncıdan duyduğumu aktarıyorum.

250 SAYFALIK NORMAL BİR OKUMA KİTABININ MATBAADA BASIM MAALİYETİ 40 KURUŞTUR.

artık satılan kitaplar pahalı mı ucuz mu siz karar verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Kitap çevirisi yapmak kolaysa, git sen çevir o zaman. Bu kadar açık.

Türkçe kitaplar da bu seviyede, komik duruma dusmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

daha önce söylendi mi bilmiyorum ama bir yayıncıdan duyduğumu aktarıyorum.

250 SAYFALIK NORMAL BİR OKUMA KİTABININ MATBAADA BASIM MAALİYETİ 40 KURUŞTUR.

artık satılan kitaplar pahalı mı ucuz mu siz karar verin.

Basımla iş bitmiyor ki. Kapak tasarımcısı var ,editör var, kitapevi çalışanı var. Adamlar kar da yapıcak. Kar yapmasa bu işi niye yapsınlar? Adamlar hayır kurumu değil , iş yapıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artizt kullanıcısına yanıt
    dediklerin doğru ama benim dediğim maaliyet kitap başı maaliyet. editörüymüş çalışanıymış sabit ücret alır. her basılan kitap için ayrı ücret almaz. yani bir kitap 1 tane de satılsa aynı parayı alır 1000 tane de satılsa aynı parayı alır. sadace yazar ve yayınevi ne kadar çok satılırsa o kadar kazancı artar. tane başına maaliyeti bu kadar düşük olan 40-50 fiyatına satılması düşündürücü.
    insanların kitap okumamasının bir nedeni de kitapların pahalı olmasıdır.
    sayfa sayısına göre 5 ile 10 tl arası fiyatlandırma yapılsa daha mantıklı olur.
    ama 20-30 liraya kitap almak mı?
    bence de pahalı.
  • Türkiye şartlarında pahalı,hele ki haftada 1 kitap alınıyorsa bütçe baya zorlanıyor,.Açıkcası yemek paramdan kısıp kitap aldığım zamanlarda çok oldu.Aç kalsanız da sahte kitap almamak lazım.
  • Yayinevlerinin zaten kitapları pahalıya satması yetmezmiş gibi bir de devletin kitaplardan vergi alması biraz şov bence

• Asla gerçek bir kitabın yerini tutmaz ama akıllı telefonlarda e-pub formatında kitap okumakta fena olmuyor. Ben kitabı almadan önce fikir sahibi olma açısından iphone cihazımda ibooks ile düzgün e-pub versiyonlarını bulup okuyorum güzelde oluyor. Kitap almaya durumu yetmeyen arkadaşlar bilgisayar yada telefonlarında bu şekilde yapabilirler
  • Mağazadan alırsan pahalı tabi. Son alışverişlerimden biri:
    Babil.com.
    Kitapları gidip kitabevinden alsam 105 lira tutacak. Babil'den 75 liraya aldım. Enpara ile aldığım için Enpara da 37.5 lirasını iade etti ve 105 liralık kitap geldi 37.5 liraya. Yani %65 indirim. Bununla da kalmadı, Miles & Smiles kartın varsa 25 bonus mil hediye ediyor.
    Her zaman bu derece avantajlı olmasa da %30 indirim yakalanır rahat rahat. Bu da kitap fiyatlarını normal seviyeye çekiyor.

Bunun dışında en uygun site İdefix oluyor genelde. İthaki alacağın zaman İlknokta'ya bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 26 Temmuz 2015; 13:24:04 >
  • Her şey pahalı bi kitap değil ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi circassian_60 -- 27 Temmuz 2015; 16:12:27 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.