Şimdi Ara

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet bazı klasik cevaplar var bu soruya. Kelime dağarcının genişlemesi, bilgi ve kültür kazanma, daha düzgün cümle kurma ve iletişim becerileri kazanma gibi gibi şeyler sayılıyor. Bir yandan çok kitap okuyan da birçok insan var fakat çoğunda pek bir gelişme görülmüyor, veya katkısı o kadar olmamış. Yani kitap okumak salt yetmiyor gördüğüm kadarıyla, okunulan kitabı tam anlamıyla kavramak ve üzerinde düşünmek gerekiyor. Peki sizce başka neler yapmak lazım ve ne gibi faydaları vardır?

• Meyve yiyince de gözle görülür bir fark olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Meyve yiyince de gözle görülür bir fark olmuyor

Kitap okumanın sonucundaki gelişim ve değişimlerin görünürlüğü derken illa fiziksel bir şey beklemiyorum, yani vücut geliştirme değilki öyle bir sonuç bekleyeyim. Düşünsel anlamda geliştirse ve yetkinleştirse yeter ama bunu her insanda göremiyorum, sadece bazı insanlar çok kitap okuyarak kendini geliştirmiş. Herkes yapamadığına göre salt kitap okumak yetmiyor diyorum, kitapta anlatılanı ne kadar alıyor ve nasıl yorumluyor bu gibi faktörler mühim fakat neler yapıldığı zaman kitap okumanın ne gibi katkıları olabilir bu konuşulabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Clutch Fiber38

quote:

Kitap okumanın sonucundaki gelişim ve değişimlerin görünürlüğü derken illa fiziksel bir şey beklemiyorum, yani vücut geliştirme değilki öyle bir sonuç bekleyeyim. Düşünsel anlamda geliştirse ve yetkinleştirse yeter ama bunu her insanda göremiyorum, sadece bazı insanlar çok kitap okuyarak kendini geliştirmiş. Herkes yapamadığına göre salt kitap okumak yetmiyor diyorum, kitapta anlatılanı ne kadar alıyor ve nasıl yorumluyor bu gibi faktörler mühim fakat neler yapıldığı zaman kitap okumanın ne gibi katkıları olabilir bu konuşulabilir.

Hangi şey tek başına büyük bir şeyi karşılayabilir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Clutch Fiber38

quote:

Hangi şey tek başına büyük bir şeyi karşılayabilir ki?

Çoğu zaman birçok faktörün etkileşiminden sonuçlar doğar, geniş açılıdır. Kitap okumak da böyle görünüyor. Ama bu demek değil ki kitap okumak yararsızdır. Sadece nasıl okunulacağı, neler yapılacağı bilinmeli ve buna göre hareket ederek bunun sonucundaki katkılara sahip olunmalı, o yüzden bu başlık altında yöntemler ve katkılar konuşulabilir. Örneğin siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.