Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.281
Cevap
239
Favori
115.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten terliyordum konuya girdim yanmaya başladım hocam şunu 1 ay sonra açsaydın ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Solomon bot almıştım bende 3 sene önce. Satışı yapan çocuk " Abi 10 sene su geçirmez kar , yağmur farketmez geçirirse getir değiştiricem" demişti. Bende aldıkdan 1 ay sonra tipini beğenmemeye başladım fakat baya yüklü bi para verdiğim için mecbur giymek zorunda kaldım. özellikle kar suyuna felan girdim su geçirsinde gidip değiştireyim diye fakat hala kullanıyorum malesef. Dış görünümü az bi yıprandı okadar. İlk günki gibi rahat ve sağlam duruyor. Yeni bot alamayacağım bu gidişle.
  • Acrobat83 A kullanıcısına yanıt
    Maşallah diyin hocam.
  • @EvilMorty

SIBIR 500 PARKA SOLOGNAC

@Real Slim Shady

Alınabilir marka. Ama soğuktan tamamen korunmak için Buff markasının Polartec olan berelerine bakın.

@Matrixde ki Zenci Adam

Sanmıyorum. Buzda kaymaz olması için, altının çivili olması lazım. Buzda en az kayan normal botlar içinde AKU markası var. Öbür türlü buz botu olmadığı sürece kayacaktır. Tabanı Vibram tabanmış. Bu taban ıslak zeminde kaymaz. Buzda kayar.

Merrel markası bot konusudur iyidir. Bot için özel markalardandır kendisi. Gayet alınabilir markadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 21 Eylül 2017; 18:50:21 >
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com/gp/product/B00UZI45TE/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    Bunu alıyorum eğer onay geçiyorsan usta. İndirimim vardı sadece 5 küsür dolar kargoyu ödemiş olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real Slim Shady

https://www.amazon.com/gp/product/B00UZI45TE/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    Bunu alıyorum eğer onay geçiyorsan usta. İndirimim vardı sadece 5 küsür dolar kargoyu ödemiş olacağım

Kesinlikle iyi olur.

• Gidin hepsini decathlondan alın. Adamların kalitesiz ürünü yok zaten. Hem de ucuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgiler için teşekkürler.

Montlar hakkında kafamı karıştıran bir kaç şey var. Bir sürü outdoor mont çesidi var.
    Shell, soft shell, 3in1, waterproof, windproof olarak geçiyorlar.

Mesela bu katogorilerde waterproof olan montlarla soft shell arasındaki fark nedir?

Hangisi bizi kışın sıcak tutar? İlk-sonbahar için alınacak olan hangileri?

Marmot ve Columbia nasıl markalardır?

Bir de Craghoppers markasını tanıyor musunuz? Evet ise bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Tekrardan teşekkürler
  • Trespass markası hakkında bilginiz var mıdır usta? Decathlon fiyatına yurt dışında satış yapıyor, amazon.com trekkinn.com snowinn.com gibi Türkiye'ye satış yapan sitelerde ürünleri fazlaca var.
    ör: trakeinn Polar amazon Pantolon

• @acizcool

Soft Shell modeler, nefes alabilen ama yağmura karşı dayanıksız modellerdir. Softshell daha çok dağda koşu yaparken giyebileceğiniz bir materyaldır. Waterproof kesinlikle su geçirmez demek ama nefes alma oranı softshell e göre daha azdır. Windproff montlarda kesinlikle olmalı. Esas bizi üşüten rüzgardır. Rüzgar geçirmeyen kumaşlar daha sıcak tutar.

Mont alırken 3 in 1 motlardan alabilirsiniz. Dış kabuğu su ve rüzgar geçirmez olur genelde. İç katmanda polar, kaztüyü, elyaf olarak şekillenir. Havanın yağışlı ve soğuk olmadığı sonbahar aylarında sadece üst katmanı giyerek geçirebilir. Karlı kış ayalarından iç katmanla beraber giyerek soğuktan korunabilirsiniz.

Marmot mu Colombia mı dersen kesinlikle Marmot derim. Colombia ülkemizde anlamasız pahalı, yurtdışında o fiyatlarda değil. Marmot fiyatını hak eden bir marka.

Craghoppers markasını biliyorum ama malasef kullanmadım. Outdoor konusunda uzman markalardandır. Kullanan arkadaşlar memnudu.

@Real Slim Shady

Trespass markası fiyat performans olarak iyi bir markadır. Güvenle alabilirsiniz.

• Usta peki teknolojiler hakkındaki yorumların nedir?
    Mesela salomon genelde contragrip kullanıyor vibram kadar iyi midir daha mı iyidir kötü müdür?
    Yine salomon'un Climashield Waterproof'u var salomon cs wp ,Vaude'de Ceplex var Vaude cpx, genel bildiğimiz gore-tex var.

Bilgisi olan arkadaşlar da paylaşırsa minnettar olurum, yüksek paralar ödeyeceğimiz şeyi iyi bilip araştırıp alalım

• quote:

Usta peki teknolojiler hakkındaki yorumların nedir?
    Mesela salomon genelde contragrip kullanıyor vibram kadar iyi midir daha mı iyidir kötü müdür?
    Yine salomon'un Climashield Waterproof'u var salomon cs wp ,Vaude'de Ceplex var Vaude cpx, genel bildiğimiz gore-tex var.

Bilgisi olan arkadaşlar da paylaşırsa minnettar olurum, yüksek paralar ödeyeceğimiz şeyi iyi bilip araştırıp alalım

Aslında hepsi birbirinin benzeri yakın. Vibram a para ödememek için kendi Contragrip ini yaratmış. The North Face in Gore-Tex e para vermemek için HyVent i yaratması gibi. Belli bir seviye üzerinde kışlık malzeme aldığınızda yeterince koruma sağlayacaktır. Biraz kesenin ağzını açmakla alakalı.

Ama şunu söyleyeyim Contragrip Vibram dan sağlam yere yapışıyor. Kendi deneyimlerime göre diyoum.

• Değerli bilgiler için teşekkür ediyorum tekrardan

• Karpuzcu hocam marmot minimalist ceket için yorumlarını alabilirmiyim daha iyi alternatifler var mıdır Türkiyeden alabileceğimiz.
    Şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: msconfig34

Karpuzcu hocam marmot minimalist ceket için yorumlarını alabilirmiyim daha iyi alternatifler var mıdır Türkiyeden alabileceğimiz.
    Şimdiden teşekkür ederim

Kendisi mükemmel bir ürün. Lakin Türkiye'de inanılmaz fiyatlara satıyorlar. Kendi sistesinde şu anda 130 dolar. Kaçırılmaması gereken bir fiyat. Almayı düşünüyorsanız bence hiç düşünmeyin alın Ama Türkiye'den alacağım diyorsanız malasef o fiyata North Face in 3in1 GoreTex montlara bakabilirsiniz.
  • Arkadaşın lafına uyup the north face mont aldım. Gömlek, tşört üstüne giy diz boyu kar olsa üşümeezsin dedi. İndirimle bile pahalı bir şey, fiyatını demeyeyim hala nasıl aldığıma şaşırıyorum, haşırt diye bir anda aldım çıktım.

Neyse kışın gömlek üstünden giyip çıkıcam üşürsen çocuğu döver hıncını çıkarırım. Nasıl verdim bir monta o kadar parayı hala ne kafayla aldım anlamadım. Şaşkınlıktan montun tadını çıkaramayacağım.

• Karpuzcu hocam teşekkür ederim cevap için.

• Hocam su geçirmez pantolon olarakhttps://www.decathlon.com.tr/500-pantolon-id_8367114.html bu pantolon nasıldır sizce? Bu fiyata daha iyisi bulunur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real Slim Shady -- 24 Eylül 2017; 11:35:5 >
  • quote:

Hocam su geçirmez pantolon olarakhttps://www.decathlon.com.tr/500-pantolon-id_8367114.html bu pantolon nasıldır sizce? Bu fiyata daha iyisi bulunur mu

Solognac fiyat performans olarak iyi bir markadır. Bu fiyata daha iyisini bulamazsınız.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.