Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.282
Cevap
239
Favori
115.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ø

Arkadaşın lafına uyup the north face mont aldım. Gömlek, tşört üstüne giy diz boyu kar olsa üşümeezsin dedi. İndirimle bile pahalı bir şey, fiyatını demeyeyim hala nasıl aldığıma şaşırıyorum, haşırt diye bir anda aldım çıktım.

Neyse kışın gömlek üstünden giyip çıkıcam üşürsen çocuğu döver hıncını çıkarırım. Nasıl verdim bir monta o kadar parayı hala ne kafayla aldım anlamadım. Şaşkınlıktan montun tadını çıkaramayacağım.

Hocam hangi montu aldınız. Bir de ben mi tavsiye ettim size

• Hocam şu ikisi arasında karasız kaldım Marmot Castleton Component Ceket Türkiye fiyatı 500 tl
    Marmot Spire Mont (minimalistten biraz daha iyi sanırım) 700 tl Türkiye fiyatı yorumların için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msconfig34 -- 24 Eylül 2017; 13:55:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

quote:

Orijinalden alıntı: ø

Arkadaşın lafına uyup the north face mont aldım. Gömlek, tşört üstüne giy diz boyu kar olsa üşümeezsin dedi. İndirimle bile pahalı bir şey, fiyatını demeyeyim hala nasıl aldığıma şaşırıyorum, haşırt diye bir anda aldım çıktım.

Neyse kışın gömlek üstünden giyip çıkıcam üşürsen çocuğu döver hıncını çıkarırım. Nasıl verdim bir monta o kadar parayı hala ne kafayla aldım anlamadım. Şaşkınlıktan montun tadını çıkaramayacağım.

Hocam hangi montu aldınız. Bir de ben mi tavsiye ettim size

The Norh Face Triclimate II tam adı buydu yanlış hatırlamıyorsam. Yok hocam iş arkadaşı tavsite etti. 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam elinize sağlık çok güzel bilgiler ama verdiğiniz markalar çok pahalı be bize şöyle f/p ürünleri lazım 1000 lira monta verirsem 800 bota verirsem uyuyamam ben

• Üşümek kişiden kişiye göre değişir, o gün içtiğiniz kahveden yediğiniz yemeğe kadar bile etkili olur. Ama genel olarak İstanbul şartlarında o montla üşümezsiniz. Ama öyle altına t-shirt giyip çıkacağınız bir mont da değil. Çünkü iç katmanı polar, kaz tüyü olsa bu mümkündü.

Yine de korkmayın hafif bir triko yada kışlık gömlek giyerek rahatça atlatırsınız kışı.

@Cihat_,

f/p olayına girmek bu tür marka bazında çok fazla olan ürünlerde sağlıklı olmuyor. Konudaki bilgiler sizin bütçenizle birleşirse kendinize göre doğru ürünü bulabilirsiniz.

Mesela bir kaztüyü mont var. Aynı dolum oranına, aynı kaz tüyüne, aynı dikişe sahip. Ama işin içine marka girdiği zaman bambaşka oluyor.

Genel olarak ben bir marka bilgisi de vereyim konuda İyi olacaktır.

Teşekkürler ilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 24 Eylül 2017; 15:15:9 >

• msconfig34 kullanıcısına yanıt
    Spire ceketi 3 katmanli ve sert montdur tam bir dağcılık montudur.Kolay kolay suve kar geçirmez fakat ağırdır ve tek montdur içinde herhangi bir polar veya kaz tüyu mont yoktur sehir için gereksizdir. Castleton montu ise 2 katmanli yağmura dayanikli ayrica sicak tutsun diye iç katmani olan şehire uygun bir monttur.Gerekirse içinı tek giyersin yada dışını.

• Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim @Marksman84

• @msconfig34

Kusura bakmayın sizin sorunuzu kaçırmışım. Sağolsun @Marksman84 güzel cevap vermiş.

Buna ekleyeceğim benim sadece, ne yapın edin kendi sitesinden yada yurtdışından alın. Türkiye'de Marmot un fiyatlarını gördükçe ağzım açık kalıyor.
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim @Karpuzcu ayrıca konu başlığı içinde teşekkür ederim çok faydalı bilgiler içeriyor.
  • Selamlar. Arkadaşlar bu hafta bot alacağım fakat merak ettiğim bir şey var. Outdoor botların tabanları için şehir kullanımında 2 yıl içinde eridiği söyleniyor bazı forumlarda. Böyle bir şey gerçekten oluyor mu ? Spor görünümlü olduğu için outdoor bot almak istiyorum, şehir kullanımı (Erzurum) için uygun taban hangi markada var ? (Salomon , Merrel , North Face markalarından birinin botunu alacağım. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anomalii

Selamlar. Arkadaşlar bu hafta bot alacağım fakat merak ettiğim bir şey var. Outdoor botların tabanları için şehir kullanımında 2 yıl içinde eridiği söyleniyor bazı forumlarda. Böyle bir şey gerçekten oluyor mu ? Spor görünümlü olduğu için outdoor bot almak istiyorum, şehir kullanımı (Erzurum) için uygun taban hangi markada var ? (Salomon , Merrel , North Face markalarından birinin botunu alacağım. )

2 yılda erimiş mi ? Kötü bir marka ise olabilir.

Erzurum için dışı deri iç astarı Gore-Tex olanlardan birini alabilirsin. Merrel ve Salomon ilk tercihlerin olsun. North Face bot konusunda hala pek iyi değil diğerlerine göre.

Tabanları Vibram yada Contragrip olduğu sürece ne erime yapar ne de kayma yaşarsın. ( Buz hariç )

• bahsettiğin botlar 400 tl den başlıyor bundan da haberin var mı peki ?¿

• quote:

Orijinalden alıntı: -BornToDie-

bahsettiğin botlar 400 tl den başlıyor bundan da haberin var mı peki ?¿

Botların pahalı olması benim suçum değil malasef. Ülke ekonomisinin sonucu bu oluyor. Bende isterdim Avrupa'daki gibi Amerika'daki gibi 100 liraya almayı. Lakin durum bu.

Ha siz yine de bütçenizi söylerseniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 24 Eylül 2017; 21:39:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -BornToDie-

bahsettiğin botlar 400 tl den başlıyor bundan da haberin var mı peki ?¿

Siz bütçe söylemediniz bende ona göre söyledim.

Botların pahalı olması benim suçum değil malasef. Ülke ekonomisinin sonucu bu oluyor. Bende isterdim Avrupa'daki gibi Amerika'daki gibi 100 liraya almayı. Lakin durum bu.

Sonuçta Erzurum gibi bir yerde 100 liraya alacağınız bottan da pek bir şey beklemeyin. Neden altı eridi diye sormamanız gerekiyor.

Ha siz yine de bütçenizi söylerseniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

Saygılarımla.

Arkadaş 400 liralık bot derken benim soruma verdiğiniz yanıttaki botları mı kastetti ? Tam çözemedim muhabbeti. Eğer öyleyse zaten bot için ayırdığım bütçe 500-600 civarı. Almışken sağlam alıp en az 3 yıl götürsün istiyorum. Salomon ve Merrel için bazı sitelerde şehir kullanımında çabuk yıprandığı ve tabanlarının eridiği yazıyordu, o fiyatlara ayakkabı alacakken insan aklında soru işareti kalmasın istiyor doğal olarak. Bu arada yardımınız için teşekkür ederim.

• @Anomalii

Yazım hatası olmuş, düzelttim şimdi. Kime söylediğim pek belli olmamış.

Salomon ve Merrel de asla öyle bir sorun olmaz. Uzun yıllar giyersiniz. Hele hele 3 yıl çok rahat rahat giyersiniz.

İkisi de çok güvenilir markalardır.
  • termal içlik önerebilecek var mı? hepsiburada 'da lafuma var, %69 pp, alt üst toplamda 120 lira civarına geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

termal içlik önerebilecek var mı? hepsiburada 'da lafuma var, %69 pp, alt üst toplamda 120 lira civarına geliyor

Alabilirsiniz. Lafuma içlik konusunda gayet iyidir. PP oranı da gayet yeterli %70 in altında olmamalı. %1 den de kimse ölmez
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

termal içlik önerebilecek var mı? hepsiburada 'da lafuma var, %69 pp, alt üst toplamda 120 lira civarına geliyor

Alabilirsiniz. Lafuma içlik konusunda gayet iyidir. PP oranı da gayet yeterli %70 in altında olmamalı. %1 den de kimse ölmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Columbia bot var.Tımberland bot da var.Ama aslında ikisi de rahat değil.Hele Timberland biraz ağır üstelik üşütüyor.Klasik herkesin giydiği modeli değil ,beğenerek aldım tipi falan iyi ama işte..
    Columbia ise 300 liraya almıştım ki gayet uygun.Ama sağ tarafı adım atınca baş parmağı yara yapmasına neden oluyor "çok garip bir şey nedeni nedir bilmiyorum" onda da pek rahat değilim

Sanırım TNF Barkley alacağım ayrıca klasik Clarks botlarından alırım hepsini dönüşümlü giyerim artık

Asıl mont almam lazım.Geçen sene bir şekilde idare ettik iyi mont bulamadığım için ama bu kış gitmez.Sanırım Jack Wolfskin alırım.
  • @eyoruk

Timberland, Colombia, The North Face, Millet, Harley, OXS, AKU, Adidas, Merrel, Solomon bot markalarını kullandım.

Kesinlikle ve kesinlikle en rahat ayakkabı Solomon. 196 boy 115kg bir adam olarak söylüyorum bunu. Spor ayakkabı gibi. Bir çok arkadaşım da hemfikir.

Bence bi Solomon'a bakın.

TNF Barkley de rahattır ama çok sağnak yağmur ve kar da savunması düşüktür.

Jack Wolfskin hakkında;

Son zamanlarda ciddi düşüşte bir firma. En büyük fabrikasını kapattı. En son batmaya yakındı. Daha sonra borçlarının bir kısmını ödedi. El değiştirme durumu oldu. Birde 2022 de tekrar finansal durumu için uzatma almıştı. Şirket sahipleri şu anda durumun iyi gittiğini söylüyorlar. Ama tekrar yeni 25milyon Euro borç almışlar.

Kendime adıma özel bir ürünü görmedim. Genelde tasarım olarak bile kopya ürünler görüyorum. Eğer mont alacaksanız bilinen markalar içinde tercihiniz. Millet yada The North Face olmalı. Tabi bütçenize göre de değişir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.