DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Kişisel gelişim için neler yapılabilir?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
4.223
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kişisel gelişim için neler yapılabilir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      7619 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:08:46 Konu Sahibi
      Kişisel gelişimimi açıkçası önemsiyorum ve bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum farklı konularda herkes bir şeyler yazarsa faydalı olabilir.

Evde dumble,mekik,şınav,barfix şeklinde ufak çaplı bilinçli çalışmalarım var belli bir program dahilinde.
      Her hafta 1 gününümü salon futboluna ayırıyorum 1-2 saat anca sürüyor.
      Her hafta sonu hem spor hem de eğlence adına basketbol sahasına gidip 20dk filan antrenman yaptıktan sonra 60-100dk civarında oynuyorum tek başıma.(Belki ileride bir klübe gidebilirim)
      Türkçe ve İngilizce kitaplar okuyorum , Türkçe ve İngilizce otomotiv,bilgisayar ve teknoloji dergilerini takip ediyorum , Almanca kitaplarım var Almanca öğreniyorum ve ufak yazılar okuyorum düzenli olarak yine Almanca.
      Bir web sitesinde editörlük yapıyorum ve vakit buldukça forumda bilgi paylaşımında bulunuyorum.
      Bu tarz kişisel gelişim adına yapılabilecek neler var yani her yönden iyi bir birey olmak adına neler yapmamı önerirsiniz?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      7357 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:13:08
      Daha ne yapabilirsin ki?

|
      |

ASUS Z97 PRO Gamer - i7 4790K 4.6 Ghz - G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit - Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB + LG M2762D 27" FHD - Corsair Force GT SSD + Sandisk Extreme SSD + WD Caviar Black 1 TB - Cooler Master CM 693 MidT ATX + Seidon 120V CPU Liquid Cooler - High Power Astro Lite 750W - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Ocak 2010 20:15:33
      quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Daha ne yapabilirsin ki?

Yapılacak bir sürü şey varda zaman önemli.

|
      |
    • Yüzbaşı
      534 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:20:08
      Düşünüyor musun? Hayal kuruyor musun? Her şey bilgi değildir. Kendini geliştirmenin bir yolu da hayal dünyanı geliştirmektir.
      'Belleği çok kuvvetli olan pek çok insan sırf bu nedenden ötürü orijinal bir düşünür olamaz' demiş Nietzsche. Olduğu gibi almak değil, önemli olan, olanı yorumlayabilmektir. Demem o ki: düşünmek akıl için benzersiz bir egzersizdir. Durmaksızın düşününüz, düşündürünüz...

|
      |
      16 Ocak 2010 20:41:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Einstein 

Düşünüyor musun? Hayal kuruyor musun? Her şey bilgi değildir. Kendini geliştirmenin bir yolu da hayal dünyanı geliştirmektir.
      'Belleği çok kuvvetli olan pek çok insan sırf bu nedenden ötürü orijinal bir düşünür olamaz' demiş Nietzsche. Olduğu gibi almak değil, önemli olan, olanı yorumlayabilmektir. Demem o ki: düşünmek akıl için benzersiz bir egzersizdir. Durmaksızın düşününüz, düşündürünüz...

Nietzsche'nin kitaplarını online okuyabileceğim bir yer varmı?

|
      |
    • Binbaşı
      1196 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:42:57
      Tarih Oku.

|
      |
    • Yarbay
      7357 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:43:57
      @_Right_

Bende onu kastetmek istedim. Buradan bakıldığında arkadaş haftanın her gününü doldurmuş. Boş vakti yok gibi gözüküyor.

|
      |

ASUS Z97 PRO Gamer - i7 4790K 4.6 Ghz - G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit - Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB + LG M2762D 27" FHD - Corsair Force GT SSD + Sandisk Extreme SSD + WD Caviar Black 1 TB - Cooler Master CM 693 MidT ATX + Seidon 120V CPU Liquid Cooler - High Power Astro Lite 750W - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
    • Yarbay
      2020 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:44:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

Kişisel gelişimimi açıkçası önemsiyorum ve bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum farklı konularda herkes bir şeyler yazarsa faydalı olabilir.

Evde dumble,mekik,şınav,barfix şeklinde ufak çaplı bilinçli çalışmalarım var belli bir program dahilinde.
      Her hafta 1 gününümü salon futboluna ayırıyorum 1-2 saat anca sürüyor.
      Her hafta sonu hem spor hem de eğlence adına basketbol sahasına gidip 20dk filan antrenman yaptıktan sonra 60-100dk civarında oynuyorum tek başıma.(Belki ileride bir klübe gidebilirim)
      Türkçe ve İngilizce kitaplar okuyorum , Türkçe ve İngilizce otomotiv,bilgisayar ve teknoloji dergilerini takip ediyorum , Almanca kitaplarım var Almanca öğreniyorum ve ufak yazılar okuyorum düzenli olarak yine Almanca.
      Bir web sitesinde editörlük yapıyorum ve vakit buldukça forumda bilgi paylaşımında bulunuyorum.
      Bu tarz kişisel gelişim adına yapılabilecek neler var yani her yönden iyi bir birey olmak adına neler yapmamı önerirsiniz?

crater oynuyodun sen dimi

|
      |

Bir ihtimal daha var.
    • Binbaşı
      1084 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:44:37
      Belgesel izlemeyi unutma ve tarihi olayları araştırmayı.

|
      |

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
      Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

• Çavuş
      68 Mesaj
      16 Ocak 2010 20:49:54
      ahmet şerif izgören videoları seyret kişisel gelişim sitelerinde takıl bir işe gir iş yaşamını mütalaa et.

|
      |

• Yarbay
      4579 Mesaj
      16 Ocak 2010 21:02:33
      CS'nin başından kalkmadan bu işler yalan olur Mertcan.

Tavsiyeme gelince; oyunlara harcadığın zamanı, illa bilgisayarla bir şeyler yapayım diyorsan, web tasarım ya da programlama gibi getirisi olacak şeyler öğren. Ki bunlar da sana öğrenmeye başladığında büyük zevk verir.

|
      |

• Yarbay
      7619 Mesaj
      16 Ocak 2010 21:50:34 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

CS'nin başından kalkmadan bu işler yalan olur Mertcan.

Tavsiyeme gelince; oyunlara harcadığın zamanı, illa bilgisayarla bir şeyler yapayım diyorsan, web tasarım ya da programlama gibi getirisi olacak şeyler öğren. Ki bunlar da sana öğrenmeye başladığında büyük zevk verir.

Son 6 aydır yeni çıkan oyunların hiçbirini adam gibi oynamadım , cs'yi de bırakalı rahat 1 yıl oldu hiç oynamıyorum 1 yıldır.

C dilinde programlama öğreniyorum ve mart'ta Tübitak'ın düzenlediği olimpiyata hazırlanıyorum.

NuterX : National Geographic'in reading explorer kitap seti ve cd'leri var içinde belgeseller var farklı kültürler hakkında filan , hem de İngilizceme katkısıyla birlikte çok şey öğreniyorum bunun gibi şeyleri takip ediyorum tv üzerinden de , iyi oluyor gerçekten.

Yorumlarınız için teşekkürler hepinize ayrı ayrı.

|
      |

16 Ocak 2010 22:11:18
      Ahmet şerif izgören
      -kitap + vidyolarını tavsiye edebilirim

|
      |

İ5-2500k 3.60 GHZ Turbo Bost O.C(4.2 Ghz) ~ Z68X-UD4-B3 ~ 8 GB Kinston 1600 MHZ ~ WD Black 1 TB ~ Sapphire HD 6850 ~High Power Element 700W 80+ plus Bronze ~ A4 Tech F3 Mouse ~ 3D Extreme Pro ~ LG E22 50V Led
    • Yarbay
      2020 Mesaj
      16 Ocak 2010 22:20:12
      quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

Alıntıları Göster

Son 6 aydır yeni çıkan oyunların hiçbirini adam gibi oynamadım , cs'yi de bırakalı rahat 1 yıl oldu hiç oynamıyorum 1 yıldır.

C dilinde programlama öğreniyorum ve mart'ta Tübitak'ın düzenlediği olimpiyata hazırlanıyorum.

NuterX : National Geographic'in reading explorer kitap seti ve cd'leri var içinde belgeseller var farklı kültürler hakkında filan , hem de İngilizceme katkısıyla birlikte çok şey öğreniyorum bunun gibi şeyleri takip ediyorum tv üzerinden de , iyi oluyor gerçekten.

Yorumlarınız için teşekkürler hepinize ayrı ayrı.

bende gircem olimpiyatlara hangi alan?

|
      |

Bir ihtimal daha var.
      16 Ocak 2010 22:30:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Daha ne yapabilirsin ki?

Konu dışından uzak durabilir mesela bizim için küçük ama kendin için devasa bi adam olur

sen bu ruzgarı kaybetme bize sormana gerek kalmaz zaten.

|
      |

• Yarbay
      7619 Mesaj
      17 Ocak 2010 01:05:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Mizuhara

Alıntıları Göster

bende gircem olimpiyatlara hangi alan?

C dilinde programlama.Genelde mantık soruları filan soruyorlar ön elemede.Asıl programlama bilgilerimiz ikinci turda işe yarayacak yani.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.