Şimdi Ara

Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.238
Cevap
62
Favori
172.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mhkner

an itibariyle bir reklam mesajı daha geldi !!!!!
    -------------------
    05316162047
    05321603439

kemer sherwood greenwood resort otelimizde
    4 gece 5 gün hersey dahil tatil mayısta 316 tl
    www.greenwoodresort.com 4448807
    -------------------

telefon açtım agzıma geleni saydım ama ne çare, NALET olsun !!!!!!!

İşte bunun gibi bireysel numaradan gönderilenler kaçak sms oluyor. Bunları engellemek mümkün değil. Ya numaranızı değiştireceksiniz, ya da sms alımını komple kapatacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

-------------------
    05316162047
    05321603439

-------------------

İşte bunun gibi bireysel numaradan gönderilenler kaçak sms oluyor. Bunları engellemek mümkün değil. Ya numaranızı değiştireceksiniz, ya da sms alımını komple kapatacaksınız.

turkcel i bir daha aradım dun 2780 numaralarına su mesajları gönderirseniz toplu sms ve reklam sms leri artık gelmez demiştiniz yine geldi dedim. bu seferde biz onları engelleyemeyiz numaranızı değiştirelim dediler. ama mutlaka bir çaresi vardı bu işin. turkcell istese engeller. para kazanıyolar ne diyim haram zıkkım olsun 10 dk da 5 mesaj gelir mi bi de taksitcin.com dan mesaj geldi az once sinirlerime hakim olamıyorum.

edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykmayk -- 18 Mayıs 2013; 12:26:10 >

• Valla bunlar çok mu saf yoksa çok mu akıllı anlamış değilim. Şimdi kurumsal sms fiyatları acayip uçuk. 1000 tane sms 110 lira. Ama bireysel olarak 11000 tane sms 10 lira. Tabi bu mesajların ticari amaçla kullanılması kağıt üstünde yasak. Bu açıdan baktığımızda operatörler ciddi zarar ediyorlar. Fakat bu fiyat farkından dolayı müşteri kaybına uğrayacaklarını düşünerek kaçak sms gönderenlerle uğraşmıyorlar sanırım. 10 liraya çok daha fazla müşteri elde edip daha fazla kazandıklarını düşünüyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

-------------------
    05316162047
    05321603439

-------------------

turkcel i bir daha aradım dun 2780 numaralarına su mesajları gönderirseniz toplu sms ve reklam sms leri artık gelmez demiştiniz yine geldi dedim. bu seferde biz onları engelleyemeyiz numaranızı değiştirelim dediler. ama mutlaka bir çaresi vardı bu işin. turkcell istese engeller. para kazanıyolar ne diyim haram zıkkım olsun 10 dk da 5 mesaj gelir mi bi de taksitcin.com dan mesaj geldi az once sinirlerime hakim olamıyorum.

edit.

Az önce blacklist programı ,spam gelen listesine baktığımda taksitcini gördüm.Spama düşmüş nihayet.Bunlardan gelen mesaja bu kadar sevineceğimi düşünmezdim.

• Hadi akıllı telefonu olanlar blakclist/whitelist/içerik filtreleme ile bir şekilde kurtuluyor. Benim gibi akılsız telefonu olanların 2 seçeneği var ve bu seçenekler çoğu durumda çeşitli sorunlara yol açıyor: Numara değişikliği veya sms alımına kısıtlama getirmek.

Yapılması gerekenler ise öncelikli olarak kişisel bilgilerimizi izinsiz paylaşan operatörler hakkında ağır yaptırımlar uygulanması, daha sonra da kullanıcı şikayetleri gözönüne alınarak, bildirilen hat sahiplerine polis operasyonu yapılması ve numaralarımızın saklandığı harddisklere el konulmasıdır.
  • Lig paketi mesajları size de geliyor mu? Haftasonu en az 6-7 kez mesaj atıyorlar. Allah'tan lig bitti bakalım artık ne yazacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CcCriSsS

Lig paketi mesajları size de geliyor mu? Haftasonu en az 6-7 kez mesaj atıyorlar. Allah'tan lig bitti bakalım artık ne yazacaklar

Yaz geldi kemer grand otel vs. gelir şimdi
  • quote:

quote:

Lig paketi mesajları size de geliyor mu? Haftasonu en az 6-7 kez mesaj atıyorlar. Allah'tan lig bitti bakalım artık ne yazacaklar

Tatiller rezervasyonlar arkadaşıma gelmeye başladı Ama o geçen sene turla tatile gitmişti heralde o tur dağıtmış bunun numarasını bütün şirketler mesaj atıyormuş. Bana daha gelmedi çok şükür

• quote:

quote:

quote:

Tatiller rezervasyonlar arkadaşıma gelmeye başladı Ama o geçen sene turla tatile gitmişti heralde o tur dağıtmış bunun numarasını bütün şirketler mesaj atıyormuş. Bana daha gelmedi çok şükür

Valla hayatımda otele gittiğim yok bana da geliyor bu mesajlar. Sorumlusu da yukarıda yazdığım malum şirket.

• adamların ekmeğine yağ sürmeyin gelen smsi yıldızlayarak paylaşmanızı öneririm. (otel, fiyat, webadresi)
    kemer sxxxxxxx xxxxxxxd resort otelimizde
    4 gece 5 gün hersey dahil tatil mayısta xxx tl
    www . xxxxxxxxdresort . com 444xxxx
  • Arkadaşlar,

Gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuş.
    Dün bulduğum bir link'i sizinle paylaşmak istiyorum:

http://www.rss2blog.com/tag/pazarlama-telefonlari/

Buradan başvurumu yaptım. Sistem işliyor gibi gözüküyor çünkü bu saate kadar aranmam veya sms
    almam gerekiyordu.

Bunun dışında forumda geçen bazı konuları tekrar vurgulamak istiyorum;

"bilgilerin işlenmesi" meselesi kesinlikle bilgilerinin Turkcell tarafından 3. partilere satılması ve bu sayede
    üzerinizden Turkcell' in para kazanması demek.

Ben akıllı telefonumda 1 seneyi aşkındır internet data hizmetimi kapatmıştım; yani 3G veya Edge telefonumda kesinlikle gözükmüyor.
    Buna rağmen, mesela sağlık ocağına gidiyorum bana hemen sağlık sektöründen aramalar sms ler geliyor. Veya Güre de bir kaplıcaya
    gidiyorum, bana Kütahya' dan kaplıca devremülk' ü satmak isteyen firmalar arıyor. Bu da demek oluyor ki Turkcell yalnızca bilgilerini
    işlediği kullanıcıları değil, baz istasyonu lokasyonuna göre yasadışı bir şekilde de satıyor.

Bu konuda tecavüzkar olan diğer firmalar ise benim tecrübeme göre; Garanti Bankası, TTnet, Avea.

Turkcell ve Avea' nın normalde kullanıcı yararı için yapılmış gibi duran ama aslında kötü niyetli olan bir başka sistemi var; "Turkcell beni
    sesimden tanır" gibi. Konuşma esnasında geçen bazı kelimeleri yakalayıp bununla ilgili sms alınmışlığına şahitliğim oldu.

Birde bunun internet üzerindeki izlerimizle ilgili kısmı var. Bununla ilgili bazı linkleri de paylaşayım:

https://www.google.com/settings/ads/plugin
    http://www.networkadvertising.org/
    http://choice.microsoft.com/en-us/opt-out
    http://support.apple.com/kb/ht4228
    https://www.eff.org/deeplinks/2013/02/howto-opt-out-databrokers-showing-your-targeted-advertisements-facebook

• Siz izin vermeseniz bile konuşma/sms/internet paketi aldığınızda operatörler dayatma olarak veri işleme izni vermiş olduğunuzu kabul ediyor. Bu verilerin içine konum bilgisi de dahil.
  • Telefonum gelen tüm sms'lere kapalı fakat şimdi de otomatik aramalarla tacize başladılar. 2 aydır sürekli 2127091534 nolu telefondan aranıyorum. Klasik bant kaydı işte meşgule atıyorum tekrar tekrar arıyorlar. BİMER'e ilettik bakalım sonuç ne olacak.
  • quote:

Telefonum gelen tüm sms'lere kapalı fakat şimdi de otomatik aramalarla tacize başladılar. 2 aydır sürekli 2127091534 nolu telefondan aranıyorum. Klasik bant kaydı işte meşgule atıyorum tekrar tekrar arıyorlar. BİMER'e ilettik bakalım sonuç ne olacak.

Fikrinizi beyan etmişsiniz bunlar tt.den ediniyor numaraları diye.Bende acaba Avea kaynaklı olamaz mı diye düşünmeye başladım?Çünkü bunlar ben hattımı Avea ya taşıdıktan sonra başladı.İkinci kullandığım hat Turkcell böyle birşey yaşamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanss

quote:

Telefonum gelen tüm sms'lere kapalı fakat şimdi de otomatik aramalarla tacize başladılar. 2 aydır sürekli 2127091534 nolu telefondan aranıyorum. Klasik bant kaydı işte meşgule atıyorum tekrar tekrar arıyorlar. BİMER'e ilettik bakalım sonuç ne olacak.

Fikrinizi beyan etmişsiniz bunlar tt.den ediniyor numaraları diye.Bende acaba Avea kaynaklı olamaz mı diye düşünmeye başladım?Çünkü bunlar ben hattımı Avea ya taşıdıktan sonra başladı.İkinci kullandığım hat Turkcell böyle birşey yaşamıyorum.

GSM operatörleri de aynı şekilde kişisel bilgileri pazarlıyorlar. Ek olarak turkcell ve avea, konuşma/sms/internet paketi aldığınızda sizi veri işleme iznine tabi tutuyor. Veri işleme demek, kişisel bilgilerinize(isim, adres, telefon) ve kullanım,konum vs. verilerinize ulaşılabilmesi ve firmalarla paylaşılması demek.

• Valla güzel bir konu. Bunlardan hepimiz gibi bende muzdaripim. Adamlardan gına geldi yazılanlardan bir kaçını uygulayacağım umarım işe yarar.
  • mrb lar bana 0044 560 183 84 den çağrı bıraktılar bende aradım daha sonra hergun fatura kendılıgınden artıyor musterı temsılcısıne sordugum zaman fatura kesıldıkten sonra artısın nededını soyleyebılırız ancak dıyorlar bu tarıhten sonra deseler bıle faturayı odemek zorunda kalıcam bu konuda yardımcı olabılecek yada bılgısı olan bırı varmıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet_Metiner -- 31 Mayıs 2013; 11:40:02 >
  • avea oim çok gelişti her kurumu veya özel bazı numaraları kısıtlama var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell mesaj atmasa merek eder duruma geldim artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet_Metiner

mrb lar bana 0044 560 183 84 den çağrı bıraktılar bende aradım daha sonra hergun fatura kendılıgınden artıyor musterı temsılcısıne sordugum zaman fatura kesıldıkten sonra artısın nededını soyleyebılırız ancak dıyorlar bu tarıhten sonra deseler bıle faturayı odemek zorunda kalıcam bu konuda yardımcı olabılecek yada bılgısı olan bırı varmıdır acaba?

Yurtdışından gelen çağrıları sakın geri aramayın. Bunlar dolandırıclık tuzağıdır. Forumda konusu da var zaten. 900lü hat gibi ücretlendirme oluyor faturanızın yükselmesi bu yüzden.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29830293/tm.htm Numaralar farklı ama yöntem aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 31 Mayıs 2013; 20:56:27 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.