Şimdi Ara

Kısa Uzun Dönem 1. Komando Tugay Komutanlığı KAYSERİ Olanlar Gelsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
4
Favori
116.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sercan sağol açıklayıcı oldu bu arada içlik ve iç çamaşırı rengi haki yeşilmi oluyor. gitmeden alsam iyi olacak
  • quote:

killroxit hakkaten aynı yerdemiyiz
    benim acemilik 1'inci Komd. Tug. K.lığı KAYSERİ
    ustalık : 1'inci Komd. Tug. Hv. İnd. ve Komd. Eğt. Tb. 2'üncü Komd. Eğt. Bl. K.lığı MELİKGAZİ KAYSERİ

mekik şınav bu tür eğitimler alacakmıyız acaba tecrübeliler yazsınlar :D

evt tertip usta acemi aynı artık pazartesi görüşecez sana pm atarım tel fln konusuruz daha gelen olursa irtibat halinde oluruz
    ben artık yatar şu sıcak yatagın keyfini çıkarım :) arıcaz anlaşılan
    Sercantulgay kardeş çok sağol valla bilgiler için işallah kazasız belasız bitirir geliriz
    Yarına burda olun tertipler konuşalım bi ayar çekelim
  • ıspartadan gideceğim bileti ayarlardım bile inş pazartesi 05:00 gibi otogarda olacağım. hemen teslim olmayacağım tabiki öğleden sonra felan birliğe girerim heralde :D
  • Ne demek arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Evet iç çamaşırları haki yeşil çok fazla şeyle gitmeyin gerekli şeyleri veriyorlar sadece bol iç çamaşırı ve bol çorap alın.Unutmadan vicks götürün yanınızda bunu söyklemez kimse ama inanın çok dua edersiniz bana ordaki tertiplerimdende çok dua aldım ordayken :) malum botlar günboyu ayağınızda olacak normal olarak o botlar çıkınca onca insan koğuşta hoş bi koku oluşmuyor siz kışın gidiyorsunuz camda açamazsınız kolay kolay hoş biz yazın cam açıyorduk banamısın demiyordu :) içerdeki oksijen oranı en alt düzeyde,açacaksınız vicksin kapağını yatmadan önce burnunuza dokunduracaksınız hafif misler gibi mentollü deliksiz uykuuuuu,çok işime yaramıştı aman diyim herşeyi unutun vicksi unutmayın.Girişte fazla sıkıntı olmamıştı arama bakımından bende bir karton sigara bile sokmuştum içeri :) yinede vicksi saklayın biyerlere anlamazlar çünkü ne olduğunu alıverirler siz anlatana kadar...

Hemen teslim olmayın saat 3 iyidir mesela,gidin bi şehri gezin gerçi çok fazla gezilecek biryeri yok ama ulaşımı çok rahat tramvayı olsun otobüsleri olsun.Bolca internet cafe ps3 cafelere rastlarsınız asker çok olduğu için :) Çarşılarınız keyifli geçer,pastırmalı yumurta yemeyi sakın unutmayın bi başka yapıyorlar valla :) Benim gibi alkole düşkün arkadaşlar olabilir,ilginç bi şehir malesef alkol bulabileceğiniz yer yok gibi,migroslarda dahi alkol yok.Hilton ve aynı cadde üzerinde meyhane var bulabileceğiniz tek yer orası,çarşı izinlerinde fln çok abartmayın tabi alkol olayını.Aklıma geldikçe sizi yolcu edene kadar yazarım arkadaşlar içinizi ferah tutun diğer yerlere kıyasla şanslısınız öyle düşünün.

• sercan sağol vicks zulalayıp götürmek lazım :) bu arada koldan 2 mi 3 mü iğne vuruluyoruz başka düzenli olarak her ay yada 2 ayda bir aşı varmı. orta boy çanta aldım arkadaşlarım doğrultusunda gerekli malzemeleri aldım. buraya yazayım eksiğim varsa yanıtlarsınız

traş köpüğü
    mach 2 traş bıçağı jjileti
    diş fırçası macunu
    kçük boy şampuan
    tırnak makası
    küçük dikiş kutusu

ve bu malzemeleri yerleştirecem 20 cm uzunluğunda küçük boy kilitlenebilir çanta ve kilit

askeri cüzdan telefon kartı şafak kartı , siyah terlik
    çift taban siyah çorap, iç çamaşırı haki yeşili
    kamuflaj için 2 adet elbise kılıfı ve 2 askılık
    banyok havlusu yüz ayak havlusu

2 kilit daha tüm elbiselerimi koyduğum çanta için biri diğeri botu kilitlemek için

son olarak alacaklarım vicks, haki yeşil içlik, ayak için vatka, bizim arkadaş tavsiye etti siyah keçeli kalem al kamuflajın iç kısmına ad soyadını yazarsın. :)

sercan ne dersin bu arada orta boy çantam tamamen doldu. askeriyenin verdiği kamuflajları ve diğer malzemeleri usta birliğine geçerkende o çantaya koymam lazım :) bir boy daha büyük çanta alayım en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan032 -- 10 Aralık 2011; 9:05:08 >

• Selam beyler bende Kayseri 1.kom komutanlığı kaç kisi varız Samsundan geliyorum bende:)
  • gel kardeş gel :D sen dahil 3 kiş olduk
  • İyi iyi valla nasıl bare genel kanı :) artık orda görüşürüz birilerini tanımak iyi olur:)
  • herkese selamlar arkadaşlar manisalıyım istanbul üzerinden aktarmalı gelicem hava yoluyla.
    bende kayserideyim kaç kişi olduk :)

İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci Komd. Tug. K.lığı
    KAYSERİ

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 4'üncü Komd. Tug. K.lığı
    TUNCELİ
  • Arkadaşlar benim de usta birliği KAYSERİ K.K. Loj. K.lığı Bkm. K.lığı 2'nci Ana Bkm. Mrk. Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı olacak..

Burası şehir merkezine yakın mıdır ? Ulaşım imkanı nasıldır ? Bilgilendiren olursa çok sevinirim..

Burada yapacaklara şimdiden selam olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Arkadaşlar benim de usta birliği KAYSERİ K.K. Loj. K.lığı Bkm. K.lığı 2'nci Ana Bkm. Mrk. Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı olacak..

Burası şehir merkezine yakın mıdır ? Ulaşım imkanı nasıldır ? Bilgilendiren olursa çok sevinirim..

http://maps.google.com/ den bakmanı öneririm. senin için biraz araştırdım ama 1. komando adnan doğu kışlasını gördüm orası benim gideceğim yer :) kayserili olan varsa yanıtlasın :D
  • Valla kardesim suan 4 olduk galiba Kayseri yolcusu:)
  • kısa dönem komandolar nasıl eğitim alıyor bileniniz varmı? mekik şınav var tamamda diğer eğitimler neler. 2 mi 3 mü aşı vuruluyor :D tertiplerin sayısı 4 oldu güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnan032

quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Arkadaşlar benim de usta birliği KAYSERİ K.K. Loj. K.lığı Bkm. K.lığı 2'nci Ana Bkm. Mrk. Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı olacak..

http://maps.google.com/ den bakmanı öneririm. senin için biraz araştırdım ama 1. komando adnan doğu kışlasını gördüm orası benim gideceğim yer :) kayserili olan varsa yanıtlasın :D

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim. Bakalım biz de bir inceleyelim. Neymiş ne değilmiş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: adnan032

sercan sağol vicks zulalayıp götürmek lazım :) bu arada koldan 2 mi 3 mü iğne vuruluyoruz başka düzenli olarak her ay yada 2 ayda bir aşı varmı. orta boy çanta aldım arkadaşlarım doğrultusunda gerekli malzemeleri aldım. buraya yazayım eksiğim varsa yanıtlarsınız

traş köpüğü
    mach 2 traş bıçağı jjileti
    diş fırçası macunu
    kçük boy şampuan
    tırnak makası
    küçük dikiş kutusu

ve bu malzemeleri yerleştirecem 20 cm uzunluğunda küçük boy kilitlenebilir çanta ve kilit

askeri cüzdan telefon kartı şafak kartı , siyah terlik
    çift taban siyah çorap, iç çamaşırı haki yeşili
    kamuflaj için 2 adet elbise kılıfı ve 2 askılık
    banyok havlusu yüz ayak havlusu

2 kilit daha tüm elbiselerimi koyduğum çanta için biri diğeri botu kilitlemek için

son olarak alacaklarım vicks, haki yeşil içlik, ayak için vatka, bizim arkadaş tavsiye etti siyah keçeli kalem al kamuflajın iç kısmına ad soyadını yazarsın. :)

sercan ne dersin bu arada orta boy çantam tamamen doldu. askeriyenin verdiği kamuflajları ve diğer malzemeleri usta birliğine geçerkende o çantaya koymam lazım :) bir boy daha büyük çanta alayım en iyisi

2 aşı olacaksınız Adnan,aldıkların yeterli gayet, botları kitlemek için ağzı uzun kilit almayı unutmayın.Botları çaldırıp uğraşmayın sonra kimseye anlatamazsınız derdinizi,gerekli şeyler veriliyor zaten temel ihgtiyaçları karşılayacak şeyler.Dediğim gibi en önemlileri,Bol iç çamaşırı,bol bol çorap,VICKS,bolca ıslak mendil,botlar için ortapedik taban almanızı tavsiye ederim silikon olanından benim baya işime yaramıştı,çok yürüyeceksiniz çünkü yemin töreni için.

Denetlemeye denk gelmezseniz ustabirliğinde rahatça bi askerlik yapıp dönersiniz,ama eğer denk gelirseniz yardırmak zorunda kalacaksınız malesef.Bizim şansımıza denetkleme ertelendi 1 ay biz terhis olduk fakat yardırarak denetlemeye hazırladılar bizleri de sabahları 8-10 km koşu mu dersin mekiği şınavı barfiksi,tam taçhizatlı koşular adamı öldüren şey bunlar ztn.Denetlemeye denk gelirseniz bunları yaşayacaksınız,bol bol kilo verirsiniz,84 gidip 68 dönmüştüm denetleme uğruna :) Kayseri'nin soğuğu çok pistir dikkat edin diyim.Biz Aralık ve Ocak aylarında ordaydık, Ocak ayında nöbetten dönerken -22 yi gördüm bunu içtenlikle söyleyebilirim.İyi koruyun kendinizi....

• Tertipler naptınız aldınızmı eşyaları :) 1'inci Komd. Tug. K.lığı kayseri yolcuları pazartesi birbirimizi bulalım :)
  • arkadaslar merhabalar,
    gideceğimiz yerde uzun donem askerlık yapan arkadaslarla gorustum. kısa donemler rahat oldukları soyledıler, ben ordudan gelcem.

pazartesı 1. komando tug. görüşmek dileğiyle

ilyas ATEŞ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serginho86

335 Kd'den selamlar arkadaşlar :)

Komando'yu görünce dertlenmeyin sakın,uzun dönemler için sıkıntılı biryer orası doğru ama kd'ler için aynı şeyi söylersek yanlış olur.Acemiliği hava indirme bölüğünde yaptım,Tugay gayet güzel kantini olsun,yemekleri olsun çok iyi.Yemek bakımından bi sıkıntınız olmaz,kantinde herşey mevcut fiyatlarda gayet makul.Nakit parayla gitmeyin derim 2-3 atm var tugayın içinde banka kartı alın yanınıza yeterli.Bol bol telefon kartı alın,baya ankesörlü var içeride telefonlaşma derdinizde olmaz rahat rahat konuşabiliyorsunuz fırsatınız oluyor baya.İlk gün kayıt işleriyle geçecek gece saatlerine varabilir,aç girmeyin içeri akşam yemeğine kadar fırsatınız olmayabilişr yemek yemek için.Kd'ler aynı koğuşta kalacaksınız,ilk 2 gün misafir olarak geçireceksiniz günlerinizi üniformaları alana dek :) Üniformaları aldıktan sonra askerlik başlıyor.Bot nöbeti tutacaksınız.Her akşam duş alma şansınız var bu yönden çok iyi.Devrecilik var bu tugayda tek sıkıntı o kd'ler açısından o yüzden uzun dönemlerle iyi geçinmeye bakın derim.Bizim zamanımızda mevzu çok oldu uzun dönemler ile aralarında iyileri de yok mu var tabi,siz yine de iyi geçinmeye bakın başınız ağrımasın boş yere.Eğitimlere gelince biz şansızdık biraz Cevat üsteğmen size düşerse yırttınız demektir laylaylom geçer acemiliğiniz bişi anlamazsınız.Biz ordayken Cevat üsteğmen eğitimlerdeydi yoktu baya anlattılar ününü kısa dönemleri çok sever çok iyi anlaşır.Biz sıcağında gittik o yönden çok dertliydik siz biraz daha şanslısınız o bakımdan 42-44 derecede eğitimler yapardık.Genellikle tören hazırlığı yapacaksınız,yürü babam yürü kilometrelerce :) son 1-2 hafta uzun dönem çavuşlardan temel eğitimi alacaksınız.Dediğim gibi ağırlık yemin töreni,sadece yürüyeceksiniz :) İstikamet yemeniz komutanlara bağlı dediğim gibi Cevat teğmene denkk gelirseniz çok şanslısınız.Yemek derdiniz olmaz,lahmacun salonu var tugayda,2 liraydı yanılmıyorsam akşam yemeği bepenmediniz diyelim gidip lahmacun,köfte,döner yeme şansınız var.Bizim zamanımızdaki asker çok iyide lahmacunları şahaneydi,hatırladım canım çekti valla :)Sabah kalk genelde 5 oluyor bi kaç gün 3.30 4'te kalktığımızda olmuştu.Sabah kahvaltımız 6,mıntıka temizliği ve ardından yürüyüş :) Gruplara ayrılacaksınız kdler arasında biz 4 gruptuk her grubun kendine ait mıntıka yeri var.Mıntıka ve bulaşık bizlere aitti.Kd sayısına göre bulaşık yıkamak zorunda kalabilirsiniz malesef.Mıntıka olarak dediğim gibi Çevre mıntıkası,yemekhane mıntıkası ve bulaşık dönüşümlü olarak kd'lere ait.Futbol hastası arkadaşlar olabilir benim gibi :) Maçları izlemek biraz sıkıntılı hava indirme bölüğü yemekhanede d-smart mevcut digiturk yoktu bizim zamanımızda.Diğer bölükteydi o bölükteki uzun dönemlerde malesef kd'lere izletmiyordu anca camda izleybildik maçları kedi gibi :)

Hiç sıkmayın canınızı kolay mı hiç değil elbette ki yorulacaksınız az uyuyacaksınız buna hazırlayın kendinizi.Dediğim gibi uzun dönemlerle iyi geçinmeye bakın püf nokta burası devrecilik had safhada çünkü.

Kolay gelsin hepinize..Hayırlı Teskereler...

Aklınıza takılan bişi varsa cevaplayabilirim,siz yine şanslısınız bir bakıma,biz giderken çok az bilgi vardı evden çıkarken kapalı kutu :)

aRKADAŞA KATILIYORUMM. BEN DE 337.DÖNEM OLARAK GÖREV YAPTIM... CEVAT ÜSTEĞMENE DÜŞTÜNÜZ DÜŞTÜNÜZ? BİZDEN ÖNCEKİLERİ BAŞKA Bİ ÜSTEĞMEN BAYA Bİ UĞRAŞTIRMIŞ..
    AMA BİZ ŞSANLIYDIK..ÇOK ŞÜKÜR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercinyo_41 -- 10 Aralık 2011; 16:21:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sercinyo_41

quote:

335 Kd'den selamlar arkadaşlar :)

Komando'yu görünce dertlenmeyin sakın,uzun dönemler için sıkıntılı biryer orası doğru ama kd'ler için aynı şeyi söylersek yanlış olur.Acemiliği hava indirme bölüğünde yaptım,Tugay gayet güzel kantini olsun,yemekleri olsun çok iyi.Yemek bakımından bi sıkıntınız olmaz,kantinde herşey mevcut fiyatlarda gayet makul.Nakit parayla gitmeyin derim 2-3 atm var tugayın içinde banka kartı alın yanınıza yeterli.Bol bol telefon kartı alın,baya ankesörlü var içeride telefonlaşma derdinizde olmaz rahat rahat konuşabiliyorsunuz fırsatınız oluyor baya.İlk gün kayıt işleriyle geçecek gece saatlerine varabilir,aç girmeyin içeri akşam yemeğine kadar fırsatınız olmayabilişr yemek yemek için.Kd'ler aynı koğuşta kalacaksınız,ilk 2 gün misafir olarak geçireceksiniz günlerinizi üniformaları alana dek :) Üniformaları aldıktan sonra askerlik başlıyor.Bot nöbeti tutacaksınız.Her akşam duş alma şansınız var bu yönden çok iyi.Devrecilik var bu tugayda tek sıkıntı o kd'ler açısından o yüzden uzun dönemlerle iyi geçinmeye bakın derim.Bizim zamanımızda mevzu çok oldu uzun dönemler ile aralarında iyileri de yok mu var tabi,siz yine de iyi geçinmeye bakın başınız ağrımasın boş yere.Eğitimlere gelince biz şansızdık biraz Cevat üsteğmen size düşerse yırttınız demektir laylaylom geçer acemiliğiniz bişi anlamazsınız.Biz ordayken Cevat üsteğmen eğitimlerdeydi yoktu baya anlattılar ününü kısa dönemleri çok sever çok iyi anlaşır.Biz sıcağında gittik o yönden çok dertliydik siz biraz daha şanslısınız o bakımdan 42-44 derecede eğitimler yapardık.Genellikle tören hazırlığı yapacaksınız,yürü babam yürü kilometrelerce :) son 1-2 hafta uzun dönem çavuşlardan temel eğitimi alacaksınız.Dediğim gibi ağırlık yemin töreni,sadece yürüyeceksiniz :) İstikamet yemeniz komutanlara bağlı dediğim gibi Cevat teğmene denkk gelirseniz çok şanslısınız.Yemek derdiniz olmaz,lahmacun salonu var tugayda,2 liraydı yanılmıyorsam akşam yemeği bepenmediniz diyelim gidip lahmacun,köfte,döner yeme şansınız var.Bizim zamanımızdaki asker çok iyide lahmacunları şahaneydi,hatırladım canım çekti valla :)Sabah kalk genelde 5 oluyor bi kaç gün 3.30 4'te kalktığımızda olmuştu.Sabah kahvaltımız 6,mıntıka temizliği ve ardından yürüyüş :) Gruplara ayrılacaksınız kdler arasında biz 4 gruptuk her grubun kendine ait mıntıka yeri var.Mıntıka ve bulaşık bizlere aitti.Kd sayısına göre bulaşık yıkamak zorunda kalabilirsiniz malesef.Mıntıka olarak dediğim gibi Çevre mıntıkası,yemekhane mıntıkası ve bulaşık dönüşümlü olarak kd'lere ait.Futbol hastası arkadaşlar olabilir benim gibi :) Maçları izlemek biraz sıkıntılı hava indirme bölüğü yemekhanede d-smart mevcut digiturk yoktu bizim zamanımızda.Diğer bölükteydi o bölükteki uzun dönemlerde malesef kd'lere izletmiyordu anca camda izleybildik maçları kedi gibi :)

Hiç sıkmayın canınızı kolay mı hiç değil elbette ki yorulacaksınız az uyuyacaksınız buna hazırlayın kendinizi.Dediğim gibi uzun dönemlerle iyi geçinmeye bakın püf nokta burası devrecilik had safhada çünkü.

Kolay gelsin hepinize..Hayırlı Teskereler...

Aklınıza takılan bişi varsa cevaplayabilirim,siz yine şanslısınız bir bakıma,biz giderken çok az bilgi vardı evden çıkarken kapalı kutu :)

aRKADAŞA KATILIYORUMM. BEN DE 337.DÖNEM OLARAK GÖREV YAPTIM... CEVAT ÜSTEĞMENE DÜŞTÜNÜZ DÜŞTÜNÜZ? BİZDEN ÖNCEKİLERİ BAŞKA Bİ ÜSTEĞMEN BAYA Bİ UĞRAŞTIRMIŞ..

Bi öncekiler biz oluyoruz dostum işte şans lazım biraz Cevat üstteğmen on numaraymış valla şansımıza baya uğraştırdılar bizi...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sercinyo_41

Bi öncekiler biz oluyoruz dostum işte şans lazım biraz Cevat üstteğmen on numaraymış valla şansımıza baya uğraştırdılar bizi...

USTA BİRLİĞNDE NEREDEYDİN SEN
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.