Şimdi Ara

Kısa mesafeler için hangisi? Benzin-Dizel-Tüplü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim yılın 9 ayı trafiğim aşağıdaki şekilde.

1.30 km Sabah 6 da motor aç 650metre git geri gel 1.3km. motor kapat:
    2.40 km 8 de motor aç 2.4 km git motor kapat.
    3.15 km 12 de motor aç 3.15 km git geri gel 3.15km motor kapat
    3.80 km 17de motor aç 3.15 git geri gel 650 metre motor kapat.

Toplam günlük km= 9.65km

Hafta sonu maksimum 20-25km.

Tüplü aracım vardı. 1.2km gittikten sonra tüpe geçiyordu. Neredeyse işe varıyorum. Epey bi tüp almadığımı farkettikten sonra Sattım manuel benzinli accent era 1.4 aldım yakıtı çok geldi.
    Gittim hanım kullanacağı için gold 2008 fsi otomatik aldım. Araba yakıt hariç çok güzel.
    Yakıt olarak şehir içi 1lt ile yazın 9 kışın 8 km çok yüksek kalıyor
    şehirler arası 55lt ile 750km yi buluyorum.

İstesem sıfır bile alabilirim ama golf konforunda bir araç için 65-70 vermek mantıklı mı düşük kmler için.

Benim gibi olan arkadaşlar var mı? Ne tavsiye ederler?

• Hocam sen benzinli al tupe falan bulasma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kisa mesafeler için scooter motor alican en temizi

• O kadar kısa masefeye direk tüpte çalışan karbüratörlü araba alın hava sıcaklığı - lere düşmediği sürece rahat çalışır. Tab, karbüratörlü araç demek 92 model falan demek konfor namına bişey bulamazsınız :)
  • Bisiklet
  • Bu şartlarda yürümek en akıllıcası olur. Yürüyüş yapmış olursunuz böylece.

• Kışın benzinli araç, yazın bisiklet, hemen hemen aynı rotalarımız
  • bence araba alma taksiyle git gel daha ucuza gelir. yada az yakan 1.0 1.2 benzinli.
  • Ben o durumda olsam yürürüm. Yok illa alacam diyorsan hyundai era filan olur.
  • Yürümek mesele değil ben senenin 6 ayı yürürüm zaten. Fakat çocuğu okula bırak işe git işten gel okuldan çocuğu al mecburen 9-10km yapılıyor 9 ay kadar.

Golf konforundan aşağı bir araba almayı düşünmüyorum. Şu anki golf 55 kuruş yakıyor.
  • 1.3 mj dizel grande punto 5 kapı 75 beygir.
    şehirler arası 4.5 lt
    şehir içi 6.5 lt yakıyor.(sakin kullanımda ve 90 km hızda.)
    ama kışın, kısa mesafe, sık dur kalk trafikte 8.5 felan yakıyor.
    ama gene de dizel mantıklı gibi.,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derememo -- 24 Ocak 2015; 0:40:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepestlove

Yürümek mesele değil ben senenin 6 ayı yürürüm zaten. Fakat çocuğu okula bırak işe git işten gel okuldan çocuğu al mecburen 9-10km yapılıyor 9 ay kadar.

Golf konforundan aşağı bir araba almayı düşünmüyorum. Şu anki golf 55 kuruş yakıyor.

bence golfü kullanmaya devam edin.

illa yeni araba alacam dersenizde 1.2 tsi leon,1.2 tsi polo veya yeni gelecek olan 1.2 tsi fabiayı bekleyin veya pug 208 1.0 da az yakar ama golf konforunda olmaz.
  • Aynen. Arkadas bisiklet demis. Gayet mantikli. Hemde spor olur mis gibi. Ama illa alacam dersen kesinlikle benzinli

• En az yakan benzinliyi alın.

• Pug 208 207 citroen c3 gibi 1.4 hdi motorlu araçlar size iyi gelir. Hem yakın mesafe konfor şartınız olmasa gerek. Bu araçlarla çok soğuk havalar ve çok yokuşlu yollar dışında 6,5 litreyi geçmez yakıtınız ki bu da 23 kuruşa falan tekabül ediyor. Sakin kullanırsanız da 5.5 falan görürsünüz 20 kuruş gibi.. Şahsen ben bu kış 5.3-5.7 yaktım ortalama. 5k kmlik ortalamam da 5.6. Tamamen şehir içi. Tertemiz. (Edit)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellman406 -- 24 Ocak 2015; 1:38:14 >
  • o araç dursun bitane b hatta a sinifi bisey alin 1.0 motor o.8 motor onunla ise okula gidin gelin

• 1.2 benzinli bir araç ideal kesinlikle tüp takılmamış olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.