Şimdi Ara

Kısa Film İçin Kamera Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir kısa film projem var ancak kamera bulamıyorum her şey hazır. Fiyat aralığım En fazla 650 Olabilir Eğer biraz Zorlarsak İyi Olursa 700 Bile olabilir ama Daha yukarısı olmaz. Şimdi istediğim özelikler şunlar.

-Bir kere en az 720p desteklesin yani HD çekim yapsın eğer yok bu fiyata HD çekim yapan kamera diyorsanız SD'de Olur yani ancak HD gibi olmasa da yani biraz kaliteli çeksin yani görüntü üzerinde oynama yapcam

-İkinci olarak ise geceleri bayağı bir çekim yapacağım için gece çekimide iyi olsun istiyorum yani geceleri iyi çekim yapsın gündüzleri yaptığı gibi

-Dışarıdan mikrofon ve kulaklık çıkışı yani ses girişi ve çıkışı olursa çok iyi olur çünkü film çekimi yapıcam sesin iyi olması gerekiyor.

Ben internet ten biraz araştırdım ancak iyi demiyorlar yinede bağlantılarını vereyim;

TOSHIBA CAMILEO H20 (1080P HD) DIJITAL VIDEO KAMERA

Piranha Activehd Z Type HD Dijital Video Kamera + HDMI Kablo Hediye

• Kısa film çekmek için kamera ben de arıyorum. Bütçe konusunda ise şuan çok kararsızım. Bir taraftan sizin gibi maksimum 700 lira
    vereceğim, harika şeyler çekmeyeceğim fakat beni idare edecek bir şey bakarken; öte yandan da acaba bir gazla 1500'lere çıkıp
    daha ciddi bir şey mi alsam diye bakıyorum, fakat şöyle bir durum var yurt dışından alma durumunuz varsa yine daha iyi modelleri daha ucuza almanız mümkün.

Canon camileo'nun 10x optik zoom'u ve CMOS sensörü ile ne kadar kaliteli görüntü alınır bilmiyorum.
    Ayrıca bu kameranın özelliklerinde göremedim, gece modu çekimi veya karanlık aydınlatması ( lux cinsinden) var mı bakman lazım.
  • Sağol arkadaşım ancak işte biz 3 kişi birleşip alıyoruz o yüzden ama başka yerlerede bakmyaı dşünüyorum .
  • Arkadaşım meraba. Maksimum 650 lira verebileceğini söylemişsin. Bende kısa film işiyle uğraşıyorum. Şimdi yeni kamera aldım borç harç. Eski kameramı satışa sundum. JVC GZ MG-630. Kamerayı 1 yıl önce aldım 1 sene daha garantisi devam etmekte. Ben bu kamerayı daha çok aile içi çekimlerde kullandım. Fakat bir klip çektim bu kamerayla ancak ben movie makerda düzenlediğim ve birazda sıkıştırdığım için kalitesi düşmüştü. Ama pcye ilk attığında videoyu görüntü gayet iyi. Düşünürsen sana video testini link olarak atabilirim pmden. Ses konusuna gelince kameranın sesi gerçekten güzel. Harici mikrofona gerek bile yok. Ayrıca gece çekimlerinde seni yarı yolda bırakmaz. Birde ses konusunda şöyle öneride bulunabilirim. Dublaj yapabilirsin. Sesleri pcde kaydedip montajda ayarlayabilirsin. Böylelikle daha profesyonel olur. Film festivallerine katılan arkadaşlarım oldu. Derecelendirmeleri şöyle oluyomuş jürinin: 1. Senaryo, 2. Kurgu, 3. Ses, 4. Görüntü. Yani anlıcağın Senaryo ve kurgu daha önemli görüntü kalitesinden. Bu arada kameramın piyasadaki sıfır fiyatı 699 araştır istersen. ben garantisi hala devam ettiği için ve gerçekten tertemiz bir makine olduğu için 400e satıyorum. Bu arada kısa film için yalnızca kamera yetmiyo. Sağlam bir tripodda lazım. İstersen 20 tl fazladan verip yanında piyasa değeri 90 tllik tripodda alabilirsn. Tripodumu satıyorum yanında neden çünkü daha büyük bir tripod aldım. O nedenle promosyon gibi yani:) Düşün bir istersen özellikleri var forumda bakarsın...

• bende sizin gibiydim tercihimi dvd handycam dan yana yaptım. sd çekiyor benimde bütçe kısıtlıydı ve tripod da almak gerekiyordu.
    vediğim paraya hdd li kamerada alabilirdim fakat tek başıma değilim ekip olarak çalışmaya karar verdik arkadaşlarla. hdd li kamera olsa çektiklerimizi paylaşmak çok zor olacaktı kamerayı verecektik birbirimize :D kaset deseniz pc de edit işlerinde zorluk çıkaracaktı. hafıza kartına çeken modeller de çok amatör. hd çeken toshiba camileo vardı bende hiç zevk vermiyordu sony dvd kamera standart çekim yapıyor ama görünütü kalitesi çok çok daha iyi.

bide benim pc core2duo editlemek için sd tercih ettim. arkadaşta i3 var hd editlemek çok zaman alıcı diyor. xeon ya da i7 lazım hd için. benim pc konfigurasyonu hd işlemeye hazır olmadığından bir de tripoda da para kalsın diye aldım. tripod seçimi olarak sony av60 ı tercih ettim çünkü kolunda tuşlar var.kısa vadede çok pahalı ancak iyi kullanıldığı ve girişi değişmediği sürece ömür boyu her kamerayla kullanılabilir.

dvd lp de 60 dk - sp de 40 hq da 30 dk çekim yapıyor. çift katmanlı dvd-rw ler çok iyi.
    ---

blu-raylı çıkana kadar bunla devam ederim. çıkarılır medyalı ürünleri tercih edin profesyonellerin tercihide bu yönde. hybridli dvd de alabilirsiniz vardır 650 -700 tl civarı. ben sadece dvd kalitesinde olsun diye bunu aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 11 Mart 2011; 15:14:37 >

• toshiba camileo h20 bende var satıyorum ben 250 ye bir buçuk sene garantisi var 2 tane kısa metraj film çektim
  • Sony hdsr11e kameram var kısa film çekimi için yeterlimidir sizce ? 1080p çekim yapabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.