Şimdi Ara

Kış Bahçesi için hangi ısıtma sistemi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 190 gün 9 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eina (2 mesaj) BART SIMPSON (2 mesaj) mbirol (1 mesaj) landmoon (1 mesaj) Kerosen (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Kış Bahçesi için hangi ısıtma sistemi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kış Bahçe Özellikleri:

Toplam 20m2.
    Üstü açılır, kapanır tenteli.
    Üç cephesi 8mm. eşiksiz sürgülü cam.
    Tek cephesi 8cm. izalasyonlu duvar.

Benim tahminim %20-%25 ısı kaybı olabilir. Zaman gösterecek.

İlkokul bilgim ile, ısınan hava yükseleceğinden ve soğuyan hava yoğunluğundan dolayı zemine çökeceğinden duvar tipi ısıtıcı yerine zemine konulabilen bir ısıtıcı tercih etmek istiyorum ama hayatta her şey fizik kimya olmadığından kullanan arkadaşlara danışmak isterim.

İlkönce şunu öğrenmek isterim, "UFO" tipi ısıtıcı mı, "Seramik" ısıtıcılar mı?
    Zeminden ısıtma mı? Duvardan ısıtma mı?

Benim tercihim kule tipi, fanlı bir ısıtıcı.
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/delonghi-fanli-seramik-isitici-tch-7091er/19120-26165/

Konu ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler,

|
    |

• Yüzbaşı
    880 Mesaj
    ben evin kapalı cam balkonunda 3000w rezistanslı fanlı ısıtıcı denedim ısıtmadı ,3000 w infrared ısıtıcı denedim sadece ışığın geldiği alanı anca ısıtıyor, biraz paraya kıyıp goldsun marka infrared (restoranlarda vs görüyorum) ama 4 tarafa da koymanız lazım ki homojen ısının

yada camilerde vs kullanılan elektrikli karbon yerden ısıtma sistemleri var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

ben evin kapalı cam balkonunda 3000w rezistanslı fanlı ısıtıcı denedim ısıtmadı ,3000 w infrared ısıtıcı denedim sadece ışığın geldiği alanı anca ısıtıyor, biraz paraya kıyıp goldsun marka infrared (restoranlarda vs görüyorum) ama 4 tarafa da koymanız lazım ki homojen ısının

yada camilerde vs kullanılan elektrikli karbon yerden ısıtma sistemleri var

Teşekkürler, araştırıp deneyeceğiz artık.
    |
    |
    Goldsun elektrikli ısıtıcı ile çözeiblirsiniz.muhtemel 2 adet cihaz ile çözeceksiniz.Sermaik ısıtıcı kullanabilmek için doğalgaz olması gerekiyor.O sistem çok daha iyi olur ama doğalgaz hattı çekilmesi falan lazım oda prosedür sıkıntı yaratabilir.En güzeli Goldsun Suphra veya kapalı alan olduğu için Terra 2 kw lık cihaz kullanırsanız çözeiblirsiniz.Arasındaki fark Suphra lar su geçirmez.Diğer özellikleri aynı.Alırken ışığı rahatsız eder derseniz ( biraz fazla ışık yayar ) LG (low glair) modelini tercih edin ışık yaymaz.
    |
    |

Bu arada selam eina
    Bir kaç fotoğraf eklerseniz çok faydalı olur. Kış bahçesi denilen yapıda çevremizdeki müstakil evlerde gördüğüm kadarıyla ağırlıklı olarak cam pencereler oluyor. Böyle bir ortamda konforlu şekilde ısınmak için güçlü bir ısı kaynağına ihtiyacınız var, ısı kaybı çok olduğundan elektrikli ufak ısıtıcılar ile zor olur. Soba en iyi çözüm, içerdeki oksijen miktarına dikkat ettiğiniz sürece.

Saygılar....
    |
    |

Selamlar dostum.Uzun zamandır giremiyorum foruma vakit buldukça girmeye çalışacağım inşallah bakalım bu sefer ısıtma tarafında :)
    |
    |
    mbirol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    30 saate kadar tüple ısıtıyor baya baya bahçemi ısıttı önünde duramazsınız kaliteli yapmışlar
    teker sistemli istediğim yere kolayca ittirebiliyorum
    üzerinde yağmur koruma paneli var şapka diyorlar sudan etkilenmiyor

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-yapi-malzemeleri-infragaz-seramik-radyant-tasinabilir-dis-mekan-kafe-otel-isitici-664516182/detay burdan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 20 Mayıs 2019; 17:37:17 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.