Şimdi Ara

kiril alfabesini öğrenme ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
2.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar rusçaya giriş yapmak istiyorum. Kiril alfabesini nasıl öğrenebilirim ? Bu harflerin okunuşları değişiyor mu ?

• Birkaç tane Kiril alfabesi var ama hepsi birbirinden türemiş yani, sadece bazı özel harfler var. Mesela ben Kiril alfabesini bilirim ama sadece Sırpça'ya ait olan kiril alfabesini bilirim. Bazı Rusça yazıların bazı harflerini bilmiyorum kirilcide. Sonuçta ikiside kirilce. Kirilcede bir şey yok ki, hergün harfleri not edip, latincelerini yazsan 10 gün günde 20-30 dakika aralıklarla ezberlesen halledersin. Alt tarafı 20-30 tane harf ezberleyeceksin.

İşin zor kısmı kirilce okumak değil, kirilceyi yazmaktır. Kirilce herkes yazamaz, (zaman gerekir)bırak, elle yazmayı, bilgisayarda dahi bir cümleyi klavyeyi yeni görmüş biri gibi tuş aramakla geçirirsin. Ancak zamanla çözülüyor, basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 31 Ekim 2013; 20:25:50 >
  • rus kirilinde okunuşlar biraz farklıdır örneğin e harfi kelimenin başında farklı yapılıp okunurken ortasında farklı yazılıp okunur Эto=bu demektir i-e arasında okursun оборотное=dönüşüm demektir e e gibi okursun ama zevkli bir dildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlleinMann

Arkadaşlar rusçaya giriş yapmak istiyorum. Kiril alfabesini nasıl öğrenebilirim ? Bu harflerin okunuşları değişiyor mu ?
    fffffff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napijackson -- 31 Mayıs 2014; 17:49:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: napijackson

fffffff

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 31 Mayıs 2014; 18:20:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

.

Alıntıları Göster
    fffff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napijackson -- 31 Mayıs 2014; 17:49:48 >
  • quote:

fffff

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 31 Mayıs 2014; 18:20:12 >
  • Rusların kiril alfabesi çok kolaydır.Ben 2 günde ezberledim.
  • quote:

fffff

Alıntıları Göster
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelt -- 3 Haziran 2014; 15:48:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelt

....

Alıntıları Göster
    ffffff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napijackson -- 31 Mayıs 2014; 17:49:53 >
  • Hiç öğrenme daha iyi bu dili. ancak Rusya'da ikamet etme durumun varsa öğrenebilirsin. Şu dili adamakıllı öğrenmek çok zor açıklamaları okuduktan sonra.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.